Půjčky na ruku – bez registru, na ruku, srovnání a zkušenosti

Půjčka na ruku je vyhledávaná především lidmi bez bankovního účtu. Poskytují ji především nebankovní společnosti. V některých případech lze získat půjčku bez doložení příjmu a registru na ruku. Jsou půjčky na ruku bezpečné? Na co si dát pozor u půjček na ruku?

Existuje několik druhů půjček na ruku od nebankovních společností. Může se jednat o mikropůjčky na několik dní, krátkodobé půjčky i dlouhodobé půjčky bez registru na více let. Poskytovatelé se liší pole výše nabízené půjčky na ruku. Částky se pohybují od 1 000 Kč po 5 000 000 Kč.

Každá společnost má jiné podmínky splácení půjčky na ruku. Je třeba vybrat co nejvýhodnější úrok a výši RPSN. Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma bez úroků či bezplatné dřívější splacení půjčky na ruku. Na rozdíl od bankovních úvěrů poskytují tyto nebankovní společnosti, kde opravdu půjčí i půjčky ihned v hotovosti. Dnešní doba podporuje možnosti a lze sehnat např. i půjčka na směnku ihned.

Půjčky na ruku – jak fungují

Nebankovní úvěry neboli půjčky na ruku v hotovosti lze pořídit buď na pobočce společnosti nebo prostřednictvím obchodního zástupce. Ten obvykle navštíví žadatele doma nebo na domluveném místě. Další variantou jsou výplatní terminály, které fungují například v trafikách a na některých čerpacích stanicích. Expres půjčka bez doložení příjmu je komfortní možností, jak peníze získat.

Společností, které poskytují hotovostní půjčky na ruku, není mnoho. Častěji jsou nabízeny půjčky bezhotovostní.

Splátky může klient odevzdávat osobně na pobočce či odevzdávat obchodnímu zástupci v místě bydliště nebo na jiném místě vyhovujícím klientovi. Splátky lze posílat také na bankovní účet společnosti.

Půjčka na ruku – výhody

Výhody půjček na ruku ocení především klienti, kteří nevlastní bankovní účet. Některé půjčky na ruku lze navíc získat ihned a bez doložení příjmu a registru. Taková je například expres půjčka bez doložení příjmu.

Rychlé půjčky bez registru mohou jednoduše fungovat jako okamžité půjčky pro zadlužené, v některých případech i jako půjčky v exekuci či půjčky v insolvenci. Půjčka na občanku je jednou z cest, jak si peníze lze půjčit vcelku bez problémů. Stále je ovšem potřeba myslet na opravdovou potřebu zápůjčky.

Půjčky na ruku mají tyto výhody:

  • klient nemusí vlastnit bankovní účet
  • pro zájemce lze vyřídit půjčku online
  • peníze může klient získat v pohodlí domova
  • rychlé vyřízení, klient má peníze ihned
  • vysoká pravděpodobnost schválení

Některé nebankovní společnosti poskytují nejrůznější bonusy. Může to být nulový úrok případně první půjčky zdarma na ruku. V takovém případě je to skutečně nejlevnější půjčka.

Půjčka na ruku – nevýhody a rizika

Půjčky na ruku jsou potenciálně rizikové, protože jsou výhradně doménou nebankovních společností. Některé z nich mohou být podezřelé a nedůvěryhodné. Půjčky na ruku od podezřelých společností nezřídka vykazují rysy novodobé lichvy.

Rychlé půjčky na ruku mohou zjednodušit nečekanou finanční tíseň v případě, že žadatel nevlastní bankovní účet.

Obzvlášť u nebankovní půjčky bez registru a doložení příjmu na ruku by se žadatel měl mít na pozoru. Takové půjčky jsou velmi rizikové pro poskytovatele i pro žadatele. Poskytovatel se jistí nevýhodnými podmínkami a vysokými úroky.

Pokud žadatel nemá jinou možnost, než půjčku na ruku bez doložení příjmu a registru, měl by důkladně pročíst smlouvu a zvážit, zda je schopen splnit podmínky takové půjčky na ruku. Zásadní je dát pozor na lichvářské půjčky.

Nevýhody půjčky na ruku bez účtu jsou tyto:

  • omezená dostupnost, na výběr je jen několik poskytovatelů
  • kratší doba splatnosti půjčky na ruku
  • omezená výše půjčky na ruku
  • neúměrně vysoká úroková sazba a RPSN
  • vysoké poplatky související s půjčkou

Zásadní nevýhodou okamžité půjčky pro dlužníky je také prohlubování už tak špatné finanční situace dlužníka, která může lehce sklouznout do dluhové pasti a k osobnímu bankrotu. Stojí za to zvážit například 5 alternativ k půjčce, mezi které patří i půjčka mezi blízkými.

