Nejlevnější půjčka na trhu

Nabídka bankovních i nebankovních půjček je velmi rozmanitá a někdy není lehké se v ní vyznat. Vyplatí se porovnat si mezi sebou více půjček od různých poskytovatelů a zvolit takovou, která splňuje všechny požadavky. Jak vybrat nejlevnější půjčku na trhu? A jak se levná půjčka pozná?

Každá půjčka má své výhody a nevýhody. Nebankovní půjčky a půjčky bez registrů bývají obvykle méně výhodné než běžné bankovní úvěry. Mají vyšší úrokovou sazbu a poplatky či sankce za nesplácení, na druhou stranu jsou pro žadatele dostupnější a lze je získat rychleji. I nebankovní půjčky mohou být levné a výhodné.

Nejlevnější půjčky obvykle nabízejí banky. Bankovní úvěry s sebou nesou nezbytnou administrativu a prověřování bonity žadatele, tedy jeho schopnosti splácet. Sítem bank tak projdou jen ti, jejichž schopnost splácet je velmi dobrá.

Občas banka požaduje, aby měl žadatel ručitele. Získat bankovní půjčku tak nemusí být pro každého úplně snadné. Ovšem výhodou čerpání bankovní půjčky je výrazně nižší úroková sazba a možnost půjčit si více peněz.

Pro ty, kteří nemají tak dobrou bonitu nebo potřebují bleskově pokrýt nečekaný výdaj, je tu mnoho nebankovních půjček. Levné nebankovní půjčky poskytují společnosti s licencí České národní banky.

Hlavní výhody nebankovní půjčky zahrnují možnost zažádat o půjčku i v noci, dále rychlé posouzení žádosti, a to často bez nutnosti nahlížení do registrů, nižší požadavky na dokládání příjmů, možnost vyřízení půjčky online a čerpání půjčky ihned.

Nevýhodou nebankovních půjček bývá vysoká výše RPSN, vysoké poplatky a úroková sazba. Je však možné narazit i na půjčky zdarma, u nichž je RPSN 0 %. První půjčku zdarma nabízí např. Zaplo

Je sice možné, získat nejlevnější půjčku na trhu u nebankovních poskytovatelů úvěrů, přesto u nich může častěji hrozit, že člověk sklouzne do dluhové pasti.

Nejlevnější půjčka na trhu – jak ji získat

Odeslání a vyplnění formuláře s žádostí o půjčku je rychlé, formulář zvládne vyplnit opravdu každý. Tento systém žádostí je unikátní a šanci na získání nejlevnější půjčky mají opravdu všichni. Na jednom místě jsou téměř všichni čeští poskytovatelé online půjček. Díky tomu získá klient nejlepší a nejvýhodnější půjčku.

K získání nejlevnější půjčky často stačí jen vyplnění online žádosti.

Systém jednoduše sdružuje téměř většinu českých poskytovatelů půjček na jednom místě. Stačí vyplnit jeden formulář s žádostí a potom si vybrat z velké nabídky stovek poskytovatelů SMS půjček. Dopředu přitom klient nezaplatí ani 1 Kč.

Není třeba nikam chodit, nic podepisovat, nikam telefonovat. Zkrátka půjčkový systém je maximálně jednoduchý a pohodlný. Vždycky je nabízena nejvýhodnější varianta, která klientovi maximálně vyhovuje.

Peníze jsou klientovi zaslány na bankovní účet ihned po schválení. Půjčka přes internet od Niklak.cz je blesková.

Půjčka ihned je pokroková a blesková online půjčka. Jde o tzv. mikro půjčku. To je půjčka, jež se hodí především pro pokrytí nenadálých finančních výdajů. Tedy pro ty, kteří rádi využívají slev a nebo pro ty, kdo zkrátka nevyšli s platem.

Nejlevnější půjčka – první půjčka zdarma

O tom, že i nebankovní půjčka může být výhodná a dokonce i nejlevnější na trhu, svědčí první půjčka zdarma. Je to svou podstatou bezúročná půjčka, která má 0% RPSN a nulové úroky i poplatky.

První půjčku zdarma získá ten, kdo si bere půjčku u dané společnosti poprvé a splatí celou částku v daném termínu. V takovém případě zaplatí přesně tolik, kolik si půjčil a ani o korunu navíc. Nevýhodou ovšem je, že první půjčka zdarma nedosahuje vysokých částek a je poskytována na velmi krátkou dobu.

