Nebankovní půjčka bez zástavy – bez registru, recenze, zkušenosti

Každý, kdo se rozhodne pro nebankovní půjčku, by měl dát přednost půjčce bez zástavy. U ní totiž v případě problémů se splácením nehrozí ztráta střechy nad hlavou. Co půjčka bez registru a zástavy nabízí? Jaké může mít nevýhody? A kde sehnat půjčku milion bez zástavy?

Pro začátek je vhodné uvést, že jediným úvěrem, u kterého je nutné ze zákona ručení majetkem, je hypoteční úvěr. Ostatní půjčky mohou být bez zástavy.

Pokud žadatel nepotřebuje statisícovou nebo milionovou půjčku na nemovitost, je pro něj ideální půjčka bez zástavy, kterou nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti.

Žadatelé o půjčku bez registru a bez zástavy nemusí ručit majetkem a nehrozí tak, že v případě nemožnosti splácení půjčky přijdou o střechu nad hlavou. K získání půjčky zástavy je ovšem třeba splnit několik podmínek.

Ti, kdo chtějí získat lepší podmínky úvěru, nižší úrokovou sazbu a zástavy nemovitostí se nebojí, mohou zažádat o půjčku s ručením nemovitostí.

Ne každý žadatel však dokáže požadované podmínky splnit a na bankovní půjčku bez zástavy nedosáhne. Pak nemá jinou možnost, než zažádat o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy.

Podmínky získání půjčky bez registru a zástavy jsou poměrně benevolentní. Takovou nebankovní půjčku může získat téměř každý.

Dalším důvodem, proč lidé vyhledávají nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy, může být to, že žádnou nemovitost nevlastní. Ručení nemovitostí je pro ně tedy nereálné.

Půjčka bez registru a zástavy – pro koho je určená

Žadatel o půjčku bez registru a zástavy musí splňovat obecné podmínky, mezi které patří:

  • plnoletost,
  • bydliště nebo trvalý pobyt na území České republiky,
  • pravidelný a doložitelný příjem,
  • vlastní bankovní účet (některé společnosti poslední zmíněnou podmínku nevyžadují).

Pokud žadatel žádá o půjčku bez zástavy, zpravidla se posuzuje jeho bonita, tzn. důvěryhodnost nebo také schopnost úvěr splácet.

Jsou ovšem i takoví poskytovatelé úvěrů, kteří do registru dlužníků nenahlíží. Tato půjčka tak bývá často označována jako nebankovní půjčka bez registru a bez zástavy. Dosáhnou na ni tak i méně bonitní žadatelé.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Díky tomu, že pro vyřízení půjčky bez zástavy není třeba ručitel ani nemovitost k zástavě, je proces schválení půjčky mnohem rychlejší než v případě půjčky s ručitelem či zástavou.

U bankovní půjčky může trvat déle schvalování, v případě nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy je vyřízení podstatně kratší a peníze může mít žadatel na účtu již během pár hodin po zažádání.

Získat nebankovní půjčku bez registru a zástavy je rychlejší a snazší, než získat bankovní půjčku.

Půjčka bez registru a zástavy má tyto výhody:

  • není vyžadováno ručení majetkem formou zástavy nemovitosti
  • půjčka bez náhledu do registru dlužníků
  • rychlé vyřízení online
  • není vyžadován ručitel
  • peníze na účtu prakticky ihned po schválení

K nevýhodám nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy patří:

  • vyšší úroky a RPSN
  • nutnost doložitelného příjmu
  • požadavek na vyšší půjčku se bez zástavy zpravidla neobejde

Mnoho poskytovatelů po žadatelích vyžaduje doložení příjmu. Nemusí jít výhradně o plat, může jít třeba i o důchod či rodičovský příspěvek. Každopádně musí být příjem dostatečně vysoký a pravidelný.

Ani ten, kdo nemá trvalý a pravidelný příjem, si nemusí zoufat. Existují i společnosti, které nabízejí půjčku bez doložení příjmu a bez zástavy, tedy půjčku opravdu pro každého.

Ovšem pokud chce někdo sehnat půjčku milion bez zástavy nebo dokonce ještě více, bude to mít velice obtížné. Když už žadatel půjčku na milion bez zástavy najde, zpravidla se jedná o vysoce rizikovou půjčku od lichváře či o půjčku na směnku.

Ačkoli jde o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy, rozhodně není neriziková. Společnosti, které půjčku bez registru a zástavy poskytují, znají i jiné způsoby, jak získat vypůjčené prostředky zpět.

Žádost o nebankovní půjčku bez registru a bez zástavy

Vyřízení půjčky bez registru a zástavy je rychlé a probíhá plně online. Stačí si vyhledat poskytovatele půjčky bez registru a zástavy, navštívit jeho webové stránky a vyplnit online žádost. Není potřeba kamkoliv chodit, vše se dá vyřídit z pohodlí domova.

