ČSOB Poštovní spořitelna – půjčka

Poštovní spořitelna je součástí skupiny ČSOB, již vlastní belgická KBC Bank. ČSOB Poštovní spořitelna půjčka je až do výše 800 000 Kč. Jedná se o neúčelovou Půjčku na cokoliv. Jaké jsou parametry úvěru? Jak probíhá sjednání?

Naše redakce se v tomto článku podívala na to, jaké změny přináší ČSOB Poštovní spořitelna a jak sjednat půjčku. Jak probíhá schválení a jak funguje pojištění k půjčce? Co se děje v případě nesplácení a jaké jsou sankce? Odpovědi v článku.

Poštovní spořitelna se změnila na ČSOB Poštovní spořitelnu

Změna názvu: „ČSOB Poštovní spořitelna“ přináší zákazníkům komplexní nabídku poštovních i finančních služeb. Klienti Poštovní spořitelny a ČSOB jistě ocení rozšíření, nyní klienti mohou totiž využívat služby jak na 200 pobočkách, tak na dalších 3 200 pobočkách pošty nebo v digitálním prostředí, a to v mobilní aplikaci. Modré logo ČSOB nahradilo Poštovku.

Služby nabízené Poštovní spořitelnou se však nemění, neovlivní to nabízené benefity, služby a produkty. Lidé mohou nadále navštěvovat pobočku pošty, jsou-li zvyklí. Tím, že došlo k propojení těchto společností, získají klienti další možnosti individuálního poradenství jako financování bydlení, investování nebo pojištění.

Na sjednocení se pracovalo několik let a klienti tak získají lepší dostupnost a více výhod. Současným klientům Poštovky zůstávají všechny služby, které využívají, nemění se žádné smlouvy, poplatky, podmínky a úrokové sazby, klienti si ponechávají svou platební kartu a přihlašovací údaje.

Půjčka Poštovní spořitelna je ČSOB Půjčka na cokoliv

Má-li člověk zájem o půjčku Poštovní spořitelny, nyní ji sjedná jako ČSOB Půjčku na cokoliv. Na stránkách ČSOB žadatel najde kalkulačku, kde vyplní, kolik potřebuje půjčit a jak dlouho chce splácet.

Parametry ČSOB Poštovní spořitelnyPůjčky na cokoliv:

 • Částka: 20 000 Kč – 800 000 Kč
 • Doba splácení: 1 rok až 8 let
 • Neúčelová půjčka bez zajištění nemovitosti
 • Rychlé online sjednání, vyplacení již do 15 minut na účet
 • Pojištění Flexi balíček zdarma (mimořádná splátka, předčasné splacení, po prvních šesti měsících možní snížení, zvýšení či odložení splátek)
 • 90 dní „na zkoušku“ – možnost vrácení či splacení půjčky zdarma do 90 dní – tento benefit však neplatí při sjednání půjčky na pobočce České pošty.

Níže je uveden orientační výpočet kalkulačky ČSOB Půjčka na cokoliv, neslouží jako nabídka úvěru. RPSN je individuální podle žadatele, přesné sazby člověk zjistí ve svém internetovém bankovnictví nebo v aplikaci ČSOB Smart po schválení žádosti.

Tabulka půjčka ČSOB Poštovní spořitelna – Půjčka na cokoliv

ČástkaDoba spláceníMěsíční splátkaÚroková sazba
20 000 Kč1 rok1 749 Kč8,9 %
50 000 Kč2 roky2 282 Kč8,9 %
80 000 Kč2 roky3 652 Kč8,9 %
120 000 Kč4 roky2 981 Kč8,9 %
150 000 Kč4 roky3 726 Kč8,9 %
200 000 Kč5 let4 142 Kč8,9 %
250 000 Kč5 let5 178 Kč8,9 %
360 000 Kč5 let7 112 Kč6,9 %
450 000 Kč8 let6 113 Kč6,9 %
550 000 Kč8 let7 472 Kč6,9 %
650 000 Kč8 let8 830 Kč6,9 %
700 000 Kč6 let11 901 Kč6,9 %
800 000 Kč8 let10 868 Kč6,9 %

Orientační výpočet z kalkulačky ČSOB.

