Půjčka na cokoliv – před výplatou, recenze a zkušenosti

V případě půjčky na cokoliv, neboli neúčelového úvěru, nemusí jedinec nikomu dokládat, na co půjčené peníze využil. Nevýhodou nicméně je, že za poskytnutou platební svobodu si věřitelé určují vyšší úrokové sazby. Jak získat půjčku před výplatou? Jaké jsou recenze a zkušenosti?

Minimální výše půjčky na cokoliv bývá mnohdy neomezená (neurčená). Zpravidla nejnižší možnou částkou však bývá 500 až 1000 korun. Naopak maximální výše půjčky je z velké části závislá na bonitě žadatele a případně jeho majetku, kterým by byl připraven ručit.

Úvěr na cokoliv

Dříve bývalo běžné uvádět věřitelům důvod žádosti o půjčku. Dnes se tak děje víceméně jen u spotřebitelských úvěrů na automobil a z logiky věci u hypoték. Ostatní druhy půjček bývají v téměř každém případě bezúčelové, to znamená, že žadatel není povinnen uvádět, k čemu půjčený obnos chystá využít.

Vyplnění a odeslání žádosti na tento typ půjčky je snadné. Virtuální formulář je navržen tak, aby jej zvládl vyplnit každý, i ročníky dříve narozené. Online systém žádostí je moderní, a úvěr proto může získat kdokoliv, kdo má přístup k internetu a telefonu. Výjimkou nejsou ani SMS online zápůjčky.

Vyplnění žádosti zabere pouhých pár minut. Poté je třeba chvilku vydržet, než půjčkový systém zobrazí nabídku půjček vhodných pro žadatele. A následně se už budoucí klient pouze řídí kroky popsanými v žádosti a vyčká na schválení zápůjčky.

Jak najít takovou žádost? První možností je otevřít si webové stránky konkrétního poskytovatele půjček a hned úvodní strana žadatele sama navede k příslušným políčkům. Pokud zájemce o úvěr dosud tápe a není si jistý, kterého věřitele si vybrat, může využít jednoho z online srovnávačů půjček, kterých existuje celá řada.

Na jednom místě jsou na webových srovnávačích půjček k nalezení téměř všichni poskytovatelé úvěrů a právě také díky tomu lze během pár okamžiku nalézt nejlevnější půjčku na trhu a pro žadatele tím pádem i tu nejvýhodnější.

Předem zpravidla není potřeba zaplatit ani 1 Kč – i z tohoto důvodu jsou rychlé půjčky přezdívány jako půjčky bez koruny. Některé společnosti však mohou takovou platbu vyžadovat, a to často čistě jen kvůli ověření bankovního účtu. Půjčky jsou poskytovány bez registračního poplatku.

TIP: Půjčkou do výše 20 000 Kč na cokoliv je například Uno půjčka, kterou lze snadno sjednat online.

Půjčka do výplaty ihned

Půjčka na cokoli může být také využita jako půjčka do výplaty, která bývá také často nazývaná půjčka před výplatou. Většinou jde o takzvanou malou půjčku. Proč mikro půjčku? Jedná se o úvěr, jenž je ideální především pro pokrytí nenadálých finančních výdajů. Tedy pro ty, kteří z nějakého důvodu nevyšli s výplatou nebo pro lidi, kteří rádi využívají slevových akcí.

Častokrát u nebankovních půjček do výplaty poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků. Respektive neřídí se doslovně záznamy, které v takových databázích nalezne. Jedná se tedy o půjčku do výplaty bez registru, která dokáže ulevit všem, kteří z různých příčin negativní záznam v registru mají. Ať už vlastní vinou či nikoliv.

Při nedostatku peněz a nečekaných výdajích je online půjčka před výplatou ideálním řešením. Půjčka před výplatou ihned na účet nebývá zatížena zbytečnou a zdlouhavou administrativou. Rychlost a snadnost sjednání půjčky do další výplaty je však vykoupena velkou úrokovou sazbou a RPSN.

