Fair Credit půjčka – uživatelské recenze a diskuze

Na různých diskuzních fórech je mnoho recenzí a hodnocení, které neukazují firmu Fair Credit v pozitivním světle. Jak je to vlastně s touto nebankovní společností? Jaké nabízí půjčky? Nejde o podvodný úvěr?

Co je Fair Credit s. r. o. za společnost a jaké půjčky poskytuje? Jaké jsou recenze, zkušenosti a diskuze?

O Fair Credit Czech s. r. o. 

Fair Credit Czech s. r. o. je ryze česká společnost. Regionální kancelář se nachází v Ostravě. Po českém území má několik oblastních kanceláří a manažerských center. Tato společnost si zakládá na férových a transparentních podmínkách včetně porozumění potřeb klientů a partnerů.

Fair Credit Czech s. r. o. vlastní licenci České národní banky a považují se za zodpovědného poskytovatele nebankovních půjček.

Fair Credit půjčka

Společnost nabízí dva typy půjček – bezhotovostní a hotovostní, a to ve výši od 4 000 Kč do 150 000 Kč, záleží jaký druh půjčky žadatel vybere.

Fair Credit půjčky se rozdělují:

 • půjčka v hotovosti
 • půjčka na účet
 • rychlá on-line půjčka (půjčka od tetičky, peníze do 10 minut)

Není potřeba mít čisté registry, postačí, když je klient občanem České republiky, starší 18 let a může doložit příjem za poslední 3 měsíce. Pak už si jen stačí vybrat požadovanou cílovou částku a zvolit si dobu splatnosti.

Fair Credit Fajn půjčka: Jaké jsou benefity?

Nová Fair Credit Fajn půjčka má několik benefitů:

 • Možné sjednání půjčky s 0% úrokem (noví zákazníci)
 • Půjčka na účet 20 000 Kč – 150 000 Kč, splatnost 12 – 36 měsíců, měsíční splátky
 • Bezhotovostní půjčka 4 000 Kč – 100 000 Kč, splatnost 30 – 100 měsíců, možnost vyplacení půjčky doma, týdenní splátky
 • Lze snížit splátky při splácení na účet
 • Možnost prodloužení splatnosti až o 100 týdnů
 • Možné navýšení půjčky (ze 70 000 Kč na 100 000 Kč)
 • Pojištění proti schopnosti splácet

Půjčka pro nové zákazníky přináší možnost sjednání úvěru ve výši 4 000 Kč až 10 000 Kč se splatnostní 30 týdnů, bezúročně (0 % úrok). Půjčka má rychlé vyřízení a je bez ručení. Obnovení zákazníci, kteří mají 52 týdnů doplacené úvěry u této společnosti, mohou této nabídky také využít.

Nižší splátky u Fair Credit Fajn půjčky lze využít pro vracející se zákazníky. Podmínkou výhody je, aby zájemce již splatil dva úvěry u společnosti, a to déle než jeden rok. Zvýhodnění půjčky spočívá v tom, že klient vrací splátky bezhotovostně, tedy na účet. Právě při platbě na účet společnost sníží splátky.

Příklad: Fair Credit Fajn půjčka ve výši 30 000 Kč na 60 týdnů. Splácí se týdně 900 Kč v hotovosti.
Klienti získají slevu, že splácí týdně 700 Kč, a to převodem na účet. Celková splatná částka se sníží na 42 000 Kč a celkem tak klient ušetří 12 000 Kč.

Prodloužení splatnosti až o 100 týdnů – pro stávající zákazníky, kteří splatili 3 úvěry, mají možnost prodloužení splátek.

Příklad: Splácí-li zákazník týdně 1 455 Kč po dobu 80 týdnů. Dostane 20 týdnů navíc. Bude tak splácet týdně 1 191 Kč, úspora bude 1 056 Kč měsíčně.

