Super půjčka – recenze, zkušenosti, srovnání

super půjčka – muž se raduje nad mobilem

Kdo by pro sebe nechtěl super půjčku? Pro každého může být super půjčka trochu jiná, ale přesto každý zájemce o úvěr touží dostat co nejlepší podmínky a radovat se z nejvýhodnější půjčky. Jak vybírat? Jaké jsou půjčky s nejnižším úrokem? Kdo poskytuje levnou půjčku?

Chce-li zájemce sjednat nejlevnější půjčku na trhu, bankovní svět nabízí dostatek nabídek na výhodné úvěry. Avšak půjčka s nejnižším úrokem není vždy nejvýhodnější, protože k půjčkám se vztahují i další poplatky. Jak lze najít super půjčku na míru? Jaké parametry sledovat?

Jak vybírat nejvýhodnější půjčku?

Když se člověk rozhodne pro úvěr, je pochopitelné, že chce najít tu nejvýhodnější půjčku. Nejvýhodnější půjčka totiž nemusí být ta, která to má v názvu a v poutavé reklamě. Každý spotřebitelský úvěr se posuzuje individuálně a je třeba sledovat několik parametrů, aby si člověk byl jistý, že je to nejvýhodnější půjčka právě pro něj.

Aby zájemce správně vybral, je dobré si položit několik otázek:

 • „Na co peníze použiju?“
 • „Bankovní, nebo nebankovní instituce?“
 • „Účelový, nebo neúčelový úvěr?“
 • „Bezhotovostní, nebo hotovostní půjčka?
 • „Kolik zvládnu maximálně splácet?“

Každý zájemce o úvěr by si měl uvědomit, na co peníze využije – bude to nové auto, rekonstrukce koupelny, výdaje za opravu auta nebo na rozjezd podnikání?

Člověk si tak může vybrat účelovou autopůjčku, půjčku na bydlení, neúčelový úvěr od Poštovní spořitelny nebo úvěr pro začínající podnikatele. Je tak na místě znát účel využití peněz.

Pro super půjčku do banky

Převážně banky poskytují výhodnější podmínky, mají nižší úroky a RPSN než nebankovní instituce. I když existují výjimky v podobě P2P půjček, které fungují jako: „Lidé půjčují lidem“. Oblíbená je platforma Zonky. Levná půjčka se tak dá objevit i mezi nebankovkami.

Z praxe mají banky pozici důvěryhodných a solidních poskytovatelů. Všechny banky vlastní certifikaci České národní banky. Rychlé a jednoduché sjednání a vyřízení online šlape nebankovkám na záda, protože například Raiffeisenbank poskytuje minutovou půjčku. Samozřejmě získání bankovní půjčky se pojí s prověřením bonity a kontroly v registrech dlužníků.

Dostatečně bonitní klienti s pozitivní finanční historií mají velkou šanci získat levnou bankovní půjčku. Pro banky je rozhodující, aby klient měl pravidelný příjem, ten může být v podobě potvrzení od zaměstnavatele, výměru důchodu, mateřské nebo daňového přiznání. Banka vše důkladně prozkoumá, rychlé získání půjčky pak mají snazší klienti, kteří žádají o úvěr u té banky, kde vlastní účet a zasílají si tam své příjmy.

Banky poskytují výhradně bezhotovostní půjčky, tedy zasílají peníze na bankovní účet, který je základní podmínka pro schválení úvěru, někdy probíhá zaslání verifikačního poplatku 1 Kč až 10 Kč. Hotovostním půjčkám dominují pouze nebankovní poskytovatelé. Mezi nejznámější patří Provident, Cofidis a Home Credit.

Super půjčka v nebankovní společnosti?

Nebankovky si nepotrpí na důkladné kontroly registrů a bonity, proto mají vyšší procento schválení půjček. A jestli se to zdá jako výhra, tak opak je pravdou. Některé diskuze a zkušenosti mluví jasně, zajistit si rizikové půjčky jako pro dlužníky, v exekuci a insolvenci, bez doložení příjmu a bez registru, dovedou člověka do hlubšího finančního pekla.

