ČSOB banka – bankomaty, identita

ČSOB je jednou z největších bank na českém trhu s dlouholetou tradicí. Nabízí širokou škálu finančních produktů, a to jak fyzickým, tak právnickým osobám. Co je ČSOB identita? A jaké pojištění poskytuje ČSOB Pojišťovna?

ČSOB neboli Československá obchodní banka, a. s. byla založena státem už v roce 1964. V červnu 1999 byla privatizována a nyní je ČSOB stoprocentní dceřinou společností KBC Bank NV, jejíž akcie drží společnost KBC Group NV. Obě společnosti sídlí v Bruselu v Belgii.

ČSOB poskytuje své služby všem klientům – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátním klientům. V ČR působí ČSOB pod dvěma základními obchodními značkami – ČSOB a Poštovní spořitelna (pobočky a obchodní místa České pošty).

Skupina ČSOB je tvořena bankou a dalšími společnostmi jako ke Hypoteční banka, ČSOB Pojišťovna, ČSOB Stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring a Patria Finance.

ČSOB Pojišťovna

ČSOB Pojišťovna nabízí všechny druhy pojištění od komplexního pojištění vozidla, přes pojištění domácnosti až po životní či úrazové pojištění.

Kdo se chystá na cesty, může využít cestovní pojištění ČSOB Pojišťovny nebo pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře. Nabídka produktů ČSOB pojišťovny je opravdu široká.

Produkty ČSOB pojišťovny lze sjednat buď v některé z poboček, přes obchodního poradce, online nebo také na kterékoliv poště v ČR.

Na webu www.csobpoj.cz nabízí ČSOB Pojišťovna kalkulačky pojištění, díky nimž lze snadno zjistit, kolik pojištění stojí a také ho lze rovnou sjednat s online slevou.

ČSOB Pojišťovna nabízí kromě jiného i komplexní pojištění vozidel.

Běžný účet ČSOB

Základní běžný účet ČSOB má název Plus Konto a Poštovní účet. Jsou naprosto stejné. Poštovní účet však zájemce získá jen na České poště, se kterou ČSOB spolupracuje. Oba účty lze obsluhovat na jakékoli pobočce banky i na poště.

Vedení účtu je zdarma bez podmínek pro každého. Kdo si sjedná Plus Konto online přes web nebo v ČSOB Smart a přihlásí do mobilní aplikace ČSOB Smart do 14 dnů, získá do 27. 9. 2023 odměnu ve výši 1 000 Kč.

Zdarma jsou také dvě bezkontaktní platební karty, výběry z bankomatů ČSOB, domácí příchozí a odchozí platby a výběry na pobočkách České pošty jednou měsíčně.

ČSOB Identita

ČSOB bankovní identita je digitální identita, kterou ČSOB vydává svým klientům. Při splnění zákonných podmínek funguje jako bankovní identita.

Kdo má ČSOB identitu, obdrží identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo) a s nimi může v digitálním světě prokázat svou totožnost. To znamená přihlásit se do vybraných portálů a také potvrdit různé transakce (např. potvrdit platby nebo podepsat dokumenty).

ČSOB Identita má zkratku ČSOB ID. Aby člověk získal ČSOB Identitu, musí být zletilý a svéprávný. ČSOB bankovní identita je maximálně zabezpečená, protože ji poskytují samy banky. Ty klientské údaje obezřetně hlídají.

ČSOB Smart, ČSOB online

Jednoduchý nástroj pro mobilní bankovnictví je ČSOB Smart. ČSOB Smart lze stáhnout pro iOS i Android. Klient může veškeré své finance jednoduše spravovat pomocí aplikace. Díky ČSOB Smart lze například založit účet, jednoduše platit odkudkoliv, upravit si limity nebo zobrazit zapomenutý PIN.

ČSOB online je způsob, jak se přihlásit do internetového bankovnictví pomocí ČSOB Identity. Vyplňuje se uživatelské jméno a heslo.

Většinu požadavků si klienti vyřídí snadno sami od začátku do konce přes webové žádosti ČSOB online, internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci ČSOB Smart. Pobočky je nutné navštívit jen v ojedinělých případech.

ČSOB penze a penzijko

Spoření na penzi a vytvoření si dostatečné rezervy má v dnešní době smysl. Proto banka nabízí ČSOB penzijko neboli ČSOB penzijní spoření.

Jedná se o doplňkové spoření, kdy k vlastní měsíční platbě 3 000 Kč získá klient státní podporu 2 760 Kč a ještě slevu na dani 3 600 Kč.

Smyslem ČSOB penzijka je umísťování vlastních příspěvků, příspěvků zaměstnavatele a státních příspěvků do fondů, které obhospodařuje penzijní společnost. V tomto případě ČSOB Penzijní společnost.

