Dlouhodobá půjčka – nebankovní i bankovní, recenze, zkušenosti, srovnání

Dlouhodobá půjčka se dá získat u bankovních i nebankovních poskytovatelů. Jak již název napovídá, vyznačuje se delší dobou splatnosti. Další parametry se u jednotlivých společností liší. Kdo nabízí tu nejvýhodnější dlouhodobou půjčku? A jaké může mít nevýhody?

Nejoblíbenější a nejčastější dlouhodobou půjčkou je hypotéka, jejíž doba splatnosti často přesahuje i 20 let. Oblíbená je například hypotéka České spořitelny a hypotéka KB.

Existují i bezúčelové dlouhodobé půjčky, které se dají využít na cokoliv, nikoliv pouze na rekonstrukci či stavbu.

O jaké konkrétní typy bezúčelových dlouhodobých půjček se jedná?

Zatímco dlouhodobou půjčku online dnes již běžně nabízejí nebankovní poskytovatelé i banky, zbylé z uvedených produktů jsou typické pro nebankovní společnosti. Oblíbenou dlouhodobou online půjčkou je např. půjčka od Equa bank.

Ty si totiž kladou zdánlivě mírné podmínky a nízké požadavky na klienta. Často po něm nechtějí ručitele ani doložení příjmu a také nenahlížejí do registru dlužníků, což banky dělají. Nebankovní půjčky dlouhodobé jsou tedy vhodné i pro zadlužené, nepracující a pro další rizikové skupiny.

Také dlouhodobé půjčky ihned na ruku i na účet se vyskytují převážně v nabídce nebankovních společností. Zatímco u bank se proces vyřízení mnohdy táhne několik dní až týdnů, u nebankovních poskytovatelů vše probíhá rychle. Na některé dlouhodobé nebankovní půjčky je možné dosáhnut ještě ten den.

Výhoda, která je dosažitelná jak u nebankovních, tak i bankovních společností, je konsolidace půjček. Díky konsolidačnímu řízení může dlužník zjednodušit celý jeho proces splácení. Sloučí si totiž všechny existující dluhy do jednoho. Může dosáhnout i na nižší úrokovou sazbu.

dlouhodobá půjčka online
Nejrychlejší a nejjednodušší cestou k dlouhodobé nebankovní půjčce je internet.

Dlouhodobá půjčka na splátky – jak vybírat?

Sjednání dlouhodobého úvěru je důležité pečlivě promyslet. Jedná se o závazek na mnoho let, který obnáší pravidelné odvádění splátek. A to může rodinný rozpočet hodně narušit.

Než se člověk dlouhodobé půjčce na splátky upíše, měl by si zodpovědět několik důležitých otázek:

  • Na co si potřebuju půjčit?
  • Kolik si potřebuju půjčit?
  • Jak vysokou měsíční splátku si můžu dovolit?

Kromě toho si může stanovit i specifické požadavky, jako třeba že hledá dlouhodobou nebankovní půjčku nebo dlouhodobou půjčku bez registru a příjmu online. Když si pořádně rozmyslí, co chce, výběr se mu podstatně zúží a hledání bude jednodušší.

Při finálním rozhodování pomůže sledovat tyto parametry:

  • úrok
  • RPSN
  • další poplatky

Mnoho žadatelů o úvěr zohledňuje pouze výši úroku a zapomíná se dívat na další poplatky. Poskytovatelé, kteří lákají na nízký úrok, si přitom často účtují o to vyšší RPSN, sankce za pozdní splácení a podobně.

Při výběru té nejvýhodnější dlouhodobé půjčky na splátky je důležité informovat se o veškerých poplatcích.

půjčka ihned dlouhodobá
Dlouhodobé půjčky bez registru jsou doprovázeny obzvlášť vysokými poplatky.

Dlouhodobé bankovní půjčky

Na dlouhodobé bankovní půjčky zpravidla dosáhnou pouze spolehliví žadatelé. Tedy takoví, kteří mají stálý příjem, vydělávají dostatek peněz a nedluží jinde. Poskytuje je většina bank. Které to jsou?

Výše půjčkyDoba splatnosti
Minutová půjčka Equa bank5 000–700 000 Kč 3–120 měsíců
Moneta Money Bank Expres půjčka20 000–800 000 Kč 24–120 měsíců
Česká spořitelna půjčka2 000–2 500 000 Kč 12–120 měsíců
Air Bank půjčka 5 000–900 000 Kč 6–92 měsíců
KB půjčka 30 000–2 500 000 Kč 12–96 měsíců
Půjčka Raiffeisenbank 20 000–700 000 Kč 6–96 měsíců

Ve všech případech se jedná o bezúčelové úvěry, které klient může použít, na cokoliv jen chce. Kromě toho banky poskytují také hypotéku. Kompletní nabídky bank jsou k dohledání na jejich webových stránkách.

Půjčka Equa bank i pujcka Moneta se u klientů těší velké oblibě, stejně jako všechny jejich další produkty, například Equa bank běžný účet či Equa bank kreditní karta. Velice příznivě vyznívají i Air Bank půjčka zkušenosti.

dlouhodobá půjčka
Dlouhodobé půjčky ihned nabízejí nejen nebankovní společnosti, avšak i banky.

