Půjčka pro nezaměstnané

Srovnávače půjček shromažďují na jednom místě nabídku většiny českých poskytovatelů online kreditů, díky čemuž lze vybrat nejvýhodnější a nejlepší úvěr vhodný i pro osoby bez práce. Kdo poskytuje půjčku pro nezaměstnané a za jakých podmínek?

Půjčkový systém, takzvaný agregátor půjček, shromažďuje valnou většinu poskytovatelů půjček na jednom místě. Díky tomu stačí vyplnit jednu žádost a pak vybrat z velké nabídky desítek poskytovatelů bezhotovostních půjček tu nejlepší.

Není třeba nikam chodit, nic vypisovat, nikam volat, nic platit dopředu. Nezávislý systém půjček je nanejvýš jednoduchý a pohodlný. Šanci k získání půjčky má každý. Vždy bude nabídnuta nejvhodnější varianta, která bude 100 % vyhovovat.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané

Nezaměstnaný člověk obvykle nebývá vhodným kandidátem k půjčce, neboť nedisponuje pravidelným a stálým příjmem. Přestože může pobírat relativně vysokou podporu v nezaměstnanosti nebo už mít zaměstnání, ovšem stále být ve zkušební době, pro banky je z hlediska přísných podmínek nevyhovující.

Mnoho potřebných se ptá, zda vůbec existuje půjčka pro nezaměstnané. Ano, ovšemže. Okamžitá půjčka pro nezaměstnané je moderní a expresní nebankovní půjčka. Jedná se o takzvanou malou zápůjčku, která je vhodná hlavně na uhrazení nečekaných výdajů.

Vzhledem ke své povaze mohou tento druh úvěru využít také mladí lidé místo studentské půjčky, nicméně v tomto případě je mnohem jistější poohlédnout se po půjčce v bance. Tento druh rychlých půjček může být především pro mladé lidi poměrně rizikový.

Z nebankovních poskytovatelů ji ve svém portfoliu drží například společnost Ferratum.

Ferratum půjčka pro nezaměstnané

Nebankovní subjekt Ferratum je ke svým potenciálním klientům velmi vstřícný, co se týče schvalování půjček. Pro tuto společnost není rozhodující, zda je žadatel o půjčku student, maminka na mateřské dovolené, nebo člověk bez zaměstnání. Důležité je řádné splácení úvěru dle nastaveného splátkového kalendáře.

Půjčit si lze od Ferratum 25 000 až 80 000 Kč, bez zástavy nemovitosti či ručitele. Půjčka je férová a přehledná, lze o ni žádat kdykoli během dne i noci, přičemž o schválení či zamítnutí bude rozhodnuto do 15 minut od podání žádosti. Nejedná se však o SMS půjčku pro nezaměstnané.

Reprezentativní příklad: Půjčka 10 000 Kč se splatností 30 dní

  • Celkem za 30 dní: 11207,80 Kč
  • Denní úrok (procentuální výše denního úroku: 0,4026 %): 40,26 Kč
  • RPSN (denní úroky jsou již zahrnuty): 299.98 %

Nejsou účtovány žádné poplatky za sjednání a vedení úvěrového účtu, za čerpání, za předčasné splacení, za změnu data splatnosti či za sjednání platebních prázdnin.

Další z možností je společnost Turbo Credit, která rovněž poskytuje půjčku pro nezaměstnané, dokonce půjčku pro nezaměstnané v exekuci. Příjem ke splácení úvěru může plynout z důchodu, rodičovského příspěvku, nebo z příjmů OSVČ.

SMS půjčka pro nezaměstnané

Zažádat o flexibilní úvěr přes mobilní telefon je úspora času a hlavně peněz za dopravu na pobočku, kterými zájemce o úvěr momentálně neoplývá. Proto jdou nebankovní subjekty klientům naproti a umožňují podat žádost o půjčku prostřednictvím SMS zprávy.

Společnost Via SMS se specializuje na mobilní půjčky a v mnoha případech je ochotna připustit půjčku i osobám bez práce. SMS půjčku pro nezaměstnané lze získat splněním několika podmínek:

  • Občanský průkaz (či jiný průkaz totožnosti)
  • Bankovní účet
  • Výčet měsíčních výdajů

Zaměstnání v případě SMS půjčky nemusí hrát roli. Společnost si vyžádá potvrzení o příjmu pouze v situaci, kdy nebude možné posoudit příjmy z bankovního účtu. Nejedná se tak o půjčku bez výpisu z účtu.

Pokud má dlužník dle výpisu z účtu dostatečné příjmy (například mu na účet přijde finanční dar od příbuzných k narozeninám, příjem z jednorázové brigády, přídavky na děti nebo jiné sociální dávky), nemusí se strachovat, že by mu nebankovka žádost o SMS půjčku pro nezaměstnané zamítla.

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Obecně lze říci, že nebankovních institucí, které jsou ochotny půjčit peníze nezaměstnaným žadatelům, je velmi málo. Společnosti zpravidla chtějí a potřebují vidět potvrzení o zaměstnání, výpisy z účtů nebo výplatní pásky za poslední dva až tři měsíce.

Konkrétně třeba společnost Zaplo, jež je vyhlášená svým benevolentním a individuálním přístupem ke každému jednotlivému klientovi, se neobejde bez potvrzení o zaměstnání, jež prakticky vylučuje z naděje na půjčku kohokoli nezaměstnaného. Notabene, má-li takový kandidát ještě záznam v registru.

Hotovostní půjčka pro nezaměstnané

Okamžitou půjčku pro nezaměstnané s exekucí není snadné najít, ani s pomocí finančního poradce. Jisté řešení se jeví v půjčkách na směnku, které nabízejí hotovostní půjčku pro nezaměstnané. Směnky jsou však od roku 2013 postaveny mimo zákon a v současnosti se dějí v podstatě jen na černo mezi lichváři.

S takovými půjčkami si není radno zahrávat, poněvadž s sebou přinášejí velmi vysoké úročení a člověk, který by takovou půjčku dokázal finančně utáhnout, nakonec na vysoké přirážce zaplatí bezmála jednou tolik, kolik si vypůjčil.

Opatrnost především však platí u jakýchkoli půjček, i těch, které se zdají být bezpečné a transparentní. Zejména je-li zájemce o půjčku bez stálého zaměstnání a pravidelného příjmu, může pro něj být splácení úvěru velmi náročnou záležitostí.

Každou myšlenku na půjčku je třeba pořádně promyslet a zvážit všechna pro a proti. Zjistí-li člověk, že existuje půjčka pro nezaměstnané, měl by v prvé řadě zachovat chladnou hlavu a rozhodnout se s rozvahou, zda o půjčku žádat či nikoliv.