Nejlevnější půjčka na auto – kalkulačka

V dnešní době si málokdo našetří peníze na nové auto. Pořídí si ho proto na leasing, nebo si vezme půjčku. Každý chce pochopitelně co nejlevnější půjčku na auto. Jak najít nejlepší půjčku na auto?

Půjčku na auto si nemusí člověk brát jen na pořízení nového auta. Ani opravy auta nejsou nic levného a v rodinném rozpočtu může rozbité auto znamenat obtížnou situaci. Nejlevnější půjčku na auto si tak lze vzít jak na pořízení nového vozu, tak na opravu stávajícího.

Nejlevnější půjčka na auto – jak financovat auto?

Kdo si kupuje nové auto, má tři možnosti – leasing, operativní leasing nebo půjčku na auto. S leasingem není sice až tolik starostí, celkově však vyjde dráž. Navíc člověk není vlastníkem vozidla. Tím se stává až v okamžiku zaplacení poslední splátky.

U operativního leasingu si člověk auto jen na určitou dobu pronajímá. Během pevně dané doby tak pravidelně hradí měsíční nájemné. Po celou dobu trvání smlouvy je auto majetkem leasingové společnosti a na jejím konci se opět společnosti vrátí.

Půjčka na auto může být sjednána jako jakýkoliv jiný spotřebitelský úvěr. U takového úvěru není nutné dokládat účel a peníze je možné využít na cokoliv, tedy i na pořízení nového auta nebo opravu auta.

Půjčka na auto většinou vyjde levněji a mnohdy si člověk sám nastaví podmínky půjčky. Na druhou stranu si také vše sám vyřizuje. Zásadní výhodou ovšem je, že od počátku je vlastníkem auta.

Volbu půjčky na auto je proto třeba řádně promyslet. Jak zjistit, která je nejlevnější půjčka na auto? A je nejlevnější půjčka na auto zároveň tou nejvýhodnější půjčkou na auto?

Nejlevnější půjčka na auto

Obecně platí, že nejlevnější půjčkou je půjčka s RPSN 0 %, tedy půjčka zcela bez poplatků a úroků. Takovou půjčkou je například první půjčka zdarma. Je poskytována novým klientům dané nebankovní společnosti a pokud je splacena včas, člověk skutečně nezaplatí ani o korunu navíc.

Ovšem je třeba vědět, že nejlevnější půjčky bývají zpravidla poskytovány jen v řádech několika tisíc korun se splatností do 30 dnů. Pokud si chce někdo koupit nové auto nebo potřebuje zaplatit dražší opravu, pak první půjčka zdarma pro něj nebude tím správným produktem.

I bez první půjčky zdarma lze získat nejlevnější půjčku na auto. Je to taková půjčka, u které člověk zbytečně nepřeplácí na úrocích, ani dalších poplatcích. Kdo tedy hledá nejlevnější půjčku na auto, musí se zaměřit především na výši RPSN.

Kromě nízkých splátek je výhodou nejlevnější půjčky na auto to, že auto je rovnou ve vlastnictví klienta. To u leasingu ani operativního leasingu neplatí.

Nejvýhodnější půjčka na auto

Půjčka na auto je dostupná jak u bank, tak u nebankovek. Nejvýhodnější půjčku na auto většinou poskytují banky. Mohou nabídnout nižší úroky a sankce. Na druhou stranu prověřují bonitu žadatele, úvěrovou historii a požadují doložit i příjmy žadatele.

Ne každý tak na bankovní půjčku na auto dosáhne. Pokud někdo nemá dobrou úvěrovou historii, bude se muset poohlédnout po nebankovní půjčce. Ovšem i u solidních nebankovních půjček na auto bývá podmínkou trvalý příjem a dobrá úvěrová historie.

Člověk také musí počítat s tím, že RPSN je u nebankovních půjček na auto vyšší. Proto nebankovní půjčka na auto zpravidla nebude nejvýhodnější půjčkou na auto.

A jaká je tedy nejvýhodnější půjčka na auto? Pro každého jiná. Avšak platí, že nejvýhodnější půjčka na auto je taková, kdy si člověk zvolí vlastní dobu splácení. Pohodlně si nastaví měsíční splátky tak, aby příliš nezatěžovaly osobní rozpočet.

Někdo chce mít půjčku splacenou co nejdříve, proto si nastaví vyšší splátky a kratší dobu splatnosti, jiný si naopak půjčku na auto rozloží do více nižších měsíčních splátek.

