NEJ půjčka – nejlepší, nejvýhodnější, nejlevnější 2024

žena sjednává nejlepší nebankovní půjčku online

Který žadatel netouží sjednat tu nej půjčku? Zkrátka ten nejlepší, nejvýhodnější a nejrychlejší úvěr? Jak ale najít tu nejlepší nebankovní půjčku? A jsou nejrychlejší půjčky pouze dominantou nebankovních společností? Tento článek se zabývá tím, jak najít tu nejvýhodnější půjčku na míru.

Hledá-li člověk pro sebe půjčku, musí sledovat hned několik věcí. Je půjčka s nejnižším úrokem ta nejvýhodnější půjčka? A jak najít v nebankovním světě tu nejlepší a nejlevnější půjčku na trhu? Kdo nabízí nejlepší půjčky bez registru a bez doložení příjmu? Odpovědi v článku.

Jak najít nejlepší nebankovní půjčku

Než se člověk dá do hledání, měl by provést některé kroky, které pomohou, jak najít tu nejlepší nebankovní půjčku.

 • spočítání částky, kterou člověk potřebuje
 • určení, na co budou peníze využity
 • kalkulace možné měsíční splátky

Člověk by si měl v první fázi spočítat, kolik celkem peněz potřebuje. Je zbytečné si půjčovat o dost více, jelikož se platí zúročení, malá částka pak zas nemusí stačit. Hned na to navazuje určení, jak se využijí finanční prostředky. V každém případě musí žadatel vědět, na co peníze použije.

Je sice pravda, že uzavře-li člověk bezúčelový úvěr, peníze může použít na cokoli, ale před sjednáním je nutné vědět účel použití peněz. Půjčka je závazek, brát si peníze na nepotřebné věci a zadlužovat se, skončí pro dlužníka katastrofálně. Cesta z dluhového pekla je dlouhá a často na několik let, přičemž člověk žije ze životního minima.

Potřebuje-li člověk peníze například na nové auto (nutný prostředek, aby se dostal do práce) nebo na novou pračku, myčku či na rozjezd podnikání, dává to smysl. Existuje takové pravidlo, že by si člověk měl vypočítat životnost dané věci ku půjčce.

Co ale smysl nedává, aby člověk uzavřel nejrychlejší úvěr, protože potřebuje peníze ihned na luxusní dovolenou na Bora Bora. Kvůli půjčce se dovolená přeplatí, navíc vznikne závazek splácení po nějakou dobu. A uzavře-li člověk půjčku ukvapeně, může se pak divit, jak nevýhodné to bude.

Celková částka a určení toho, na co bude půjčka využita, je důležité, aby žadatel věděl, zda má hledat bezúčelový úvěr, účelový úvěr na novou kuchyň či úvěr pro podnikatele a další.

Půjčka s nejnižším úrokem nemusí být nejvýhodnější úvěr

Logicky rozum volá, že půjčka s nejnižším úrokem, bude ta nejvýhodnější půjčka. Jenže to není úplně pravda! Aby člověk našel pro sebe tu nejvýhodnější, musí sledovat i další parametry. Půjčka s nejnižším úrokem může mít vysoké RPSN, poplatky za vyřízení a správu a další.

I když má půjčka nejnižší úrok, nemusí to být nejvýhodnější úvěr. Vždy je nutné, aby člověk prozkoumal i další parametry a nenechal se zlákat slogany. Všechny žádosti se vyhodnocují typicky podle jednotlivce, tudíž se i konečná nabídka úvěrů liší dle žadatele.

Bez srovnání nelze najít nejvýhodnější půjčku

Jak nejlépe najít nejvýhodnější půjčku? Sice ty reklamy jsou atraktivní, ale opravdu je to nejvýhodnější půjčka, jak hlásají? Ať už ty usměvavé a šťastné reklamy působí jakkoli, aby člověk našel ten svůj nejvýhodnější úvěr, bude muset zapátrat.

Je třeba, aby si člověk vyhradil dostatek času, přičemž mu pomůže nezávislé srovnání úvěrů. Průzkum trhu a porovnání jsou nutné kroky, chce-li člověk najít tu nejlepší a nejvhodnější půjčku, aby mu pasovala.

