Bezúročná půjčka – bez navýšení, smlouva


Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Bezúročnou půjčku může zájemce získat u nebankovní společnosti nebo třeba u přítele. V každém případě by měla být opatřena smlouvou. Kde sehnat k smlouvě o bezúročné půjčce vzor? A existuje bezúročná půjčka od státu?

Důvod, proč je půjčka bez navýšení tak oblíbená, je zjevný – vyznačuje se nulovým úrokem. Ačkoliv by to tak mohlo působit, v praxi to nemusí nutně znamenat, že člověk vrátí jen to, co si původně půjčil. Úvěry totiž kromě úroků doprovázejí i jiné poplatky.

Tím nejtypičtějším je RPSN neboli roční procentní sazba nákladů, která ani u půjčky bez úroku není vždy nulová. Do RPSN se počítá také poplatek za sjednání úvěru. Ten klient zpravidla musí zaplatit jak u banky, tak u společností, které fungují mimo bankovní sektor.

Půjčka bez úroků – typy

Existuje celá řada variant, kde a jak si bezúročnou půjčku sjednat. Vždy se vyznačuje trochu jinými parametry, výhodami a nevýhodami. Každý si zkrátka může vybrat poskytovatele, který bude nejpřesněji odpovídat jeho možnostem a požadavkům.

Jaké typy bezúročných půjček existují?

Typickým vzorem bezúročné půjčky je „přátelský“ úvěr mezi rodinnými příslušníky nebo známými. I ten by si však věřitel měl opatřit takzvanou smlouvou o bezúročné půjčce. Smlouva vyřeší případné problémy, které by mohly nastat.

Tento hojně vyhledávaný produkt nabízejí i nebankovní společnosti. Na rozdíl od výše uvedeného příkladu však bývají omezeny výškou finančního obnosu a dobou splatnosti. Obvykle je poskytovatelé inzerují pod pojmem první půjčka zdarma.

Jejich účel je jasný – mají sloužit pouze k přilákání nových klientů. Jejich úrok a RPSN jsou skutečně nulové, avšak pouze při prvním sjednání. Jakmile by si žadatel chtěl produkt sjednat opakovaně, již by se poplatkům nevyhnul.

Bezúročná bankovní půjčka se na trhu příliš neobjevuje, protože se bankám nevyplatí. Výjimkou je mBank půjčka bez navýšení s názvem mPůjčka Plus. Kromě nulového úroku se vyznačuje řadou dalších výhod a poměrně benevolentními podmínkami.

Dále bezúročnou půjčkou poskytují zaměstnavatelé svým zaměstnancům jako jeden z benefitů. Dá se sjednat i mezi společníky. Oblíbená je také bezúročná půjčka pro podnikatele.

TIP: Výhodnější podmínky úvěru je možné získat také u půjčky s ručitelem.

Smlouva o bezúročné půjčce – vzor

Půjčení si peněz od známého či od příbuzného je oblíbeným typem bezúročné půjčky.

Avšak ať si jsou obě strany jakkoliv blízké a jakkoliv si důvěřují, neměly by zapomenout úvěr stvrdit smlouvou. To platí zejména v případě vypůjčení většího finančního obnosu. Smlouva se může hodit, pokud nastanou jakékoliv komplikace (například kdyby dlužník zemřel).

Co by ve smlouvě o bezúročné půjčce nemělo chybět?

 • osobní údaje obou zúčastněných stran + informace o tom, kdo komu půjčuje
 • co je předmětem půjčky + specifikace množství, stavu apod.
 • jaká je sjednaná případná odměna za zapůjčení
 • kdy a jakým způsobem bude zápůjčka vrácena
 • co se stane, když zápůjčka vrácena nebude
 • datum, místo a podpisy

Vyhotovit takovou smlouvu, aby byla platná a obsahovala všechny náležitosti dle nového občanského zákoníku, samozřejmě není pro běžného smrtelníka nic jednoduchého. Sehnat k smlouvě o bezúročné půjčce vzor je naštěstí snadné. Na internetu se jich nachází celá řada.

Vzory smlouvy o bezúročné půjčce jsou zpravidla k dostání ve formátu Word nebo PDF. Vzory ke stažení bývají kompletně předepsané, věřitel pouze doplní do příslušných polí konkrétní údaje jako nacionále, výši půjčky, úroku, dobu splatnosti a další. Nakonec ji on i dlužník podepíšou.

Smlouvy o bezúročných půjčkách jsou podobné těm o běžných půjčkách peněz. Liší se pouze ve výši úroku. Je tedy v pořádku vzít vzor smlouvy o půjčce peněz a použít ho jako vzor pro smlouvu o bezúročné půjčce.

