Vyplacení půjčky doma – na ruku, v hotovosti

půjčka vyplácení doma žena drží peníze

Vyplácení půjčky doma může být pro někoho velmi lákavé. Poskytovatelé garantují diskrétnost a rychlé doručení hotovosti. Už dávno neplatí, že se úvěry dají vyřídit pouze na pobočce. Jak funguje půjčka, jejíž vyplácení probíhá doma? Kdo poskytuje půjčky ihned v hotovosti?

Vyplácení půjčky doma se dá označit jako konkurenční výhoda. Někdo ocení, že nemusí vůbec opustit své obydlí, a i přesto snadno sjedná půjčku na ruku. Co je třeba ke schválení? Jaké jsou základní podmínky?

Jak funguje půjčka, jejíž vyplacení probíhá doma?

V uspěchaném životě je fajn, když jde něco jednoduše a pohodlně. A poskytovatelé spotřebitelských úvěrů si to moc dobře uvědomují. Už delší dobu se zvláště nebankovky zaměřují na rychlé vyřízení žádostí online, a dokonce s výhodou vyplacení půjčky doma.

Půjčky domů na ruku poskytují výhradně nebankovní společnosti. Jak funguje taková půjčka? Žadatel vyplní žádost, nejčastěji online. Výhoda pro některé žadatele spočívá i v tom, že u nižších částek nemusí být vyžadováno potvrzení o výši příjmu.

Hotovostní půjčka na ruku se tak hodí i pro lidi s nižším příjmem, maminky na mateřské a důchodce. Další plus, co klienti vítají je, že finanční obnos získají rychle a komfortně až domů bez nutnosti vlastního bankovního účtu. Klienti neplatí nic navíc. Úroky u hotovostních úvěrů se neliší od standardních půjček nebankovek. To znamená, že žadatelé neplatí žádné poplatky za servis až domů.

Nebankovky zajišťují klientům diskrétní vyplacení půjčky doma – obchodní zástupce se dostaví v přesný čas na domluvené místo. Zájemce převezme hotovost proti podpisu.

Je legální vyplacení půjčky v hotovosti doma?

Jednoznačná odpověď: „ANO!“. Je však dobré vědět, že poskytovatelé musí být pod záštitou České národní banky. To znamená, že vlastní licenci a peníze půjčují podle zákona.

Dají se sjednat půjčky bez vlastního účtu?

Hned zkraje je nutné podoktnout, že není možné legálním způsobem zaslat jakýkoliv úvěr na cizí bankovní účet. Obecně platí, že půjčky bez vlastního účtu nelze sjednat u bank. Banky v žádném případě nepůjčí peníze, když žadatel nemá zřízený bankovní účet.

U půjček bez vlastního účtu se žadatel musí obrátit na nebankovky. Nebankovní půjčky na ruku nejsou žádnou novinkou. A žadatelé, kteří nepochodili u banky tak nemusí zoufat, protože nebankovní trh nabízí produkty jako půjčka na ruku bez účtu, a dokonce i půjčky bez doložení příjmu a ověření.

Pokud žadatel nemá vlastní bankovní účet, vykazuje nízké příjmy, nemá zaměstnání a objevuje se v registru dlužníků, zařazuje se do skupiny rizikových klientů. Tady pozor! Při výběru půjčky v hotovosti pro rizikové klienty je podstatné, aby byl člověk zvláště ostražitý na podvodné nabídky. Bohužel tyto nabídky často cílí na zoufalé lidi, kterým moc možností nezbývá.

Takže nejdůležitější rady? Člověk musí znát pravidla zodpovědného půjčování a vždy využívat pouze společnosti s licencí ČNB.

Jak probíhá splácení nebankovní půjčky na ruku?

Splácení půjčky v hotovosti vychází z toho, co bude uvedeno ve smlouvě. Takže klient má možnost splácet peníze jak hotovostně, tak bezhotovostně. Zaleží pouze na domluvě žadatele a nebankovní společnosti.

Pro koho je půjčka v hotovosti?

Půjčka v hotovosti, ať už přímo domů, nebo na domluveném místě, se hodí pro zájemce, kteří preferují peníze na ruku či nemají vlastní bankovní účet.

Vhodná je i pro ty, kteří mají například zablokovaný účet z důvodu exekuce. Nicméně takoví žadatelé musí důkladně zvážit, zda opravdu půjčku v hotovosti potřebují, aby se následně nedostali do větších úzkých a nerozdmýchali oheň svých finančních problémů.

