Půjčka všem – ihned a pro každého

půjčka všem muž držící českou vlajku a peníze

„Půjčka všem a pro každého, nová půjčka bez registru, SMS půjčka do 5 000 Kč nebo půjčka bez doložení příjmu“, všechny tyto výrazy se objevují v nebankovním světě. Ale nejsou trochu zavádějící? Je opravdu možná půjčka všem, pro každého a okamžitě?

Když člověk začne hledat jeden z uvedených výrazů, zjistí, že nabídky nespočítá zdaleka na jedné ruce. Nabídek je opravdu mnoho, je tedy z čeho vybírat. V článku se naše redakce zaměřila na tyto druhy produktů, které převážně v portfoliu nabízí nebankovní instituce. Jak fungují, jaké jsou výhody a rizika?

Půjčka všem – pozor na lichváře a podvodníky

Půjčky všem jsou určeny k poskytování finanční pomoci lidem, kteří nemohu převážně získat tradiční bankovní půjčky. Patří sem lidé se špatnou bonitou, ti, kteří nemají žádnou zástavu k zajištění půjčky, a ti, kteří nejsou schopni poskytnout potřebné finanční podklady, aby jim půjčka byla poskytnuta. A půjčky všem většinou cílí na klienty, jež mají negativní zápis v registrech dlužníků, a na ty, kteří nemohou doložit svůj příjem.

Je ale nutné, aby člověk rozlišoval nabídky na půjčky všem. V nebankovním světe se tohoto kouzelné spojení totiž chytlo mnoho podvodníků, soukromníků a dalších pofiderních společností, které namotávají hlavně rizikové a zoufalé klienty. Jak rozeznat podvodné nabídky na půjčky všem?

Zájemce musí vždy vybrat licencovanou společnost ČNB. Inzeráty s lámanou a nepřirozenou češtinou, které popisují, jak půjčí všem, jsou převážně lichvy. Dalším varovným signálem jsou poplatky dopředu. Požaduje-li soukromník nebo společnost peníze, aniž by zaslala finanční prostředky, je to špatně! Aby člověk vybral nejvýhodnější půjčku, musí udělat porovnání nabídek, tedy nezávislé srovnání půjček.

Není také na škodu vyhledat osobní zkušenosti a recenze klientů. Dodrží-li člověk tato základní pravidla, vyhne se podvodnému a neférovému jednání.

Jak je to s nabídkou „půjčka pro každého“?

Někdy se člověk dostane do situace, kdy se zkrátka bez půjčky neobejde. Na výběr má tři možnosti, buď bankovní půjčka, nebo nebankovní, či půjčka od někoho z rodiny, přátel a známých.

Bankovní půjčky se dají snadno sjednat online, bonitní klienti získají prostředky téměř okamžitě, zvláště mají-li aktivní účet u banky, kam si zasílají svůj příjem. Na to ale ještě navazuje důkladná kontrola registrů. Negativní zápis a problémová finanční historie pravděpodobně způsobí, že banka úvěr zamítne.

Nebankovní půjčky, tak tady rozhodně sedí, že nabízí půjčku pro každého. Nižší bonita a problematičtější finanční historie neznamenají vždy zamítnutí úvěru, tak jako tomu je u bankovních institucí. Nebankovky a jejich půjčky pro každého jsou možné, aby se sjednaly jako mikroúvěry, nonstop půjčky, víkendové či jako půjčky pro nezaměstnané, bez registru a doložení příjmu.

Široká nabídka produktů nebankovních institucí tak nelže, v nebankovním světě je opravdu půjčka pro každého ihned. Ačkoliv to trochu rozporuje s tím, že se jednotlivé žádosti posuzují typicky podle žadatele. Ano, je to trochu matoucí, protože nikdo dopředu nemůže slíbit půjčku pro každého.

Výhody nebankovní půjčky pro každého:

 • Bezúčelová půjčka (na různé účely)
 • Rychlé sjednání a vyřízení online
 • Široká nabídka produktů
 • Finanční prostředky pro ty, kterým banka úvěr zamítla
 • Peníze na účet nebo v hotovosti
 • Bez složité administrativy

Nevýhody nebankovní půjčky pro každého:

 • Rizikový produkt
 • Vysoké zúročení
 • Vysoké poplatky v případě nesplácení
 • Možná nutnost ručitele nebo zástava majetku
 • Nutnost doložit stabilní a pravidelný zdroj příjmu

Půjčka do 5 000 Kč okamžitě všem

Co si představit pod „půjčkou do 5 000 Kč okamžitě všem“? I toto je však zavádějící pojem. Žádná společnost ani ta nebankovní nemůže garantovat, že půjčí okamžitě všem. Jednotlivé žádosti se posuzují individuálně.