Podmínky sjednání půjčky ČSOB Poštovní spořitelny

Klient Poštovky už nesjedná půjčku Poštovní spořitelny, ale ČSOB Půjčku na cokoliv. Aby klient mohl požadovat úvěr, je třeba splnit základní podmínky, a to 18 let, dva doklady totožnosti a zdroj příjmu.

Klienti ČSOB a Poštovky mají většinou rychlejší proces vyřízení. V těchto případech stačí doložit doklad totožnosti, zvláště pokud si klient zasílá svůj příjem na jejich bankovní účet. Není-li žadatel klientem této banky, bude nutné doložit doklad jako potvrzení od zaměstnavatele nebo výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce.

Veškeré žádosti každá banka vyhodnocuje individuálně, je-li třeba doložit další dokumenty, banka žadatele bude kontaktovat.

Jak probíhá schválení Půjčky na cokoliv?

Jakákoliv žádost se vždy posuzuje typicky podle jednotlivce a prochází schvalovacím procesem. Během schvalovacího procesu banka prověří bonitu. Bonita znamená zjednodušeně porovnání příjmů a výdajů. To zahrnuje výši příjmu, náklady na bydlení a další.

Dalším důležitým krokem je, že banka nahlédne do registru dlužníků. Tedy do takových registrů, aby se podívala na finanční historii klienta. V registrech dlužníků se nachází záznamy o spotřebitelských úvěrech, hypotékách, ale i nezaplacených faktur za paušál. Registry dlužníků jsou též klíčové pro posouzení nároku na úvěr.

Takový pozitivní záznam, kdy si klient v minulosti vzal nějaký úvěr, který řádně splácel, může značně zvýšit šance na získání nového úvěru. Kdežto negativní záznamy jako nesplácení půjček, nebo dokonce zápis v insolvenčním rejstříku, je problém, zejména u bankovních úvěrů. Je-li žadatel v exekuci nebo v insolvenčním řízení, nemá šanci, aby získal bankovní úvěr, a to v žádném případě.

Žádná banka neposkytne úvěr pro lidi v exekuci a insolvenci. U insolvenčního řízení pak přetrvává zápis po ukončení dalších 5 let. I těchto 5 let bude klient pro banky rizikový a banky s ním tak úvěr neuzavřou.

Tápe-li člověk, jak je na tom se svou finanční minulostí, není nic jednoduššího než si požádat o výpisy z dané databáze. V Česku fungují souběžně registry – SOLUS, CRÚ, BRKI, NRKI, CEE a Insolvenční rejstřík. Jednotlivé výpisy jsou zpoplatněny, člověk však získá představu, v jaké je pozici, aby snáze hledal pro sebe nejvýhodnější půjčku.

Projde-li člověk prověřením, tedy prokáže se jeho dostatečná bonita a neproblémová finanční historie, podepíše se smlouva a peníze jsou na účtu do 15 minut.

Jak funguje pojištění k Půjčce na cokoliv?

Když si člověk sjednává úvěr, měl by mít na paměti, že do života mohou vkročit nepříjemné momenty v podobě ztráty zaměstnání či dlouhodobé nemoci. Je rozhodně na místě, aby žadatel u každé půjčky zvážil pojištění schopnosti splácet.