Aby člověk neztrácel drahocenný čas hledáním nejvýhodnější půjčku na auto. může využít kalkulačku nejlevnější půjčky na auto. Během pár minut vyhledá nejvýhodnější půjčku na auto a obvykle také umožní půjčku na auto rovnou sjednat. O kalkulačce nejlevnější půjčky na auto se lze dočíst dále v článku.

Auto na splátky bez registru

Pokud má člověk problematickou úvěrovou historii, u některých společností může čerpání půjčky na auto představovat problém. S jistotou lze říci, že rizikovější klient u banky nepochodí. A je potřeba říci, že ani solidní nebankovní společnost zadluženému člověku půjčku na auto neposkytne.

Podle zákona totiž musí každý poskytovatel úvěru nahlížet do registrů dlužníků. Ovšem na dnešním vysoce konkurenčním trhu se najde dostatek poskytovatelů, pro které zápis v registru není na překážku.

Auto na splátky bez registru je tedy doménou nebankovních společností. Takové půjčky na auto však není možné označit za nejlepší půjčku na auto a rozhodně ani nejvýhodnější půjčku na auto.

Auto není zrovna levná záležitost, takže pokud poskytovatel půjčky nebude zkoumat příjmy žadatele, nebude mu vadit exekuce nebo nesplacený úvěr u jiné firmy, je to podezřelé. Takovým půjčkám na auto je potřeba se vyhnout.

Auto na splátky bez registru si totiž u férové společnosti nesjednají lidé zapsaní v insolvenčním rejstříku nebo v exekuci, stejně tak ani lidé, kteří nemají doložitelný a trvalý zdroj příjmu.

Pokud má někdo zápis v registru dlužníků, neměl by o autě na splátky bez registru uvažovat. Sice je vysoce pravděpodobné, že by nebankovní půjčku dostal, ovšem jeho již obtížné finanční situaci by to určitě nepomohlo.

Nejlepší půjčka na auto – jak ji získat?

Podmínky získání nejlepší půjčky na auto se mohou u jednotlivých bank a nebankovních úvěrových společností nepatrně lišit. Nicméně ve většině případů je pro získání nejlepší půjčky na auto (a jakékoliv jiné půjčky) nutné následující:

  • věk min. 18 let
  • občanský průkaz, příp. druhý doklad totožnosti
  • trvalé bydliště v ČR
  • doložitelný a trvalý zdroj příjmu
  • dostatečná bonita
  • dobrá úvěrová historie

Žadatel o nebankovní půjčku na auto sice nebude muset podstoupit takovou byrokracii, ovšem doklad totožnosti a alespoň orientační výši příjmů bude muset doložit.

Každý by měl vědět, že získáním nejlepší půjčky na auto nic nekončí. Provoz auta totiž něco stojí. V první řadě je třeba platit povinné ručení, od věci není ani havarijní pojištění. Pokud si člověk koupí starší auto, bude muset častěji investovat do jeho oprav.

Může se tedy sice jednat o nejvýhodnější a nejlepší půjčku na auto, avšak člověk by si měl být jistý, že zvládne splácet nejen tuto půjčku, nýbrž i následné náklady na provoz auta.

Nejlevnější půjčka na auto má nízkou RPSN. Tu nabízejí především banky.

Nejlevnější půjčka na auto – kalkulačka

Jak zjistit, jaká je nejlevnější půjčka na auto? Pomůže online kalkulačka. Kalkulačka nejlevnější půjčky na auta je jednoduchý nástroj, který pomůže najít nejlevnější půjčku na auto za pár vteřin. Stačí vyplnit základní údaje – výši půjčky a požadovanou dobu splácení.

Kalkulačka nejlevnější půjčky na auto vygeneruje všechny nabídky na trhu a pokud se člověk pro některou z nich rozhodne, většinou může půjčku na auto rovnou sjednat. Není třeba navštěvovat žádnou pobočku, vše lze vyřešit pohodlně z domova.

Samozřejmostí by mělo být detailní prostudování podmínek půjčky, protože v případě půjčky na auto se jedná o poměrně vysoký úvěr na delší dobu.

Obecně platí, že dlouhodobější úvěry mají nižší splátky a vyjdou dráže. Vysoké splátky a krátká doba splatnosti však není pro každého. Proto se musí každý rozhodnout podle svých možností. Optimální výši splátek umožňuje nastavit právě kalkulačka nejlevnější půjčky na auto.