Fair Credit: On-line půjčka od tetičky do 10 minut

Rychlá nebankovní půjčka, kterou může mít žadatel na svém účtu do 10 minut. Noví zákazníci mohou sjednat on-line půjčku ve výši 1 000 Kč až 10 000 Kč se splatností do 30 dnů, bezúročně (0 % úrok, RPSN).

Stávající zákazníci (po splacení půjčky), mohou požadovat zápůjčku až 20 000 Kč. Úroková sazba a RPSN se posuzují individuálně.

Jak sjednat Fair Credit on-line Půjčku od tetičky:

 • Na stránkách klient klikne na sekci: rychlá on-line půjčka
 • Vybere požadovanou výši
 • Vyplní kontaktní údaje
 • Nutné doložit občanský průkaz, druhý doklad a 2 výpisy z bankovního účtu
 • Do 10 minut od odeslání žádost lze mít peníze na účtu

Fair Credit půjčka: Kalkulačka a sjednání půjčky

Klient si na stránkách jednoduše vybere, zda má zájem o půjčku na účet, půjčku v hotovosti nebo rychlou on-line půjčku. Kalkulačka vyhodnotí, kolik klient bude splácet, jaká bude výše splátek, kolik činí úrok a RPSN.

Fair Credit půjčka kalkulačka
Fair Credit půjčka kalkulačka

1. Začíná se vyplněním formuláře

Vyřídit si tuto půjčku online, přes internetový formulář je většinou ta oblíbenější metoda. Tento formulář a zároveň i online kalkulačku, díky které lze spočítat úroky a splátky půjčky, lze najít na webových stránkách společnosti.

Do formuláře je potřeba uvést základní osobní údaje. Potřeba je občanský průkaz a pár minut času. Jakmile klient vyplní všechny základní údaje a odešle žádost, předají se informace do centrály Fair Credit ke zpracování. Poté klienta kontaktuje pracovník společnosti.

2. Dokládání příjmu

Fair Credit patří mezi nebankovní společnosti, které mohou být alternativou pro všechny, kterým nepůjčí v bance, u Providentu či u Home Credit. Fajnpůjčka totiž neobsahuje tolik požadavků jako úvěrové produkty od jiných společností, hlavní podmínky jsou totiž jen tři.

Tou první podmínkou je věk klienta. Téměř u každé půjčky je limitován, takže žadatel musí být starší 18ti let. Další podmínkou je pak nutnost trvalého pobytu v ČR, půjčky pro cizince tato společnost neposkytuje. Třetí důležitou podmínkou je pak nutnost doložení příjmu zpětně za 3 měsíce. Nejde tedy o půjčku bez doložení příjmu.

Příjmy se dokládají několika způsoby. Nejčastěji si berou tuhle půjčku zaměstnanci a proto se příjem dokládá výplatními páskami od zaměstnavatele. Podle toho, jak vysoký je příjem žadatele se potom určuje koncová cílová částka, kterou společnost nabídne.

3. Fair Credit půjčka bez nahlížení do registru dlužníků

Velmi příjemnou zprávou pro mnoho žadatelů o tuto půjčku je to, že půjčí i tehdy, pokud má žadatel zápis v některém z registru dlužníků.

Registry dlužníků, ať už jde o SOLUS či centrální registr, dělají poslední dobou klientům velké problémy. Stále více lidí, kteří si v minulosti půjčili, se totiž do registru dostává a musí pak čekat několik let, než dojde k výmazu z registru.

Pokud však žadatel v registrech je, jen málokteré nebankovní společnost mu peníze půjčí. Tohle však neplatí u této společnosti. Tato nebankovka nabízí půjčky i lidem se zápisem v registru, zde totiž tyhle informace neprověřují. Fair Credit tak poskytuje půjčku bez registru.

Výhody a nevýhody půjčky

Důvodů, proč je Fair Credit půjčka především mezi stálými klienty tak oblíbená je hned několik. Mnoho žadatelů o půjčku si vychvaluje osobní přístup a také diskrétnost, v případě, že je vše spláceno podle podmínek.

Narozdíl od bankovní půjčky se totiž u této půjčky řeší všechny formality osobně s obchodním zástupcem. Je tak možné dohodnout se i na ústupcích, které by v bance neprošly.

