Nebankovní půjčka bez zástavy – bez registru, recenze, zkušenosti

Každý, kdo se rozhodne pro nebankovní půjčku, by měl dát přednost půjčce bez zástavy. U ní totiž v případě problémů se splácením nehrozí ztráta střechy nad hlavou. Co půjčka bez zástavy nabízí? Jaké může mít nevýhody? A kde sehnat půjčku milion bez zástavy?

Žadatelé o půjčku zpravidla nechtějí ručit majetkem, zvláště pak střechou nad hlavou. Bojí se, že by o nemovitost mohli přijít v důsledku nečekané situace, kdy by nebyli schopni nebankovní půjčku splácet.

Ti, kdo chtějí získat lepší podmínky úvěru, nižší úrokovou sazbu a zástavy nemovitostí se nebojí, mohou zažádat o půjčku s ručením nemovitostí.

Dalším důvodem, proč lidé vyhledávají raději půjčky bez zástavy, může být to, že žádnou nemovitosti nevlastní. Ručení nemovitostí je pro ně tedy nereálné.

Výhody nebankovní půjčky bez zástavy:

Tento typ nebankovní půjčky je zpravidla bez nahlížení do registru, bývá proto často označována také jako půjčka bez registru a zástavy. Dosáhnout na ni tak i méně bonitní žadatelé.

Podmínky nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy jsou naštěstí dostupné takřka pro každého. Pro jejich schválení je potřeba splňovat pouze základní podmínky:

  • plnoletost
  • trvalý pobyt v ČR

Mnoho poskytovatelů po žadatelích vyžaduje také doložení příjmu. Nemusí jít výhradně o plat, může jít třeba i o důchod či v případě půjčky na mateřské dovolené o rodičovský příspěvek. Každopádně musí být příjem dostatečně vysoký a pravidelný. Možností je i expres půjčka bez doložení příjmu. Existují možnosti a portály, kde lze sjednat půjčka opravdu pro každého.

Pro schválení půjčky bez registru a zástavy je nutné doložit příjem. Nemusí se nutně jednat o mzdu, mnohdy stačí třeba rodičovský příspěvek.

Mírné požadavky na zájemce o půjčku souvisí s její nízkou výší. Obvykle totiž nepřesahuje několik desítek tisíc korun. Sehnat půjčku milion bez zástavy nebo dokonce ještě více je velice obtížné. Když už žadatel nějakou takovou najde, zpravidla se jedná o vysoce rizikovou půjčku od lichváře či o půjčku na směnku.

Sjednání a vyplacení půjčky bez registru a zástavy

Vyřízení půjčky bez registru a zástavy je rychlé a ve většině případů probíhá plně online. Stačí si vyhledat poskytovatele půjčky bez registru a zástavy, navštívit jeho webové stránky a vyplnit online žádost. Není potřeba kamkoliv chodit, vše se dá vyřídit z pohodlí domova.

Zpracování žádosti bývá prakticky okamžité. Klientovi se ozve poskytovatel, vyřeší s ním všechny detaily a domluví se na dalších krocích.

Způsob výplaty finančních prostředků záleží na konkrétní společnosti. Většina z nich posílá peníze na bankovní účet, výjimkou není ani půjčka v hotovosti. Její výhodou je, že není závislá na bankovních transakcích, a tak může fungovat i jako půjčka o víkendu či o státních svátcích.

Vyplacení v hotovosti může proběhnout na pobočce, případně i přímo u klienta doma či na jiném libovolném místě. Vše záleží na tom, jak se obě strany dohodnou. Poskytovatel přinese potřebné dokumenty k podpisu a finanční obnos a vše je vyřešeno.

Například Zaplo spolupracuje s řetězcem trafik Geco, Credit Portal zase s čerpacími stanicemi EuroOil. Klient si zvolí jakoukoliv pobočku, kterých jsou po celé České republice stovky, kam si následně peníze přijde vybrat.

