Registr dlužníků – online výpis zdarma (CERD)

Tento registr byl založen roku 2002. České banky si pomocí něj vyměnují informace o důvěryhodnosti a bonitě klientů. Centrální registr dlužníku (CERD) je systém, ve kterém je možno hledat nesplacené závazky subjektů (ekonomických) které jsou registrovány v České republice a jsou propojeny s registry v Evropské unii a USA. Dále je centrální registr napojen na další země prostřednictvím mezinárodního Centrálního registru dlužníku a také s národními podsystémy NRKI a BRKI.

Centrální registr dlužníků zprostředkovává zobrazení pozitivních i negativních údajů, které jsou vedeny v jednotlivých registrech (tzv. zdrojových registrech).

Byl založen roku 2004. Jeho účelem je vzájemnému informování věřitelských subjektů o údajích vypovídajících o bonitě, platební morálce a důvěryhodnosti jejich klientů.

Problémy se týkají hlavně u zájemců o hypotéku. V úvěrovém registru lze podrobně vidět také limit kreditních karet. Limit banky počítají jako možnou splátku, ve které je měsíční příjem snížen o 10% z výše úvěrových limitů z kreditních karet.