Mezi nevýhody půjčky patří nejspíše limitovaná doba splatnosti. Jsou zde totiž jen 2 možnosti, a to půjčka na 43 nebo 58 týdnů. U některých konkurenčních společností je možné nastavit si splatnost přesně podle sebe, individuálně, což je právě to, co některým klientům u Fair Credit chybí.

Schvalovatelnost půjčky více než 90 %

Díky tomu, že tato nebankovní společnost nenahlíží do registrů dlužníků a půjčuje tak i lidem s horší bonitou, je zde schvalovatelnost velmi dobrá. V případě, že žadatel poskytne pravdivé údaje o příjmech a jeho výplata je dostatečná, neměl by být problém získat libovolně vysokou půjčku z nabídky Fair Credit.

Jaké jsou Fair Credit recenze?

Všechny informace, které je dobré vědět o nebankovní společnosti Fair Credit, přináší tato Fair Credit recenze.

Tato společnost se rozhodně neřadí mezi problémové firmy a Fair Credit půjčka tak rozhodně není podvod. Na internetu se lze občas setkat s několika negativními recenzemi Fair Credit, tyhle jsou ovšem napsané klienty, kteří této firmě dluží a svoje pohledávky nesplácí tak, jak se s Fair Credit při uzavírání smlouvy o půjčce dohodli.

Obecně nelze nalézt přespříliš recenzí Fair Creditu. Nejčastěji se lidé dostanou do potíží v případě nesplácení. Každá půjčka, ať se jedná o mikropůjčku, nebo úvěr ve výši 100 000 Kč, se musí vždy splatit za sjednaných podmínek. Nestane-li se tak, může být klient zaskočen jednáním ze strany společnosti, které pak spočívá ve zaslání upomínek a nepříjemných SMS.

Krajní situace pak může vygradovat až do exekuční řízení a insolvence.

Fair Credit zkušenosti 

Je třeba, aby zájemce o půjčku nepodcenil průzkum a poohlédl se i po osobních zkušenostech Fair Creditu. Tato nebankovka si zakládá na osobním a individuálním přístupu, což je hodnoceno pozitivně, že má milý a vstřícný přístup ke každému klientovi.

Pozitivní zkušenosti s Fair Credit napovídají, že klienti oceňují možnost sjednání pojištění, vyplacení půjčky až domů a bleskové vyřízení.

Nepříliš kladné zkušenosti mají klienti Fair Creditu u hotovostní půjčky, a to nutnost splácet v týdenních splátkách. Obchodní zástupce tak každý týden zvoní na dveře, což pro některé působí, jako kdyby tam byl „vymahač“. Osobní zkušenosti naznačují, že to klienti vnímají jako porušení diskrétnosti. Někdy se obchodní zástupci totiž za klienty vydají, aniž by ověřili, že budou doma.

Fair Credit diskuze

Zapátrá-li zájemce najde spíše starší diskuze na téma Fair Credit. Někteří klienti zdůrazňují, že jim nepřipadá, že zachovali diskrétnost, zvláště, když je navštívili doma. A třeba otevřel někdo jiný z rodiny, a oni tak následně museli vysvětlovat, proč je sháněl obchodní zástupce.

Diskuze Fair Creditu rozebírá problematiku, pokud někdo nesplácí. Je jasné, že pak si právě tito klienti stěžují a mají pocit, že se jedná o podvodníky. Tak to ale není. Spokojení klienti si pochvalují v diskuzi, že Fair Credit přistupuje přátelsky a naprosto normálně. Dlouhodobí zákazníci vysvětlují, že pokud se splácí, nemají žádný problém a nedochází k žádnému obtěžování a častým kontrolám.

Naše redakce doporučuje, aby každý zájemce o půjčku provedl nezávislé srovnání půjček. Dostatečně se informoval a seznámil se s pravidly zodpovědného půjčování. Půjčky jsou závazek a splácení je povinnost.