Půjčka bez nahlížení do registru – srovnání, zkušenosti a recenze

Pro žadatele, kteří mají záznam v registru dlužníků, není obvykle možné získat v bance spotřebitelský úvěr. Právě pro ně je určená nabídka takzvaných půjček bez nahlížení do registru poskytovaných nebankovními společnostmi. Co je pro tyto úvěry typické, jaké mají výhody a nevýhody a jak o ně zažádat?

Záznam v registru dlužníků není v dnešní době ničím neobvyklým. Důvod bývá mnohdy malicherný – jednat se může například o pozdní úhradu faktury mobilnímu operátorovi.

Nebankovní půjčky bez nahlížení do registru

V případech, jako je ten výše zmiňovaný, lze využít půjčku bez nahlížení do registru, pro jejíž získání není záznam v registru dlužníků žádnou překážkou.

Obecně platí, že poskytovatelé půjček (ať už se jedná o banky či nebankovní společnosti) jsou povinni nahlédnout do registru dlužníků a na základě toho neposkytnout půjčku zadluženým osobám. Nicméně, právě nebankovní společnosti tuto povinnost často obcházejí.

Příkladem registru dlužníků může být registr Solus, existuje jich ovšem celá řada. Půčky bez Solusu jsou výhodným řešením pro ty, kdo si z jakéhokoliv důvodu nemohou dovolit klasickou půjčku od banky.

Jedním z registrů dlužníků je například Solus.

Rychlá půjčka bez nahlížení do registru

Mezi hlavní výhody nebankovních půjček bez registru patří především to, že jejich sjednání je velmi rychlé, poměrně jednoduché a většinou lze celé zařídit online z pohodlí domova. Není výjimkou, že klient obdrží půjčené peníze v řádu několika minut.

Tyto půjčky jsou poskytovány i jako půjčky pro zadlužené či případně jako půjčky na mateřské dovolené a na rozdíl od bankovních půjček mezi nimi lze najít i půjčky bez doložení příjmů.

Podmínkou pro sjednání půjčky bez registru obvykle bývá disponování bankovním účtem. Avšak najdou se i společnosti, které umožňují půjčování peněz v hotovosti.

Výhody, které nabízí rychlá půjčka bez registru, lze shrnout takto:

 • online vyřízení žádosti během pár minut
 • vysoké procento schválených žádostí žadatelů v registru dlužníků
 • vyřízení půjčky bez registru
 • bez nutnosti ručení nemovitostí

Ve většině případů je podmínkou pro schválení půjčky bez registru plnoletost a trvalé bydliště v ČR.

Nebankovní půjčky se dají sjednat velmi jednoduše a rychle.

Je ovšem třeba uvést, že s půjčkami bez registru se pojí i jistá negativa. Mezi ně patří především vysoká RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů.

Tento typ půjček obvykle nebývá příliš výhodný, a to zejména vlivem vysokých úroků a různých poplatků, jako jsou poplatky za sjednání a vedení půjčky, opožděné splátky či předčasné splácení.

Důvodem, proč společnosti poskytují půjčky dráž, je především fakt, že půjčují peníze rizikovým klientům, a musí si tedy na úvěry sjednávat vysoké pojištění.

Dále je důležité zmínit, že mezi nebankovními společnostmi, jež půjčky bez registru poskytují, se najde celá řada podvodných firem a je možné se setkat i s lichvářskými praktikami. Samozřejmě ovšem existuje i spoustu důvěryhodných a solidních poskytovatelů nebankovních půjček, kde opravdu půjčí.

V neposlední řadě je potřeba mít na paměti, že půjčky bez registru jsou zamýšleny spíše jako krátkodobé. V případě, že se klient poohlíží po dlouhodobějším úvěru, nenajde většinou v portfoliu nebankovních společností příliš výhodné nabídky. Nebankovní půjčky jsou také často koncipované jako tzv. mikropůjčky.

Zde jsou přehledně shrnuty nejčastější nevýhody půjček bez registru:

 • často velmi drahé půjčky: vysoké RPSN, úroky a poplatky
 • na trhu se pohybuje spoustu podvodných společnsotí
 • tyto půjčky jsou většinou krátkodobé

Při sjednávání nebankovních půjček je bezesporu vždy potřeba být obezřetný a opatrný a především zvážit, zda je daná půjčka opravdu potřebná.

Nebankovní půjčky mají v porovnání s těmi klasickými zpravidla vyšší RPSN.

Průběh vyřízení půjčky bez registru a solusu

Jak probíhá vyřízení a vyplacení půjčky online bez registru? Celý proces je velmi jednoduchý:

 • pomocí webového formuláře se odešle nezávazná žádost o nebankovní půjčku bez registru.
 • žádost je přijata do online systému a v co nejbližší možné době zpracována
 • o výsledku vyhodnocení žádosti je žadatel informován zpravidla e-mailem
 • následuje podpis smlouvy online a výplata peněz na účet nebo hotově

Během žádosti je často nutné doložit zdroj a výši příjmu, například pomocí výpisu z účtu nebo potvrzení od zaměstnavatele.

Online žádost je možné najít na webových stránkách vybraného poskytovatele půjčky bez registru.

Půjčka se záznamem v registru

Půjčky, u kterých probíhá kontrola záznamu v registru, jsou bohužel nedostupné pro ty, kdo se potýkají s problémy se zadlužeností.

S klasickými bankovními půjčkami se vždy pojí kontrola registru dlužníků a dochází k ní i u některých poskytovatelů nebankovních půjček.

Nicméně, půjčky se záznamem v registru mají své nesporné výhody – patří mezi ně zejména nižší RPSN a úrok než u půjček bez registru.

V některých případech je i u nebankovních půjček potřeba doložit zdroj příjmů.

Půjčka pro podnikatele bez registru

Půjčky bez nahlížení do registru dlužníků si mohou sjednat i osoby samostatně výdělečně činné. Postup u půjček pro OSVČ je v podstatě stejný jiných fyzických osob. I zde je potřeba poohlédnout se po nabídce nebankovních poskytovatelů půjček.

Mobil na splátky bez nahlížení do registru

Velkou výhodou nebankovních půjček bez nahlížení do registru je také to, že klient nemusí uvádět, jak s půjčeným obnosem hodlá naložit.

Půjčit si může například na nový mobil anebo třeba využít půjčku na dovolenou či úvěr na auto. Nicméně, půjčování peněz by měla vždy být spíše krajní možnost. Rozhodně se například nedoporučuje půjčovat si na splacení jiné půjčky.