Půjčka na auto – jaká je nejvýhodnější a nejlepší – kalkulačka

Koupě nového i ojetého automobilu znamená zásadní zásah do rodinného rozpočtu, který si nemůže dovolit každý. Naštěstí se to dá vyřešit úvěrem. Jaká je nejlepší půjčka na auto? A jak vypadá u půjček na auto srovnání?

Existuje mnoho způsobů, jak a kde výhodnou půjčku na auto získat. Na výběr jsou různé typy úvěrů, které poskytují jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Ty si také kladou odlišné podmínky, většina z nich se však shodne na těchto:

 • plnoletost
 • občanský průkaz
 • druhý doklad totožnosti
 • doložitelný a trvalý zdroj příjmu
 • bonita

Splácením půjčky výdaje za auto nekončí. Klient nesmí zapomenout na sjednání povinného ručení, za které se platí několik tisíc korun ročně. Když však využije kalkulačku povinného ručení, může na něm oproti běžnému vyřízení na pobočce ušetřit až 70 %.

Nejlepší půjčka na auto

Kdo shání tu nejlepší půjčku na auto, musí se nejprve rozhodnout, který z těchto 3 produktů pro něj bude nejvhodnější:

Spotřebitelský úvěr na auto představuje nejjednodušší způsob financování koupě automobilu, a proto se k němu uchyluje nejvíce lidí. Není u něj nutné dokládat účel, tudíž ho lze využít naprosto na cokoliv. Třeba právě na nákup auta.

Nabízí ho většina bankovních i nebankovních poskytovatelů na českém trhu. Banky si obvykle kladou přísnější podmínky a je u nich tak složitější na vytoužený produkt dosáhnout. Na druhou stranu si s nimi klient může být jistý, že je v dobrých rukách a neupsal se podvodníkům.

Při nákupu auta nelze zapomenout na povinné ručení. S online kalkulačkou může být až o 70 % levnější než při sjednání na pobočce.
Najít to nejlevnější povinné ručení >

Výhodou nebankovních poskytovatelů je rychlost a jednoduchost vyřízení. Vše se dá vyřešit z pohodlí domova za pár minut. Výjimkou není ani rychlá půjčka na ruku a půjčka o víkendu. U rychlé nebankovní půjčky je však třeba být obezřetný a vyhýbat se neověřeným společnostem.

Finanční leasing se od klasické půjčky se liší v první řadě tím, že se klient majitelem vozu stává až po úplném splacení. Do té doby ho vlastní leasingová společnost a plátce úvěru si ho pouze pronajímá. Je však zodpovědný za pořízení pojistky na auto, zimní pneu, servis, povinnou výbavu auta a další.

Finanční leasing hojně využívají firmy na nákup služebních vozů, jelikož se považuje za daňově uznatelný náklad. Nemusí se nutně vztahovat pouze na auta.

Alternativní možností financování automobilu je operativní leasing. Jedná se o krátkodobý pronájem, který většinou trvá od 1 roku do 3 let. Nájemce po celou tuto dobu vůz využívá a hradí poplatky a o zbytek se stará leasingová společnost.

U operativního leasingu si klient musí hlídat množství najetých kilometrů. Když smluvený počet překročí, nevyhne se poplatkům. Nevýhodou tohoto produktu je také vysoká cena.

Za nejlepší půjčku na auto většina lidí považuje spotřebitelský úvěr.

Půjčka na auto – kalkulačka

Sjednání výhodné půjčky na auto by mělo bez výjimky předcházet užití online kalkulačky. Na základě jejích výpočtů si uživatel udělá obrázek o tom, jak dlouho a kolik bude splácet a zda si produkt vůbec může dovolit.

Většina poskytovatelů úvěrů má takovou kalkulačku k dispozici na svém webu. Jedná se o jednoduchý formulář, do kterého uživatel posuvníkem nastaví požadovanou výši půjčky a také měsíční splátky.

Na základě těchto údajů mu nástroj vypočítá zbylé parametry. Zájemci o půjčku na auto kalkulačka okamžitě bez jakéhokoliv čekání ukáže délku splácení, úrokovou sazbu a RPSN. Také mu prozradí, kolik ve ve výsledku dohromady zaplatí.

Online kalkulačky pomáhají najít také nejlevnější havarijní pojištění. Jeho sjednání by měli zvážit zejména majitelé nových vozů.
Využít kalkulačku havarijního pojištění >

Klient si díky tomu jednoduše udělá představu, zda si produkt může dovolit a zda nepřeplatí víc, než si představoval. Pokud se mu vypočítané parametry nepozdávají, může si sjednání rozmyslet, přehodnotit své požadavky a nebo se poohlédnout po výhodnějším poskytovateli.

