Půjčka ve zkušební době

Získat půjčku ve zkušební době není vždy jednoduché. Lze žádat o půjčku ve zkušební době, kdy je budoucnost zaměstnance značně nejistá? Jaké jsou alternativy půjčky ve zkušební době? Existuje půjčka pro nezaměstnané či půjčka za práci?

Půjčka ve zkušební době může být žádána každým, kdo právě získal nové zaměstnání. Pravidelné dlouhodobé výdělky zatím nejsou zaručeny, přesto nastává situace, kdy je třeba půjčit si určitou částku na nenadálé výdaje.

Klasická banka v takovém případě půjčí jen zřídka kdy a tak je třeba půjčku ve zkušební době vyřešit u nebanovních společností. Nabízí se půjčky pro nezaměstnané, půjčky na OP bez doložení příjmu, půjčky na OP ihned, půjčky za práci či půjčky pro nezaměstnané a dlužníky. Jak na to?

TIP: Díky lépe placenému zaměstnání si řada lidí nemusí brát další půjčky. K tomu je však potřeba úspěšně zvládnout přijímací pohovor. Jak na pohovor?

Půjčka ve zkušební době – kde ji získat?

Zájemce o půjčku ve zkušební době může oslovit bankovní i nebankovní společenosti. Bankovní půjčky ve zkušební době obvykle vyžadují více času i byrokracie. Při žádosti o vyšší částky se klient neobejde bez zástavy majetku či ručení.

Nebankovní instituce jsou obvykle benevolentní a rychlé. Vyřízení půjčky je otázkou několika minut. V případě nízkých částek a mikropůjček se žadatel obejde bez doložení příjmů. Reálné jsou i mikropůjčky bez registru.

Bankovní půjčka ve zkušební době

Půjčku ve zkušební době nabízejí například tyto banky:

  • Air Bank
  • Equa bank
  • MONETA Money Bank

Banky však pečlivě prověřují bonitu žadatele. Bankovní půjčka tak není vhodná pro nezaměstnané a dlužníky. Banky také nerady půjčují klientům se záznamem v registru dlužníků a nesolventním žadatelům.

Výhodou bankovní půjčky ve zkušební době jsou nižší úroky a RPSN a obecně výhodnější podmínky. Naopak k nevýhodám patří pomalé vyřízení a vyšší nároky banky na schválení úvěru.

TIP: Jak je to s nemocenskou ve zkušební době?

Nebankovní půjčka ve zkušební době

Půjčku ve zkušební době lze o poznání snáze získat u nebankovní společnosti. Tyto instituce vyhledávají klienti, kteří nedosáhnou na bankovní půjčky. Benevolentní přístup nebankovních společností vychází mnohým méně solventním klientům vstříc.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané či půjčka ve zkušební době je běžně dostupná stejně jako mikropůjčka bez doložení příjmu a hotovostní půjčka pro nezaměstnané.

Výhodou nebankovních půjček ve zkušební době je vysoká schvalovatelnost. Některé společnosti půjčí téměř každému zájemci. Nevýhodou jsou obvykle vysoké úroky a extrémní sankce, pokud klient půjčku nesplatí v dohodnutém termínu.

Půjčka pro nezaměstnané

Tento typ půjčky je vhodný pro žadatele ve zkušební době i pro klienty, kteří jsou nezaměstnaní nebo z jiného důvodu nemohou doložit výši příjmu. V nabídce nebankovních poskytovatelů se často objevuje i půjčka pro zadlužené.

Nebankovní instituce poskytují hotovostní nebo bezhotovostní půjčky pro nezaměstnané zpravidla na nižší částky. Pokud žadatel potřebuje například několik set tisích, musí se zaručit majetkem. Nejčastějí se v takovém případě ručí nemovitostí.

Půjčku pro nezaměstnané nabízí drtivá většina nebankovních poskytovatelů. Liší se podmínky, výše úroků i doba splácení. Ideálního poskytovatele půjčky pro nezaměstnané na míru lze najít přes internetové srovnávače půjček.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané

Oblíbená rychlá půjčka pro nezaměstnané vytrhne trn z paty každému, koho překvapí nenadálé výdaje. Může se stát, že člověk potřebuje půjčit peníze ihned. V takovém případě se hodí okamžitá půjčka pro nezaměstnané, kterou lze získat i o víkendu a o svátcích.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané se dá sjednat jednoduše přes internet. Klient jen vyplní nezbytné údaje a zadá číslo svého bankovního účtu. Pokud je půjčka schválena, dorazí peníze na účet žadatele již za několik minut.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané slibuje peníze ihned bez zdlouhavého papíování a obcházení poboček. Vše lze vyřídit bleskově přes internet.

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

Někteří žadatelé o půjčky pro nezaměstnané mohou mít záznam v registru dlužníků a nesplacené pohledávky u jiných věřitelů. V takovém případě je nereálné získat úvěr u bankovní instituce. Banky vždy nahlíží do veřejného registru dlužníků a klientům se záznamem jednoduše nepůjčí.