Jaké jsou výhody a nevýhody hotovostní půjčky na ruku?

Klienti u hotovostních půjček zejména oceňují rychlost schválení a peníze k dispozici téměř ihned ruku.

Výhody hotovostní půjčky na ruku:

 • jednoduché vyřízení půjčky
 • rychlost poskytnutí peněz
 • finanční prostředky poskytnuty i bez bankovního účtu
 • benevolentní podmínky pro získání
 • vyplacení půjčky doma

Nevýhody hotovostní půjčky na ruku:

 • vysoké úroky a RPSN
 • vysoké sankce za nesplácení
 • nižší částky k zapůjčení
 • možná kratší splatnost půjčky

Jaké jsou podmínky pro půjčku v hotovosti na ruku?

Podmínky pro získání půjčky v hotovosti na ruku souvisí s podmínkami, které má konkrétní poskytovatel. V současné době platí, že každý poskytovatel je povinen prověřit schopnost žadatele, že bude půjčku splácet. Na to se váže ověření bonity na základě výši příjmu a finanční historie žadatele.

Poskytovatelé půjček v hotovosti mohou nahlížet do registru dlužníků.

Zájemce o půjčku v hotovosti si na internetu najde poskytovatele. Předtím musí ale věnovat dostatek času průzkumu, jaká bezhotovostní půjčka je právě pro něj nejvýhodnější varianta. S tím pomůže online kalkulačka srovnání půjček.

Při vyřízení online žádosti zájemce vyplní formulář se žádostí vybraného poskytovatele, popřípadě bude první krok registrace. Žadatel potřebuje přístup k internetu, mobilní telefon, emailovou adresu, občanský průkaz (někdy i jiný průkaz totožnosti) a potvrzení o příjmu.

Dalším krokem je pak vyčkání na schválení půjčky. Pokud poskytovatel vyhoví žádosti, zpravidla jsou peníze k dispozici ještě tentýž pracovní den.

Jak poznat podvodné půjčky v hotovosti?

Žadatelé při výběru nejvhodnější půjčky musí být na pozoru. V nebankovní sféře se pohybují jak lichváři, tak soukromníci, který hlásají, že půjčí opravdu všem. Jak poznat, že se jedná o podvod? Stačí, když si žadatel zapamatuje, že nebankovní půjčky na ruku musí vlastnit licenci ČNB.

To je opravdu nejjednodušší cesta, jak se vyvarovat příživníkům, kteří sice zaručují, že půjčky jsou na ruku ještě dnes, naproti tomu, se klienti dostanou do větších potíží. A to z důvodu, že půjčenou částku značně přeplatí, a dokonce je možné, že žadatel bude ručit nemovitostí.

To nevěští nic dobrého. A pokud navíc požadují po zájemci úhradu poplatků dopředu, je to další varovný signál, že se nejedná o legislativní půjčování.

Je doporučováno, aby se žadatel dostatečně informoval o nabídkách na trhu a důkladně si prostudoval podmínky vybrané společnosti. Člověk si musí uvědomit, že půjčování peněz je business, takže velkorysost nesouvisí s dobrým srdcem, ale vidinou zisku.

Kdo poskytuje půjčky domů na ruku?

Již už bylo zmíněno, že půjčky domů na ruku poskytují výhradně nebankovky. Tyto půjčky patří převážně mezi neúčelové varianty. To pro zájemce znamená, že nemusí dokládat účel využití. Jednotlivá doporučená využití souvisí se segmentem a výší částky.

Zájemci se v segmentu mohou setkat s takzvanými mikropůjčkami. U nich schválení žádostí online zabere pár minut. Naproti tomu spotřebitelské úvěry a americké hypotéky trvají několik dní. Dalším produktem jsou i takzvané půjčky do výplaty. Jaké jsou ověřené půjčky, jejichž vyplacení probíhá doma?

Půjčka na ruku ještě dnes až domů: Provident

Mezi nejznámější poskytovatele půjčky, jejíž vyplácení probíhá doma, patří Provident. Tato nebankovka v půjčování není žádným nováčkem. Pokud klient u Providentu splatí včas, je půjčka zdarma (0 % RPSN).

Půjčka Provident na cokoliv je až ve výši 170 000 Kč, to je ale podmíněno bankovním účtem.