Výslednou cenu úvěru ovlivňuje zejména výše splátek a délka splatnosti. Obecně platí, že nejdražší je dlouhodobá půjčka doprovázená nízkými splátkami. Na druhou stranu splácet každý měsíc vysoký finanční obnos není snadné a nepřipravenému klientovi to může způsobit potíže.

Půjčka na auto bez registru

Lidé často vyhledávají půjčku na auto bez registru. Většina poskytovatelů úvěru na auto však kontroluje příjmy a výdaje, platební historii a také právě registr dlužníků. Klienti s exekucí, dluhy či bez práce se tak úspěchu zpravidla nedočkají.

Existují však výjimky, tedy společnosti, které vyhovují i problémovým klientům. Mají ve svém katalogu produkty jako okamžitá půjčka pro dlužníky, půjčka s exekucí i půjčka pro nezaměstnané.

Aby se jim půjčka bez registru i přes svou rizikovost vyplatila, účtují si velmi vysoké poplatky. Těmi si pojišťují, že pokud klient nebude řádně splácet, ony o své peníze nepřijdou. Velmi snadno tak klient své dosavadní finanční potíže může ještě prohloubit.

Každý by si měl před sjednáním jakéhokoliv úvěru dobře promyslet, zda ho finančně utáhne a zda ho nepřivede do dluhové pasti. A u půjčky bez registru to platí obzvlášť.

Také je nezbytné věnovat dostatek času výběru společnosti, ať už na základě internetových recenzí či zkušeností známých, a pročtení smlouvy. Mezi nebankovními poskytovateli půjček online bez registru se totiž vyskytuje velké množství podvodníků.

K půjčce na auto je nezbytné sjednat si povinné ručení, které pokrývá škody způsobené vozidlem ostatním.

ČSOB půjčka na auto

Jednu z nejvýhodnějších půjček na auto poskytuje ČSOB. Pyšní se mimo jiné nulovými poplatky za sjednání i vedení a rychlostí vyřízení již do 24 hodin.

Lze ji využít na nákup nového i ojetého vozu spadajícího do některé z následujících kategorií:

 • osobní a užitkové vozy
 • eko vozy – elektro, hybrid, CNG
 • motocykly, čtyřkolky, tříkolky a skútry
 • nákladní automobily, přívěsy a návěsy
 • další vybrané stroje a zařízení

ČSOB půjčka na auto je poskytována ve výši od 20 000 až do 2 500 000 Kč, což z ní mezi produkty stejného druhu dělá v tomto směru lídra. Doba splatnosti se pohybuje mezi 2 a 7 lety. Úroková sazba úvěru začíná na 3,99 %.

Výhody ČSOB půjčky na auto:

 • zvýhodněná úroková sazba pro eko vozidla ve výši 2,99 %.
 • balíček služeb KOMPLEX, který zahrnuje nejlevnější havarijní pojištění, nejlevnější povinné ručení, pojištění skel, úrazové pojištění s nadstandardními limity plnění, náhradní vozidlo až na 15 dnů a mnoho dalšího
 • služba Flexi splátce, která umožňuje přizpůsobení si splátek dle potřeby (po roce lze dokonce až 3 splátky odložit, a to bez nutnosti prodloužení smlouvy)
 • ověření původu vozidla zcela zdarma

ČSOB půjčku na auto lze vyřídit buď přímo na pobočce nebo z pohodlí domova  přes internet či telefonicky. Právě online sjednání je nejrychlejší a nejjednodušší. U půjčky přes internet mohou uživatelé vyzkoušet kalkulačku, která jim na základě zadaných údajů vypočítá co nejvýhodnější splátku.

Aby byla půjčka ČSOB kladně vyřízena, je nutné předložit kopii občanského průkazžádost o financovánípotvrzení o příjmu staré maximálně 30 dnů. U podnikatelů se toto nahrazuje posledním daňovým přiznáním včetně příloh s potvrzením jeho podání.

Většina poskytovatelů nabízí půjčku na nové i ojeté vozy.

ESSOX pujčka na auto

Také ESSOX nabízí úvěr na nové i ojeté vozy, ty však mohou být staré nanejvýš 15 let. Dle typu a stáří automobilu je možné dosáhnout až na 100 % jeho ceny. Doba splatnosti se poté pohybuje mezi 12 a 84 měsíci.