Moneta auto – kalkulačka

Moneta Money Bank je zavedená bankovní instituce, která nabízí celou řadu půjček, včetně půjčky na auto. Nabídku lze najít na stránkách monetaauto.cz, kde je zároveň i Moneta auto kalkulačka.

Do Moneta auto kalkulačky se zadávají následující parametry:

  • celková cena auta
  • výše platby předem (může být i nulová)
  • počet měsíčních splátek (max. 84)

Systém Moneta auto kalkulačky pak vygeneruje podmínky půjčky na auto, tzn. výši splátky, RPSN a úrokové sazby. Také se ukáže, jakou částku klient celkem zaplatí.

V případě, že je výše úvěru 200 000 Kč a vyšší, vyžaduje Moneta auto i sjednání havarijního pojištění. Vždy navíc platí povinné ručení. Nicméně lze sjednat, že povinné ručení a havarijní pojištění může být součástí splátky.

Česká spořitelna – půjčka na auto

I Česká spořitelna nabízí různé druhy spotřebitelských úvěrů. Půjčku na auto Česká spořitelna lze sjednat online, po telefonu nebo na pobočce banky.

Půjčit lze 2 tisíce až 2,5 milionu korun. Na cokoli a bez zajištění. Česká spořitelna půjčka na auto tedy může být sjednaná jako bezúčelová. Není třeba si ji brát vysloveně jen na auto. Při standardní půjčce je úroková sazba 7,99 %. Splátku lze během splácení kdykoli snížit nebo zvýšit, případně odložit.

Pokud člověk ví, že půjčku chce opravdu jen na auto, pak Česká spořitelna nabízí účelovou půjčku. Díky ní lze získat úrokovou sazbu od 5,99 % a rozložit si splácení na 4 až 10 let. Na účelovou půjčku se však nevztahuje odpuštění splátek za řádné splácení. 

Stejně jako Moneta auto kalkulačka nabízí i Česká spořitelna půjčku na auto s kalkulačkou. Do ní se zadá, kolik si chce žadatel půjčit a kolik chce měsíčně splácet. Následně se objeví úroková sazba a délka splácení.

Jaká je nejlepší nebankovní půjčka?

Již bylo uvedeno, že nejlevnější půjčka na auto bude spíše bankovní, protože banky mohou klientům poskytnout lepší podmínky. Co však dělat, když banka nepůjčí? Řešením je nebankovní půjčka.

Bankovních i nebankovních poskytovatelů půjček na českém trhu figuruje hned několik a vyznat se v jejich nabídce může být poměrně složité. Jaká je nejlepší nebankovní půjčka?

Při hledání nejlepší nebankovní půjčky je dobré využít různé online srovnávače a kalkulačky nebankovních půjček, které orientaci na poli úvěrů do značné míry usnadní. Také je dobré si přečíst různé recenze a diskuze nejlepších nebankovních půjček.

Kladné recenze a zkušenosti ostatních lidí jsou vždy dobrým znamením, že se může jednat o nejlepší nebankovní půjčku.

A jaká je tedy nejlepší nebankovní půjčka? Pro každého jiná. Obecně však platí, že by měla mít co nejnižší RPSN, sankce a jasné obchodní podmínky zveřejněné na webu daného poskytovatele. Nejlepší nebankovní půjčka nepožaduje zástavu nemovitosti ani žádného ručitele.

Nejlepší nebankovní půjčka je zároveň taková, která vyjde klientovi vstříc s odkladem splátek nebo předčasným splacením neudělá průvan v peněžence.

Mezi nejlépe hodnocené půjčky patří Kamali, Cofidis nebo Zonky.

Nejlepší nebankovní půjčka – diskuze

Na internetu lze najít mnoho diskuzí na téma nejlepší nebankovní půjčka. Díky diskuzím nejlepších nebankovních půjček si člověk udělá představu, co ho u které společnosti čeká, jak se řeší případné problémy s nesplácením či jak je společnost ke klientům vstřícná.

Z diskuzí nejlepších nebankovních půjček vyplývá, že k nejznámějším a nejoblíbenějším poskytovatelům nebankovních půjček patří půjčka od Zonky, Zaplo, Kamali a Provident.

Ať už si člověk přečte jakoukoliv diskuzi o nejlepší nebankovní půjčce, lze uzavřít, že nejlepší nebankovní půjčka je především spolehlivá a nezpůsobí klientovi v budoucnu finanční potíže