Kamali půjčka – recenze


Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Půjčky jsou důležitou součástí moderního života. Kdykoli potřebujeme peníze na pokrytí velkých nákupů nebo neočekávaných výdajů, mohou být půjčky řešením. Ať už se jedná o hypotéku, půjčku na auto nebo osobní půjčku, jsou důležitým zdrojem pro jednotlivce i firmy. Co nabízí online půjčka Kamali?

Svět půjček je svět, do kterého může spadnout naprosto každý. V životě nastává řada nečekaných situací, které nelze řešit jinak než půjčkou. Půjčka, úvěr, účelový vs. neúčelový úvěr, hypotéka, krátkodobá půjčka atd. Pojmů je hodně. Vyzná se v nich úplný laik?

Půjčka není snadná věc. Musí se pečlivě promyslet a zvážit, v opačném případě se člověk může nechat snadno napálit a přijít tak o nemalé finanční prostředky nebo o svoji reputaci. Posoudit výhodnost nebo nevýhodnost dané nabídky může každý, stačí jen vědět, co znamenají určité pojmy a zkratky.

Co je to půjčka?

Půjčka je peněžní částka nebo jiný majetek, který jedna strana (věřitel) půjčuje druhé straně (dlužníkovi). Půjčky jsou poskytovány s určitými podmínkami, které obvykle zahrnují splacení původní částky i s úroky a splátkový kalendář, během něhož musí být vypůjčené peníze splaceny.

Půjčka jsou peníze vypůjčené od věřitele, obvykle s úrokem účtovaným z půjčené částky, které mají být splaceny během předem stanovené doby. Včasné splacení půjčky pomůže dlužníkovi vybudovat si silné a pozitivní kreditní skóre pro budoucí úvěry a půjčky.

Kreditní skóre představuje číslo kreditního hodnocení. Tento kreditní (bodový) systém se skládá z mnoha proměnných. Započítávají se sem příjmy, výdaje, adresa sídla, věk, souhrn půjček u všech věřitelů, záznamy v registrech dlužníků, historie splácení atd.

Při žádosti o půjčku věřitelé obvykle posuzují úvěrové skóre dlužníka, jeho příjem a další informace, aby zjistili, zda je půjčka pro něho vhodná. V závislosti na typu úvěru může být jako záruka splácení požadováno ručení.

Úvěrové skóre souvisí s bonitou, tzv. úvěruschopností. Jedná se o výpočet bonity žadatele o úvěr. Každý poskytovatel si stanovuje vlastní požadavky na bonitu a vlastní způsob výpočtu.

Ať už si chce klient pořídit auto, financovat projekt nebo koupit dům, porozumění různým typům dostupných půjček a požadavkům spojeným s každou z nich mu může pomoci učinit to nejlepší rozhodnutí pro něj a jeho situaci.

Co je to úvěr?

Pojem úvěr definuje zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., který má za cíl chránit spotřebitele. Mezi důležitá ustanovení patří:

 • smlouva o spotřebitelském úvěru musí být písemná a musí obsahovat konkrétní informace stanovené zákonem
 • nabídka spotřebitelského úvěru musí na reprezentativním příkladu uvádět roční procentní sazbu nákladů, úrokovou sazbu, informace o poplatcích, celkovou výši úvěru, výši jednotlivých splátek, celkovou částku, kterou klient zaplatí a dobu trvání úvěru
 • spotřebitel je oprávněn odstoupit od spotřebitelského úvěru do 14 dnů od jeho uzavření

Úvěr je finanční služba, která se sjednává na dobu určitou a za poskytnutí úvěru platí spotřebitel úrok.

Úvěr vs. půjčka

Rozdíl mezi úvěrem a půjčkou je ten, že předmětem úvěru jsou vždy peníze a může jej poskytovat jenom instituce s platnou licencí od České národní banky. Předmětem půjčky (zápůjčky) může být jakákoliv hmotná věc.

Úvěr se dá rozdělit podle účelovosti na účelový a neúčelový úvěr. Účelový úvěr slouží na konkrétní zboží, službu. Neúčelový úvěr je půjčka na cokoliv.

Dále se úvěry dělí na spotřebitelské, konsolidační, hypoteční, revolvingové, kontokorentní, úvěry ze stavebního spoření, překlenovací, investiční a lombardní.

Spotřebitelský úvěr – pro jednotlivce na nepodnikatelské účely, typicky nákup (spotřebního zboží, auta, vybavení do domácnosti).

Konsolidační úvěr – sjednocení a úprava různých závazků v jeden závazek.

Hypoteční úvěr – zajištěný zástavním právem k nemovitosti, k nákupu nemovitosti za účelem bydlení nebo pronájmu.

