Mobilní půjčka – SMS půjčka přes mobil

mobilní půjčka
Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Mobilní půjčka je takovou půjčkou, k jejímuž sjednání je nejdůležitější vlastnit chytrý telefon. Prostřednictvím SMS kódů a zpráv se totiž žadatel o úvěr dozví, zda mu byla půjčka schválena či nikoliv. Finanční trh zná mobil půjčku také jako SMS půjčku, půjčku přes mobil nebo mobil úvěr.

Žít od výplaty k výplatě je neblahou realitou velkého procenta Čechů. Zatímco někteří tento způsob žití považují za svůj dobrovolný životní styl a bezhlavě utrácejí vše, co předešlý měsíc vydělali, druzí obracejí každou korunu a modlí se, aby jim jejich napjatý rozpočet nezkřížily nechtěné finanční potíže.

Čas od času u každého nastane nečekaný problém, kdy přestane jezdit auto nebo doslouží sporák. A pokud má do nejbližší výplaty uplynout ještě dlouhých pár dní či týdnů, nezbývá než se poohlédnout po mimořádném řešení.

Mobil půjčka do výplaty se nabízí jako jedna z cest. Jedná se o rychlou půjčku, kdy budou peníze připsány na klientův účet ještě téhož dne, nejpozději do dne druhého. Je to tedy půjčka do 24 hodin. Jednou z takových půjček je například Tetička, která dokonce nabízí první půjčku zdarma.

Co je mobilní půjčka?

Půjčka přes mobil, jak název napovídá, spočívá v zažádání o úvěr prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. Ovšem ne kompletně. Chce-li člověk ve finanční tísni požádat o mobilní úvěr, musí tak nejprve učinit prostřednictvím internetu, ideálně na velké obrazovce počítače.

Samotná odeslaná žádost totiž nestačí. Nebankovní instituce, které SMS půjčky přes mobil primárně poskytují, potřebují kromě samotné žádosti i kopii průkazu totožnosti žadatele (zpravidla dva, tj. kromě občanského průkazu také cestovní pas nebo rodný list) a rovněž výpisy z bankovního účtu za posledních několik měsíců.

Ačkoliv jsou mobilní půjčky prezentovány jako půjčky na cokoliv a pro každého, musejí se finanční instituce pojistit, že žadatel disponuje alespoň nějakým pravidelným příjmem a bude mít z čeho mobil půjčku splácet.

Mobil půjčka – nahlížení do registru dlužníků

Pro většinu finančních domů není rozhodující, zda se žadatelovo jméno vyskytuje v registru dlužníků typu SOLUS, či nikoliv. Seznamy osob, které měly či stále mají nevyřešenou finanční minulost, by měly být varováním pro finanční instituce, že mají co dočinění s potenciálním neplatičem.

Stejně tak nebankovním společnostem povinnost nahlížet do registru dlužníků zadává platný zákon. Přesto se však realita nachází poněkud jinde. Nebankovní instituce benevoletně uvolňují své finanční prostředky ve prospěch možných problémových plátců, ovšem díky své obchodní strategii vědí, co dělají.

Nebankovní společnosti díky velké konkurenci bojují o každého zákazníka, proto přicházejí na trh s lákavými nabídkami, častokrát s atraktivními rychlými prvními půjčkami zdarma s nulovými úroky a lapají jednoho klienta za druhým.

Půjčka přes mobil – první zdarma

První půjčky zdarma jsou působivým a fungujícím tahem na každého, koho životní okolnosti přinutily začít uvažovat o půjčení hotovosti. K dispozici jsou malé částky, zpravidla do deseti tisíc se splatností maximálně několik týdnů až měsíc. Pokud klient splatí vše řádně a včas, nebude mu účtována ani koruna navíc.

TIP: SMS půjčky přes mobil nabízí řada nebankovních institucí v čele s Via SMS, Cool Credit, Mobilpůjčka, SOS Credit, Ferratum, Smart půjčka, Simple půjčka nebo Tetička.

