Otázky a odpovědi – půjčka se zástavou

Před podáním žádosti o půjčku se zástavou je dobré mít jasno alespoň o základních věcech, které s půjčkou souvisejí. Níže lze vidět nejčastější otázky týkající se půjček se zástavou.

Co vše lze považovat za zástavu?

Prvotně je za zástavu považována nemovitost (byt, rodinný dům, garáž, chata, pozemek atd.). Nemusí se nutně jednat o půjčku se zástavou nemovitosti, která je již postavená. Hypotéka je například využívána převážně pro novostavby či rekonstrukce.

Do zástavy jako takové lze pak zařadit jakýkoliv hmotný majetek vyšší hodnoty (motorová vozidla, cenná umělecká díla, plavidla, letadla, ale i hospodářská zvířata).

Musím být vlastníkem zástavy?

Ne.

Nahlíží se do registru u půjčky se zástavou?

Ano, do jisté míry se ověřuje bonita klienta, nicméně tuto možnost využívají převážně v bankovním sektoru. V nebankovním sektoru není zapotřebí nahlížení do registru, neboť věřitel má záruky v poskytnuté zástavě.

Platí se poplatky předem za půjčky se zástavou?

Půjčky se zástavou se řadí mezi půjčky bez poplatku předem. Některé bankovní instituce si však účtují poplatek za zpracování nabídky, ale je odečten až z celkové vyplacené částky, takže klient neplatí žádné peníze ze svého.

Jaký tip klienta může zažádat o půjčku se zástavou?

Další nespornou výhodou této formy půjček je nekategorizace klientely. Hlavní podmínkou je poskytnutí zástavy.

Jaká je výše půjčky se zástavou?

Rozmezí půjček je běžně od 50 000 Kč až do relativně neomezené částky. Záleží na samotné hodnotě zástavy, kdy je dle podmínek půjčky poskytnuto standardně 50-70 % hodnoty zástavy.

Co potřebuji k půjčce se zástavou?

Je potřeba vyplnit online žádost o půjčku a poskytnout zástavu.

TIP: Alternativou půjčky se zástavou může být například půjčka s ručitelem.