Revolvingový úvěr – krátkodobý bankovní úvěr, opakované čerpání.

Kontokorentní úvěr – doplněk k běžnému účtu, umožňuje čerpat peníze z běžného účtu i v případě nedostatečné hotovosti na účtu.

Úvěr ze stavebního spoření – na řešení bytových potřeb.

Překlenovací úvěr – meziúvěr, úvěr ze stavebního spoření, poskytuje se v případě nesplnění podmínek pro získání řádného úvěru ze stavebního spoření a překlenuje toto období.

Investiční úvěr – financování investic.

Lombardní úvěr – krátkodobý úvěr, zajištěný zástavou movitých věcí.

Další důležité pojmy

Další pojmy, které by měl spotřebitel ve vlastním zájmu vědět:

 • jistina – celková půjčená suma
 • věřitel – osoba nebo instituce, která peníze půjčuje a vyžaduje zpětné splacení
 • dlužník – ten, kdo je povinen splnit finanční závazek vůči věřiteli
 • pohledávka – oprávnění věřitele získat prostředky od dlužníka
 • ručení – ručitel je povinen ujmout se dluhu vůči věřiteli v případě nesplácení dlužníkem
 • smluvní pokuta – dlužník má delší prodlevu ve splátkovém kalendáři

Za zmínku stojí i pojmy jako úrok, RPSN, p. a. a úvěrový rámec. Velmi důležitý ukazatel je i bonita, pojištění schopnosti splácet a registr dlužníků.

Krátkodobé online půjčky

Krátkodobé půjčky v České republice v posledních letech získávají na oblibě díky své výhodnosti a snadné dostupnosti. Tento typ financování se stal oblíbenou volbou jak pro podniky, tak pro jednotlivé osoby, protože nabízí rychlé a pohodlné řešení problémů s penězi.

Česká republika je malý středoevropský stát se silnými ekonomickými vazbami na ostatní země v regionu. To přispělo k rozvoji úvěrového trhu, který zahrnuje řadu krátkodobých půjček, jež vznikly s ohledem na potřeby lidí i firem.

Tyto půjčky mají různé formy, od online půjček do výplaty až po kontokorentní úvěry. Online půjčky před výplatou jsou ideální pro ty, kteří potřebují rychle hotovost, jelikož poskytují finanční prostředky do 24 hodin. Tyto půjčky zahrnují menší částky a jsou obvykle splatné v krátkém termínu.

Online půjčky jsou rychle rostoucím odvětvím, které poskytuje věřitelům efektivní a pohodlný způsob, jak půjčit peníze svým zákazníkům. Celý proces žádosti probíhá online, což nabízí zákazníkům určité pohodlí – nemusí podnikat cestu do banky.

Online půjčka Kamali

Společnost Kamali je česká společnost a nad její činností dohlíží ČOI, Úřad pro ochranu osobních údajů, Finanční úřad a ČNB.

Kamali půjčka na svých webových stránkách uvádí, že se jedná o nejbezpečnější a nejvýhodnější krátkodobou půjčku v Česku.

V čem spočívá rychlost a výhodnost online půjčky Kamali:

 • vyplnění žádosti do 5 minut
 • 95 % žádostí posouzeno do 1 minut
 • peníze vypláceny ihned na účet
 • nejnižší poplatky na trhu mikropůjček
 • první Kamali půjčka na 14 dní zdarma
 • rozložení splátek až na 24 splátek
 • zastropované sankce
 • žádné rozhodčí doložky

Online půjčka Kamali ubezpečuje své klienty, že má nejnižší ceny na trhu. Mezi ostatními rychlými půjčkami drží dlouhodobě 1. místo nejnižších cen. Za půjčení 1 000 Kč na 30 dní se přeplácí pouze 33 Kč.

Půjčit si lze od 1 000 do 20 000 Kč. Při první půjčce je úrok nulový.

Kamali – výhody a nevýhody

Kamali je moderní půjčka, která nabízí kompletní vyřízení online. Kromě toho disponuje dalšími výhodami:

 • první půjčka do 15 000 Kč + splacení do 14 dnů – zdarma
 • přehledné podmínky
 • rychlé získání
 • bez ručitele
 • ocenění
 • zcela online

Nárok na půjčku nemají lidé v exekučním řízení a lidé, kteří jsou předlužení. Nevýhod je poskrovnu. Jsou pouze dvě: platba za expresní doručení peněz a prověřování klienta v registrech.

Kamali – ocenění

Kamali se může chlubit i několika oceněními. Je například několikanásobný vítěz Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni. Tato organizace každý rok srovnává služby poskytovatelů malých půjček, kreditních karet a kontokorentních úvěrů.