Klienti se často táží, jak rychle a za kolik dní získají půjčku. Je pochopitelné, že žadatelé usilující o zápůjčku potřebují finance pokud možno co nejrychleji. Proto věřitelé pokud možno proces neprotahují a finance zasílají na účet ihned po schválení půjčky. Dle druhu banky lze mít peníze na účtu již několik málo minut po schválení půjčky. Tyto zápůjčky je bleskové.

Výhody půjčky na cokoliv

Půjčku mohou zprostředkovávat různé srovnávače (agregátory) půjček, nebo přímo nebankovní společnosti. Největší benefity půjčky na cokoliv:

 • online půjčka je vyřízena přes web, není potřeba nikam osobně chodit
 • diskrétní zápůjčka, o které se nikdo nedozví
 • ověření poskytovatelé zápůjček, s nimiž mají žadatelé dobré zkušenosti
 • půjčka je bez 1 Kč, předem se neplatí ani koruna
 • nonstop půjčka, o zápůjčku je možné požádat kdykoliv – i o víkendu a svátku
 • půjčky bez skrytých poplatků – žadatel vždy přesně ví, kolik zaplatí

Mezi největší výhody rychlých půjček na cokoli patří, že žadatel dostane peníze velmi rychle a může je proto ihned využít na to, co zrovna potřebuje. Pomocí takové půjčky se dají jednoduše pokrýt nečekané a neplánované výdaje před výplatou.

Pokud se jedná o tzv. půjčku na ruku, může být pro žadatele výhodou fakt, že dostane peníze v hotovosti, nikoliv na účet. Nicméně pokud žadatel netrvá na penězích v hotovosti, může si půjčku na cokoliv sjednat během několika málo minut online, z pohodlí svého domova a mít tak peníze na svém účtě téměř ihned, ať už se nachází kdekoliv.

Nevýhody půjčky na cokoliv

Mezi nevýhody patří poměrně krátká doba splatnosti. U rychlých půjček se žadatel povětšinou setká s dobou splatnosti v řádu týdnů, mnohdy nejdéle pouze do jednoho měsíce od půjčení. Pokud nedokáže sehnat peníze včas, může zažádat o prodloužení splatnosti, ovšem poplatky za takové úlevy bývají vysoké.

Nevýhodou půjčky na cokoliv jsou jednoznačně také vysoké úroky a roční procentuální sazba nákladů. Věřitel si rychlost a zjednodušený proces schválení půjček, a samozřejmě také riziko případného nesplácení půjčky (u rizikovějších klientů) kompenzuje několikanásobně vyšší úrokovou sazbou a RPSN.

Obezřetnosti není nikdy dost, a je tedy dobré si pokaždé najít informace o poskytovateli půjčky, například si přečíst recenze na internetu, aby žadatel věděl, zda se může na poskytovatele spolehnout. Mnohdy lze na recenzích nalézt znepokojivé informace týkající se tvrdých podmínek, vysokých sankcí a skrytých poplatků.

V prvé řadě vždy platí pravidlo důkladně si přečíst obchodní podmínky, propočítat si, kolik ve finále klient za půjčku zaplatí a zda je takový úvěr vůbec výhodný. Zjistit poměr cena – kvalita je u půjček zásadní.

Poskytovatelé půjček na cokoliv

Rychlou půjčku na cokoliv je možné sjednat u různých nebankovních poskytovatelů. Mezi nejoblíbenější poskytovatele patří například Zaplo, Hyperpůjčka, či CreditPortal.

Zaplo půjčka

Zaplo půjčka online nabízí úvěry od 1 000 do 30 000 Kč s dobou splatnosti od 7 až do 30 dnů. První půjčka do 16 000 Kč je poskytována zdarma. Okamžité schvalování půjček a po schválení jsou peníze odesílány do 15 minut. Nejsou zpoplatněny žádné SMS zprávy ani nejsou účtovány další dodatečné poplatky.

