Česká spořitelna – půjčka

Česká spořitelna patří k hlavním poskytovatelům bankovních služeb v ČR. Její výhodou je velká rozšířenost poboček, bankomatů a výborná dostupnost. Česká spořitelna provozuje také internetové bankovnictví George, nabízí zajímavé půjčky a mnoho dalších produktů.

Česká spořitelna je součástí velké finanční skupiny Erste Group. Nabízí produkty pro jednotlivce, malé i velké firmy, obce i města. Mezi ty oblíbené patří hypotéky, půjčky, osobní účty a různé formy spoření.

Ačkoliv je Česká spořitelna někdy vnímána jako zkostnatělá banka se zbytečnými poplatky, pravdou je, že svým klientům může nabídnout opravdu rozsáhlé portfolio produktů a služeb a širokou síť bankomatů po celém Česku.

Běžný účet Česká spořitelna

Vedení běžného účtu (Standard účet) od České spořitelny je zdarma, stejně tak i platby, výběry ze všech vlastních bankomatů a příchozí úhrady.

Standard účet si lze založit pouze online a je možné k němu zřídit i kontokorent. Stačí k tomu dva platné české doklady a účet v jiné bance v ČR.

Majitelé standard účtů využívají internetové bankovnictví George, díky kterému mohou provádět všechny druhy transakcí online.

Kdo by chtěl využívat další výhody (druhá debetní karta, lepší úroky na spořícím účtu aj.), zvolí raději Plus účet.

Kontokorent Česká spořitelna

Výše limitu u kontokorentu od České spořitelny je od 1 000 Kč do 100 000 Kč. Tento produkt je možné sjednat kdykoliv k běžnému účtu.

Kontokorent lze čerpat opakovaně, kdykoliv se klient dostane s účtem na nulu, úroky platí jen z vyčerpané částky.

Česká spořitelna George – zkušenosti

Česká spořitelna nabízí internetové bankovnictví, které se jmenuje George. Je nástupcem původního Servisu 24 České spořitelny.

George je zdarma a klient se do něj přihlašuje klientským číslem a heslem. Pokud má zřízenou Bankovní IDentitu, může si místo klientského čísla zvolit libovolné unikátní uživatelské jméno, které si lépe zapamatuje.

Česká spořitelna je podle počtu klientů největší bankou v České republice, proto lze na internetu najít mnoho hodnocení a zkušeností s Georgem České spořitelny.

Internetové bankovnictví George Česká spořitelna spustila v roce 2018. První zkušenosti s Georgem České spořitelny nebyly příliš pozitivní, avšak od doby spuštění se mnohé změnilo.

George se navíc stále vyvíjí a reaguje na potřeby klientů. Mezi pozitivní zkušenosti s Georgem České spořitelny patří snadná kontrola aktuálního zůstatku na účtu, zadávání plateb, nastavování trvalých plateb, spoření a správa veškerých produktů u České spořitelny.  

Mobilní aplikace George je v dnešní době samozřejmostí a umožňuje spravovat finance kdekoliv. Funguje na mobilních zařízeních a tabletech s operačním systémem Android nebo iOS.

Ačkoliv došlo k nápravě mnoha chyb, v některých zkušenostech s Georgem České spořitelny lze najít stížnosti na nepovedené bankovnictví, u mnoha služeb stále ještě nutnost návštěvy pobočky a celkově zastaralý systém tradiční banky.

I přes některé negativní zkušenosti s Georgem České spořitelny je Česká spořitelna a její dceřiné společnosti držitelem mnoha ocenění.

Česká spořitelna – výpis z účtu

Výpis z účtu České spořitelny lze najít v internetovém bankovnictví George. Kdo má nastavené výpisy z účtu České spořitelny na elektronické zasílání do internetového bankovnictví, najde je v Georgi přímo v detailu daného produktu.

Tam se dostane klikem na jeho přehledovou kartu nebo z horní navigace pod nabídkou “Vaše produkty”. Výpisy z účtu České spořitelny mají u produktu vždycky samostatnou záložku.

Elektronické výpisy k produktům dceřiných společností (ČS Penzijní společnost, Pojišťovna ČS, Stavební spořitelna ČS) jsou zasílány přes službu e-Faktura. Pro zobrazení výpisů z účtu musí klient jít do položky “Nastavení produktu” a v sekci e-Faktury a e-Dokumenty kliknout na tlačítko “Zobrazit”.

George pak klienta přesměruje do e-Faktury a zobrazí jen relevantní dokumenty pro daný produkt.

Studentská půjčka Česká spořitelna

Oblíbenou studentskou půjčku lze využít na financování nákladů spojených se studiem, na zaplacení školného nebo nákup elektroniky. Kdo však hledá studentskou půjčku České spořitelny, může být zklamán. Klasická studentská půjčka České spořitelny již neexistuje.

Česká spořitelna v dřívější době půjčky pro studenty poskytovala, nyní tomu tak není. Místo dříve známé studentské půjčky České spořitelny banka nyní nabízí „jen“ studentský účet, příp. jiné produkty jako kontokorent nebo kreditní karta.

