Dlouhodobá půjčka bez registru a zástavy

Půjčka bez registru a zástavy patří mezi nebankovní půjčky. Zpravidla o ni žádají ti, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků. Pro takové žadatele je totiž obtížné získat bankovní půjčku. Co je půjčka bez registru? Kdo půjčku bez registru poskytuje a kdo ji může získat?

Pro bankovní i nebankovní poskytovatele spotřebitelských úvěrů platí povinnost prověřovat registry dlužníků. Ne všichni to však dělají a najde se mnoho poskytovatelů půjček, kteří půjčí peníze např. i lidem v exekuci. Půjčka bez registru je půjčka, kdy poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků a nezkoumá úvěrovou historii.

Nejznámějším registrem dlužníků je SOLUS, Centrální registr úvěrů (CRÚ), který spravuje ČNB, nebo Centrální registr dlužníků (CERD).

Jedná se o databáze právnických osob a fyzických osob (občanů i podnikatelů), kteří jsou spojeni s poskytnutým úvěrem. Registr dlužníků obsahuje informace o aktuálních i minulých půjčkách. Je zde uvedena výše půjčky, kolik je třeba ještě doplatit a jak je na tom klient s platební morálkou (bonitou).

Půjčka bez registru je nebankovní půjčkou, kdy poskytovatel nezkoumá úvěrovou minulost žadatele.

Záznam v registru dlužníků může být jak pozitivní (důvěryhodný klient, který řádně splácí), tak negativní (klient, který splácet nestíhá). Smyslem registru je pomáhat bankám a jiným poskytovatelům půjček při zjišťování spolehlivosti svých potenciálních klientů – dlužníků. 

Komu je určena dlouhodobá půjčka bez registru

Nebankovní společnosti cílí zejména na lidi, kteří se dostali do finančních problémů a nevědí, jak z nich ven. Tito lidé jsou rozrušeni a mají pocit, že jediným řešením je vzít si další půjčku. Na trhu se lze setkat s různými praktikami, které některé nebankovní společnosti využívají.

Často se snaží využít tíseň potencionálního klienta a vzbudit v něm obavu, že jemu banka nepůjčí. I proto se u těchto společností klienti často setkávají s hesly jako „půjčka ihned nonstop,  půjčka na občanku,půjčka pro zadlužené, „půjčka bez doložení příjmu” apod.

Vzít si dlouhodobou půjčku bez registru je sice poměrně snadné, avšak ne vždy se jedná o dobrou volbu. Žadatel by si měl svou žádost o půjčku bez registru dobře promyslet.

TIP: Možnost rozloučit se s exekucemi za neuhrazené koncesionářské poplatky či za odvoz komunálního odpadu nabízí tzv. milostivé léto. Jednorázová akce na pomoc dlužníkům v exekucích.

Specifika dlouhodobé půjčky bez registru

Mnoho nebankovních společností nabízí úvěry, při jejichž poskytnutí negativní zápis v rejstříku není překážkou. Jedná se o dlouhodobé půjčky bez registru. Všichni poskytovatelé zároveň umožňují podat žádost o půjčky okamžitě, i v noci, jelikož stačí vyplnit webový formulář.

Půjčky bez registru a zástavy se poskytují většinou do několika hodin po podání žádosti. Lze říci, že půjčky bez registru jsou půjčkami ihned na účet.

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy jsou dostupné takřka pro každého. Pro jejich schválení je potřeba splňovat pouze základní podmínky – plnoletost, trvalý pobyt v ČR a zpravidla vlastnictví bankovního účtu, na který budou peníze převedeny.

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy si berou zejména lidé, kteří mají špatnou bonitu a na bankovní půjčku „nedosáhnou“. Toho pochopitelně nebankovní poskytovatelé půjček využívají a účtují si vysoké poplatky, úroky a RPSN.

Vzhledem k tomu, že požadavky na získání půjčky bez registru jsou velmi benevolentní, je třeba počítat s tím, že si žadatel bude moci půjčit částku pouze v řádech tisíců korun, jde o tzv. mikropůjčku. Žadateli o půjčku bez registru a zástavy poskytovatel půjčky těžko půjčí statisíce korun.

Půjčka bez registru – výhody a nevýhody

Hlavní výhodou půjčky bez registru je dostupnost téměř půjčky pro každého. Poskytovatel nezkoumá bonitu žadatele ani jeho úvěrovou minulost. Nebankovní půjčky bez registru jsou poskytovány i lidem bez práce, s dluhy nebo s příliš nízkým příjmem.

Další výhodou půjčky bez registru je rychlost získání peněz. Půjčku bez registru online lze vyřídit bleskově z domova.

Stačí vyplnit online žádost. Není potřeba kamkoliv chodit, vše se dá vyřídit z pohodlí domova. Vyplnění a odeslání žádosti je velmi snadné. Zpracování žádosti bývá prakticky okamžité a žadatel obdrží peníze obratem.