První půjčku zdarma poskytuje například ZaploKamali nebo Provident.

Nejlevnější půjčka – parametry a cena

O tom, jak je půjčka výhodná a zda je levná, rozhoduje zejména výše RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. Ta udává procentuální podíl z celkové dlužné částky, který klient zaplatí navíc během jednoho roku. V RPSN jsou tedy zahrnuty kromě úrokové sazby veškeré poplatky, které na klienta čekají.

Ukazatel výše RPSN tak umožňuje posoudit výhodnost půjčky. Samotná úroková sazba o výhodnosti půjčky tolik nevypovídá.

Při uzavírání spotřebitelského úvěru je zkrátka důležité znát hodnotu RPSN. Banky i nebankovní společnosti mají ze zákona povinnost tuto sazbu uvádět při poskytování úvěru. Zjistit výši RPSN snadno a rychle je možné například v přehledném kalkulátoru RPSN na webových stránkách finančního arbitra.

Jak už řečeno, kromě RPSN hraje svou roli u levných půjček také úroková sazba. Jako levné půjčky bez doložení příjmů se dají označit takové produkty, se kterými se pojí úrokové sazby do 5 % p.a. Úroková sazba je zpravidla mnohonásobně nižší než RPSN. Běžně se ovšem dá setkat i s úrokovou sazbou nad 10 % p.a.

Nejlevnější půjčka – kolik si lze půjčit

Nejlevnější půjčky si většinou berou lidé, kteří potřebují rychle řešit nenadálý finanční problém, kdy dlužná částka není příliš vysoká. U nejlevnějších půjček se maximální částky pohybují spíše v řádech jednotek tisíců. Prakticky se tak jedná o malé půjčky a půjčky před výplatou.

Maximální výše nejlevnější půjčky je v řádu tisíců.

Malá půjčka je tudíž velkým lákadlem. Ovšem kdokoli o takovou půjčku zažádá, měl by si být jist, že ji příští měsíc dokáže splatit i se všemi úroky a poplatky.

Potřebuje-li žadatel vyšší částku, např. chce-li půjčku na auto, pak už se většinou o nejlevnější půjčku jednat nebude. Většina nebankovních společností požaduje u vyšších částek nějaké záruky.

Splatnost nejlevnější půjčky

Nevýhodou nejlevnější půjčky bývá krátká splatnost. Většina nebankovních společností nabízí splatnost v průměru 30 dní, někdy i méně, kdy se dlužná částka musí splatit jednorázově celá. Za nesplacení nebo žádost o posunutí splatnosti si společnosti účtují poplatky v řádech stokorun.

Půjčka se splácí opět převodem na bankovní účet. Nejlevnější půjčka na trhu je expresní a zájemce ji vyřídí během několika minut.

Kdo zprostředkovává nejlevnější půjčky?

Nejlevnější půjčky na trhu zprostředkovává portál Niklak.cz. Jde o zcela transparentní podnik se sídlem v Česku, tedy žádná neprůhledná neznámá společnost. Četné zkušenosti na poli poskytování online půjček stojí za úspěchem firmy Niklak.cz. Díky tomu je schopen Niklak.cz poskytnout klientům půjčku šitou na míru, jenž bude klientovi opravdu schválena.

Zájemce může vybírat z mnoha druhů půjček a půjčky mají následující výhody:

  • půjčky hned bez registru jsou vyřízeny přes web, není třeba nikam chodit
  • diskrétní půjčka, o níž se sousedi rozhodně nedozví
  • jsou nabízeni pouze ověření poskytovatelé půjček, se kterými mají klienti dobré zkušenosti
  • půjčka je bez 1 Kč, zájemce předem neplatí ani korunu
  • nonstop půjčka, o níž lze zažádat kdykoliv
  • půjčky jsou bez skrytých poplatků, zájemce přesně ví, kolik zaplatí

Velká výhoda je rychlost vyřízení veškerých bezhotovostních zápůjček, o něž si klient může požádat.

U Niklak.cz má šanci opravdu kdokoliv. Nejlevnější půjčky jsou poskytovány důchodcům, studentům, nezaměstnaným a půjčky na rodičovské dovolené. Navíc je k půjčce spojena řada benefitů. Jako např. půjčka na občanku, která může být prvně poskytnuta zdarma.