Sehnat si k smlouvě o bezúročné půjčce vzor zabere pár sekund – na internetu jsou jich ke stažení stovky.

Bezúročná půjčka od státu

Jediná bezúročná půjčka od státu, která dnes funguje, je na zateplování. Mohou o ni žádat bytové domy v Česku s výjimkou Prahy. Jedná se o součást programu Zateplování, který usiluje o energetickou modernizaci.

Získat jinou bezúročnou půjčku od státu bohužel není možné. Pro mladé rodiny s dětmi však od roku 2021 existuje státní úvěr s názvem Vlastní bydlení, který disponuje sníženými úroky.

Na co se dá zvýhodněný úvěrový program Vlastní bydlení využít?

 • výstavba novostavby rodinného domu
 • koupě rodinného domu či bytu
 • koupě družstevního podílu v bytovém družstvu s právem nájmu družstevního bytu
 • modernizace obydlí

O státní úvěr Vlastní bydlení mohou žádat osoby žijící v manželství či registrovaném partnerství, přičemž alespoň jeden z žadatelů musí být mladší 40 let. Zároveň minimálně jedno z jejich dětí musí být mladší 15 let. Žadatelé nemohou vlastnit či spoluvlastnit jiný byt či dům, a to ani podíl v bytovém družstvu.

Jaké má produkt Vlastní bydlení výhody?

 • nízký úrok
 • mimořádné splátky i předčasné splacení úvěru bez poplatků
 • dotace 30 000 Kč při narození či osvojení dítěte (pouze při pořízení obydlí)
 • správa a vedení úvěru bez poplatků
 • odborná pomoc a konzultace bez poplatků

Úroková sazba je odvozena od základní sazby Evropské unie pro Českou republiku snížené o 0,2 % za každé dítě do 15 let věku, o které příjemce trvale pečuje a které s ním trvale bydlí. Sazba je fixní po dobu 5 let a její výše nesmí být nižší než 1 % p. a.

Existují 3 typy úvěrů Vlastní bydlení, které se liší využitím financí a jejich výší.

Využití půjčkyVýše půjčkyMaximální doba splatnosti
Stavba či koupě rodinného domu max. 2,4 miliony Kč20 let
Koupě bytu či družstevního podílu v bytovém družstvumax. 2 miliony Kč20 let
Modernizace obydlí50 000 Kč – 600 000 Kč10 let

Na žádost příjemce fond umožňuje přerušení splácení jistiny až na dobu 2 let, a to důvodu narození, osvojení či poručenství dítěte, svěření dítěte do péče, a nebo pěstounství. Celková splatnost se pak prodlouží o dobu, na kterou bylo povoleno přerušení.

Nebankovní bezúročná půjčka

Dalším místem, kde se dá půjčka bez navýšení získat, je u nebankovního poskytovatele. Oblíbenou nebankovní půjčkou je např. Zaplo půjčka. Pro nové klienty nabízí až 16 000 Kč na 30 dní zcela zdarma, tzn. bez úroků a poplatků.

Produkty nebankovních poskytovatelů fungují podobně jako bezúročné bankovní půjčky. Klient tedy získá první půjčka zdarma, a jakmile si u dané společnosti půjčí znovu, bude muset úroky platit. Tuto nabídku lze využít třeba jako výhodnou studentskou půjčku.

Jaké mají nebankovní půjčky výhody?

Úvěr nebankovního poskytovatele, který nenahlíží do registru dlužníků ani nevyžaduje doložení příjmu, funguje i jako půjčka pro dlužníky a půjčka pro nezaměstnané.

A proto je potřeba být při podpisu smlouvy s těmito společnostmi obzvlášť obezřetný. Aby se jim takový rizikový produkt vyplatil, s oblibou například účtují skryté poplatky. Zdánlivě levná půjčka se tak může velice nepříjemně prodražit.

Rozhodně to neznamená, že jsou nebankovní půjčky obecně nevýhodné a nebezpečné. Před sjednáním je však důležité se pečlivě informovat, promyslet si, zda daný úvěr zvládnu splácet, a zvolit vhodnou společnost.

Nebankovní bezúročná půjčka – poskytovatelé

Jak tedy zjistit, u koho si bezúročnou půjčku bezpečně sjednat? Hodně napoví internetové recenze jednotlivých společností. Pomůže také zeptat se známých, zda nemají nějakou užitečnou zkušenost.