Pro každého může mít taková půjčka jiné parametry, tudíž by měl mít žadatel promyšlené, co vlastně od půjčky vyžaduje a jaké potřebuje podmínky, aby ji bezpečně splácel.

Na co zaměřit, když člověk hledá nejvýhodnější úvěr

Každý, kdo se rozhodne pro půjčku, doufá, že dostane co nejvýhodnější podmínky, kdy úroková sazba bude co nejnižší. Jenže úroková sazba není jediné číslo, které by měl člověk sledovat. Dá se říct, že o něco důležitější je RPSN. Toto číslo vyjádřené v procentech, totiž říká, kolik % z dlužné částky zájemce skutečně zaplatí za 1 rok. Číslo zahrnuje úrokovou sazbu, poplatky za sjednání a další.

Nejvýhodnější úvěr tak pro žadatele splňuje nízké zúročení, výši měsíčních splátek, kterou žadatel bezproblémově zvládne splácet, možné odložení, zvýšení nebo snížení splátek, předčasné splacení zdarma a jiné benefity, které z úvěru udělají pro žadatele tu nejlepší půjčku.

Nejvýhodnější půjčka kalkulačka

Chce-li člověk skutečně pro sebe najít nejvýhodnější půjčku, bez kalkulačky se neobejde. Žadatel v první fázi hledání může využít nezávislého srovnání půjček, aby si porovnal veškeré nabídky.

Každý normální poskytovatel má na svých stránkách jednoduchou kalkulačku, která zobrazuje požadovanou částku, úrokovou sazbu, RPSN, výši měsíčních splátek a dobu splatnosti, klient též uvidí celkovou částku k zaplacení.

Obecné podmínky nutné ke schválení nejlepšího úvěru

Aby člověk měl kladné schválení nejlepší půjčky, bude muset doložit:

 • věk alespoň 18 let, tedy dosažení plnoletosti
 • trvalý pobyt v České republice
 • cizinci – doklad potvrzující pobyt na území ČR
 • zajištěný trvalý příjem (mzda, důchod, OSVČ příjmy)
 • platný občanský průkaz
 • druhý doklad totožnosti (cestovní pas, rodný list, řidičský průkaz)

Vesměs jsou úvěry určeny zejména pro klienty, kteří mají zajištěný trvalý příjem. Tento příjem však nemusí být pouze ze zaměstnaneckého poměru, ale může se jednat například o důchod, rentu či OSVČ příjmy. Pro schválení nebankovní půjčky není překážkou ani záznam v registru dlužníků. Vše se odvíjí od každé žádosti, obecně však mají nebankovní instituce mírnější a benevolentnější přístup než banky.

Žádost o nej půjčku

Svou nej půjčku lze získat pouze pomocí online formuláře, který lze vyplnit na webových stránkách dané instituce. Pro jeho vyplnění je třeba jen základní osobní informace, jde jen o několik políček na vyplnění. Vyplňují se zejména kontaktní a osobní informace, tedy jméno a příjmení, adresa bydliště a také telefon plus e-mailová adresa.

Ve formuláři se někdy doplňují informace o bydlení, rodině a další. Vyplnění formuláře a jeho následné odeslání je nezávazné a také bezplatné. Není třeba se ničeho obávat. Ve formuláři se také nevyžadují žádné citlivé informace, vyjma rodného čísla. Přenos dat ve formuláři je však zabezpečen a k informacím se nemůže dostat žádná třetí osoba.

Nejlepší půjčka bez doložení příjmu? Banky to taky umí

Pokud člověk hledá nejlepší půjčku bez doložení příjmu, je to trochu zavádějící, jelikož obecně půjčky bez doložení příjmu nepatří mezi úplně ty nejlepší nabídky. Pro každého solidního poskytovatele je důležité, aby prověřil bonitu klienta. Příjem je jedna z hlavních podmínek jak u bankovních, tak u většiny solidních nebankovních společností.

Člověk by se měl zeptat sám sebe: „Proč vlastně hledá nejlepší půjčku bez doložení příjmu?“ Je nezaměstnaný? Nebo mu zaměstnavatel nevydá potvrzení?