Každopádně se jedná o mikropůjčky, které se poskytují v menším finančním obnosu na krátkou dobu splatnosti. A právě tyto nebankovní mikropůjčky může získat téměř každý. Hodí se jako záchrana před výplatou. Ve větší míře se vracejí jednorázově, tedy jedna splátka do 30 dní.

Malé půjčky lze získat na účet nebo v hotovosti, záleží na poskytovateli a preferenci klienta. Některé nebankovní společnosti schvalují půjčky neustále, klient tak může požádat i v noci.

Nebankovní půjčky do 5 000 Kč okamžitě všem:

Aby člověk získal malou půjčku, nemusí nikam chodit. Stačí na dané stránce poskytovatele zažádat online. Žadatel vyplní základní údaje (jméno, bydliště, telefon, e-mail a zaměstnání). Bude nutné předložit dva doklady totožnosti a doložit zdroj příjmu, ve většině těchto případů stačí bankovní výpis za poslední 3 měsíce.

Via SMS půjčka do 5000 Kč

Dříve SMS půjčky fungovaly přes SMS zprávu, respektive stačilo poslat textovou zprávu. Tyto půjčky však byly netransparentní a klienti často ani nevěděli, za jakých podmínek půjčku uzavřeli. SMS půjčky se tak přesunuly do online prostředí.

Mezi známé poskytovatele patří ViaSMS.cz. Tato společnost patří mezi přední poskytovatele půjček do 5 000 Kč a má kamennou pobočku v Praze. Noví klienti mají možnost získat první půjčku do 60 000 Kč s 0% úrokem. Jak získat Via SMS půjčku do 5 000 Kč?

Vyřízení této půjčky je rychlé. Na stránkách člověk nalezne kalkulačku. Stačí posuvníkem upravit požadovanou částku a kalkulačka zobrazí úroky, RPSN a datum splatnosti. Žadatel si může vybrat z možnosti splácení, buď minimální splátku, nebo plnou splátku.

Následuje vyplnění základních údajů jako jméno, bydliště a zaměstnání. Via SMS v dalším kroku zašle ověřovací SMS kód na uvedený mobilní telefon a ověří bankovní účet. Po schválení obdrží klient peníze do 15 minut.

Výhody Via SMS půjčky do 5 000 Kč

Výhody Via SMS půjčky do 5 000 Kč:

 • První půjčka zdarma a bez poplatků
 • Rychlé vyřízení online
 • Schválení do 15 minut
 • Možnost prodloužení splatnosti půjčky
 • Po řádném splacení půjčky 5 000 Kč další půjčka až 12 000 Kč

Před samotnou půjčkou je také praktické prostudovat Via SMS recenze, které mohou pomoci s tím, na co si dát pozor a jaké komplexní služby půjčka nabízí.

Nová půjčka bez registru

Když má člověk negativní zápis v registru dlužníku, může být cesta za novou půjčkou složitější. V první řadě se vyplatí, pokud žadatel tuší, že má prohřešek, aby požádal příslušné registry o výpis z databáze. Získá tak přehled o zápisech a bude vědět, v jaké pozici se nachází při hledání půjčky.

V Česku souběžně fungují tyto registry:

 • SOLUS
 • Bankovní registr klientských informací – BRKI
 • Nebankovní registr klientských informací – NRKI
 • Centrální registr úvěrů – CRÚ
 • Centrální evidence exekucí – CEE
 • Insolvenční rejstřík

Negativní zápis může zkomplikovat získání bankovní půjčky, naproti tomu zápis o pravidelném splácení předešlé půjčky může pozitivně pomoc. Lidé, kteří jsou v exekuci nebo insolvenci mají nulovou šanci uzavřít bankovní úvěr. Zápis v insolvenčním rejstříku přetrvává 5 let po ukončení insolvence, tudíž žádná banka ani během této doby pravděpodobně úvěr neposkytne.

Člověk by si měl uvědomit, proč vlastně hledá novou půjčku bez registru. A to hned z několika důvodů.

Půjčky bez registru sjednávají pouze nebankovní instituce. Opět je ale důležité si uvědomit, že každá společnost je povinna nahlédnout do registru dlužníků. Nebankovky jsou však schopny poskytnout peníze i s nějakým tím zápisem.

Tyto půjčky patří mezi nejrizikovější produkty na trhu, váže se na ně vysoké úročení a poplatky za pozdní splácení. V případě opoždění se splátkou mohou raketově vyšplhat a rázem se i z malé půjčky stane velké muka. Je více než důležité, aby člověk před uzavřením nové půjčky bez registru podrobně pročetl podmínky a podíval se na ceník.

Kdo poskytuje půjčku pro každého bez registru?