Jinak je tomu u nebankovních institucí a soukromých věřitelů. Zápis v registru dlužníků zde často není překážkou a nezaměstnaný i dlužník může půjčku bez problému získat.

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky jsou zpravidla poskytovány na nižší částky a obvykle mají velmi vysoké úroky. Věřitel tak kompenzuje riziko, které přináší půjčování méně solventním klientům.

Hotovostní půjčka pro nezaměstnané

V současnosti se většina finančních transakcí včetně půjček ve zkušební době a půjček pro nezaměstnané odehrává bezhotovostně. Sjednání půjčky online a převedení peněz na účet žadatele šetří čas i energii a zabere jen pár minut.

Stále však existují nebankovní poskytovatelé, kteří nabízejí hotovostní půjčku pro nezaměstnané. Žadatel může půjčku sjednat online, telefonicky nebo osobně na pobočce. Hotovostní půjčku lze vyzvednout na různých místech, záleží na konkrétním poskytovateli.

Některé společnosti nabízejí doručení hotovostní půjčky pro nezaměstnané přímo na adresu žadatele. U jiných je varianta vyzvednutí hotovosti například na čerpací stanici či v trafikách. Běžná je i návštěva pobočky poskytovatele a obdržení částky přímo na pobočce.

Půjčka na OP bez doložení příjmu

Při sjednání půjčky bez doložení příjmu je vždy potřeba doklad totožnosti. Poskytovatel musí ověřit, že žadatel dosáhl plnoletosti. Plnoletost je u mnohých půjček jedinou podmínkou. Půjčky na vyšší částky většinou vyžadují další dokumenty, malá půjčka či mikropůjčka se však často obejde jen s OP či jiným dokladem totožnosti.

Zájemce o nízkou půjčku na OP bez doložení příjmu může o úvěr žádat online, doklad stačí naskenovat či vyfotit a poslat mailem poskytovateli. Pokud se však jedná o vyšší částku, pak se žadatel o půjčku na OP bez doložení příjmu neobejde bez ručitele či zástavy majetku.

Půjčka bez doložení příjmu 500 000

Obvykle se půjčky bez doložení příjmu sjednávají na částky v horizontu nižších jednotek tisíc. Taková půjčka se obejde bez velké byrokracie a zařizování, obvykle stačí jen občanský průkaz.

Může se však stát, že klient pořebuje půjčit vyšší obnos a zároveň nemůže doložit pravidelné příjmy. Například půjčka bez doložení příjmu na 500 000 korun vyžaduje určitě víc než jen doklad totožnosti.

Žadatel o půjčku bez doložení příjmu na 500 000 musí ručit majetkem ve stejné výši přípdaně zastavit nemovitost. Pro žadatele je ručení nemovitostí riskantní a měl by půjčku dobře zvážit.

Poskytovatel má jistotu, že o své peníze nepřijde a tak mnohdy nabídne výhodné podmínky a rozumné úroky. Úvěr zaručený nemovitostí je po finanční stránce zpravidla výhodnější než například mikropůjčka bez doložení příjmu.

Půjčka 20 000 bez doložení příjmu

Půjčka na částku 20 000 korun bez doložení příjmu je brána spíše jako nižší půjčka a u většiny poskytovatelů se obejde bez ručení. Často o ni žádají i nezaměstnaní a dlužníci. Různé nebankovní společnosti nabízejí různé podmínky. Výjimkou nejsou ani bezúročné první půjčky zdrama, které se rozhodně vyplatí.

Půjčka 20 000 bez doložení příjmu a všechny ostatní půjčky však vyžadují dodržení splatnosti a obchodních podmínek věřitele. Pokud klient poruší dohodu a peníze nesplatí včas, čekají ho velmi vysoké úroky a nepříjemné sankce.

Mikropůjčka bez doložení příjmu

Samostatnou kapitolu mezi půjčkami ve zkušební době tvoří mikropůjčky bez doložení příjmu. Jedná se o půjčky na opravdu nízkou částku, které jsou splatné v horizontu dnů nebo týdne.

Mikropůjčka bez doložení příjmu se hodí každému, komu chybí například několik set korun do další výplaty. Mikropůjčku bez doložení příjmu lze vyřídit rychle a jednoduše online. Oblíbené jsou také SMS půjčky, které se sjednávají jednoduše přes SMS zprávu.

Půjčka za práci

Netradiční způsob jak si půjčit peníze a půjčku zároveň bezpečně splatit je tzv. půjčka za práci. Klient si může do 15 minut vyřídit půjčku a zároveň s poskytovatelem dohodnout způsob, jak si na půjčku vydělá.

Půjčku dlužník odpracuje různými způsoby. Nejčastěji poskytovatelé nabízí práci v oblasti security, roznášky jídla a přepravě osob. Oblíbené jsou i domácí práce.

Po schválení půjčky dostane klient krátké zaškolení ve vybrané oblasti a jistotu, že půjčenou částku odpracuje. Odpadá tak riziko, že na vrácení půjčky nebudou peníze.