Je-li zájemce nezaměstnaný, spadá do rizikové skupiny. Takový žadatel v bance nepochodí, žádost mu bude zamítnuta. Doložení příjmu je podstatné pro posouzení úvěruschopnosti. V nebankovním světě ale mají nabídky zkrátka pro všechny, člověk objeví i půjčky pro nezaměstnané. Ty ale budou mít vyšší zúročení a vyšší poplatky v případě platební neschopnosti.

Žadatelé mohou své příjmy doložit hned několika způsoby:

 • potvrzení od zaměstnavatele
 • výpis z běžného účtu za poslední 2 až 3 měsíce
 • výplatní pásky
 • daňové přiznání
 • invalidní nebo starobní důchod – potvrzení o důchodovém výměru
 • renta
 • potvrzení o pobírání příspěvku na rodičovské dovolené

Dá se říct, že půjčky bez doložení příjmu, jsou vlastně takové půjčky, kde žadatel doloží výpis z běžného účtu. Například mBank nabízí bankovní půjčku bez doložení příjmu, klienti, kteří navíc mají u této banky účet, kam si zasílají svoje pravidelné příjmy, nemusí tak dokládat nic dalšího jako výplatní pásky či potvrzení od zaměstnavatele.

mBank vyhodnotí bonitu na základě „pohybu peněz“ na účtu. Není-li žadatel klientem banky, doloží své bankovní výpisy. Tento produkt patří mezi nejrychlejší úvěry, po schválení žádosti jsou finanční prostředky na účtu za 3 min. Tato expres půjčka nabízí od 10 000 Kč až 1 000 000 Kč, doba splácení 12 až 60 měsíců.

mBank nabízí expres půjčku s úrokem od 5,99 %.

Sjednat mBank půjčku >

Podmínky pro získání nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Aby člověk získal nejlepší nebankovní půjčku bez doložení příjmu, musí splnit tyto podmínky:

 • vyplnění krátkého dotazníku či formuláře
 • plnoletost
 • platný občanský průkaz
 • vlastní bankovní účet (možné ověření verifikačním poplatkem 1 Kč)
 • internet a e-mailová adresa
 • mobilní telefon

Většinou se jedná o krátkodobé půjčky, řádově do několika tisíc se splatností do 30 dní. Je nezbytné, aby měl člověk oči na stopkách, protože v nebankovních vodách brouzdají predátoři, tedy soukromníci, kteří půjčí všem, jsou to ale lichváři. S těmito půjčkami se pojí vysoké zúročení a pro soukromníka velká šance, jak se obohatit.

Tito soukromí poskytovatelé půjček většinou nevlastní licenci, ČNB tak nad nimi nemá dohled. Člověk v těchto případech nemá stejnou ochranu jako u spotřebitelského úvěru. Nebezpečné jsou pak soukromé půjčky na směnku, ty v roce 2013 ČNB zakázala.

Vzhledem k výše zmíněnému není doporučeno půjčky přes lichváře sjednávat. Existuje totiž řada bezpečnějších možností, jak si půjčit peníze.

Spousta nebankovních společností nabízí zajímavé půjčky a mají licenci od České národní banky. Jednou z nich je například půjčka Tetička, u které má ČNB dohled a klienti tak mají ochranu jako u spotřebitelského úvěru.

Nejlepší nebankovní půjčka bez registru

Zákon ukládá poskytovatelům úvěrů povinnost, že musí posoudit úvěruschopnost klienta. S tím souvisí i kontrola registru dlužníků. Registr dlužníků je databáze osob a firem, která eviduje nejen nesplácení závazků.

Tyto registry jsou velmi důležité jak pro bankovní, tak nebankovní instituce, aby eliminovaly riziko platební neschopnosti. Má-li klient rozsáhlou finanční historii, která naznačuje, že jeho platební morálka není ideální, bude mít problém získat bankovní úvěr.

Zato nebankovky často nějaký ten škraloup přehlédnou, některé totiž nejsou tak důsledné, ale nahlédnout musí, jak jim to ukládá zákon.

