Ferratum Bank – půjčka a Ferratum Credit

ferratum bank

Při hledání vhodné půjčky klienti často míří ke společnosti Ferratum. Původem finská společnost Ferratum Bank se soustředí především na rychlé úvěry s nižšími částkami. Jaká je Ferratum půjčka a měl by si zákazník dát na něco pozor?

Ferratum Bank byla založena v roce 2005 v Helsinkách, Finsku. Od té doby se společnost rozšířila a nyní operuje až v 20 zemí po celém světě. Za tuto dobu spolupracovala s více než několika miliony zákazníků. Ferratum slibuje finanční flexibilitu, díky níž bude jejich každodenní bankovnictví méně stresující.

Ferratum Bank si většina lidí spojí s nabídkami jako půjčka ihned, peníze do hodiny, půjčka do výplaty a dalšími. Ano, Ferratum nabízí především mikroúvěry s nižší dobou splatnosti. Otázkou však zůstává, zda je pro klienty výhodná.

Kdo je Ferratum Bank?

Ferratum v České republice původně fungovala jako typická nebankovní společnost, která se zaměřovala především na rychlé půjčky. Změna přišla v roce 2014. Od té doby se nově přejmenovaná Ferratum Bank přeorientovala a získala bankovní licenci.

Ferratum Bank podléhá dozoru České národní banky (ČNB). Proto musí dodržovat pravidla stanovená platnými právními předpisy. Díky tomu banka bude poskytovat svým zákazníkům férové podmínky.

Avšak Ferratum Bank není typickou společností, u níž by si klienti mohli založit běžné či spořicí účty. Zaměřuje se na nízkonákladové úvěry, které jsou flexibilní.

Ferratum půjčky

Ferratum Bank slibuje všem svým klientům rychlé a jednoduché vyřízení žádostí o úvěr bez zbytečné byrokracie, která pouze zpomaluje proces schvalování. Jaké půjčky lze získat?

Společnost Ferratum nabízí zákazníkům různé typy úvěrů. Všechny mají společné výšku půjčky a dobu splácení. Klienti si mohou zažádat o půjčku minimálně od 2 500 Kč do maximální výše 80 000 Kč. Doba splácení je flexibilní.

Ferratum Money umožňují klientům pružnou dobu splatnosti. Každý má možnost upravit splátkový kalendář podle vlastních potřeb. Dlužník si může zvolit vyšší nebo nižší splátky či je rovnou odložit. Úvěr je možné jednorázově splatit bez sankcí.

To však neplatí u Ferratum půjčky na 30 dnů. Jak z názvu vyplývá, peníze budou muset být do jednoho měsíce uhrazeny. 

Jak je to s výplatou peněz? Ferratum Bank vyřizuje žádosti zákazníků neustále, 24 hodin, 7 dní v týdnu. Slibuje také rychlé vyplácení. Pokud zákazník projde schvalovacím procesem, peníze získá na účet do pár minut do schválení.

O jaké různé úvěry může klient zažádat?

Půjčka 5 000 Kč i více před výplatou

Banky i nebankovní společnosti nabízejí obdoby půjček před výplatou nebo půjčky 5000 Kč, které jsou velmi oblíbené především mezi lidmi, jimž krátce před výplatou dojdou potřebné finance.

Mezi ně patří i Ferratum Bank, která nabízí velmi nízké úvěry, na něž se vážou výše zmíněné požadavky. Noví zákazníci mohou využít možnost první půjčky zdarma, díky čemuž úvěr bude oproštěn od poplatků či úroků.

Pro lepší představu si stačí porovnat různé nabídky mezi bankami a nebankovními společnostmi, pokud si klient zažádá o úvěr ve výši 3 000 Kč. Jak bude vypadat výše měsíčných splátek, úroků a doby splácení?

Délka spláceníMěsíční splátkyÚroková sazba
Ferratum Bankflexibilní dobaflexibilní splátky0,4026 % (denní úrok)
Česká spořitelna12 splátek282 Kč19,9 %
CreditOn1 měsíc276 Kč40 %
Porovnání nabídek

Je důležité mít na paměti, že čím nižší úvěr je získán, o to vyšší je úrok. Jak je zřejmé, Ferratum Bank nabízí flexibilní podmínky podle nejrůznějších potřeb svých zákazníků.

Ferratum Credit

Ferratum Bank nabízí obdobu kontokorentu nebo revolvingového úvěru v podobě Ferratum Credit. Tuto službu nejvíce využijí klienti, kteří se opakovaně vrací k bance a žádají o další půjčky.