Takové půjčky jsou velmi výhodné, pokud člověk zcela mimořádně potřebuje rychlé finanční prostředky a je si téměř zcela jist, že bude do konce splatnosti mobilní půjčky schopen úvěr uhradit. Reálně klient zaplatí jenom tolik, kolik si půjčí.

Každá další půjčka u stejného poskytovatele už představuje vyšší obnosy k půjčení, ovšem za předpokladu jistého úroku a roční procentní sazby nákladů. O dodatečné půjčky je také mnohem jednodušší žádat, poněvadž nebankovní instituce již eviduje totožnost žadatele a zná jeho finanční situaci i platební morálku.

Mobilpůjčka – nebankovní poskytovatel půjčky přes internet 

Mobilpůjčku.cz provozuje Finspace s. r. o., společnost vlastní certifikaci České národní banky. Rychlá SMS půjčka se hodí na neočekávaný výpadek nebo překlenutí doby do další výplaty. Půjčka je vyplacena zpravidla do několika desítek minut, řádově se pohybuje kolem pár tisíc korun.

První schválení půjčky může trvat déle, jelikož je nutné, aby se prozkoumali zaslané dokumenty. Další žádosti o SMS půjčku se schvalují do několika minut, peníze jsou tak obratem na účtu. Má-li pak žadatel bankovní účet u Moneta bank, České spořitelny nebo ČSOB a Poštovní spořitelny, připíšou se peníze do pár minut. Klienti ostatních bank mohou očekávat peníze do 24 hodin.

Charakteristika Mobilpůjčky:

 • Částka: 2 000 Kč – 10 000 Kč
 • První půjčka do 5 000 Kč, druhá půjčka do 7 000 Kč, třetí půjčka do 9 000 Kč a čtvrtá až 10 000 Kč
 • Roční úroková sazba: 36 %
 • RPSN: 1 839 %
 • Splatnost půjčky: 21 dnů

Na stránkách Mobilpůjčky.cz najde zájemce jednoduchou kalkulačku, posuvníkem upraví částku k zapůjčení a kalkulačka spočítá: poplatek, úrok, celkem k úhradě, roční úrok a RPSN. Klient navíc u výpočtu najde odkaz na: důsledky nezaplacení. Tam nalezne sankce za nesplácení, poplatky za upomínky a další. Při výběru půjčky je vždy nutné se seznámit se všemi podmínkami a ceníkem.

Podmínky a doklady pro schválení Mobilpůjčky:

 • Jméno, příjmení
 • Rodné číslo
 • Číslo občanského průkazu
 • Adresa trvalého nebo přechodného pobytu
 • Telefonní číslo, e-mail
 • Rodinný stav, počet dětí
 • Druh a výše čistého příjmu
 • Příjem rodinných příslušníků
 • Výše pravidelných měsíčních splátek
 • Případné exekuce nebo insolvenční řízení
 • Možné dluhy na alimentech
 • Jiné měsíční platby a srážky či nestandardní životní náklady
 • Přiložení kopie občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti
 • Doklad o výši příjmu (potvrzení zaměstnavatele, daňové přiznání, důchod, mateřská)
 • Výpis z bankovního účtu, případně smlouva o zřízení účtu, nebo ověření pomocí 1 Kč

Mobil půjčka přihlášení

Žadatel si vybere požadovanou částku, první půjčky jsou do 5 000 Kč. Stačí kliknout na tlačítko: „Půjčit ihned“. Mobil půjčka má přihlášení do klientské sekce, nebo žadatel vyplní kontaktní údaje na první půjčku. Klienti, kteří nemají aktivní klientské přihlášení Mobilpůjčky a před lety si zapůjčovali od této společnosti, mají zažádat o první půjčku.

Rychlá SMS půjčka

Dříve byly SMS půjčky oblíbené pro svůj jednoduchý způsob, stačilo napsat textovou zprávu. V současnosti mají tyto půjčky své místo i na internetu a v online aplikacích.

