Rychlá půjčka do 24 hodin – i do hodiny na ruku – zkušenosti

Nebývá to tak časté, ovšem stát se to může: tísnivá finanční krize. Objeví se nečekané výdaje a člověk zjistí, že s penězi, které má, nevystačí. Jedním z možných řešení jsou půjčky do 24 hodin. Jaká jsou specifika takových půjček, jak o ně zažádat, v čem jsou výhodné a na co si naopak dát pozor?

Jak již bylo řečeno, rychlé nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí do 24 hodin mohou být v situaci, kdy člověk potřebuje peníze akutně, jedním z možných řešení. Mají vysokou schvalovatelnost a mnohdy bývají poskytovány i žadatelům se záznamem v registru dlužníků.

Výjimkou nejsou dokonce ani půjčky do patnácti minut.

Rychlá půjčka na ruku do hodiny

Tyto rychlé půjčky na ruku jsou obvykle poskytovány nebankovními společnostmi. Kromě rychlosti je pro ně charakteristické také snadné vyřízení, které probíhá povětšinou online, z pohodlí domova. Peníze z takových půjček se objeví téměř okamžitě na bankovním účtu a může se dokonce jednat i o půjčku o víkendu nebo o svátku.

Vzhledem k tomu, že podmínky pro získání rychlé půjčky bez příjmu jsou velmi benevolentní, lze tento typ půjčky označit jako půjčka pro každého. Dostupnost těchto půjček je opravdu velmi vysoká a rychlá půjčka na účet je tak pro mnohé na dosah ruky.

Nebankovní společnosti často poskytují služby, ve kterých cílí zájemce, kteří chtějí peníze rychle a v některých případech může jít o spontánní rozhodnutí zájemců. Takovým příkladem může být právě také půjčka do hodiny na ruku, která je sice velmi rychlá, nicméně cena za takovou půjčku je ovšem bohužel vysoká.

Během rychlé žádosti o půjčku často zájemci ani příliš nestudují podmínky, ke kterým se zavazují – a to je opět výhoda pro poskytovatele, protože získá za relativně nízkou půjčku velký závazek ze strany zájemce o půjčku. Je to podobné jako u jiných nebankovních produktů, mezi které patří například půjčky před výplatou, dále třeba půjčka na dovolenou a výjimkou nejsou ani tzv. mikropůjčky.

Jaké jsou podmínky pro poskytnutí nebankovní rychlé půjčky do hodiny na ruku? Jedná se především o následující podmínky:

 • plnoletost
 • trvalé bydliště v ČR
 • zájemce není v exekuci

Nicméně, některé společnosti poskytují půjčky i slovenským občanům ve formě půjčky pro Slováky a je dokonce možné setkat se i s půjčkami v exekuci a půjčkami pro dlužníky bez registru.

Rychlé nebankovní půjčky si lze vzít v podstatě na cokoliv.

Výhody rychlých půjček 24 hodin denně

Některé společnosti nabízejí také například noční půjčky ihned. Mezi výhody těchto půjček patří především

Kromě toho je vhodné zmínit, že existuje celá řada nebankovních společností poskytujících první půjčku zdarma. Jedná se o bezúročnou půjčku, za kterou klient nezaplatí nic navíc, při dalším sjednání už se však poplatkům nevyhne. Poskytovatelé tento produkt využívají k přilákání nových klientů.

Některé společnosti nabízejí pro nové zákazníky bezúročnou půjčku.

Nevýhody půjček do 24 hodin

Ačkoliv se jedná o půjčky, které oplývají nemalým množstvím výhod, je třeba také čelit faktu, že se s nimi pojí i některá zásadní negativa jako například:

 • vysoké úroky
 • vysoké RPSN (roční procentuální sazba nákladů)
 • krátká lhůta splatnosti
 • vysoké poplatky při pozdním splácení

Obecně platí, že výhodnější podmínky mívají klasické bankovní půjčky, avšak u těch tkví problém v tom, že na ně velká spousta lidí nedosáhne.

Vyřízení půjčky probíhá online.

Průběh vyřízení nebankovní půjčky do 24 hodin

A jak vlastně probíhá celý proces vyřízení půjčky do 24 hodin? Získat nebankovní půjčku je obecně velmi snadné. Je potřeba udělat pouze následující:

 • vyplnit online formulář na stránkách vybraného poskytovatele
 • zvolit poptávanou částku a dobu splatnosti
 • vyplnit požadované osobní údaje
 • potvrdit číslo účtu (většinou zasláním jednokorunové ověřovací platby)

Existuje poměrně velké množství nebankovních společností, které takové půjčky nabízejí. Stačí si zkrátka jednu z nich vybrat, navštívit její webové stránky a vyplnit žádost v podobě jednoduchého formuláře.