Jak je to možné? Odpověď je jednoduchá – nebankovní instituce mají vysoké úroky, RPSN a tučné pokuty za nesplácení, přičemž upomínky jsou pak zasílané v krátkých časových obdobích. Takže ať se taková půjčka tváří jakkoliv, že je super, pravda je, že značnému přeplacení se člověk nevyhne. Zajímavou variantou jsou první půjčky zdarma, tedy bez poplatků. Člověk skutečně vrátí pouze to, co jsi půjčil.

Bude-li zájemce o půjčku vybírat z nebankovek, měl by si ověřit, že vlastní licenci ČNB. Potřebuje-li člověk peníze, může prvně zkusit někoho z rodiny a známých. Je možné se domluvit na výhodném či nulovém úroku. Aby obě strany byly v bezpečí, je bezesporu nutné, aby se sepsala smlouva o půjčce.

Když se člověk rozhodne pro nebankovní půjčku, je dobré se porozhlédnout po těch, které jsou v seznamu ČNB. Mezi bezpečné patří třeba Everyday Plus.

Srovnání nejlevnější půjčky: Jaké parametry sledovat?

Tak, jako když si člověk hledá například dovolenou na Madeiře, prvně se podívá na více nabídek a vyhodnotí, která se mu zamlouvá, tak je třeba přistupovat i k výběru nejlevnějšího úvěru, ale ještě o něco zodpovědněji. Zájemce provede srovnání nejvýhodnějších úvěrů, zobrazí se mu veškeré nabídky jak bank, tak nebankovek.

Nezávislé srovnání je klíčový krok, aby člověk získal přehled a vybral půjčku pro sebe na míru. Lákavé reklamy na: super půjčku, nejvýhodnější půjčku na trhu, nejlevnější úvěr nemusí být tak pravdivé, a to i z důvodu, že se každá půjčka vyhodnocuje individuálně.

Aby člověk získal nejlevnější půjčku, musí se zaměřit hned na několik věcí. A je jasné, že se to hlavně točí kolem dvou důležitých číselúroková sazba a RPSN. Obě čísla hrají hlavní roli, ale RPSN je o něco málo důležitější. Roční procentní sazba totiž říká, kolik celkem člověk za půjčku zaplatí, zahrnuje i úrokovou sazbu a další poplatky. Bude-li RPSN nízké, bude půjčka výhodnější.

Jenže při hledání nejvýhodnější půjčky nestačí pouze sledovat tyto čísla. Člověk by měl zjistit i další parametry jako výši splátek a dobu splácení, předčasné splacení úvěru, možnost snížit, navýšit nebo odložit splátky, vedení a zřízení úvěrového účtu, poplatky za sjednání a vyřízení, pojištění proti schopnosti splácet, rychlost vyřízení a další.

Člověk si musí pečlivě přečíst smluvní podmínky, seznámit se s veškerými podmínkami a ceníkem. V případě jakýchkoliv dotazů je vhodné se obrátit na bankéře a doptat se.

Půjčka nejnižší úrok – Tabulka bankovních nejlevnějších úvěrů

Bude-li člověk hledat půjčku s nejnižším úrokem, nemusí to automaticky znamenat nejvýhodnější půjčku. Právě proto je na místě, aby člověk provedl srovnání a porovnal si i další parametry.

A jak se pohybují bankovní půjčky s nejnižším úrokem?

Tabulka bankovních neúčelových nejlevnějších úvěrů.

PoskytovatelPůjčka nejnižší úrokČástka
Půjčka Mbankod 0 % (první půjčka zdarma)10 000 Kč – 40 000 Kč
Air Bank půjčkaod 4,9 %5 000 Kč – 1 200 000 Kč
ČSOB Půjčka na cokolivod 5,88 %20 000 Kč – 800 000 Kč
Unicredit Bank půjčkaod 5,99 %20 000 Kč – 1 000 000 Kč
Moneta Bank půjčkaod 6,5 %5 000 Kč – 1 500 000 Kč
Raiffeisenbank půjčkaod 6,7 %5 000 Kč – 800 000 Kč
Půjčka Česká spořitelnaod 6,99 %2 000 Kč – 1 000 000 Kč
Komerční banka půjčkaod 6,99 %5 000 Kč – 1 500 000 Kč
Bankovní půjčky nejnižší úrok – aktuální ke dni 1. ledna 2023.

