Úvěr na auto – nejlevnější, srovnání, kalkulačka a výpočet

Pořídit si auto na úvěr je dnes poměrně běžná praxe. Úvěr na auto poskytuje řada bankovních i nebankovních institucí. Aby klient vybral ten nejlepší, je vhodné použít kalkulačku úvěru na auto. Jaký úvěr na auto je nejvýhodnější? Má žadatel zvolit ČSOB úvěr na auto, Moneta úvěr na auto nebo KB úvěr na auto? Je možné vzít si podnikatelský úvěr na auto a co se stane v případě nesplácení?

Auto je dnes často považováno za naprostou nezbytnost. Je totiž každodenním pomocníkem. Porucha auta často znamená komplikace a nemalý zásah do rodinného rozpočtu. Právě úvěr na auto může být rozumným řešením nenadálé situace.

Spotřebitelský úvěr na auto

Nejčastějším způsobem financování koupě vozu je spotřebitelský úvěr. Takový úvěr je obvykle bezúčelový a použitelný na cokoliv. Proto může být spotřebitelský úvěr na auto běžně využitelný. Pokud si člověk touto cestou pořídí auto na úvěr, stává se ihned majitelem vozidla.

Spotřebitelský úvěr na auto lze sjednat jako bankovní úvěrem nebo jako úvěr u nebankovních společností. Banky mají obvykle nastaveny přísnější pravidla a kontrolují důvěryhodnost a bonitu klienta.

Autopůjčka

Nebankovních společnosti jsou benevolentnější. U některých společností lze dokonce obdržet peníze ihned a bez registru. Takové instituce si však za risk, který podstupují, nechávají řádně zaplatit. Poplatky a úroky jsou mnohem vyšší než u bankovních půjček. Hrozí také extrémně vysoká RPSN.

Alternativou bankovních úvěrů na auto, autopůjček, je tzv. P2P půjčka na platformě Zonky, kde si žadatelé půjčují přímo od lidí. Zonky půjčka je obvykle levnější než půjčka v bance, vyřízení je rychlé a snadné. Účelů může být mnohem více, než jen autopůjčka.

Díky online srovnávači lze výrazně ušetřit na zákonném pojištění vozidla.
Jednoduše spočítat cenu povinného ručení >

Klasický leasing nebo auto na splátky s exekucí bez akontace

Další možností, jak financovat nákup nového či ojetého vozu je klasický a operativní leasing. Sjednání klasického leasingu je obvykle jednoduché a často zahrnuje výhody jako jsou třeba asistenční služby a havarijní pojištění. Zároveň se obvykle platí tzv. akontace, tedy určitá část ceny auta předem z vlastních zdrojů.

Za určitých okolností je možné získat také auto na splátky s exekucí bez akontace. To je ovšem velmi vzácná situace, protože pro úvěrové společnosti je taková nabídka velmi riziková a zájemci o úvěr s exekucí nejsou cílovou skupinou, kterou by chtěli úvěrové společnosti poskytovat služby a o to více bez akontace.

Člověk, který pořídí auto na leasing není okamžitě majitelem vozu. Tím se stane až po splacení celkové částky. Díky leasingovým produktům je auto na splátky všem dostupné. Nové auto na splátky je sjednáno rychle a bez komplikací.

Další variantou leasingu je operativní leasing automobilu. V případě operativního leasingu má klient auto pouze propůjčeno na předem stanovené období. Měsíční splátka je pak mnohem nižší.

Akontace bývá u operativního leasingu 0 %. Předem je dohodnut limit kilometrů, které klient smí ujet. Dochází k pravidelným kontrolám v autorizovaném servise. Pokud klient limit ujetých kilometrů překročí, musí platit vysoké poplatky.

Auto na úvěr, nové auto na splátky – výhody a nevýhody

Pořídit si auto na úvěr má své výhody i nevýhody. Nejlepší je samozřejmě financování z úspor a půjčku na auto nezřizovat, to si však většina lidí dovolit nemůže.

V dlouhodobém horizontu se více vyplatí půjčka na nové vozy než ǘvěr na ojetá auta.

Výhody zřízení úvěru na auto:

 • flexibilní splátky
 • rychlé sjednání úvěru na auto
 • klient je majitelem auta ihned po koupi

Nevýhody úvěru na auto:

 • úvěr na auto získají pouze bonitní klienti
 • zatížení rozpočtu o splátky úvěru na auto
 • nezbytnost pojištění auta na úvěr

Úvěr na auto je třeba vždy dobře rozmyslet, nesplácení úvěru na auto znamená komplikace a člověk tak o vůz může snadno přijít. Proto je vždy vhodné provést pečlivý výpočet úvěru na auto, srovnat všechny možnosti a vybrat tu nejvýhodnější půjčku na auto.