Česká spořitelna půjčka po insolvenci

Schopnost klienta dostát finančním závazkům je důležitá pro všechny poskytovatele půjček a především pro banky. Obzvlášť banky se dívají velmi pozorně, jak jsou klienti schopni splácet půjčky. Využívají k tomu údaje:

  • výši současných úvěrů, které klient splácí a jestli se klientovi daří splácet včas a řádně
  • historické chování klienta – zda měl v minulosti problémy se splácení nebo například banku zajímá, jaký byl důvod klienta k insolvenci a důvod pro žádost o půjčku po insolvenci od České spořitelny
  • dále banka sleduje náklady klienta – nezbytné výdaje, počet dětí
  • banka sleduje také aktuální doložitelné příjmy
  • mezi sledované parametry také patří, zda žadatel žije v domácnosti sám nebo s partnerem

Cílem je, aby klient byl schopen půjčku splácet. Pokud z pohledu banky je žádost klienta riziková a klient možná své možnosti přecenil a požádal o příliš vysokou částku, jsou dvě možnosti:

  • 1, banka žádost o úvěr pouze zamítne
  • 2, banka k zamítnutému úvěru přidá novou a reálnější nabídku. Častokrát může místo půjčky na insolvenci pomoct například konsolidace neboli sloučení půjček.

Častým důvodem zamítnutí půjčky je nedostatečné bonity žadatele, insolvence nebo záznam v některém z registrů dlužníků (např. registr dlužníků SOLUS).

Pokud žádost u České spořitelny o půjčku po insolvenci byla zamítnuta, tak je možné změnit parametry půjčky:

  • zažádat o menší částku
  • změnit na delší splatnost úvěru a tím snížit splátky
  • úvěr odložit na vhodnější dobu a například zapracovat na vyšší mzdě v zaměstnání

Možností je také zkusit požádat jiné banky nebo nebankovní společnosti. Šanci na úspěch žádosti lze zvýšit přes srovnávače úvěrů, které žádost rozešlou více společnostem najednou.

Česká spořitelna půjčka bez papírů

Česká spořitelna nabízí produkt „Půjčka bez papírů“, kterou také nazývá „Půjčka, kterou unesete„. Lze si půjčit od 2 tisíc do 2,5 milionu korun. Na cokoli a bez zajištění.

Půjčenou částku lze vrátit už do 30 dnů, splátku je možné během splácení kdykoli snížit nebo zvýšit, případně odložit.

Půjčku bez papírů České spořitelny lze jednoduše vyřídit z pohodlí domova. Za poskytnutí online nebo po telefonu se nic neplatí, vedení je taky zdarma.

Kdo není klientem České spořitelny, bude k vyřízení Půjčky bez papírů České spořitelny potřebovat občanský průkaz a doklad o příjmu (potvrzení od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který chodí výplata).

Oblíbená půjčka od České spořitelny má název „Půjčka, kterou unesete“ nebo také „Půjčka bez papírů“.

Autoleasing Česká spořitelna

Autoleasing České spořitelny je produkt, díky kterému si spotřebitelé, živnostníci i firmy můžou pořídit auto na splátky. Od 1.4.2021 lze původní produkt s Autoleasing, a.s. najít pod názvem Leasing České spořitelny, a.s. 

Autoleasing České spořitelny je klasický finanční nástroj pro nákup automobilu. Spojením akontace a pravidelných splátek člověk získá svůj vysněný vůz. 

Jako alternativu operativního leasingu Česká spořitelna nabízí spotřebiteli, fyzické osobě podnikající nebo firmě produkt úvěr se zůstatkovou hodnotou – PUZZLE Autoleasing České spořitelny.

Díky Puzzle Autoleasing České spořitelny si klient sám zvolí výši splátky a délku splácení. Tento produkt je ovšem určený jen pro financování nových vozů vybraných značek.

Půjčka a úvěr od České spořitelny

Tento bankovní úvěr je možné sjednat ve výši od 2 000 Kč do 2 500 000 Kč, a to osobně na pobočce nebo přes internet. Poté, co je půjčka od České spořitelny schválena a smlouva podepsána, jsou peníze na účtě do 15 minut.

Půjčka od České spořitelny je neúčelová a je poskytována bez zajištění nemovitostí. Tento úvěr slouží i jako půjčka České spořitelny pro důchodce. Senioři mají možnost požádat o půjčku do věkové hranice 71 let.

Splatnost této půjčky může být až 10 let. Vedení půjčky a úvěru od České spořitelny je zdarma, stejně tak jeho předčasné splacení.

Hypotéky od České spořitelny

Hypotéku od České spořitelny je možné získat až do výše 80 % hodnoty nemovitosti, přičemž maximální výše úvěru je 5 000 000 Kč. Mladší 36 let mohou získat hypotéku do výše 90% hodnoty nemovitosti.

Výhodou jsou dlouhodobě nízké úrokové sazby, zejména pokud jde o hypotéky s kratší dobou fixace.

Vyřízení a vedení hypotečního úvěru od České spořitelny je zdarma. Další výhodou je možnost čerpání financí již druhý den po podepsání smlouvy.

Klienti, kteří řádně splácí, se mohou těšit na různé slevy z úroků. Další slevy jsou k dispozici těm, kteří si k hypotéce sjednají pojištění schopnosti splácet.

Americké hypotéky od České spořitelny

Americká hypotéka je na rozdíl od klasické hypotéky neúčelovým úvěrem, a tak ji lze využít na cokoliv, nejen na bydlení.

Výše americké hypotéky od České spořitelny může být od 150 000 Kč do 5 000 000 Kč a doba splatnosti je až 20 let.

Je třeba ručit nemovitostí. Za vyřízení hypotéky se platí poplatek, stejně tak za její správu.

Spořicí produkty České spořitelny

Nabídka spořicích produktů zahrnuje spořicí účet ČS, stavební spoření od Buřinky, vkladový účet na dobu 3, 6 nebo 12 měsíců nebo doplňkové penzijní spoření.

V rámci spoření lze sjednat i dětskou vkladní knížku, kdy se vklad na knížce zhodnocuje od narození až do 26 let.

Spořit u České spořitelny mohou jak fyzické, tak právnické osoby.

Kontakt

Web: csas.cz
Tel.: 800 207 207

Sídlo společnosti:
Olbrachtova 1929/62
Praha 4, 140 00