 • Příklad první půjčky – Půjčka 5 000 Kč na 30 dní, pevná roční úroková sazba 0%, RPSN 0%, výše splátky 5 000 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 5 000 Kč. Celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 0 Kč. Při uzavření smlouvy on-line je klientem zasílána 0,01 Kč pro identifikaci.
 • Příklad opakované půjčky – Půjčka 7 000 Kč na 30 dní: roční úroková sazba 279,83 %, RPSN 1141,2 %, výše splátky 8 610 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem je 8 610 Kč a celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 1 610 Kč. 

‍Zaplo recenze povětšinou hovoří ve prospěch nebankovní společnosti. Lidé si chválí, že peníze obdrželi opravdu rychle a vítají možnost první půjčky zdarma, což se většině respondentů zdá výhodné. Na druhou stranu si mnoho uživatelů uvědomuje, že vše něco stojí a prohřešky se splácením se neodpouštějí.

Hyperpůjčka

Srovnávač Hyperpůjčka od společnosti Hyperfinance nabízí velké rozmezí půjček, již od 10 000 až do 250 000 Kč se splatností až 84 měsíců. Neúčelový úvěr se schvalovatelností až 95 %. Hyperpůjčka zastřešuje několik poskytovatelů půjček a dle požadovaných parametrů nabídne klientovi tu nejlevnější půjčku na trhu.

Reprezentativní příklad od jednoho z poskytovatelů: Výše úvěru 150 000 Kč, výše měsíční splátky 2 499 Kč, počet splátek 84, doba splatnosti 84 měsíců, pevná úroková sazba 10,24% p.a., RPSN 10,7%, poplatky za sjednání a vedení půjčky: 0 Kč, poplatky za mimořádné splátky: 0 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem 209 916 Kč.

Na tomto portálu je možné vybrat i půjčky hotovostní, nebo bez doložení příjmu. Výpis z banky má stejnou dokladovací sílu jako potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. Výše úrokové sazby, jíž věřitel navrhne do smlouvy o spotřebitelském úvěru, koresponduje s jeho výsledky, k nimž dospěl při vyhodnocení klientovy úvěruschopnosti. Čím bonitní je klient, tím nižší úrok může získat.

CreditPortal půjčka

CreditPortal půjčka nabízí dvě varianty – půjčku krátkodobou a půjčku dlouhodobou. Krátkodobý úvěr Credit 30 je bezhotovostní rychlá půjčka od 500 do 30 000 Kč s jednou splátkou a možností prodloužení doby splatnosti.

Reprezentativní příklad při řádném splacení:

Půjčka:3 000,00 Kč
Poplatky:2 259,30 Kč
Úroky:65,75 Kč
Splatnost půjčky:3 týdny
Celkem splatno:5 325,05 Kč
RPSN:3 531 321,40 %
Úroková sazba:40 % p.a.
Při včasném splacení
Sleva celkem:-1 395 Kč
Klient zaplatí:3 930,05 Kč
RPSN:13 713,70 %
Úrok:40,0 % p.a.

Pokud si zákazník zvolí hotovostní půjčku Credit 30, má možnost vybrat si ji na jedné ze 191 čerpacích stanic EuroOil po celé České republice. Výše půjčky v hotovosti je však omezena na 4 900 Kč.

Dlouhodobá bezhotovostní půjčka Credit 365 je splátková půjčka v rozmezí 1 000 až 60 000 Kč se splatností 3, 6, 9 nebo 12 měsíců. Podmínky pro získání půjčky u CreditPortal jsou:

 • zletilá fyzická osoba starší 18 let
 • platný občanský průkaz ČR nebo SK
 • vlastní telefonní číslo
 • vlastní email
 • internet

Dále je nutné doložit druhý doklad totožnosti (pas, rodný list, zbrojní průkaz, řidičský průkaz, karta pojištěnce) a aktuální příjem. Půjčku může získat i osoba v exekuci. Naopak v případě záznamu v insolvenčním rejstříku bude žádost o úvěr zamítnuta.