Ferratum Credit je předem schválený úvěrový rámec, z něhož lze libovolně čerpat peníze a využívat je jako bezúčelové půjčky. Službu je možné si představit jako pytel peněz, který je k dispozici kdykoliv člověk potřebuje.

Splátky jsou flexibilní, záleží pouze na klientovi a jeho finanční situaci. Tudíž úvěr lze uhradit jednorázově, anebo libovolně v měsíčních splátkách bez poplatků navíc. Vždy se bude hradit denní úrok z částky, kterou klient čerpá.

Zažádat je možné o částku od 2 500 do 80 000 Kč. Peníze je možné využít na drobnou rekonstrukci domova, koupi spotřebiče nebo i jako jistotu při cestách do zahraničí.

Spotřebitelský úvěr od Ferratum Money

Spotřebitelské úvěry jsou časté půjčky, kvůli nimž se klienti obracejí na své banky. Ferratum.cz typický spotřebitelský úvěr nenabízí. Místo toho lidem představí Ferratum Credit, který lze využít jako náhradu za kontokorent i spotřebitelský úvěr.

Z půjčky klienti nemusí využít celou částku, pouze její část. Výhodou Ferratum Credit je možnost opětovného čerpání již splacených peněz. Je třeba nezapomenout na to, že čím vyšší půjčka, tím vyšší poplatky klient bude muset splatit.

Úroky se účtují denně. Pokud klient bude čerpat celou sumu 80 000 Kč, úroky dosáhnou až 4 500 Kč za měsíc. Jistina se splácí zvlášť.

Jaké jsou podmínky pro získání Ferratum půjčky?

Pro získání Ferratum Money musí klient splňovat určitá kritéria. Jaká to jsou?

 • věk 20 a více let
 • trvalé bydliště v ČR
 • platný doklad totožnosti
 • platný bankovní účet
 • doložitelné příjmy
 • bez evidence v insolvenčním rejstříku

Klient musí při žádosti o úvěr dokázat, že je schopen půjčku splácet. Proto není vhodný pro lidi se záznamem v registru dlužníků či ty, kteří nejsou schopni doložit své příjmy. Pro takové klienty možnost půjčky nekončí a vždy se mohou obrátit na jiné nebankovní společnosti.

Jak získat půjčku na Ferratum.cz?

Půjčka Ferratum se sjedná snadno a rychle, a to online. Na internetové stránce Ferratum.cz si klient nejprve zvolí nutnou částku. Dále ve formuláři vyplní kontaktní informace jako email, rodné číslo a telefonní číslo. Dále bude nutné doložit příjem a poskytnout osobní údaje. Tímto krokem vznikne žádost.

Pracovníci Ferratum Bank pracují od 8-18 hodin. Během této doby bude žádost prověřována. Pokud bude schválena, klient dostane peníze na účet okamžitě.

Se žádostí vznikne i zákaznický účet. Ferratum přihlášení lze provést na internetových stránkách Ferratum.cz 

Ferratum Bank přihlášení do zákaznického účtu

K přihlášení do zákaznického účtu Ferratum Bank bude vyžadováno rodné číslo a PIN. Ve svém zákaznickém účtu klienti naleznou nutné dokumenty k potvrzení, dále žádají o nové půjčky či prodloužení stávajících. Přihlášení do Ferratum účtu je tedy důležité.

Klady a výhody Ferratum půjček

Každá mince má dvě strany, stejně tak i půjčka Ferratum Money. Mezi hlavní přednosti úvěry patří:

 • Ferratum Credit při dobrém splácení
 • rychlá výplata peněz
 • první půjčka zdarma
 • atraktivní podmínky úvěru
 • férové jednání
 • flexibilní splátky

Jaká jsou negativa Ferratum půjčky, na která se vyplatí myslet:

 • bez možnosti refinancování
 • bez možnosti pojištění schopnosti splácet
 • vyšší sankce za nesplácení (0,1 % z dlužné částky za každý den)
 • celková zapůjčená částka včetně poplatků je vyšší

Před uzavřením jakékoliv půjčky si každý klient musí řádně přečíst smluvní podmínky, aby nebyl nijak překvapen. Dále se vyplatí dbát pozor na splátky, poplatky za nesplácení a úroky. Při jakékoliv nesrovnalosti se zákazníci mohou obrátit na poradnu společnosti.