ČSOB penzi a penzijko lze ho jednoduše uzavřít přímo v internetovém bankovnictví. Spoření je dlouhodobé. Na konci spoření je možné si nechat vyplatit celou částku nebo pobírat měsíční rentu a peníze dál nechat vydělávat.

Kreditní karta ČSOB

Kreditní karta Standard nabízí až 55 dnů bezúročného období, během kterého má klient peníze půjčené zdarma. Po uplynutí této lhůty jsou účtovány úroky. V prvních 6 měsících se však žádné úroky neplatí.

Kdo chce mít jistotu, že na splacení splátky kreditní karty nikdy nezapomene, může si nastavit zdarma automatickou plnou splátku, která se o vše postará za něj.

Kreditní karta ČSOB má i další výhody. Kdo platí kreditní kartou, na vybrané zboží (hlavně elektroniku) má zdarma půlroční pojištění proti rozbití a krádeži. Placení kreditní kartou je čerpání revolvingového úvěru.

Půjčka ČSOB

V nabídce ČSOB se nachází několik druhů úvěrů. Poskytuje tzv. bezúčelové i účelové půjčky. To znamená, že půjčí téměř na cokoli. ČSOB nabízí zejména tyto půjčky:

  • Půjčka na cokoliv
  • Půjčka na bydlení
  • Autopůjčka
  • Kontokorent
  • Kreditní karta

Maximální limit u Půjčky na cokoliv a Konsolidace půjček je 800 000 Kč. U Půjčky na bydlení si lze půjčit až 1 000 000 Kč. Konkrétní parametry zmíněných půjček je možné orientačně zjistit prostřednictvím úvěrové kalkulačky, která je k dispozici na webu ČSOB.

ČSOB také nabízí konsolidaci půjček, kdy lze všechny půjčky (i jiných společností) sloučit do jedné. Součástí smlouvy ke konsolidaci je i Flexi balíček, který se otevře po zaplacení prvních šesti pravidelných splátek. Umožní zdarma snížit, zvýšit nebo odložit splátky, vložit mimořádnou splátku nebo předčasně splatit půjčku.

Hypotéka ČSOB

Hypoteční úvěr od ČSOB se vyznačuje jednoduchostí sjednání. Banka totiž za klienta vyřídí téměř veškerou administrativu, která se se sjednáním hypotéky pojí. Tou je například odhad ceny nemovitosti nebo výpis z katastru nemovitostí.

Hypotéka ČSOB je poskytována až do výše 80 % hodnoty nemovitosti, přičemž až 30 % z hypotéky lze využít na nákup vybavení domácnosti. Klientům do 36 let ČSOB půjčí až 90 % hodnoty zastavované nemovitosti.

Kdo rekonstruuje, staví nebo kupuje bydlení v energetické třídě A nebo B, může využít Hypotéku na úsporné bydlení, která má výhodnější úrokovou sazbu.

Americká hypotéka ČSOB

Na rozdíl od klasické hypotéky je americká hypotéka neúčelová, tudíž ji lze využít na cokoliv. Ve srovnání s běžnými spotřebitelskými úvěry nabízí nižší úrokovou sazbu a delší dobu splatnosti. Stejně jako u klasické hypotéky je třeba ručit nemovitostí.

Americká hypotéka ČSOB je poskytována ve výši max. 70 % hodnoty nemovitosti, splatnost je až 20 let. Hypotéku od ČSOB lze bezpečně a pohodlně spravovat online v aplikaci ČSOB Smart.

ČSOB kontakt a ČSOB infolinka

Web: csob.cz
Tel. a infolinka ČSOB: 800 300 300, 495 800 111

Sídlo společnosti:
Československá obchodní banka, a.s.
Radlická 333/150
150 57 Praha 5–Radlice

ČSOB pobočky – Praha a další

ČSOB pobočky už dnes navštěvuje málokdo, neboť většina služeb se dá snadno vyřídit online. Přesto však člověk občas potřebuje na pobočku ČSOB zajít. Přehled poboček ČSOB v Praze i kdekoliv jinde po Česku lze najít na webových stránkách banky.

U všech poboček je uvedena adresa, otevírací doba a nabízené služby.

ČSOB bankomat

Jako je na webu ČSOB uveden seznam poboček ČSOB, je tam uveden i seznam ČSOB bankomatů včetně toho, zda se je o výběrový či vkladový bankomat.

ČSOB logo

Základem ČSOB loga je jeho jednoduchost a minimalismus. Modrý kruh vychází z loga ČSOB,
resp. z jeho grafického prvku. ČSOB logo má dva styly – s tzv. claimem (motem, heslem) a bez něj.

Ve veškerých reklamních materiálech, TV, online a externí komunikaci se používá logo s claimem „Jednoduše pro vás“. Ve firemních materiálech se claim nepoužívá.

Spíše než logo ČSOB si mnozí možná vybaví maskota ČSOB – chameleona Leona.