ESSOX pujčka na auto je poskytována i podnikatelům a firmám. Klient si k ní může sjednat také výhodné pojištění automobilu.

Aby mohla být žádost o ESSOX půjčku na auto kladně vyřízena, je potřeba doložit následující:

 • plnoletost
 • občanský a řidičský průkaz
 • příjem z hlavního pracovního poměru
 • u podnikatelů živnostenský list, koncesní listinu nebo výpis z obchodního rejstříku a také aktivní podnikání (3 měsíce u OSVČ, 1 rok u firem)

Úroková sazba ESSOX pujčky na auto je sice pevná a neměnná po celou dobu splácení, avšak také poměrně vysoká – začíná na 13,21 %. Předčasné splacení je navíc možné pouze po uhrazení poplatku.

Česká spořitelna půjčka na auto

Česká spořitelna půjčku na auto sice v nabídce nemá, disponuje však bezúčelovou půjčkou, kterou lze využít na cokoliv. Tedy i na koupi vozu. A klienti si ji pochvalují.

Bezúčelová půjčka České spořitelny láká na poměrně široký finanční rámec od 2 000 Kč do 1 000 000 Kč, který umožňuje nákup i dražšího automobilu. Vše samozřejmě záleží na finančních možnostech klienta a jeho schopnosti splácet.

Splatnost půjčky na auto České spořitelny činí 120 měsíců. Láká na nízký úrok začínající na 3,96 % a na nulový poplatek za vedení. Naopak je potřeba počítat s poplatkem za poskytnutí, který představuje 1 % z půjčené částky, maximálně však 5 000 Kč.

Celý proces sjednání se dá bez problémů a velmi rychle vyřídit online. Potřeba k tomu není nic víc než doklad totožnosti a doklad o příjmu (to neplatí pro klienty s běžným účtem České spořitelny, na který jim pravidelně chodí výplata).

Finanční leasing využívají zejména firmy na nákup služebních vozidel.

Nejlevnější půjčka na auto – srovnání

Před nákupem auta se vyplatí srovnat si půjčky od různých poskytovatelů. Kromě výše uvedených nabízejí výhodnou půjčku na auto také další bankovní i nebankovní společnosti. Liší se výši nabízeného finančního obnosu, dobou splatnosti a úrokovou sazbou. Také poskytovatelé lákají na nejrůznější výhody.

TIP: Při již existující půjčce je před sjednáním další dobré vědět, co je to konsolidace. Dlužníkovi můžou splynout dluhy v jeden.

Záleží zkrátka na každém, jaké má možnosti a požadavky. Nejdříve ze všeho si musí sám v hlavě uspořádat, co od produktu očekává a co si může dovolit. Pak už mu nebrání nic v tom, aby si pro sebe vybral tu nejlepší půjčku na auto.

Přehled poskytovatelů nejvýhodnějších půjček na auto přináší následující tabulka:

PoskytovatelVýše půjčkyDoba splatnostiÚroková sazba
Air Bank5 000 – 900 000 Kč6 – 92 měsícůod 3,9 %
Česká spořitelna2 000 – 1 000 000 Kč6 – 120 měsícůod 3,96 %
ČSOB20 000 – 2 500 000 Kč24 – 84 měsíců od 3,99 %
Equa Bank5 000 – 700 000 Kč3 – 120 měsícůod 3,8 %
Hello Bank20 000 – 1 000 000 Kč6 – 84 měsícůod 5,7 %
Komerční banka10 000 – 2 500 000 Kč12 – 96 měsícůod 3,8 %
Raiffeisenbank20 000 – 700 000 Kč12 – 72 měsícůod 3,99 %
Sberbank50 000 – 1 000 000 Kč12 – 96 měsícůod 3,9 %
UniCredit Bank20 000 – 1 000 000 Kč12 – 120 měsícůod 3,89 %
Zonky5 000 – 900 000 Kč12 – 84 měsícůod 4,49 %

Po srovnání půjček na auto je zjevné, že úrokové sazby jsou ve všech případech podobné. Výjimkou je Hello Bank s vyšším úrokem 5,7 %. V tabulce chybí ESSOX, který s úrokem 13,21 % rozhodně nelze nazývat nejlevnější půjčkou na auto.

Kromě úroků je potřeba sledovat také RPSN neboli roční procentní sazbu nákladů na spotřebitelský úvěr. Na to klienti často zapomínají a poté se diví, jak je možné, že je úvěr vyšel tak draho.