Charakteristika půjčky na ruku až domů:

 • Výše půjčky: 6 000 – 130 000 Kč
 • Úrok od 6,21% p.a
 • Rychlé sjednání online nebo telefonicky
 • Možnost splácení týdně, nebo měsíčně
 • Splatnost 48 měsíců až 1 rok
 • Získání finančních prostředků možné i o víkendu
 • Možnost pojištění KOMPLEX
 • Splátkové prázdniny
 • Bezúčelová půjčka

Co je třeba ke schválení půjčky na ruku ještě dnes?

 • 18 let
 • Zdroj příjmu za poslední 3 měsíce (potvrzení o příjmu, výpis z účtu či daňové přiznání).
 • Doklad totožnosti a doložitelný doklad o trvalém pobytu na území ČR (občanský průkaz, SIPO či nájemní smlouva).
 • Cizinci dokládají povolení k trvalému či dlouhodobému pobytu na území ČR.

Jak získat půjčku na ruku ještě dnes až domů od Provident?

 1. Vyplnění online formuláře.
 2. Setkání s obchodním zástupcem na uvedené adrese.
 3. Schválení půjčky – obchodní zástupce zařídí veškerou dokumentaci.
 4. Podpis a převzetí hotovosti.

Půjčka ihned v hotovosti domů: Express Cash

Vyplácení půjčky ihned v hotovosti až domů též nabízí Express Cash. Tato společnost je na trhu od roku 2012.

Charakteristika hotovostní půjčky na ruku:

 • Výše půjčky: 5 000 – 70 000 Kč
 • Úrok od 8 % p.a
 • Jednoduchá online žádost
 • Vyřízení do 24 hodin
 • Doba splácení: 14, 17 nebo 20 měsíců
 • Získání finančních prostředků pouze ve všední dnech
 • Bezúčelová půjčka

Co je nutné doložit ke schválení půjčky ihned v hotovosti?

 • Nutnost 18 let a doložení občanského průkazu.
 • Cizinec potřebuje platné povolení k trvalému pobytu v ČR nebo doklad o dlouhodobém pobytu v ČR a průkaz totožnosti.
 • Potvrzení o výši příjmu (od zaměstnavatele nebo výpis z bankovního účtu za 3 měsíce a pracovní smlouva).
 • Podnikatelé předloží kopii daňového přiznání za poslední uzavřené období a výpis z bankovního účtu.
 • Důchodci doloží důchodový výměr, který není starší než 12 měsíců a složenky nebo výpis z bankovního účtu prokazující příjem důchodu za poslední 3 měsíce.
 • Maminky na mateřské dovolené doloží doklad o přiznání rodičovského příspěvku, k tomu složenky nebo výpis z bankovního účtu prokazující příjem příspěvku v posledních 3 měsících.
 • Jiné možné doklady potvrzující příjem.

Jak získat ihned půjčku v hotovosti od Express Cash?

 1. Vyplnění žádosti online nebo hovor na zákaznickou linku.
 2. Setkání s obchodním zástupcem, jež ověří totožnost a bonitu.
 3. Před podepsáním se klient dozví přesnou výši pravidelných splátek, celkovou výši navýšení půjčky a další informace vyžadované zákonem.
 4. Po schválení žádosti trvá doručení peněz ve všedních dnech do 24 hodin.

Nebankovní půjčky na ruku, v hotovosti

Pokud klient netrvá na benefitu vyplacení půjčky až domů, najde v nebankovním světě více nabídek. Níže jsou uvedeny další prověřené nebankovky, jež poskytují půjčky v hotovosti na ruku.

Shrnutí vyplácení půjčky až domů

V tomto článku se naše redakce zaměřila na jednoduché a pohodlné řešení, a to vyplácení půjčky až domů. Je nutné ještě zopakovat, že tuto službu nabízí výhradně nebankovky. Problém nastane v případě, že člověk nezvládne splácet. V tu chvíli se může stát, že úroky a pokuty za prodlení přerostou přes hlavu.

Někdy se stane, že se žadatel nemůže obrátit na banku. Možná potřebuje peníze ihned v hotovosti na opravu pračky, trouby či auta. Pak může být půjčka v hotovosti nejvhodnějším řešením. Zájemce ale musí počítat s vyššími úroky a sankcemi za nesplácení.

Člověk by si nikdy neměl půjčovat například na dovolenou či na splácení jiné půjčky.

Žadatel by si měl důkladně projít nabídky, zvážit možnosti a ujistit se, že nebankovní půjčku na ruku opravdu potřebuje. A že je připraven na její splácení. Přece jenom je to závazek na několik měsíců, který zasáhne rodinný rozpočet.