Půjčka na ruku bez účtu – srovnání

Půjčky bez nutnosti bankovního účtu poskytují níže uvedené nebankovní společnosti za těchto podmínek:

PůjčkaÚrokRPSNSplatnostVýše půjčky (Kč)
Acema půjčkaod 6,9 %neuvedeno12 – 120 měsíců100 000 Kč – 5 000 000 Kč
Fajn půjčkaod 20,74 %od 54,96 %45 / 60 / 80 týdnů4 000 Kč – 70 000 Kč
Půjčka Providentod 0 %od 0 %4 – 48 měsíců3 000 Kč – 170 000 Kč
SIM půjčkaod 406,80 %od 8 716,88 %7 – 30 dní2 000 Kč – 12 000 Kč
Zaplo půjčkaod 0 %od 0 %7 – 30 dní1 000 Kč – 30 000
Bankerat půjčkaod 9 %od 27,37 %6 – 72 měsíců10 000 Kč – 600 000 Kč
Express Cash od 15 %od 209,78 %14 / 17 / 20 měsíců5 000 – 70 000

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku poskytuje pouze společnost Bankerat. SIM půjčka a Fajn půjčka jsou půjčky bez registru na ruku, vyžadují však potvrzení příjmu. Nejsou to vhodné půjčky pro nezaměstnané.

Nebankovní společnosti Acema, Zaplo, Express Cash a Provident poskytují půjčky na ruku pouze klientům bez dluhů a s potvrzením příjmu.

Acema půjčka

Půjčka na ruku od nebankovní společnosti Acema Credit Czech. Společnost se řadí mezi největší poskytovatele nebankovních půjček na tuzemském trhu.

V případě půjčky u společnosti Acema je třeba ručit nemovitostí.

Společnost Acema nabízí půjčku ve výši až 5 000 000 Kč. Peníze jsou k dispozici obvykle do 48 hodin. Půjčka Acema je pojištěna ručením nemovitostí. Půjčka na ruku společnosti Acema je neúčelová a použitelná na cokoliv.

Dalšími produkty společnosti Acema jsou úvěry pro podnikatele, konsolidace či refinancování půjček. Co je to konsolidace lze zjistit zde.

Fajn půjčka

Hotovostní půjčka na ruku Fajn půjčka je poskytována společností Fair Credit Czech. Jedná se o českou společnost, která nabízí i bezhotovostní úvěry.

Žádost o Fajn půjčku na ruku probíhá prostřednictvím online formuláře. V případě schválení úvěru kontaktuje klienta obchodní zástupce. Předání půjčky i vybírání splátek probíhá zpravidla u klienta doma.

Půjčka Provident

Půjčka na ruku společnosti Provident Financial je na českém trhu již řadu let. Společnost poskytuje první půjčku zdarma v případě, že půjčená částka nepřevýší 16 000 Kč.

Kromě splácení úvěru vyžaduje Provident Financial poplatek, který zahrnuje garanci celkové ceny, zpracování úvěru a možnost splátkových prázdnin. Výše poplatku se odvíjí od celkové výše úvěru.

SIM půjčka

SIM půjčka je nebankovní úvěr vhodný i pro dlužníky a žadatele o půjčku v exekuci. Její nevýhodou jsou vysoké úroky a přísné podmínky při nesplácení.

SIM půjčka je ideální jako malá půjčka na nečekané výdaje těsně před výplatou. Žádost o půjčku lze podat online na webových stránkách společnosti.

Zaplo půjčka

Půjčka na ruku společnosti Zaplo Finance lze také sjednat po internetu pomocí online formuláře. Peníze lze vyzvednout v síti trafik Geco. Půjčka Zaplo Geco je tak dostupná i o víkendu.

Zaplo půjčka patří k neúčelovým půjčkám na ruku, půjčit si tak lze na cokoliv. První půjčka od společnosti Zaplo Finance je zdarma v případě, že je půjčená částka nižší než 16 000 Kč.

Zaplo půjčka na ruku je vhodná i pro nezaměstnané. Společnost nevyžaduje doklad o výši příjmu.

Bankerat půjčka

Principem Bankerat je systém P2P půjček, kdy lidé půjčují lidem. Společnost Bankerat umožňuje klientovi aby si sám zvolil dobu splácení a výši úroku. V některých případech je půjčka poskytnuta bez doložení příjmů a bez registru.

Bankerat je největším internetovým portálem, který nabízí poskytování a také administraci tzv. P2P půjček.

Bankerat si obvykle neúčtuje vysoké úroky a poplatky spojené s poskytnutím půjčky, podmínkou je trvalé bydliště na území České republiky. Nejedná se tak o půjčku pro cizince.

Žádost o půjčku Bankerat se vyřizuje online na webových stránkách společnosti. Výhodou půjčky Bankerat je poskytnutí peněz za jakýchkoliv podmínek.

Express Cash

Půjčku na ruku Express Cash nabízí společnost EC Financial Services. Půjčení i splácení probíhá v hotovosti. Půjčku lze vyřídit online nebo telefonicky.

Půjčení hotovosti a předávání splátek probíhá obvykle přes obchodní zástupce u klienta doma nebo na jiné předem dohodnutém místě.