V případě koupě nového auta je výrazně doporučeno sjednání havarijního pojištění.
Sjednat havarijní pojištění >

Srovnání úvěrů na auto, nejvýhodnější půjčka na auto

Bankovních i nebankovních společností, které poskytují úvěry na auto, je celá řada. Někdy je těžké se ve všech nabídkách vyznat. Vyplatí se proto využít webové srovnávače. Mezi oblíbené srovnávače úvěrů na auto patří například portál NavigatorUveru.cz. Poskytne totiž půjčka na auto kalkulačku.

Nejvýhodnějšími poskytovateli úvěru na auto jsou:

PoskytovatelVýše půjčkyDoba splatnostiÚroková sazba
Air Bank5 000 – 900 000 Kč6 – 92 měsícůod 3,9 %
Česká spořitelna2 000 – 1 000 000 Kč6 – 120 měsícůod 3,96 %
ČSOB20 000 – 2 500 000 Kč24 – 84 měsíců od 3,99 %
Equa Bank5 000 – 700 000 Kč3 – 120 měsícůod 3,8 %
Hello Bank20 000 – 1 000 000 Kč6 – 84 měsícůod 5,7 %
Komerční banka10 000 – 2 500 000 Kč12 – 96 měsícůod 3,8 %
Raiffeisenbank20 000 – 700 000 Kč12 – 72 měsícůod 3,99 %
Sberbank50 000 – 1 000 000 Kč12 – 96 měsícůod 3,9 %
UniCredit Bank20 000 – 1 000 000 Kč12 – 120 měsícůod 3,89 %
Zonky5 000 – 900 000 Kč12 – 84 měsícůod 4,49 %
Cofidis20 000 – 1 000 000 Kč12 – 84 měsícůOd 5,49 %

Nejčastěji klienti využívají služeb Komerční banky, ČSOB a České spořitelny. V případě problémů se získáním úvěru u bankovních institucí se klienti uchylují k půjčkám od nebankovních společností.

Kalkulačka úvěru na auto

Nejvýhodnější půjčku na auto lze zjistit prostřednictvím kalkulačky úvěru na auto online či během důkladného prostudování podmínek u jednotlivých nabídek. Kalkulačka představuje nejlepší a nejrychlejší způsob pro výpočet úvěru na auto. Úvěr na auto kalkulačka dokáže zhodnotit a porovnat nabídky, ze kterých vybere nejlepší půjčku na auto.

Kalkulačku úvěru na auto nabízí veškeré společnosti, které poskytují úvěr na auto. Díky kalkulačce úvěru na auto tak žadatel najde nejvýhodnější půjčku na auto.

Nejlevnější půjčka na auto kalkulačka a jeho cena

Cenu úvěru na auto je ovlivňuje více faktorů. Jedná se například o délku splácení výší splátky. Dlouhodobé půjčky s nižšími úvěry jsou obvykle dražší než krátkodobé půjčky. Varianta nastavení příliš vysokých splátek však také není ideální. Může ohrozit finanční stabilititu žadatele.

Nejvýhodnější poměr délky splácení a výše jenotlivých splátek najde zmiňovaná kalkulačka úvěru na auto. Pomůže zvolit tu nejvýhonější možnost na trhu.

Kalkulačku lze využít také na výpočet povinného ručení. Oblíbená je kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů.

ČSOB půjčka na auto

Bankovní instituce ČSOB poskytuje úvěr na auto pro nové i ojeté vozy. ČSOB půjčka na auto slibuje fixní úrok po celou dobu splácení.

Výše úvěru na auto u ČSOB se pohybuje od od 20 000 Kč do 2 000 000 Kč. Dobu splatnosti volí klient podle svých finančních možností na 24 až 84 měsíců. Úvěr na auto lze využít již 24 hodin od sjednání.

ČSOB k úvěru na auto nabízí i tzv. pojištění součástek splátek, které připravuje přímo na míru klienta.

Webové stránky ČSOB nabízejí mimo jiné kalkulačku úvěru na auto. Žadatel tak může předem provést výpočet úvěru na auto a rozhodnout se, zda je pro něj tento úvěr vhodný.

ČSOB úvěr na auto lze využít na:

 • osobní nebo užitkový vůz
 • motocykl, čtyřkolku, tříkolku nebo skútr
 • nákladní automobil
 • eko vozy – elektro, hybrid, CNG
 • přívěs nebo návěs
 • vybrané stroje a zařízení

K vyřízení ČSOB úvěru na auto je nutné doložit:

 • vyplněnou a podepsanou žádost o financování
 • potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, které nesmí být starší 30 dnů
 • poslední daňové přiznání včetně příloh s doložením jeho podání (podnikatelé)
 • kopii občanského průkazu

ČSOB ǘvěr na auto lze vyřídit buď z pohodlí domova jako půjčku online či telefonicky nebo osobně přímo na pobočce banky. Úvěr na auto ČSOB garantuje po dobu dvou měsíců. Během této doby může klient vybrat svůj vůz a pak už jen stačí s ČSOB podmínky úvěru na auto doladit.