V Česku jsou v provozu tyto registry:

 • Centrální registr dlužníků – CRÚ (provozuje ČNB)
 • Bankovní registr klientských informací – BRKI (provozuje CBCB)
 • Nebankovní registr klientských informací – NRKI (provozuje CNCB)
 • SOLUS (Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům)
 • Centrální evidence exekucí – CEE (provozovatel Exekutorská komora)
 • Insolvenční rejstřík (Ministerstvo spravedlnosti)

Než se člověk dá do hledání té nejlepší nebankovní půjčky, měl by vědět, v jaké výchozí pozici se nachází. Pravděpodobně nikomu neunikne, že má na sobě uvalenou exekuci nebo musel vyhlásit osobní bankrot. V těchto situacích jsou banky za jedno, neposkytnou peníze někomu, kdo je v exekuci či v insolvenčním řízení.

A rozhodně takový postup je adekvátní. Dlužník se nachází v situaci, kdy mu finanční problémy přerostly přes hlavu, exekuce a insolvence jsou krajní řešení, člověk žije z dávek životního minima. Je tak logické, že žádná solidní společnost nebude podporovat dlužníka, aby svoje dluhy prohluboval a navíc, jaká je šance, že to dlužník bude splácet?

Přehled nejlepší půjčky bez registru

Slušní nebankovní poskytovatelé též neposkytnou půjčku lidem v exekučním či insolvenčním řízení. Jiné prohřešky však nemusí být na překážku, vše se posuzuje individuálně. Aby člověk věděl, po jakých půjčkách se dívat, stačí, aby si zařídil výpisy z dané databáze. Zjistí tak, zda má nějaký zápis a zda opravdu musí hledat právě nejlepší nebankovní půjčky bez registru.

Nutno říci, že nejlepší půjčky bez registru, nikdy nemůžou být ty nejlepší a nejvýhodnější půjčky. Jsou to rizikové produkty, přičemž se klient nevyhne vyššímu zúročení a vysokým poplatkům v případě platební neschopnosti.

Přehled nejlepších nebankovních půjček bez registru

PoskytovatelVýše půjčkyDoba spláceníÚroková sazbaRPSN
Sumo půjčka5 000 Kč – 2 500 000 Kč3 až 84 měsícůod 4 % od 4 %
Ninja půjčka1 000 Kč – 10 000 Kč7 až 45 dníod 34 %od 34 %
Everyday půjčka100 Kč – 50 000 Kčflexibilní od 20 %519 %
Tabulka nejlepší půjčky bez registru

Obvykle tyto půjčky vycházejí velmi draho, nejedná-li se o první půjčky zdarma. Finální cenu člověk uvidí až po odeslání nezávazného formuláře, u prvních dvou zmíněných chybí podrobná kalkulačka, respektive člověk pouze zadá, kolik potřebuje půjčit a vyplní základní údaje a odešle. Na základě toho bude kontaktován, zjistí výši úrokové sazby, RPSN a dalších poplatků.

Zájemce si může spočítat půjčku bez doložení příjmu Everyday Plus. Na stránkách nalezne kalkulačku ta zobrazí výši úvěru, poplatek za výběr, datum první splátky, měsíční úrok a měsíční pevnou zápůjční úrokovou sazbu. Žadatel uvidí celkovou částku ke splacení, minimální splátku a RPSN.

Obvykle půjčky bez doložení příjmu specifikují kratší doby splatnosti, částky do několika tisíc, vyšší zúročení a sankce v případě nesplácení. Vyšší částky v řádu stovek tisíc jsou často podmíněné ručením nemovitosti.

Přehled nebankovních nejlepších úvěrů – první bezúroční půjčky

Směrem dolů je tabulka nebankovních nejlepších úvěrů, jedná se o první bezúroční půjčky. Tento přehled neslouží jako úvěrová nabídka.