Na českém trhu působí hned několik ověřených poskytovatelů nebankovních úvěrů, s nimiž jsou klienti pravidelně spokojení. Kteří to jsou?

Výše půjčkaÚrokRPSNSplatnost
Zaplo půjčka1 000 – 30 000 Kčod 0 %od 0 %1 měsíc
Malá Hyper půjčka 500 – 20 000 Kč od 0 % od 0 % 1 měsíc
Provident půjčka 6 000 – 170 000 Kč od 0 % od 0 % 4 –⁠ 48 měsíců
Kamali 1 000 – 20 000 Kč od 0 % od 0 % 96 měsíců
CreditOn půjčka 500 – 20 000 Kč od 0 % od 0 % 1 měsíc
CreditStar půjčka 1 000 – 19 000 Kč od 0 % od 0 % 3 měsíce

Z tabulky je zřejmé, že se většinou jedná o krátkodobou půjčku, která je poskytována jen na několik týdnů, maximálně měsíců. Proto ji klienti využívají jako půjčku před výplatou k uhrazení nečekaných finanční výdajů. Zaplatí díky ní vše potřebné a hned po výplatě částku vrátí.

Zároveň jde ve většině případů o rychlou půjčku, jejíž vyřízení nezabere víc než pár dní. Nejrychlejší půjčka bývá vyplacena na ruku, výjimkou ale není ani nebankovní půjčka ihned na účet. Na druhou stranu nebankovní společnosti zpravidla poskytují k vypůjčení pouze nižší finanční obnosy.

Kdo se pravidelně dostává do situace, kdy nevyjde s výplatou a musí si někde půjčit, měl by popřemýšlet nad vhodnějším produktem, například nad kontokorentním úvěrem. Pro klienty, kteří chtějí první půjčkou zdarma vyřešit jiný dluh, je tu možnost refinancování či konsolidace půjček.

Zaplo

Zaplo půjčka je bezpochyby nejoblíbenějším bezúročným úvěrem z řad nebankovních společností. Zájemci s ní mohou získat až 16 000 Kč, a pokud ji včas a řádně splatí, nevrátí poskytovateli ani o korunu víc.

Co takhle půjčit si až 16 000 Kč na měsíc a nemuset vrátit ani o korunu navíc? Přesně to umožňuje Zaplo.
Získat až 16 000 Kč zcela zdarma >

Zaplo půjčka zdarma je ovšem k dispozici jenom pro nové klienty. Při jejím druhém a každém dalším využití už se úrokům nelze vyhnout, zároveň však maximální výše stoupá k 30 000 Kč. Speciální produkt ZaploNaSplátky umožňuje získat až 60 000 Kč na 24 měsíců.

Zaplo peníze na účet posílá již 15 minut po schválení. A řešení mělo do konce listopadu 2021 i pro ty, kdo na finance spěchají o víkendu či státním svátku. Umožňovalo totiž jejich hotovostní vyzvednutí v trafikách GECO, které mají otevřeno denně a pobočky po celé České republice. Nově se tak již neděje.

mBank půjčka bez navýšení

Kdo by se cítil lépe u bankovního poskytovatelé úvěrů, ta nejlepší půjčka pro něj je zmiňovaná mBank bezúročná půjčka. Zájemci si ji mohou sjednat rychle a jednoduše online přes webovou stránku banky. Najdou ji tam pod názvem mPůjčka Plus.

Parametry mBank bezúročné půjčky:

 • úroková sazba: 0 %
 • výše úvěru: 10 000 – 40 000 Kč
 • doba splatnosti: 1 nebo 2 roky
 • jednorázový poplatek: 2 % z vypůjčené částky
 • maximální RPSN: 3,81 %

mPůjčka Plus je ideální volbou pro každého, komu stačí malá půjčka do 40 000 Kč a nechce přeplácet.

Disponuje tou vůbec nejnižší RPSN na bankovním trhu a je možné ji splatit předčasně bez jakýchkoliv sankcí. Nulový úrok se vztahuje k první půjčce, za případný další úvěr už si je potřeba připlatit.

Předností mBank půjčky jsou i poměrně benevolentní podmínky. Dosáhne na ni každý zájemce starší 18 let s trvalým či přechodným bydlištěm na území ČR, který nedluží mBank ani žádné jiné bance.

Dále žadatel musí prokázat pravidelný příjem, který může být i z podnikání či důchodu. Zároveň se tedy jedná o bezúročnou půjčku pro podnikatele a o půjčku pro důchodce. Naopak půjčku pro studenty je třeba hledat někde jinde.