Zpracování žádosti bývá prakticky okamžité. Klientovi se ozve poskytovatel, vyřeší s ním všechny detaily a domluví se na dalších krocích.

Způsob výplaty finančních prostředků záleží na konkrétní společnosti. Většina z nich posílá peníze na bankovní účet, výjimkou není ani půjčka v hotovosti. Její výhodou je, že není závislá na bankovních transakcích, a tak může fungovat i jako půjčka o víkendu či o státních svátcích.

Vyplacení v hotovosti může proběhnout na pobočce, případně i přímo u klienta doma či na jiném libovolném místě. Vše záleží na tom, jak se obě strany dohodnou. Poskytovatel přinese potřebné dokumenty k podpisu a finanční obnos a vše je vyřešeno.

Například Zaplo v minulosti spolupracovalo s řetězcem trafik GECO, Credit Portal zase s čerpacími stanicemi EuroOil. Klient si zvolí jakoukoliv pobočku, kterých jsou po celé České republice stovky, kam si následně peníze přijde vybrat.

Splácení nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Půjčka bez registru a zástavy bývá poskytována spíše na kratší dobu, čemuž odpovídá i její výše. Zpravidla se jedná o tzv. mikropůjčky, tedy malé půjčky, které nepřesahují několik tisíc či desítky tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že jde o půjčky v menším rozsahu, probíhá splácení nejčastěji jednorázově. Dojít k tomu obvykle musí v rozsahu pár týdnů, nejčastěji se jedná o 1 měsíc. U některých společností je doba splatnosti ještě kratší.

Pokud má klient se splácením problém, měl by ihned kontaktovat daného poskytovatele a zkusit se s ním domluvit na alternativním řešení.

Může se jednat například o odložení splátky, prodloužení doby splatnosti, splátkovém kalendáři apod.

V opačném případě mohou pro klienta nastat vážné problémy. Nevrátí-li peníze ve smluveném termínu, nevyhne se vysokým poplatkům, kvůli kterým se úvěr výrazně prodraží.

Může se tak velice rychle dostat do dluhové pasti, která mu způsobí dlouhodobé finanční potíže.

Pokud je poskytnuta půjčka bez registru a zástavy ve vyšší částce, může být splatnost nastavena na několik měsíců v pravidelných měsíčních splátkách. Vždy záleží na sjednaných okolnostech, především tedy na tom, kolik peněz žadatel potřebuje a na jak dlouho.

Zájemce o půjčku bez registru a zástavy by si měl nastavit výši měsíční splátky tak, aby ji byl schopen dlouhodobě a bez problémů splácet. Splátka by neměla nijak výrazně ovlivňovat jeho životní situaci.

Žadatel by také měl předem znát podmínky splácení a rovněž by si měl spočítat, kolik půjčku ve finále přeplatí, čili kolik zaplatí „navíc“. K tomu dobře poslouží úvěrové kalkulačky, které jsou běžně dostupné online.

Půjčku bez registru a zástavy vyhledávají hlavně rizikoví klienti, kteří následně mají problém splácet.

Půjčka na dluhy bez zástavy

Splácet půjčku půjčkou či brát si půjčku na vyplacení dluhů bez zástavy nikdy není dobré řešení.

Nevýhodné půjčky často dostávají dlužníky do exekučního řízení. Přesto se dlužníci snaží zoufalou finanční situaci vyřešit sjednáním další půjčky a ocitnou se tak v začarovaném kruhu.

Každý poskytovatel úvěrů je sice povinný kontrolovat registry dlužníků, avšak existují nebankovní společnosti, které tak nečiní a jsou ochotné poskytnout i půjčku na vyplacení dluhů bez zástavy. 

Po půjčce na dluhy bez zástavy sahají zejména rizikoví klienti. Jedná se o lidi bez práce, s příliš nízkým příjmem, s dluhy či o klienty, kteří potřebují půjčku v exekuci.

Půjčka na dluhy bez zástavy proto bývá nabízena i pod následujícími názvy:

  • půjčka na exekuce bez zástavy majetku
  • rychlá půjčka pro nezaměstnané
  • online půjčka v insolvenci
  • půjčka pro zadlužené
  • půjčka bez doložení příjmu a bez zástavy

Aby si společnosti pojistily, že se jim peníze od nich vrátí, účtují si vysoké úroky a další poplatky. Ty často mají za následek to, že se klient z dluhů nejen nedostane, navíc si celou situaci ještě zhorší.

Každý by měl proto důkladně zvážit, zda nenajde bezpečnější řešení svého finančního problému. Brát si půjčku pro dlužníky s exekucí bez zástavy je vyložené riziko, ze kterého dlužník nikdy nevyjde jako vítěz.

Nebankovní poskytovatelé těchto typů úvěrů nemají za cíl nic jiného než na klientech vydělat peníze. Před podepsáním jakékoliv smlouvy je proto nezbytné, si o dané společnosti zjistit všechno potřebné a vyhledat si na internetu recenze nebankovní půjčky.