Tabulka nejlepší nebankovní půjčky – první bezúroční půjčky

PoskytovatelVýše půjčkyDoba spláceníÚroková sazbaRPSN
Zaplo1 000 Kč – 16 000 Kč7 – 30 dníod 0 %od 0 %
Kamali1 000 Kč – 15 000 Kčpouze na 14 dníod 0 %od 0 %
SOS credit1 000 Kč – 10 000 Kč7 – 28 dníod 0 %od 0 %
Movinero (Viva Credit)500 Kč – 30 000 Kč30 dníod 0 %4715,96 %
Via SMS půjčka1 000 Kč – 16 000 Kč30 dníod 0 %od 92,8 %
Vista Credit3 000 Kč – 8 000 Kč14 – 35 dníod 0 %od 0 %
Tetička půjčka1 000 Kč – 10 000 Kč5 – 30 dníod 0 %257,21 %
Půjčka 71 000 Kč – 8 000 Kč61 – 91 dníod 0 %od 0 %
Malá Hyperpůjčka1 000 Kč – 20 000 Kč1 – 30 dníod 0 %od 0 %
Ammado mini půjčka do výplaty1 000 Kč – 20 000 Kč15 – 90 dníod 0 %0 Kč poplatky
Přehled první bezúroční půjčky

Z tabulky je patrné, že je třeba se zaměřit i na RPSN. Půjčka nejnižší úrok, respektive 0 %, nemusí být nejvýhodnější úvěr, zvláště je-li vysoké RPSN či se s úvěrem pojí jiné poplatky. Potřebuje-li zájemce nižší částku, je velmi výhodné, aby využil nabídky na první půjčky zdarma, musí se však podívat i na další poplatky, aby si skutečně ověřil, že se jedná o tak výhodnou nabídku.

Ono se totiž nemusí vyplatit, když se člověk chytne na lákadlo: „půjčka s nulovým úrokem“, protože ostatní poplatky z toho mohou udělat docela drahou půjčku.

Nejlepší nebankovní půjčka diskuze 

Jaká je ta nejlepší nebankovní půjčka? Diskuze na internetu mohou být přínosem, zvláště pokud člověk stále tápe, jakou si vybrat. Ono je to vcelku jednoduché, aby člověk nenarazil na podvodníky, musí vždy vybrat společnost, která má platnou licenci.

Diskuze na nejlepší nebankovní půjčky často řeší, že obecně nebankovky mají vyšší zúročení a likvidační sankce v případě nesplácení. Varovným signálem jsou pak takové společnosti, které požadují poplatky dopředu, a to klidně i několik stovek či tisíce. Nejedná se o bezpečnou nabídku a klientovi to způsobí daleko větší starosti.

Bude-li člověk pátrat, může narazit na diskuze o nejlepších nebankovních půjčkách, často lidé sdílí i různé odkazy, kde si půjčili a podobně. I v tomto případě je nutné, aby byl člověk opatrný, protože podvodníci často recenzují svoje vlastní nabídky, jak jim půjčka pomohla a zachránila život.

Zlatým pravidlem, jak vybrat tu nejlepší nebankovní půjčku, zůstává nezávislé srovnání úvěrů. Na základě srovnání úvěru člověk provede podrobnější analýzu jednotlivých půjček, porovná si všechny parametry. Inzeráty, které slibují peníze pro všechny, bez žádných podmínek, i pro dlužníky, mohou být finanční pastí, lidé vystupují jako soukromé osoby bez licence ČNB.

Nejlevnější půjčka na trhu? Půjčka nejnižší úrok od Zonky

Který žadatel neprahne po tom, aby si uzavřel tu nejlevnější půjčku na trhu, která bude zároveň i nejvýhodnější? Jak už jsme popsali na začátku článku, skutečně nemusí být půjčka s nejnižším úrokem ta nejlevnější půjčka. Co z toho vyplývá? Není dobré se upínat pouze na úrokovou sazbu, člověk musí sleodvat všechny parametry.

Třeba například úroková sazba je o něco vyšší než u té druhé půjčky, ale ta první půjčka nabízí benefit v podobě odpuštění splátek, což znamená, že žadatel ušetří. Takže ta druhá volba je vlastně nejlepší půjčka.

Je více než důležité, aby při hledání nejlevnější půjčky, si to člověk dobře spočítal a nenechal se vtáhnout na sladké řečičky, že je to ta nejlevnější půjčka na trhu. Nízký úrok neznamená levnou půjčku.

Žadatel má možnost v nebankovním světě využít nabídky první bezúroční půjčky, některé vyjdou vskutku zdarma. Člověk opravdu vrátí pouze to, co jsi půjčil. Podmínka je ale vždy dodržení termínu splatnosti!

