Fair Credit půjčka – uživatelské recenze a diskuze

Na různých diskuzních fórech je mnoho recenzí a hodnocení, které neukazují firmu Fair Credit v pozitivním světle. Jak je to vlastně s touto nebankovní společností? Nejde o podvodnou půjčku?

Všechny informace, které je dobré vědět o nebankovní společnosti Fair Credit, přináší tato Fair Credit recenze.

Základní informace

Fair Credit nabízí půjčky od 4 000 Kč do 50 000 Kč všem, kteří jsou dostatečně bonitní a mohou splnit podmínky této nebankovní společnosti. Není potřeba mít čisté registry, postačí, když je klient občanem České republiky, starší 18ti let a může doložit příjem za poslední 3 měsíce. Pak už si jen stačí vybrat požadovanou cílovou částku a zvolit si dobu splatnosti.

Začínáme formulářem

Vyřídit si Fair Credit půjčku online, přes internetový formulář je většinou ta oblíbenější metoda. Tento formulář a zároveň i online kalkulačku, díky které lze spočítat úroky a splátky půjčky, lze najít na webových stránkách společnosti.

Do formuláře je potřeba uvést základní osobní údaje. Potřeba je občanský průkaz a pár minut času. Jakmile klient vyplní všechny základní údaje a odešle žádost, předají se informace do centrály Fair Credit ke zpracování. Poté klienta kontaktuje pracovník společnosti.

Dokládání příjmu

Fair Credit patří mezi nebankovní společnosti, které mohou být alternativou pro všechny, kterým nepůjčí v bance, u Providentu či u Home Credit. Fajnpůjčka od Fair Credit totiž neobsahuje tolik požadavků jako úvěrové produkty od jiných společností, hlavní podmínky jsou totiž jen tři.

Tou první podmínkou je věk klienta. Téměř u každé půjčky je limitován, takže žadatel musí být starší 18ti let. Další podmínkou je pak nutnost trvalého pobytu v ČR, půjčky pro cizince Fair Credit neposkytuje. Třetí důležitou podmínkou je pak nutnost doložení příjmu zpětně za 3 měsíce. Nejde tedy o půjčku bez doložení příjmu.

Příjmy se u Fair Credit dokládají několika způsoby. Nejčastěji si berou tuhle půjčku zaměstanci a proto se příjem dokládá výplatními páskami od zaměstnavatele. Podle toho, jak vysoký je příjem žadatele se potom určuje koncová cílová částka, kterou společnost nabídne.

Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků

Velmi příjemnou zprávou pro mnoho žadatelů o tuto půjčku je to, že vám Fair Credit půjčí i tehdy, pokud má žadatel zápis v některém z registru dlužníků.

Registry dlužníků, ať už jde o SOLUS či centrální registr, dělají poslední dobou klientům velké problémy. Stále více lidí, kteří si v minulosti půjčili, se totiž do registru dostává a musí pak čekat několik let, než dojde k výmazu z registru.

Pokud však žadatel v registrech je, jen málokteré nebankovní společnost mu peníze půjčí. Tohle však neplatí u Fair Credit – tahle společnost nabízí půjčky i lidem se zápisem v registru, zde totiž tyhle informace neprověřují. Fair Credit tak poskytuje půjčku bez registru.

Výhody a nevýhody půjčky od Fair Credit

Důvodů, proč je Fair Credit půjčka především mezi stálými klienty tak oblíbená je hned několik. Mnoho žadatelů o půjčku si vychvaluje osobní přístup a také diskrétnost, v případě, že je vše spláceno podle podmínek. Narozdíl od bankovní půjčky se totiž u Fair Credit půjčky řeší všechny formality osobně s obchodním zástupcem. Je tak možné dohodnout se i na ústupcích, které by v bance neprošly.

Mezi nevýhody Fair Credit půjčky patří nejspíše limitovaná doba splatnosti. Jsou zde totiž jen 2 možnosti a to půjčka na 43 nebo 58 týdnů. U některých konkurenčních společností je možné nastavit si splatnost přesně podle sebe, individuálně, což je právě to, co některým klientům u Fair Credit chybí.

Schvalovatelnost půjčky více než 90 %

Díky tomu, že tato nebankovní společnost nenahlíží do registrů dlužníků a půjčuje tak i lidem s horší bonitou, je zde schvalovatelnost velmi dobrá. V případě, že žadatel poskytne pravdivé údaje o příjmech a jeho výplata je dostatečná, neměl by být problém získat libovolně vysokou půjčku z nabídky Fair Credit.

Je Fair Credit půjčka podvod?

Tato společnost se rozhodně neřadí mezi problémové firmy a Fair Credit půjčka tak rozhodně není podvod. Na internetu se lze občas setkat s několika negativními recenzemi, tyhle jsou ovšem napsané klienty, kteří této firmě dluží a svoje pohledávky nesplácí tak, jak se s Fair Credit při uzavírání smlouvy o půjčce dohodli.