Půjčka na cokoliv od ČSOB automaticky obsahuje pojištění Flexi balíček zdarma, ten zahrnuje výhody jako:

 • vedení účtu/správu a zpracování úvěru, úhradu nákladů spojených s mimořádnou splátkou zdarma
 • zaslání elektronického výpisu zdarma
 • zvýšení, snížení nebo odklad splátek za určených smluvních podmínek
 • pojištění ke spotřebitelskému úvěru ve variantě Pro Zdraví / Pro Práci – 6,6 % z měsíční splátky půjčky
 • pojištění ke spotřebitelskému úvěru ve variantě Pro Všechno – 8,8 % z měsíční splátky půjčky

Klienti díky tomuto pojištění mohou kdykoliv a bez poplatku provést mimořádné splátky či předčasně splatit celou Půjčku na cokoliv. Po půl roce je možné zdarma provést snížení, zvýšení nebo odložení splátek.

Aby se zájemci o úvěr nemuseli obávat, kde vezmou na splátky, když například přijdou o práci, nabízí ČSOB pojištění od své pojišťovny. Ztratí-li člověk zaměstnání nebo ho trápí dlouhodobá nemoc, ČSOB Pojišťovna uhradí měsíční splátky až po dobu jednoho roku. Dojde-li k úmrtí nebo trvalé invaliditě, doplatí celou dlužnou částku.

Žadatelé mohou vybírat ze třech variant pojištění:

 • varianta Pro zdraví (pojištění pro případ smrti, invalidity III. stupně a pracovní neschopnosti)
 • varianta Pro práci (pojištění pro případ smrti, invalidity III. stupně a ztráty příjmů)
 • varianta Pro všechno (pojištění pro případ smrti, invalidity III. stupně, pracovní neschopnosti a pro případ ztráty příjmů)

Právě pro případ, kdy člověk nebude schopen splácet, se vyplatí mít sjednané pojištění. Během splácení může klient pozměnit variantu pojištění, a to do 6 měsíců od uzavření smlouvy, pojištění lze sjednat i později například na pobočce.

Co se děje při nesplácení a jaké jsou sankce?

Neuhradí-li člověk jednu splátku, banka ho bude informovat zdarma přes e-mail či SMS (je-li uveden kontakt). Pokud dlužník neuhradí, zašle ČSOB upomínku nebo výzvu zpoplatněnou podle sazebníku, a to 300 Kč – upomínka, 500 Kč – výzva. Současně může banka účtovat zákonné úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky. V krajních případech prohlásí úvěr za splatný.

Obdrží-li člověk poslední výzvu a neuhradí ji do uvedeného data, může banka přistoupit k tomu, že úvěr prohlásí za splatný, což znamená, že klient přijde o výhodu splátek. Poté ČSOB zasílá dopis, který informuje klienta o této situaci, klient je vyzván k úhradě celé dlužné částky.

Shrnutí ČSOB Poštovní spořitelna půjčka

Pro klienty Poštovní spořitelny se nic nemění, veškeré podmínky, uzavřené smlouvy a úrokové sazby zůstávají stejné. ČSOB Poštovní spořitelna bude používat modré logo, klienti mohou využívat jak pobočky, tak Českou poštu.

Půjčka Poštovní spořitelna je ČSOB Půjčka na cokoliv. Zájemci o úvěr mohou požadovat částku od 20 000 Kč až 800 000 Kč. Jedná se o neúčelový úvěr bez zajištění nemovitosti. Úvěr je možný sjednat rychle online, a to na stránkách nebo v mobilní aplikaci. ČSOB půjčka na cokoliv zahrnuje Flexi balíček pojištění zdarma, za poplatek lze uzavřít pojištění schopnosti splácet. ČSOB Pojišťovna je poskytovatelem tohoto pojištění.

Mimo jiné ČSOB nabízí i další produkty jako běžné účty, účty pro děti, účty pro seniory či studentské účty. Lidé, kteří mají více úvěrů, mohou využít konsolidace, tedy sloučení úvěrů do jednoho. V nabídce nechybí ani hypotéka, kontokorenty, kreditní karty, spořicí účty, stavební spoření, investiční produkty či podnikatelské úvěry a financování.