Jednu z nejnižších úrokových sazeb nabízí Zonky. Tato platforma se zařadila mezi nejlepší poskytovatele nebankovních půjček, a to zaslouženě. Získala několik ocenění jako: „Nejdůvěryhodnější značka poskytovatelů mimobankovních půjček či 2. místo v Indexu zodpovědného půjčování.“

Nejlevnější nebankovní půjčka na trhu Zonky a její charakteristika:

 • Částka: 5 000 Kč – 1 200 000 Kč
 • Úroková sazba: od 4,49 % do 19,99 %
 • Doba splácení: 1 rok až 10 let
 • RPSN: od 5,54 %
 • Kompletní vyřízení online
 • Bezúčelový úvěr
 • Mimořádné splátky zdarma a bez poplatků
 • Předčasné splacení zdarma
 • Flexibilní mimořádné splácení
 • Pojištění – Zonky záchranná vesta

Aby člověk získal Zonky půjčku, bude nutné doložit:

 • Platný občanský průkaz, věk 18+
 • Občan ČR či trvalý pobyt na území ČR
 • Druhý doklad totožnosti
 • Vlastní bankovní účet
 • Doložení příjmu – postačí výpisy z běžného účtu

Úroková sazba se u každého žadatele hodnotí individuálně. Čím je klient rizikovější, tím bude mít vyšší zúročení, stručně řečeno, jeho půjčka bude dražší.

Nejlevnější nebankovní půjčka na trhu nejnižší úrok od 4,49 %.

Sjednat půjčku Zonky >

Nejrychlejší půjčka? Jde to i v bance

Dříve nepochybně platilo, že u bank byl zdlouhavý proces schválení. Člověk musel sehnat všelijaké dokumenty, čekalo ho pobíhání po pobočkách. Posledních pár let však banky musely přistoupit na pohodlnější způsob, aby klientům šetřily čas i nervy. Takže nejrychlejší půjčka není pouze benefit nebankovních poskytovatelů.

Zařízení nejrychlejší půjčky není nic složitého, člověk potřebuje připojení k internetu, občanský průkaz a pár minut času, aby vyplnil dotazník či formulář a doložil své příjmy.

A většinou, je-li žadatel též klientem banky, kde požaduje úvěr, nemusí ani dokládat příjem. Banky jsou schopny vyhodnotit žádost jen na základě pohybu peněz na bankovním účtu. Proces schválení ale zůstává stále striktní, banky podrobně prozkoumají registry dlužníků.

Přehled nej bankovních půjček – nejrychlejší půjčky

Nejrychlejší půjčky nejsou výlučně záležitostí nebankovních společností. Směrem níže je tabulka nej bankovních půjček. Nejedná se o úvěrovou nabídku.

Tabulka nejrychlejších bankovních úvěrů

Nej bankovní půjčkyČástkaDoba vyplacení finančních prostředků od schváleníÚroková sazbaRPSN
Půjčka Česká spořitelna2 000 Kč – 2 500 000 Kčpeníze na účtu za pár minutod 6,99 %od 6,9 %
ČSOB půjčka20 000 Kč – 800 000 Kčdo 15 minut na účtuod 6,9 %od 6,9 %
KB půjčka10 000 Kč – 2 500 000 Kčpeníze ihned na účtuod 6,9 %od 7,12 %
mBank půjčka10 000 Kč – 1 000 000 Kčpeníze do 3 minut na účtuod 5,99 %od 8,29 %
Raiffeisenbank půjčka5 000 Kč – 800 000 Kčpeníze do 3 minut na účtuod 6,7 %od 6,9 %
Air Bank5 000 Kč – 1 200 000 Kčpeníze do 1 hodinyod 4,9 %od 5,02 %
Expres půjčka Moneta5 000 Kč – 1 500 000 Kčdo 5 minutod 7,24 %od 7,49 %
Presto půjčka Unicredit20 000 Kč – 1 250 000 Kčdo 5 minutod 6,49 %od 6,73 %
Přehled nej bankovních půjček

Z uvedené tabulky lze snadno vyčíst, že úrokové sazby a RPSN jsou nižší než u většiny nebankovek. Je-li klient dostatečně bonitní a bez negativní finanční minulosti, má šanci získat nejrychlejší půjčku u banky.