Splácení nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy

Půjčka bez registru a zástavy bývá poskytována spíše na kratší dobu, čemuž odpovídá i její výše. Zpravidla se jedná o tzv. mikropůjčky, tedy malé půjčky, které nepřesahují několik málo tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že jde o půjčky v menším rozsahu, probíhá splácení nejčastěji jednorázově. Dojít k tomu obvykle musí v rozsahu pár týdnů, nejčastěji se jedná o 1 měsíc. U některých společností je doba splatnosti ještě kratší.

Půjčku bez registru a zástavy vyhledávají hlavně rizikoví klienti, kteří následně mají problém splácet.

Pokud má klient se splácením problém, měl by ihned kontaktovat daného poskytovatele a zkusit se s ním domluvit na alternativním řešení. Může se jednat například o odložení splátky, prodloužení doby splatnosti, splátkovém kalendáři apod.

V opačném případě mohou pro klienta nastat vážné problémy. Nevrátí-li peníze ve smluveném termínu, nevyhne se vysokým poplatkům, kvůli kterým se úvěr výrazně prodraží. Může se tak velice rychle dostat do dluhové pasti, která mu způsobí dlouhodobé finanční potíže.

Půjčka na dluhy bez zástavy

Řada lidí půjčku bez zástavy používá ke splacení jiných dluhů. To, že její poskytovatelé nenahlíží do registru dlužníků totiž znamená, že si nehlídají, zda žadatel nedluží peníze již někde jinde.

Po půjčce na dluhy bez zástavy sahají zejména rizikoví klienti. Zejména se jedná o lidi bez práce, s příliš nízkým příjmem, s dluhy či o klienty, kteří potřebují půjčku v exekuci. Bývá proto nabízena i pod následujícími názvy:

Aby si společnosti pojistily, že se jim peníze od nich vrátí, účtují si vysoké úroky a další poplatky. Ty často mají za následek to, že se klient z dluhů nejen nedostane, navíc si celou situaci ještě zhorší. Každý by měl proto důkladně zvážit, zda nenajde bezpečnější řešení svého problému.

Kontrolování registru je ze zákona povinné, v nabídkách bank se tedy krátkodobé ani dlouhodobé půjčky bez registru nenacházejí. Jedná se výhradně o produkt nebankovních poskytovatelů, jako je Cofidis nebo Via SMS.

Nebankovní poskytovatelé těchto typů úvěrů nemají za cíl nic jiného než na klientech vydělat peníze. Před podepsáním jakékoliv smlouvy je proto nezbytné, si o dané společnosti zjistit všechno potřebné a vyhledat si na internetu recenze.

Poskytovatelé nebankovní půjčky bez bez zástavy

Subjektů, které po žadateli o úvěr nevyžadují zastavení majetku, na českém trhu působí celá řada. Následující tabulka přináší přehled těch nejznámějších.

VÝŠE ÚVĚRUSPLATNOSTÚROKRPSN
Via SMS1 000–60 000 Kč1–30 dníOd 0 %Od 0 %
Everyday+5 000–50 000 Kč 61 dní–80 měs. 20 %Od 519 %
Panda půjčka500–4 500 Kč 1–30 dníOd 0 %Od 0 %
Smart půjčka50 000–300 000 Kč 12–48 měsíců 18 %Od 19,64 %
SOScredit1 000–15 000 Kč7–28 dníOd 448,52 %Od 4 621,2 %
Novacredit (pro OSVČ)5 000–60 000 Kč3–12 měs.Od 25 %Od 2 505 %
Ninja půjčka1 000–10 000 Kč7–45 dníOd 34 %výše bude sdělena operátorem
Mobil půjčka 2 000–10 000 Kč 21 dní Od 25 % Od 454 %
Cool Credit1 000–15 000 Kč 5–30 dníod 10 %od 2 969 %

Z tabulky je zjevné, jak vysoké poplatky nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy doprovázejí. Každý by si proto měl před sjednáním dobře rozmyslet, jestli mu takový úvěr skutečně pomůže, a poohlédnout se spíše po nabídce bank. Oblíbené úvěry nabízí například Equa bank, Fio banka a Air Bank.

Nebankovní půjčkou bez zástavy je také Monefit půjčka, Zaplo půjčka či Mando půjčka.