Půjčka v exekuci – srovnání, zkušenosti, možné alternativy

Půjčka v exekuci může být posledním východiskem pro člověka, který se dostal do vážných finančních problémů. Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou u bankovních společností nemyslitelné, existuje však způsob, jak je získat. Jak na půjčku s exekucí? Je půjčka při exekuci bezpečná? Jaká je nejvýhodnější půjčka pro dlužníky?

Pro dlužníky s exekucí přichází v úvahu jedině půjčka u nebankovních společností. Banky půjčky pro dlužníky nenabízejí vůbec a poskytování půjčky v exekuci se vyhýbá i většina solidních nebankovní společnosti. Půjčky pro dlužníky s exekucí se stejně jako půjčky v insolvenci pohybují na hraně zákona a navíc jsou pro společnosti extrémně rizikové.

Zákon o spotřebitelském úvěru

V České republice úvěry legálně poskytují pouze bankovní a nebankovní společnosti s licencí od České národní banky. Tyto instituce pod dohledem ČNB půjčku při exekuci poskytnout ze zákona nemohou.

České banky i řada nebankovních společností se řídí zákonem o spotřebitelském úvěru. Zákon ukládá povinnost nahlédnout do úvěrových registrů a prověřit úvěruschopnost žadatele. Společnosti obvykle zajímá bonita, výše a stabilita příjmůvýše pravidelných výdajů a případné dluhy u jiných institucí.

Banky i většina nebankovních společností zpravidla neposkytnou půjčku žadatelům se záznamem v registrech. Pokud společnost na takovou půjčku přistoupí, nechá si za to patřičně zaplatit. Kompenzací rizika je obvykle velmi vysoká RPSN.

Mám exekuci a potřebuji půjčku

Poskytovatelů, kteří nabízejí půjčky pro dlužníky s exekucí, je jen několik. Často se však jedná o podezřelé společnosti. Vzít si půjčku v exekuci od pololegální nebankovní společnosti by mělo být poslední možné řešení. Velice snadno se totiž v případě půjčky pro dlužníky dostane žadatel do dluhové pasti a osobního bankrotu.

Každou půjčku je dobré předem dobře rozmyslet, aby se člověk nedostal do dluhových pastí.

Nejlepší je samozřejmě exekuci předcházet. V případě splácení více úvěrů najednou existuje možnost tzv. konsolidace úvěrů a refinancování. Co je to kosolidace? Způsob jak se splácením výrazně pomoci. Dlužník má možnost žádat o bankovní i nebankovní konsolidaci.

Pokud je již pozdě, může dlužník v exekuci alespoň zkusit podat návrh na odklad exekuce a za určitých podmínek dokonce návrh na zastavení exekuce.

Při řešení situace „Mám exekuci a potřebuji půjčit.“ lze zkusit 5 alternativ k půjčce. Lépe než půjčka pro dlužníky od nebankovní společnosti může posloužit půjčka od rodiny či přátel. Nesplacená půjčka mezi blízkými však vážně narušuje přátelské vztahy.

Půjčka na OP s exekucí

Vyhledávanou půjčkou pro dlužníky s exekucí je půjčka na OP s exekucí. Předpokladem půjčky je pouze platný občanský průkaz, jehož kopie se předloží nebankovní společnosti. Poskytovatel půjčky obvykle nenahlíží do registrů dlužníků a případná exekuce tedy není překážkou.

Řešení půjček dalšími půjčkami může vést až k osobnímu bankrotu.

Rychlost schválení těchto půjček s exekucí závisí na výši půjčované částky. Půjčky v exekuci do 20 000 Kč jsou na bankovním účtu žadatele obvykle velmi rychle. Proto je využívají lidé, kterým nezbývají finance na zaplacení neodkladných záležitostí a účtenek. Půjčky na OP s exekucí jsou bezúčelové a žadatel je může využít na cokoli. Další výhodou je, že půjčka na občanský průkaz je poskytnuta opravdu rychle.

Půjčka pro dlužníky bez registru

Nebankovní společnosti poskytující půjčky pro dlužníky bez registru nenahlížejí do registrů dlužníku. Půjčit si tak může i člověk, který je v situaci „Mám exekuci a potřebuji půjčit“. Nebankovní půjčky bez nahlížení do registru jsou jednoduché a rychlé. Mohou posloužit jako půjčka na exekuci nebo na jiné záležitosti, účty či potřebné nákupy. Účel podobných půjček se obvykle nemusí uvádět.

Půjčky pro dlužníky bez registru jsou často označovány jako okamžité půjčky pro zadlužené. Rychlost jejich vyřízení je zpravidla blesková a žadatel tak získá peníze ihned. Výši splátek si může nastavit žadatel individuálně podle předpokládané schopnosti splácet. Dobré je zvážit také případné refinancování půjčky.

Půjčka exekuce nevadí

Vzít si půjčku na exekuci a půjčit si i v případě, kdy má žadatel záznam v registru dlužníků může být lákavým řešením bezvýchodné finanční situace. Toho využívají společnosti, které mají velmi nevýhodné podmínky a často také neférové jednání.

Člověk v exekuci se již potýká s finančními problémy a nová půjčka je mnohem pravděpodobněji prohloubí.

Pozor na společnosti, které poutají pozornost hesly jako jsou například „okamžitá půjčka – exekuce nevadí.“, „půjčka na ruku pro dlužníky bez registru.“ a podobně. Podobnou společnost by si měl potenciální zákazník ověřit, přečíst recenze a především pečlivě prostudovat smlouvu o půjčce.

Také v případ půjčky na směnku by měl být žadatel velmi opatrný. Půjčovat si peníze od neznámých soukromých osob a podezřelých firem přináší extrémní riziko. I pokud se jedná o malou půjčku.

Půjčka v exekuci – srovnání

Půjčku při exekuci a půjčky bez registru poskytují tyto ověřené bankovní společnosti. V tabulce jsou uvedeny podmínky půjčky.

PůjčkaÚrokRPSNSplatnostVýše půjčky (Kč)
Zaplo půjčkaod 0 %od 0 %až 1 měsíc1 000 – 30 000
Malá Hyper půjčkaod 0 %od 0 %až 1 měsíc500 – 20 000
Hyper půjčkaod 4,99 %od 5,11 %12 – 84 měsíců10 000 – 250 000
Pojištěná půjčkaod 24,44 %od 27,37 %12 – 48 měsíců10 000 – 150 000
CreditPortal půjčkaod 40 %od 9088,1 %až 1 měsíc500 – 30 000
Provident půjčkaod 0 %od 0 %4 – 48 měsíců6 000 – 170 000
Via SMS půjčkaod 0 %od 0 %až 1 měsíc1 000 – 60 000
SIM půjčkaod 78,99 %od 244,99 %1 – 14 měsíců2 000 – 30 000
CreditStarod 0 %od 0 %až 3 měsíce1 000 – 19 000
Express Cash od 15 %od 228,64 %14 – 20 měsíců5 000 – 70 000
Profi Credit od 38,32 %od 38,32 %12 – 60 měsíců5 000 – 166 000

TIP: Jak hodnotí klienti nabídku Malá Hyper půjčka a Hyper půjčka? Jaké jsou na úvěry recenze?

Ověřené nebankovní společnosti pokytují různé druhy půjček pro dlužníky s exekucí. Žadatel může zvolit krátkodobou půjčku bez registru nebo dlouhodobou půjčku bez registru. Každou půjčku je v každém případě dobré pečlivě zvážit a především pečlivě prostudovat podmínky i smlouvu.