Obecně pro nebankovní poskytovatele půjček přes internet platí, že mají vyšší úroky než banky. A SMS půjčky nejsou výjimka, pro žadatele to znamená vyšší úroky a velmi krátká doba splatnosti, a to několik týdnů, maximálně měsíc. Výhodou ale pak je, že SMS půjčky mají rychlé vyřízení a lze je využít na cokoliv.

Většina poskytovatelů nebude nikterak podrobně zkoumat schopnost splácet v registru či další dokumenty, proto tyto půjčky získá téměř každý, ať je to dlužník, maminka na mateřské, student nebo důchodce. S výběrem vhodné rychlé SMS půjčky pomůže nezávislé srovnání úvěrů.

SMS půjčka přes mobil – sankce a poplatky

Logika se brání. Jak je možné, že nebankovní společnosti na nabídkách prvních půjček zdarma netratí a nemají strach z neplatičů? Stačí nahlédnout do jakýchkoliv všeobecných podmínek a odpovědi jsou nasnadě. V každých jednotlivých podmínkách je podrobně rozepsán ceník poplatků, na které přichází řada, je-li plátce opožděn se splátkami, či dokonce přestal splácet úplně.

Tyto sankce dosahují vysokých částek a jsou uplatňovány s nemilosrdnou razancí a velmi malým časovým rozestupem. Postihy se týkají odeslaných upomínek k platbě, odložených splátek, posunutí splatnosti, či předání vymáhání dluhu advokátům, případně exekutorům.

Klienti, kteří jsou v evidenci dlužníků, či mají více souběžných půjček, mohou snadno klopýtnout a hrát si s ohněm v podobě dluhové pasti. Zejména vytloukají-li půjčku půjčkou a mají problémy se splátkami. Dluhy se navyšují s každým dnem opožděných plateb. Rostou úroky a přidávají se poplatky. Z kolotoče dluhů nebývá snadná cesta ven.

Nebankovní instituce rozesílají upomínky k úhradám každých několik dní, přičemž si účtují poplatky za odeslání klasickou poštou i elektronicky. Kumulují úroky za každičký den zpoždění, přičemž za každý nový týden dluh narůstá o další stokoruny navíc. Několik prvotně půjčených tisíc se velmi snadno může přehoupnout do hrozivých desetitisíců.

Jak se vyhnout dluhům z mobilní půjčky

Jak z toho ven? Půjčit si jen za opravdu nevyhnutelné situace a s jistotou, že je klient schopen půjčené peníze vrátit včas. Samozřejmě existují i alternativní možnosti, jak přijít k potřebným penězům, avšak bezpečnější cestou. Přeptat se u rodiny, příbuzných, přátel či kolegů, zda by neuvolnili určitou finanční částku.

Půjčka u nejbližších často znamená nulové úroky a poplatky. Přesto pořádek dělá přátele. Věřitel je oprávněn pojistit se smlouvou o půjčce, případně využít půjčky na směnku, aby měl jistotu, že své půjčené prostředky získá zpátky.

Shrnutí mobilní půjčky, půjčky přes internet

Sjednání a vyřízení mobilní půjčky je rychlé, stačí vyplnit jednoduchou žádost a přiložit potřebné dokumenty, nejčastěji občanský průkaz, druhý doklad totožnosti a potvrzení o příjmu. SMS půjčky se dají sjednat prostřednictvím telefonu nebo jako půjčky přes internet, kdy žadatel vyplní žádost a počká na schvalovací textovou zprávu.

Ať se jedná o malou půjčku přes internet, nebo rychlou SMS půjčku přes mobil, vždy je nutné, aby si žadatel prošel všechny nabídky a udělal si průzkum trhu. Z praxe vyplývá, že se nevyplácí uzavřít první mobilní půjčku, na kterou člověk narazí.

Je třeba, aby zájemce o půjčku k tomu přistupoval zodpovědně a dokázal si spočítat, kolik přeplatí a zda je to tak výhodné, jak se zprvu tváří. A je také důležité si uvědomit, že mobil půjčky mají krátkou dobu splatnosti.