Zásadní nevýhodou půjček bez registru jsou vysoké poplatky, úrokové sazby a RPSN. Půjčky bez registru také zpravidla mají velmi přísné podmínky a pokuty při nesplácení. Kvůli půjčce bez registru se lze snadno dostat do ještě větších finančních potížích.

Půjčka bez registru patří k rizikovým, a to kvůli vysokým poplatkům, sankcím a úrokům.

Je důležité si všechny poplatky a další parametry spočítat předem, aby si žadatel ujasnil, kolik ve výsledku přeplatí. Je dobré využít online kalkulačku půjček a spočítat si veškeré parametry půjčky. Poslední průzkum ukazuje, že Češi lépe posuzují výhodnost půjček

Před tím než člověk zažádá o půjčku bez registru, by si měl uvědomit, že půjčky bez registru často vedou do dluhové pasti. Je na místě nejprve splatit své předchozí závazky, než se člověk zaváže k dalším.

Pokud člověk nemá jinou možnost, než si vzít dlouhodobou půjčku bez registru, měl by si dát pozor na podvodníky a lichváře. S tím pomůže srovnávač půjček bez registru a zástavy, ve kterém zájemce najde jen prověřené společnosti.

Na jednom místě lze přehledně vidět všechny důležité informace o nabízených půjčkách a snadno vybrat tu nejvýhodnější právě pro každého.

Doba splatnosti – krátkodobá a dlouhodobá půjčka bez registru

Podle doby splatnosti se půjčky dělí na krátkodobé (splatnost okolo 30 dní až 3 měsíců), střednědobé (splatnost 6, 12, 24 až 120 měsíců) a dlouhodobé (splatnost 10 a více let).

Když si žadatel sjednává půjčku, měl by nastavit výši měsíční splátky tak, aby ji byl schopen dlouhodobě a bez problémů splácet. Splátka by neměla nijak výrazně ovlivňovat jeho životní situaci.

V případě nebankovních půjček bez registru se zpravidla jedná o krátkodobé půjčky. To souvisí i s tím, že si lze půjčit jen menší obnos v řádech tisíců korun. Krátkodobé půjčky jsou známé např. jako půjčky do výplaty nebo SMS půjčky

Dlouhodobé půjčky bez registru nebývají tak časté a poskytují je jen některé společnosti. Dlouhodobé půjčky na splátky jsou ideální pro ty, kteří si chtějí půjčit vyšší částky. Klasickou dlouhodobou půjčkou jsou např. hypotéky nebo půjčky na auto.

Najdou se však i takové společnosti, které poskytují dlouhodobé nebankovní půjčky bez registru. Jako dlouhodobou půjčku bez registru lze vyzkoušet např. Bankerat půjčku, Mando půjčku nebo půjčku Ammado.

Dlouhodobou půjčku bez registru ihned lze získat i na některém z P2P portálů. Ty se od ostatních nebankovních společností odlišují tím, že zde lidé půjčují lidem. Nejznámější P2P půjčkou byla Zonky. Společnost však skončila s manuálním investováním a lidé už na Zonky lidem nepůjčují.

Je však třeba vědět, že online dlouhodobé půjčky bez registru klienti získají poměrně těžko. Dostupnost takových půjček je nevýhodou tohoto typu finančního produktu. 

Naopak jednou z předností dlouhodobé půjčky bez registru je skutečnost, že výše úroku bývá nižší než v případě krátkodobých nebo střednědobých půjček. Částka se rozloží na delší časové období a lze tak očekávat i nižší splátku.

Půjčku splácí klient zase převodem, a to podle pokynů, které obdrží při sjednání půjčky.

Kdo je zprostředkovatelem půjček bez registru?

Zprostředkovatelem půjčky bez registru a zástavy je portál Niklak.cz. Jedná se o transparentní firmu se sídlem v Česku, tedy žádnou zahraniční neznámou firmu. Niklak.cz je díky svým četným zkušenostem na poli poskytování online půjček schopen poskytnout klientům půjčku šitou na míru.

Zájemce může vybírat z mnoha druhů půjček a půjčky zprostředkované společností Niklak.cz mají následující výhody:

  • půjčky hned bez registru jsou vyřízeny přes web, není třeba nikam chodit
  • diskrétní půjčka, o níž se sousedi rozhodně nedozví
  • jsou nabízeni pouze ověření poskytovatelé půjček, se kterými mají klienti dobré zkušenosti
  • půjčka je bez 1 Kč, zájemce předem neplatí ani korunu
  • nonstop půjčka, o níž lze zažádat kdykoliv
  • půjčky jsou bez skrytých poplatků, zájemce přesně ví, kolik zaplatí

U Niklak.cz má šanci opravdu kdokoliv. Nejlevnější půjčky jsou poskytovány důchodcům, studentům, nezaměstnaným a může se jednat i o půjčky na rodičovské dovolené.