KB půjčka na auto

Stejně jako u ČSOB, i v případě Komerční banky lze pořídit úvěr na ojetá i nová auta. KB nabízí úvěr na auto jako tzv. osobní půjčku, kterou lze využít jako půjčku na cokoliv, tedy nejen na auto. KB půjčka na auto je cesta důvěryhodné úvěrové možnosti.

KB úvěr na auto lze sjednat až na 2 500 000 Kč a Komerční banka umožňuje i jeho předčasné splacení bez jakýchkoliv poplatků. Obvyklá doba splácení se pohybuje od 12 do 96 měsíců a výše úrokové sazby začíná na 3,8 %.

Výši splátek i datum splacení si každý klient nastavuje na oficiálním webu KB podle svých preferencí prostřednictvím kalkulačky úvěru na auto.

KB úvěr na auto lze sjednat rychle online z pohodlí domova, nebo také osobně na pobočce. Podmínkou pro získání úvěru je běžný účet u Komerční banky. O KB úvěr na auto může zažádat klient, který je občanem ČR, má v ČR trvalý pobyt nebo povolení k pobytu v ČR.

K vyřízení KB úvěru na auto je nutné doložit:

 • 2 doklady totožnosti
 • potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání
 • doklad o zaplacení daně

KB úvěr na auto se řadí k nejoblíbenějším spotřebitelským úvěrům na auto. Řada klientů jej díky snadnému vyřízení považuje za nejlepší půjčku na auto na trhu.

Bankovní instituce nabízejí výhodnější podmínky úvěru na auto než nebankovní společnosti.

Moneta úvěr na auto

Moneta Auto, s.r.o. patří k největším poskytovatelům úvěrů na osobní i užitková auta. Společnost spadá pod finanční skupinu Moneta Money Bank.

Moneta úvěr na auto lze získat i v případě, že klient nemá nic našetřeno. Moneta totiž nabízí úvěr na 100 % hodnoty automobilu. Úvěr na auto od Moneta Auto se navíc začíná splácet až 30 dnů po převzetí vozidla.

Součástí úvěru na auto opět může být i povinné ručení a havarijní pojištění, které lze nastavit podle požadavků klienta. Moneta úvěr na auto je účelový úvěr s pevnou úrokovou sazbou po celou dobu splácení. Maximální doba splatnosti úvěru u Moneta Auto je 84 měsíců.

Všechny zmíněné bankovní společnosti zároveň nabízejí havarijní pojištění vozidel a povinné ručení. Cenu povinného ručení u různých pojišťoven je však dobré předem porovnat. Srovnávač povinného ručení vyhledá nejlevnější povinné ručení na trhu. Nabízí jej například portál 123ruceni.cz.

Podnikatelský úvěr na auto

Firma či podnikatel si často pořizují auto na úvěr. Na výběr je spotřebitelský úvěr na auto, finanční leasing nebo operativní leasing.

Při rozhodování o konkrétní formě financování je třeba zvážit především potřeby a možnosti podnikatele. Důležitou roli hraje také to, jak chce podnikatel svůj firemní vůz využívat a kolik kilometrů ročně najezdí

Častým důvodem pro koupi vozu na firmu je možnost ušetření na daních. Nejznámější forma je možnost odpočtu. Podnikatel, který pořídí vůz na firmu může náklady odečíst z DPH. To se však týká pouze těch podnikatelů, kteří jsou plátci DPH a mají nárok na její odpočet.

Nesplácení úvěru na auto

Ať už klient zvolí jakoukoli formu financování vozu, je zásadní myslet na schopnost splácení. Musí mít vždy dostatek finančních prostředků, aby úvěr na auto dle dohody splácel.

Nesplácení úvěru na auto přináší řadu problémů. Člověk může o své vozidlo snadno přijít a navíc se dostane na seznam dlužníků. Zápis v registru dlužníků či insolvenčním rejstříku je nepříjemný a může přinést komplikace, pokud si člověk bude chtít vzít další půjčku či hypotéku.

Každá půjčka a tedy i úvěr na auto sebou nese rizika. Proto je přemýšlení o možnostech pojištění potřeba. Existují nejrůznější pojištění auta a také pojištění schopnosti splácet.

Půjčka ručení autem

U půjček se zástavou auta je potřeba být opatrný. Půjčka a ručení autem může být poskytována řadou subjektů, které je potřeba prověřit, získat v ně jasnou a fakty podloženou důvěru. Nejvýhodnější půjčka na auto bývá často bez ručení. Úvěr na auto kalkulačka předem zhodnotí podmínky, za kterých by byl úvěr uzavřen.

Zda klient uzavře Equa bank autopůjčku, nebo půjčku na auto u jakéhokoli jiného konkurenčního poskytovatele, stále je potřeba úvěr pečlivě zvážit. Nové auto na splátky musí klient řádně splácet. Tento způsob financování je vhodný především u podnikatelského a firemního oboru.