Okamžitá půjčka pro zadlužené – recenze, zkušenosti, na směnku

Okamžitá půjčka pro dlužníky patří k nejrizikovějším produktům jak pro dlužníky, tak pro poskytovatele. Podobná půjčka pro zadlužené by měla být krajním řešením, pokud se nenajde vhodnější alternativa. Jaké jsou možnosti okamžité půjčky pro nezaměstnané, okamžité půjčky pro dlužníky a okamžité půjčky na směnku?

Pro okamžitou půjčku je třeba využít služeb nebankovních společností. Banky podobné služby neposkytují, neumožňuje jim to zákon o spotřebitelském úvěru. Podle zákona má bankovní společnost povinnost nahlížet do registrů dlužníků. Okamžité půjčky bez nahlížení do registru jsou často doménou pololegálních a podezřelých společností.

V případě, že dlužník nemá jinou alternativu a musí využít okamžitou půjčku pro zadlužené, měl by dát pozor na podmínky. Základem je pečlivě prostudovat smlouvu o okamžité půjčce. Každou půjčku je třeba dobře rozmyslet a zhodnotit, zda je reálné částku dle podmínek společnosti splatit.

Okamžitá půjčka pro zadlužené

Okamžitou půjčku bez nahlížení do registrů nabízí několik nebankovních společností. Může se jednat o mikropůjčku, krátkodobou půjčku nebo dlouhodobou půjčku bez registru. Častá varianta půjčky pro zadlužené je půjčka na OP, u které je třeba doložit pouze platný doklad totožnosti, respektive jeho kopii. Půjčka na občanku je častá u nebankovních společností.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí nabízí například tyto nebankovní společnosti:

PůjčkaÚrokRPSNSplatnostVýše půjčky (Kč)
Zaplo půjčkaod 0 %od 0 %až 1 měsíc1 000 – 30 000
Pojištěná půjčkaod 24,44%od 27,37 %12 – 48 měsíců10 000 – 150 000
CreditPortal půjčkaod 40 %od 9 088,1 %až 1 měsíc500 – 30 000
Via SMS půjčkaod 0 %od 0 %až 1 měsíc1 000 – 60 000
CreditStarod 0 %od 0 %až 3 měsíce1 000 – 19 000
Express Cash od 15 %od 228,64 %14 – 20 měsíců5 000 – 70 000

Nebankovní společnosti na rozdíl od bankovních institucí neověřují bonitu klienta. Půjčit si tak může i člověk s vysokými dluhy. Reálná je také okamžitá půjčka v exekuci nebo půjčka pro dlužníky na ruku.

Specifika půjček pro zadlužené

Společnosti poskytující okamžité půjčky pro dlužníky obvykle fungují na internetu. Žadatel tak může vyřídit půjčku online a rychle a získat peníze ihned. Řada poskytovatelů navíc funguje v režimu 24 h a 7 dnů v týdnu.

Okamžitá půjčka na vyřešení dluhu nebo exekuce je krátkodobé řešení, které se dlužníkovi může vymstít.

Pokud má žadatel bankovní účet u stejné banky jako poskytovatel, peníze může mít v horizontu několika málo minut. Nebankovní společnosti obvykle disponují účty u několika běžných bankovních institucí. Pro tento rychlý způsob připsání peněz funguje i expres půjčka bez doložení příjmu.

Častým rysem půjčky pro dlužníky je vysoký úrok, vysoká RPSN a řada vedlejších poplatků, které půjčku provázejí.

Okamžité půjčky velmi často vyžadují rychlé splacení. Jedná se tak zpravidla o krátkodobé půjčky, které lze splácet v řádu dnů až týdnů. Některé společnosti mohou nabízet refinancování či nebankovní konsolidaci půjček.

Rizika okamžitých půjček pro dlužníky

V oblasti nebankovních půjček působí i podezřelé a nedůvěryhodné společnosti, které se dají označit jako „novodobá lichva“. Před podobnými poskytovateli okamžitých půjček by se měl mít žadatel na pozoru. Hlavním předpokladem, jak nenaletět, je pečlivé prostudování smlouvy o půjčce.

Ve smlouvě je třeba dát pozor na tyto věci:

  • přehlednost smlouvy – čím přehlednější a čitelnější, tím je společnost důvěryhodnější
  • informace o půjčce – je nezbytné, aby byly snadno dohledatelné a srozumitelné
  • poplatek za posouzení a sjednání – seriózní společnosti jej nevyžadují
  • kladné recenze klientů – společnost je třeba před uzavřením smlouvy prověřit

Smlouva by v žádné případě neměla obsahovat dodatky drobným a špatně čitelným písmem. Celý text musí být jasný a čitelný.

Okamžitá půjčka na směnku

Okamžitá půjčka na směnku patří k extrémně rizikovým půjčkám. Pojí se s vysokými úroky a dlužník při ní obvykle ručí svým majetkem. V případě neschopnosti splácet připadne majetek exekutorovi. Okamžitá půjčka na směnku bez zástavy je lákává, může však situaci dlužníka v dlouhodobém horizontu zhoršit.

Obecně se doporučuje najít bezpečnější a výhodnější okamžité půjčky než jsou půjčky na směnku.

Od roku 2013 jsou půjčky na směnku pro spotřebitelské úvěry postaveny mimo zákon. Legální jsou pouze v podnikatelském sektoru jako úvěr pro podnikatele. Běžnou praxí je prodej směnek, dlužník tak vrací peníze jinému subjektu, než od kterého si půjčil.

Okamžitá půjčka pro nazaměstnané

Pro nezaměstnané může být problém sehnat okamžitou malou půjčku. Nezaměstnaní patří stejně jako zadlužení k rizikovým skupinám. I pro nezaměstnané však existují nebankovní společnosti, které jsou ochotné okamžitou půjčku poskytnout.

Nevýhodou okamžitých půjček pro nezaměstnané jsou obvykle vysoké úroky a horší podmínky. Věřitelé tak vyvažují riziko, které podstupují, když zadluženým a nezaměstnaným půjčují.

Alternativy okamžité půjčky pro dlužníky

Půjčka pro dlužníky u nebankovní společnosti je vždy nevýhodná. Pokud si takto dlužník dlouhodobě půjčuje na jiné dluhy, je na pokraji dluhové pasti a osobního bankrotu. Často existují alternativní způsoby, jak nepříjemnou finanční situaci řešit. Inspirovat může článek 5 alternativ k půjčce.

Při každé půjčce je naprosto nezbytné pečlivě projít všechny podmínky společnosti a důkladně pročíst smlouvu.

Ožehavým tématem je půjčka od rodiny a přátel. Okamžitá půjčka mezi blízkými může mít velice výhodné podmínky, při problémech se splácením však zpravidla vážně poškodí vztahy.

Pokud dlužník potřebuje splatit více půjček najednou, stojí za pokus tzv. konsolidace úvěrů a refinancování. Půjčky se tak sloučí do jedné a podmínky splácení si dlužník nastaví tak, aby byl schopen splácení.

Dlužníkům pomáhají také neziskové organizace. O pomoc lze požádat tyto instituce:

  • ČeskobezDluhů.cz
  • Lidé v nouzi
  • Člověk v tísni
  • Rubikon centrum

Krajní řešení bezvýchodné situace je vyhlášení osobního bankrotu. Po pěti letech dojde k oddlužení a člověk může začít nový život s čistým štítem.