Poskytovatelé nebankovní půjčky do 500000 Kč bez registru a zástavy

Subjektů, které po žadateli o úvěr nevyžadují zastavení majetku, na českém trhu působí celá řada. Následující tabulka přináší přehled těch nejznámějších. Jedná se o poskytovatele, kteří umějí poskytnout nebankovní půjčky až do 500000 Kč bez registru a zástavy.

VÝŠE ÚVĚRUSPLATNOSTÚROKRPSN
Everyday+5 000–50 000 Kč 61 dní–80 měs. 20 %Od 519 %
Panda půjčka500–4 500 Kč 1–30 dníOd 0 %Od 0 %
Smart půjčka50 000–300 000 Kč 12–48 měsíců 18 %Od 19,64 %
SOScredit1 000–15 000 Kč7–28 dníOd 448,52 %Od 4 621,2 %
Novacredit (pro OSVČ)5 000–60 000 Kč3–12 měs.Od 25 %Od 2 505 %
Ninja půjčka1 000–10 000 Kč7–45 dníOd 34 %výše bude sdělena operátorem
Mobil půjčka 2 000–10 000 Kč 21 dní Od 25 % Od 454 %
Cool Credit1 000–15 000 Kč 5–30 dníod 10 %od 2 969 %

Z tabulky je zjevné, jak vysoké poplatky nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy doprovázejí. Každý by si proto měl před sjednáním dobře rozmyslet, jestli mu takový úvěr skutečně pomůže, a poohlédnout se spíše po nabídce bank.

Oblíbené úvěry nabízí například Equa bank, Fio banka a Air Bank.

Nebankovní půjčkou bez zástavy je také Monefit půjčka, Zaplo půjčka, Mando půjčka nebo Via SMS. U posledně zmíněné se ovšem registry dlužníků kontrolují.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti

Co znamená konsolidace? Jedná se o sloučení více půjček do jednoho úvěru tak, že všechny stávající úvěry se sloučí do jedné nové půjčky, kterou se zaplatí úvěry původní.

Po konsolidaci dlužník splácí pouze jednu půjčku s novými splátkovými podmínkami a platí jen jedny poplatky. 

Díky konsolidaci se může dlužník zbavit mnoha finančních problémů a předejít nepříjemnostem.

Dlužníky, kteří nemají příliš dobrou úvěrovou historii, bude jistě zajímat, zda je možná konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti. A odpověď je pozitivní.

Na trhu jsou dostupné nebankovní konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti. V takovém případě nejsou požadována žádná zajišťující ani zástavní práva ani povinnosti.

Dlužník by měl ovšem očekávat větší míru zkoumání schopnosti splácet, než tomu bylo při vyřizování jeho současných půjček bez registru a zástavy.

Nebankovní půjčka – recenze

Nebankovní půjčky sice mohou být pro mnoho žadatelů výhodné a snadno dostupné, přesto je třeba mít se na pozoru. Ne každý poskytovatel půjčky bez registru a zástavy je férový a sjednání nové nebankovní půjčky může život dlužníka proměnit v peklo.

Před tím než si zájemce vezme půjčku, by si měl ověřit, jestli je poskytovatel půjčky seriózní. To lze zjistit v první řadě u ČNB, neboť každý poskytovatel úvěru musí mít licenci ČNB.

V dnešní době internetu a chytrých technologií lze také najít mnoho recenzí nebankovních půjček, které nejednomu žadateli výběr s novou nebankovní půjčkou usnadní.

Nejlepší nebankovní půjčka – diskuze pomůžou vybrat

Pro laika může být těžké se v záplavě nabídek nebankovních půjček vyznat, proto existuje celá řada profesionálních srovnání nejlepších nebankovních půjček. Jsou v nich uvedení ověření poskytovatelé půjček, od nichž nemusí mít žadatel strach si půjčku vzít.

Také lze najít mnoho laických diskuzí na téma nejlepší nebankovní půjčka, kdy své zkušenosti sdělují přímo žadatelé o půjčky. Jedná se tak o praktické zkušenosti s nebankovními půjčkami.

V diskuzích ohledně nejlepší nebankovní půjčky je obvykle možné se setkat s kladnými i zápornými názory na jednotlivé společnosti. 

A jaká je podle diskuzí nejlepší nebankovní půjčka? Inu pro každého je to nějaká jiná, protože každý žadatel má jiné potřeby a požadavky. Důležité je, aby si žadatel dokázal v diskuzích o nejlepší nebankovní půjčce najít pro něj podstatné informace.

Obecně se však dá říci, že nejlepší nebankovní půjčka je taková, která je spolehlivá a nezpůsobí žadateli v budoucnu finanční potíže

Je dobré si uvědomit, že jakákoliv nebankovní půjčka bude nevýhodná, pokud dlužník nebude splácet včas. Nicméně u některých poskytovatelů dosahují poplatky až nemorální výše a takovým společnostem je lepší se raději vyhnout.