Jak už jsme popsali výše, půjčky bez registru poskytují pouze nebankovní společnosti. Nicméně i ony jsou povinny nahlédnout. Nebankovky lákají také na benefit – první půjčky zdarma. Nový klient může získat finanční prostředky bezúročně. A to může být zajímavé! Většinou se jedná o částky do několika tisíc.

Tabulka nebankovních poskytovatelů půjček pro každého bez registruprvní bezúroční půjčky

PoskytovatelČástkaDoba splatnosti
Zaplo1 000 Kč – 16 000 Kč1 – 30 dní
Viva Credit500 Kč – 20 000 Kč1 – 30 dní
Kamali1 000 Kč – 20 000 Kč30 dní
Půjčka Plus500 Kč – 8 000 Kč1 – 30 dní
CreditStar1 000 Kč – 12 000 Kč1 – 30 dní

Přehled prvních půjček zdarma.

Ze zákona musí všechny společnosti prověřit, zda klient bude schopen úvěr splatit. Klienti by si měli dát pozor na nabídky od společností, které nevlastní licenci ČNB. Takové půjčky se totiž pohybují na hranici zákona, někdy jdou i za.

Slibování, že půjčí opravdu každému, v exekuci, insolvenci, nevěští nic dobrého. Nejsou to žádní hrdinové, nechtějí lidem pomoc, pouze jim jde o peníze. A zoufalí lidé často ani nemají jinou možnost, půjčka se mnohonásobně přeplatí a jejich dluhy to prohloubí, což způsobí další finanční potíže.

Nemluvě o tom, že upomínky chodí v krátkých časových intervalech, sankce naskakují rychle a hrozí předání neuhrazené pohledávky vymahačům dluhů, kteří s klienty bezesporu nebudou jednat v rukavičkách. A to, že klient již má exekuci nebo se nachází v insolvenčním řízení, je skutečně nezajímá. Navíc správce insolvenčního řízení může okamžitě zastavit oddlužování, zjistí-li, že si dlužník vzal další půjčku.

Půjčka pro každého bez doložení příjmu

Obecně půjčky bez doložení příjmu prakticky vymizely, jelikož jsou poskytovatelé povinni ze zákona ověřit, zda splácení neohrozí a neomezí důstojný život. I přesto však člověk nalezne půjčky pro každého bez doložení příjmu. Člověk tak skutečně nemusí předkládat výdělky a půjčku tak může získat důchodce, maminka na mateřské nebo student.

Novela zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zakazuje půjčky bez doložení příjmu.

Tato novela se snaží chránit lidi, aby se nedostávali do finančních problémů. A daří se to úspěšně! V roce 2020 byl pokles exekucí o více jak 25 %. Data z exekutorské komory potvrzují dlouhodobý trend poklesu dlužníků. V březnu bylo v exekucích 670 tisíc.

Právě zmiňovaná novela zamíchala kartami. Každý poskytovatel úvěrů totiž musí ověřit, zda žadatel disponuje dostatečným a pravidelným zdrojem příjmu, který je podstatný pro jeho splácení.

Jenže, co když člověk nemůže dodat potvrzení příjmu? Je tedy možná půjčka pro každého bez doložení příjmu? takový úvěr nabízí např. mBank. Klienti vlastnící účet u této banky, mohou jednoduše požádat v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. Chodí-li jim příjem na účet vedený v jiné bance, doloží se výpis.

U půjček bez doložení příjmu se klient právě prokáže například bankovním výpisem z účtu nebo postačí výplatní páska. Instituce vyhodnocují celkovou finanční situaci individuálně podle žadatele a není žádným tajemstvím, že nebankovky sem tam přimhouří oči.

Shrnutí půjčka všem

Jak už bylo řečeno na začátku článku, člověk musí rozlišovat v nebankovním sektoru nabídky na půjčky všem, jelikož se tohoto výrazu chytli lichváři a podvodníci, kteří účelně cílí na rizikovější klientelu. Prvním krokem, jak najít nejvýhodnější půjčku, je porovnání. Bez toho to opravdu nepůjde.

Zájemce by měl vybírat pouze společnosti, které mají licenci od ČNB. Malé půjčky člověka zachrání, když přijdou nenadálé situace a momenty, které si žádají okamžité řešení. Žadatel by měl v každém případě požadovat pouze takovou částku, kterou nutně potřebuje.

Ať se už uzavře SMS půjčka do 5 000 Kč, nebo nová půjčka bez registru, závazek splatit půjčku se nevyhne nikomu. Při nedodržení závazku, hrozí rychlé naskakování pokut a předání vymáhací agentuře. Musí-li dlužník vrátit půjčku v jedné splátce a ví, že toho nebude schopen, je nutné, aby vybral takovou půjčku, která umožňuje rozložit splátky.