Dlouhodobé nebankovní půjčky

Nebankovní společnosti jsou typické rychlými úvěry. Tady takovými, kdy si člověk půjčí pár tisíc korun a po výplatě je zas vrátí. Dlouhodobé půjčky mnoho z nich v nabídce nemá, a když už, tak zpravidla nanejvýš na několik málo let.

Kdo dlouhodobou nebankovní půjčku nabízí?

Výše půjčkyDoba splatnosti
Pojištěná půjčka10 000–150 000 Kč 12–48 měsíců
EverydayPlus půjčka5 000–50 000 Kč 2–80 měsíců
Ferratum Credit Limit2 500–80 000 Kč neomezená
Acema půjčka100 000–50 000 000 Kč až 240 měsíců

Tabulka neuvádí všechny poskytovatele nebankovních dlouhodobých půjček, pouze některé z těch nejoblíbenějších.

Lze v ní vidět, že jen málo poskytovatelů nebankovní půjčky dlouhodobé poskytuje na více než 10 let. Výjimkou je Ferratum Credit Limit, jejíž doba splatnosti je neomezená, a Acema půjčka s dobou splatnosti 20 let.

Půjčka ihned dlouhodobá

Mnozí žadatelé na své úvěry spěchají. Rádi by u sebe peníze měli ještě ten den, a to i v případě, že je víkend nebo třeba státní svátek. Jedná se o tzv. rychlou půjčku, půjčku o víkendu či o okamžitou půjčku nejen prod dlužníky.

U dlouhodobých půjček je tento požadavek poněkud problematický. Vzhledem k vysokým finančním obnosům totiž celý proces vyřízení trvá poměrně dlouho a k vyplacení může dojít až za několik dní či týdnů.

Přesto některé společnosti nabízejí dlouhodobé půjčky ihned. Které to jsou?

Výše půjčkyDoba splatnosti
Hyper půjčka 10 000–250 000 Kč 12–84 měsíců
Minutová půjčka Equa bank 5 000–700 000 Kč 3–120 měsíců
Moneta Expres půjčka 20 000–800 000 Kč 24–120 měsíců
Everyday Plus půjčka 5 000–50 000 Kč 2–80 měsíců

Všechny z uvedených produktů slibují sjednání během několika hodin, maximálně pár dní. Je dobré vědět, že Hyper půjčka existuje i jako Malá Hyper půjčka.

dlouhodobé nebankovní půjčky
Některé dlouhodobé půjčky je možné vyřídit kdykoliv a peníze mít na účtu ještě ten den.

Dlouhodobé půjčky bez registru

Půjčky ihned bez registru dlouhodobá jsou poměrně vzácným produktem. Jelikož se týkají velkých finančních obnosů poskytovaných třeba na 10 let nebo i více, netroufne si ji poskytovat jen tak někdo. Téměř výhradně jsou to banky. A ty kontrolují registr dlužníků.

Jde však o to, co si kdo pod pojmem „dlouhodobá půjčka“ představuje. Někdo možná hledá úvěr třeba na 5 let. A získat takovou dlouhodobou půjčku bez registru už není nemožné.

Které společnosti ji nabízejí?

Výše půjčkyDoba splatnosti
COOL Money Půjčkado 300 000 Kč84 měsíců
Provident půjčkado 130 000 Kč 4–48 měsíců
Cofidis půjčkado 500 000 Kč12–84 měsíců

Z tabulky je zjevné, že dlouhodobé půjčky bez registru sahají maximálně do půl milionu korun. Kdo si potřebuje půjčit více, bude muset do banky. Žádané dlouhodobe pujcky bez registru a prijmu online uvedení poskytovatelé v nabídce nemají.

Všechny 3 uvedené společnosti jsou ověřené a klienti jsou s nimi spokojení. Dlouhodobou půjčku bez registru však poskytuje i mnoho pohybných institucí, které si uvědomují rizikovost produktu, a tak si za něj účtují obrovské poplatky, čímž klienty přivádějí do dluhové pasti.

dlouhodobé půjčky bez registru
Po dlouhodobých půjčkách bez registru sahají téměř výhradně rizikoví klienti.

Dlouhodobá půjčka online

Sjednat si půjčku přes internet dnes již není nic neobvyklého, naopak některé společnosti ani jiný způsob neumožňují.

Které dlouhodobé online půjčky jsou nejoblíbenější?

Výše půjčkyDoba splatnosti
Zonky půjčka5 000–900 000 Kč 12–120 měsíců
Ferratum Credit Limit 2 500–80 000 Kč neomezená
Acema půjčka 100 000–50 000 000 Kč až 240 měsíců
Cofidis půjčka 20 000–500 000 Kč 12–96 měsíců

Postup je velice jednoduchý a ve všech případech podobný. Klient si vybere produkt, v online formuláři si stanoví výši půjčky a dobu splatnosti a kalkulačka mu vypočítá měsíční splátku. Vše probíhá rychle a zvládne to každý.