Levná půjčka – Zonky

Zonky patří mezi nebankovní poskytovatele, vlastní licenci ČNB. Za rok 2019, 2020 a 2021 získalo Zonky ocenění: „Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček“. Pyšní se i dalšími oceněními jako Zlatá koruna kategorie Fintech a v roce 2021 nebankovní úvěry. V letech 2017 – 2021 se Zonky opakovaně umístilo na druhém místě v Indexu zodpovědného úvěrování, Člověk v tísni.

Tato platforma funguje jako propojení investorů a žadatelů. Aby žadatel získal prostředky, podělí se o svůj osobní příběh na tzv. tržišti. Investoři pak přispívají libovolnou částkou, padne-li jim příběh do oka.

Podaří-li se částka vybrat, zařídí Zonky veškerou administrativu. Vztah mezi investorem a žadatelem zůstává anonymní.

Charakteristika levné půjčky Zonky:

 • Částka: 5 000 Kč – 1 200 000 Kč
 • Půjčka nejnižší úrok od 4,49 % ročně
 • Délka splácení: 12 měsíců až 10 let
 • Předčasné splacení a mimořádné splátky zdarma
 • Pojištění proti schopnosti splácet
 • Půjčka pro lidi v insolvenci: NE

Podmínky ke sjednání levné půjčky Zonky:

 • 18 let
 • Občan ČR nebo trvalý pobyt na území
 • Český bankovní účet
 • Dva doklady totožnosti
 • Doložení příjmu
 • Výpis z bankovního účtu

Dlouhodobě nejvýhodnější úrok na trhu
Sjednat Zonky půjčku >

Shrnutí super půjčka – nejlevnější půjčka na trhu

Díky nezávislému srovnání není těžké najít nejlevnější půjčku na trhu. Aby byl člověk přesvědčený, že si vybral tu svou správnou super půjčku, musí sledovat důležitá čísla a zaměřit se i na další parametry. Půjčka s nejnižším úrokem vlastně nemusí být ve skutečnosti nejvýhodnější půjčka.

Obvykle nejlevnější úvěry nabízí banky, ale najdou se i výjimky, jako je levná půjčka Zonky. Člověk by měl mít v paměti, že každý úvěr se vyhodnocuje typicky pro jednotlivce. To zkrátka znamená, že úroková sazba a RPSN se mění podle požadované částky, délky splácení a výši splátek a další.

U bankovních úvěrů dochází k podrobnému prozkoumání bonity a nahlížení do registrů. Žádná banka nehraje vabank, rizikové půjčky jako bez doložení příjmu, bez registru, v exekuci a insolvenci není možné u banky uzavřít.

Rizikoví klienti, kteří neprojdou bankovním sítem, mají větší šanci na získání úvěru od nebankovky. Asi se nebude jednat o nejlevnější a nejvýhodnější půjčku na trhu, ale i přesto je možné najít levné půjčky a první bezúročné půjčky. Opět ale záleží na několik faktorech.

Žádné rizikové půjčky totiž nikdy nebudou super půjčky. Žadatel nemá šanci se vyhnout vysokému úroku, RPSN a sankcím a pokutám v případě nesplácení. Z praxe jsou tyto půjčky likvidační, prohlubují dluhy a „přilévají další benzín do ohně“.

Každý si pod super půjčkou představuje krapet něco jiného. Někdo potřebuje benefit jako předčasné splacení kdykoliv zdarma, někdo chce mít možnost snižovat a navyšovat splátky podle potřeby. Aby člověk nalezl nejvýhodnější půjčku pro sebe, potřebuje investovat čas do průzkumu a srovnání.