Index odpovědného úvěrování srovnával 41 poskytovatelů půjček s povolením od ČNB. Nejsou zde zahrnuty půjčky, kde se vyžaduje ručení nemovitostí, a podnikatelské půjčky. Hodnotilo se 16 kritérií, která byla rozdělena do 3 oblastí:

 • náklady – kolik člověk za půjčku zaplatí, poplatky za prodlení
 • transparentnost a komunikace – poskytování informací
 • klientská vstřícnost – praxe věřitelů před a po poskytnutí půjčky

Výsledkem je žebříček institucí, který může lidem pomoci při výběru té nejbezpečnější půjčky na trhu.

Kamali – jak si půjčit

Nejsnadnější způsob, jak si půjčit u Kamali, je vyplnit online žádost na webových stránkách Kamali. Zájemce o Kamali půjčky vyplní základní údaje a odešle žádost o tuto mikropůjčku během několika minut.

Půjčit si může osoba starší 18 let s trvalým pobytem v ČR. Žadatel doloží občanský průkaz a cizinci potvrzení o trvalém pobytu na území ČR. K tomu je potřeba dodat vlastnictví bankovního účtu a telefonního čísla. Peníze jsou vyplaceny během 10 minut, nejdéle do 24 hodin.

Kamali – další informace

U online půjčky Kamali si lze odložit splátku o 30 dní za poplatek 1 Kč.

Rozhodčí doložku ve smlouvě klient nenajde. Případný spor bude řešit místně příslušný nezávislý soud.

Pojištění schopnosti splácet je zde samozřejmostí. Půjčku od Kamali lze dvakrát odložit o 30 dní bez sankcí za poplatek 99 Kč měsíčně.

Kamali – přihlášení

Na webu kamali.cz se lze zaregistrovat, pokud je žadatel o půjčku nový klient. Pokud klient žádá o opakovanou půjčku, s největší pravděpodobností bude mít přihlašovací údaje a na kamali.cz – Klientská sekce se přihlásí prostřednictvím svého telefonního čísla a zvoleného hesla.

Zažádat o půjčku jde i pomocí mobilní aplikace. Vše je velmi jednoduché a za pár minut hotové. Žádost je posouzena do 1 minuty. Všechny důležité informace jsou v aplikaci dostupné a půjčka se přes ni může spravovat.

Kamali – kontakt

Poskytovatelem půjčky Kamali je společnost Home Credit a.s., se sídlem v Brně. Pokud chce zájemce o Kamali kontaktovat, může zavolat na uvedené telefonní číslo 542 100 700 (infolinka Kamali) nebo napsat email na info@kamali.cz. Další informace jsou k dispozici na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram. Kamali má i svůj vlastní blog a YouTube kanál.

Kamali – reklama

Kdo by alespoň jednou neviděl reklamu na Kamali půjčku? Celkem byly natočeny 3 spoty a první spot začal být vysílán v srpnu 2017. Společnost Home Credit vsadila na zpívanou reklamu s chytlavým textem a lehce zapamatovatelným refrénem, po jehož poslechnutí má člověk tendenci si jej opakovat stále dokola.

První spot se odehrává v autě, kde parta kamarádů zpívá o férové půjčce na několik dní. Druhý spot byl o rok později přesunut do tramvaje s podtextem „tajnej mejdan v tramvaji“, kde se zpívá o nejlepší půjčce na několik dní.

V ten samý rok se na televizních obrazovkách objevil i třetí spot, opět natočený v tramvaji, tentokrát se zpívajícími kominíky. Tento spot navazuje na předchozí dva spoty a poukazuje na první půjčku zdarma. Ve spotech si zahráli samotní zaměstnanci Home Credit.

Kamali půjčka – recenze

Recenze Kamali jsou vesměs pozitivní. Dle recenzí Kamali nepředstavuje žádnou pofidérní půjčku už z toho důvodu, že má dohled od několika specializovaných úřadů a mezi prověřenými nebankovními úvěry si vede na jedničku. Firma Home Credit, která tuto službu provozuje, je na trhu etablovaná a nabízí další úvěrové produkty.

Kamali půjčky jsou férové, transparentní a vstřícné s nízkými poplatky a jasnými podmínkami. Peníze klient dostane opravdu rychle, žádost je posuzována automaticky, obvykle do 1 minuty.

Kamali půjčka má bezesporu řadu výhod. Nabízí mnoho vhodných řešení a výhodnější podmínky než většina jiných malých půjček, proto stojí za to o ní uvažovat.