Nebankovní půjčka, kde opravdu půjčí – opravdu pro každého

Spoustu lidí se někdy během života dostane do tíživé finanční situace a vznikne jim potřeba půjčit si peníze. Ne každému se ovšem naskytne možnost získat běžný bankovní úvěr. Alternativním řešením se v takovém případě může stát půjčka od nebankovní společnosti. Jak nebankovní půjčky fungují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Banky mají na své klienty náročné požadavky, co do jejich bonity a platební historie. Mimoto nejsou tolerantní k dluhům. Ačkoliv je kontrola registru dlužníků pro věřitele povinná, mnoho nebankovních společností tuto povinnost obchází a nabízí svým klientům půjčku bez nahlížení do registru.

Mnoho nebankovních poskytovatelů půjček do registru dlužníků nenahlíží.

Půjčka opravdu pro každého

Většina nebankovních půjček se dnes sjednává online z pohodlí domova. Mnohé z nich se také vyznačují tím, že jsou snadno dostupné – spousta nebankovních poskytovatelů úvěrů půjčí takřka každému.

Navzdory rozšířenému přesvědčení, že může být vhodná půjčka opravdu pro každého, nemusí to být pravda. Především nebankovní půjčky můžou být velmi rizikové. Je třeba držet se ověřených společností – na trhu se stále nachází spoustu podvodníků a je možné se setkat i s lichvářskými taktikami. Na druhé straně existuje i mnoho důvěryhodných společností, z nichž některé se řadí mezi nejlepší půjčky na trhu.

Od roku 2016, kdyby byla schválena změna zákona o spotřebitelském úvěru, jsou dlužníci o poznání lépe chráněni. Přesto je při jakémkoliv půjčování peněz rozhodně vždy na místě zvýšená obezřetnost. Obzvlášť u produktů jako je půjčka opravdu pro každého, protože takové produkty představují pro poskytovatele úvěru riziko a bude chtít své podnikání chránit a závazky a poplatky k takovému úvěru mohou být skutečně značné.

V nabídce nebankovních společností lze nalézt spoustu užitečných produktů, jako je například půjčka bez poplatku, půjčka bez registru, půjčka do výplaty, půjčka bez doložení příjmů anebo okamžitá půjčka pro zadlužené.

Alternativou pro ty, kdo si nechtějí půjčovat peníze od bank ani nebankovních finančních institucí, pak může být půjčka mezi blízkými.

TIP: Některé společnosti nabízejí dokonce online půjčku v insolvenci.

Od roku 2016 jsou dlužníci lépe chráněni.

Výhody půjčky pro každého

Mezi hlavní výhody nebankovních půjček patří především jejich jednoduché a rychle vyřízení. Dále se pak jedná samozřejmě o možnost půjčit si i v situacích, kdy klientům není umožněno využít klasický bankovní úvěr.

U nebankovních institucí je možné si půjčit různorodé částky, a to od jednotek až po stovky tisíc korun – v některých případech se jedná o tzv. mikropůjčku. Tyto instituce také většinou nabízejí možnost předčasného splácení. Příjemným bonusem je potom fakt, že si klient může celou půjčku zařídit z pohodlí domova.

Výhody nebankovní půjčky lze shrnout následovně:

  • pohodlné a snadné vyřízení online
  • vysoká míra schválených žádostí
  • rychlá půjčka i do 10 minut
  • půjčka bez nahlížení do registru
  • nepožaduje se ručení majetkem

Každá mince má ovšem dvě strany a to platí i pro půjčky od nebankovních institucí. Snadná dostupnost půjček pro každého bývá mnohdy vykoupena vyšší úrokovou sazbou a RPSN, tedy roční procentuální sazbou nákladů.

Jelikož jsou tyto půjčky poskytovány i nebonitním žadatelům, je riziko nesplácení poměrně vysoké. Jejich poskytovatelé se proto chrání pomocí vysokých poplatků.

TIP: Člověk by neměl zapomínat na to, že i drobné půjčky mohou způsobit velké dluhy.

U některých nebankovních půjček je potřeba doložit příjmy.

Vyřízení půjčky u nebankovní instituce

Pro online půjčky je charakteristické velmi jednoduché a rychlé vyřízení. Stačí navštívit webové stránky vybraného poskytovatele, v úvěrové kalkulačce si nastavit výši a splatnost půjčky a pokračovat k dalšímu kroku.

Následně je potřeba vyplnit požadované identifikační údaje (jméno, adresu apod.) a v některých případech také informace o zdroji a výši příjmu a jiných aktivních půjčkách. Poté se formulář jedním kliknutím odešle a proces žádosti je u konce.

Vyhodnocení žádosti bývá velmi rychlé a zpravidla již do hodiny zájemce ví, zda byla schválena či nikoliv. V případě, že se společnost rozhodla žadateli půjčit, stačí už jen podepsat úvěrovou smlouvu online a počkat na výplatu finančních prostředků.

Způsob splácení vždy závisí na podmínkách konkrétní půjčky. Menší půjčky se obvykle splácejí jednorázově, větší formou měsíčních splátek.

Někdy jsou půjčky poskytovány i v hotovosti.

Nebankovní instituce poskytující půjčky pro každého

Nebankovních společností, které umožní svým klientům půjčit si peníze rychle a jednoduše z pohodlí domova existuje pochopitelně celá řada. Zde je pro představu uvedeno několik z nich:

Oblíbeným produktem, který některé z těchto finančních institucí nabízejí je první půjčka zdarma. Bezúročná půjčka umožňuje klientům půjčit si peníze, aniž by pak museli splácet cokoliv nad rámec půjčené částky.