Raiffeisenbank – půjčky, recenze

Raiffeisenbank je rakouskou firmou, která působí v mnoha evropských zemích. I v České republice si získala náklonnost mnoha klientů. Jaké produkty Raiffeisenbank nabízí? Jak vysoké má Raiffeisenbank poplatky a jaké jsou Raiffeisenbank recenze?

Raiffeisenbank působí v České republice od roku 1993. Podle celkových aktiv je pátou největší bankou v ČR. Patří do skupiny Raiffeisen, kterou založil Němec Friedrich Wilhelm Raiffeisen v roce 1862. Hlavním akcionářem je dnes rakouská Raiffensen Bank International AG.

Raiffeisenbank má rozsáhlou síť poboček a zázemí mezinárodní, tradiční, stabilní a kapitálově velmi silné finanční skupiny. Koncern Raiffeisen v Česku řídí např. i Raiffeisen stavební spořitelnu nebo Equa bank a. s.

Tradiční ochrannou známkou skupiny Raiffeisen je zvláštní architektonický prvek – dvě černé zkřížené koňské hlavy na žlutém podkladu.

Raiffeisenbank – produkty

Raiffeisenbank nabízí klasické bankovní produkty jako jsou hypotéky, předschválené hypotéky, půjčky na rekonstrukci, úvěry na auto, kontokorent či kreditní karty. Samozřejmostí je vedení bankovních či spořících účtů.

Banka má také speciální nabídku pro studenty do 26 let. Ti mají například neomezené výběry z bankomatů všech bank v ČR i v zahraničí zcela zdarma, dvě mezinárodní bezkontaktní platební karty nebo peníze na účtu až v 19 různých měnách zároveň.

Raiffeisenbank nabízí také spořící účet HIT PLUS nebo CHYTRÝ nebo AKTIVNÍ účet pro podnikatele.

Co se týká půjček, oblíbenou půjčkou podle recenzí Raiffeisenbank je bezúčelová Rychlá půjčka. S Rychlou půjčkou je možné si půjčit od 20 000 Kč do 800 000 Kč, a to bez ručitele. Vyřízení půjčky je velmi rychlé. Peníze se na účtu klienta objeví už do 24 hodin.

Doba splácení Rychlé půjčky je od 6 měsíců do 8 let. Záleží na klientovi, zda si vybere rychlé splacení, nebo nízké splátky.

Raiffeisenbank také nabízí všechny druhy pojištění jako je životní, úrazové, cestovní, pojištění vozidel nebo majetku.

Samozřejmostí je dnes mobilní bankovnictví. Lze v něm zařídit vše potřebné od založení účtu, přes všechny běžné transakce až po pojištění.

Raiffeisenbank poplatky

Poplatky Raiffeisenbank jsou pro každého klienta a každý produkt jiné. Záleží, jestli se jedná o podnikatele (OSVČ), firmu nebo běžného spotřebitele.

Například základní Chytrý účet je zcela zdarma, za Aktivní účet klient zaplatí 49 Kč měsíčně a za Prémiový účet 250 Kč měsíčně.

Pro všechny účty platí, že hotovost člověk vybere ze všech bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, za příchozí, odchozí domácí i zahraniční platby a okamžité platby nezaplatí ani korunu.

Raiffeisenbank má však zpoplatněné přihlášení do internetového bankovnictví pomocí mobilního elektronického klíče, a to částkou 19 Kč měsíčně za uživatele a účet. Přístup k účtu pomocí Osobního elektronického klíče stojí 89 Kč měsíčně za účet.

Výše Raiffeisenbank poplatků se často mění. Do aktuálního ceníku Raiffeisenbank poplatků lze nahlédnout na stránkách Raiffeisenbank.cz.

Příklad poplatků Raiffeisenbank za vedení některých účtů.

Raiffeisenbank hypotéka – kalkulačka

Jako každá banka i Raiffeisenbank má ve svém portfoliu poskytování hypoték, a to jak klasických na bydlení, tak amerických na cokoliv. Jaké jsou parametry Raiffeisenbank hypotéky? Pro každého jiné. Proto je na webu banky užitečný nástroj, kterým je kalkulačka Raiffeisenbank hypotéky.

Do kalkulačky Raiffeisenbank hypotéky se zadají údaje jako cena nemovitosti, výše úvěru, doba splácení a doba fixace. Kalkulačka Raiffeisenbank hypotéky pak spočítá úrokovou sazbu, RPSN a výši měsíčních splátek. Také zájemci ukáže, kolik za hypotéku celkem zaplatí.

Doba splácení u klasické hypotéky je max. 30 let, u úvěru na cokoliv je to 20 let. Výše úroku závisí na době fixace, která může být 1, 3, 5, 7, 10 nebo 15 let.

Díky kalkulačce hypotéky Raiffeisenbank zájemce během pár minut zjistí, jestli na hypotéku dosáhne či nikoliv.

Raiffeisenbank půjčka – kalkulačka

Oblíbenou půjčkou od Raiffeisenbank je Rychlá půjčka, která nabízí 20 až 800 tisíc korun. Parametry půjčky lze snadno a rychle zjistit díky kalkulačce Raiffeisenbank půjčky.

Do kalkulačky Raiffeisenbank půjčky se zadávají následující údaje: výše půjčky a doba splatnosti (6 měsíců až 8 let). Kalkulačka Raiffeisenbank půjčky během chvíle vygeneruje výši RPSN, výši měsíční splátky a celkovou částku zaplacenou klientem.

Raiffeisen infolinka

Pro obecné požadavky lze kontaktovat Raiffeisen infolinku +420 412 440 000. Pro blokaci karet a autentizačních prostředků pro přístup na účet má banka speciální linku +420 412 446 402.

Raiffeisen infolinka je klientům k dispozici každý den od 7 do 22 hod. Z hlediska vytíženosti jsou nejlepší časy pro volání na Raiffeisen infolinku jsou ve všedních dnech od 12 do 16 hodin a o víkendech od 11 do 16 hodin.

Raiffeisenbank recenze

Raiffeisenbank není na tuzemském trhu tak oblíbená jako ostatní prověřené banky. Co od Raiffeisenbank čekat? Co na banku a její produkty říkají ostatní? A jaké jsou recenze Raiffeisenbank?

V recenzích Raiffeisenbank lidé kladně hodnotí výběry z bankomatů po celém světě zdarma, vysoký počet bankomatů a poboček po celém Česku a pohodlné spravování účtu v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci.

Kladně je také hodnoceno široké portfolio investičních příležitostí nebo pojištění.

Naopak záporně recenze Raiffeisenbank hodnotí zpoplatněné přihlášení do internetového bankovnictví prostřednictvím mobilního elektronického klíče nebo zpoplatněné vklady a výběry na přepážce banky. Nevýhodou může být i to, že pobočky banky nejsou v menších městech.

V některých recenzích Raiffeisenbank je objevují i názory na nezdvořilé chování zaměstnanců banku, a to zejména na zákaznické lince.