Přehled nejlepší nebankovní půjčky – nejrychlejší půjčky

Třebaže člověk potřebuje peníze rychle, nerozvážně uzavřít první nejrychlejší půjčku, na kterou narazí, může skončit fiaskem. Je jasné, že rychlé vyplacení finanční prostředků hraje určitou roli, protože žadatel vyžaduje okamžité řešení svého problému.

Níže je přehled nejlepších nebankovních půjček, jejichž vyplacení probíhá superrychle. Tabulka neslouží jako úvěrová nabídka.

Tabulka nejlepší nebankovní a nejrychlejší půjčky

Nejrychlejší půjčkyČástkaDélka spláceníDoba vyplacení po schváleníÚroková sazbaRPSN
Credit1231 000 Kč – 25 000 Kč10 až 45 dnípeníze ihned na účtu365 %Od 2018 %
Minihotovost750 Kč – 3 000 Kč7 až 28 dníihned na účtu0 %2397,81 %
Ferratum půjčka2 500 Kč – 80 000 KčFlexibilnípeníze ihned na účtuod 12,25 %299,8 %
Cofidis40 000 Kč – 1 000 000 Kčurčitá doba splácení uvedena ve smlouvědo 24 hodin29,90 %29, 9 %
Home Credit půjčka10 000 Kč – 250 000 Kč4 měsíce až 70 měsícůdo 15 minutod 15,9 %od 17,1 %
Provident Půjčka 10+1 (noví zákazníci)10 000 Kč – 40 000 Kč11 měsícůihned (s balíčkem Plus)19,48 %21,31 %
Přehled nejrychlejších půjček

Z této tabulky je zřejmé, že první dvě minipůjčky se hodí jako půjčky do výplaty, nabízejí totiž pouze menší částky, často roční RPSN převyšuje i tisíce. Tyto nejrychlejší půjčky se hodí jako výpomoc před výplatou, nejsou však vhodné pro nezaměstnané.

Nebankovní společnosti jako Cofidis, Home Credit a Provident nabízejí vyšší částky, rychlé vyplacení financí je možné i kvůli okamžitým platbám. Žadatel získá peníze téměř okamžitě, podporuje-li jeho banka tento typ plateb.

Závěr nejlepší nebankovní půjčka

V nebankovních vodách se může člověk snadno utopit, zejména pokud nedodrží základní pravidla, jak si bezpečně vybrat půjčku, a to u pouze licencovaného poskytovatele a provést nezávislé srovnání, včetně porovnání všech parametrů. Bez výpočtu z kalkulačky nelze najít tu nejvýhodnější půjčku.

Ať už člověk shání nejrychlejší půjčku, nebo nejvýhodnější úvěr, hlavně žádné ukvapené rozhodnutí. Nejlepší nebankovní půjčka nemusí být skutečně ta nejlepší, protože všechny žádosti se posuzují individuálně a při schvalování rozhoduje několik faktorů, kdy klíčové je i posouzení bonity.

Lidé, kteří pátrají po nejlepší půjčce bez doložení příjmu, se mohou obrátit i na banky, zajímavou nabídku má například mBank, kdy klienti mohou jednoduše požádat v aplikaci, bez nutnosti, aby dokládali nějaké další potvrzení o příjmu.

Nedá se říct, že by nejlepší půjčky bez registru byly ty nejlepší. Takové úvěry totiž spadají do rizikových produktů, protože hrozí, že klient zopakuje svou minulost a opět se vydá směrem neplatiče. A tak poskytovatel zhotoví nabídku, kde úroková sazba, RPSN a sankce budou vyšší, aby si to „pojistil“. Pro dlužníka to je ale cesta, jak prohloubit finanční propast.

Nejlepší nebankovní půjčka je ta, která nabízí výhodný úrok a RPSN, včetně dalších výhod jako možnost odložení, zvýšení či snížení splátek, předčasné splacení zdarma, pojištění schopnosti splácet, zdarma zřízení a správa úvěrového účtu atd.

Bez okolků řečeno, prostě nejlepší úvěr je ten, který splňuje žadatelovi požadavky, aby skutečně pomohl ve finanční tísni, nikoliv způsobil další těžkosti.