Rychlá nebankovní půjčka bez registru online

Většina poskytovatelů půjček kontroluje registry dlužníků a má-li člověk negativní záznam, půjčku nezíská. Existují však půjčky bez registru, které bývají poskytovány i přes nepříznivou úvěrovou historii. Jaké jsou jejich výhody?

Rychlá nebankovní půjčka bez registru může být řešením ve chvíli, kdy člověk potřebuje peníze skutečně okamžitě. A to při náhlých neodkladných domácích haváriích, opožděné výplatě nebo upomínkách. Díky přehlížení registru dlužníků dochází ze strany věřitele k rychlejšímu posouzení žádosti a klient se tak vyhne zdlouhavému byrokratickému procesu.

Půjčka bez nahlížení do registru

Registry jsou zjednodušeně řečeno bankovní záznamy evidující úvěrovou historii osob, které kdy zažádaly o půjčku a posléze ji využily. V těchto záznamech (SOLUS, BRKI, NRKI a jiné) se zrcadlí veškerá platební půjčková minulost od A až po Z.

Namátkou zda žádost byla či nebyla schválena, z jakého důvodu byla zamítnuta, zda klient řádně úvěr splácel, případně zda se kdy opozdil se splátkou a v nejhorším případě, že přestal splácet úplně a byla na něj uvalena exekuce. Záznamy však bývají i pozitivní, pokud klient úvěr včas a bez problémů splatil.

Půjčka bez nahlížení do registru tyto záznamy víceméně obchází. Spotřebitelský zákon finančním institucím ukládá do registrů dlužníků nahlížet a brát záznamy v potaz. Ovšem v konečném měřítku nikdo nezkoumá, zda byl na zaznamenaná data brán zřetel či nikoliv. Zadatelé se záznamem v registru tak mají šanci půjčku získat.

Půjčka rychle bez registru

Žádost o půjčku rychle bez registru je zpracována zcela automaticky přednastaveným webovým rozhraním. Jelikož se jedná o rychlou nebankovní půjčku online, je žádost přijata do systému ihned a okamžitě dochází k jejímu vyhodnocení. A to včetně svátků, víkendů i nočních hodin.

Žadatel se tak nemusí spoléhat na fyzického pracovníka, který má klasickou pracovní dobu od devíti do pěti, nýbrž obdrží rozhodnutí o půjčce prakticky hned a nonstop. Rychlost celého průběhu vyřízení ocení všichni ti, kdož hledají nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy s co možná nejrychlejším zpracováním.

Výhody rychlé půjčky bez registru bez ručení:

  • okamžité vyřízení žádosti o nebankovní online půjčku
  • žádná zástava nemovitostí nebo dalšího majetku
  • vysoká průchodnost a míra schválených žádostí

Naopak za nevýhody nebankovní půjčky bez registru lze považovat vysoké úroky a RPSN a většinou také nutnost doložit zdroj a výši příjmu.

Průběh vyřízení rychlé nebankovní půjčky

Rychlá online půjčka bez registru je vyřízena velmi snadno. Důležité je odeslat žádost o půjčku bez chybných údajů. Už během pár minut zná žadatel výsledek žádosti. Nebankovní půjčky jsou cestou, kde lze sjednat půjčku opravdu pro každého.

Jak vyřízení žádosti o online rychlou půjčku bez registru probíhá? Žadatel musí učinit následující:

  • vypsat správně všechny potřebné údaje v online žádosti o rychlou půjčku bez registru
  • vyčkat na vyhodnocení žádosti
  • v případě schválení žádosti počkat na výplatu peněz na účet

Žádosti o rychlou půjčku online mají podobu jednoduchého webového formuláře, který lze nalézt na stránkách poskytovatele daného úvěru. Nutné je zadat osobní údaje, čísla dokladů totožnosti, výši příjmu i celkové náklady domácnosti.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Jak je možné, že nebankovní společnosti obcházejí registry a jsou s to půjčit nemalé částky peněz rizikovým klientům? Proč jsou ochotny vystavit se riziku nesplácení a přijít o propůjčené finance? Nezní to logicky? Právě naopak.

Nebankovní instituce mají dobře spočítáno, kdo do firemní kasy přinese více prostředků. Jde o byznys. Rizikoví klienti vykupují možnost získat snadnou nebankovní půjčku ihned vysokými úroky a RPSN. Notabene pokud se dopustí sebemenšího prohřešku při splácení úvěru, budou jim uloženy velké pokuty a sankce.

Právě tyto „nadstandardní“ poplatky vyrovnávají ono riziko, pokud některý ze zákazníků náhle přestane splácet. Pokuty ve výši sto až tisíci korun jsou ukládány za odesílání upomínek, za předání dluhu vymahačům, za předání případu advokátům, a podobně.

Finanční dům tak na zdánlivě ztrátových půjčkách vůbec nic netratí. I proto si mohou dovolit poskytovat první půjčky pro nové klienty zdarma bez úroků, případně umožnit zákazníkům splatit úvěr bez dalších poplatků, nebo mu poskytnout splátkové prázdniny.

Pro nebankovní společnosti je více než finanční klopýtnutí v minulosti důležitější, zda žadatel vládne dostatečným příjmem, který dokáže pokrýt splátky úvěru. Nemusí se vždy jednat o pravidelný příjem od jednoho zdroje. Lze tak sčítat příjmy z brigády, z investic, z pronájmu, ze sociálních dávek i odjinud.

Podstatné je, aby byly klientovy příjmy vyšší, než jeho výdaje a z toho, co zbyde zůstala částka dostačující na splátky půjčky. To, zda se klient momentálně nachází v exekuci či nikoliv, nebývá pro některé velmi benevolentní nebankovní společnosti zpravidla rozhodující.

Obecně však platí, že čím tolerantnější finanční instituce, tím větší pozor by měl žadatel věnovat smluvním podmínkám a výši úroků, včetně roční procentuální sazby nákladů. V konečném důsledku totiž právě u těchto snadných půjček zákazník přeplatí o dost více, než by přeplatil u klasické bankovní půjčky.

Nebankovní půjčka na účet

Nejběžnějším způsobem, jak si opatřit úvěr, je nebankovní půjčka na účet. Vlastní bankovní konto je v dnešní době standard, jemuž se vymykají jen někteří penzisté a lidé z přesvědčení. Případně ti, jež mají účet obestavený exekucí.

Drtivá většina nebankovních společností zasílá finance ihned po schválení žádosti. Půjčka online na účet je tudíž zhmotněním toho, čemu se říká půjčka rychle. Nebankovky neprovozují kamenné pobočky, tudíž získat peníze v hotovosti je veskrze problematické, avšak nikoliv nemožné.

Nebankovní půjčka na splátky na ruku je vyplácena obchodním zástupcem, který si se zákazníkem dopředu sjedná osobní schůzku. Zpravidla se tak děje přímo u klienta doma, kam finančník zanese jak obchodní smlouvu, tak požadovaný obnos. Případně existují i další možnosti výplaty hotovosti na čerpacích stanicích.

Nejlepší nebankovní konsolidace

V případech, kdy je na jednoho člověka již půjček moc a přerůstají mu přes hlavu, existuje řešení v podobě konsolidace, neboli sloučení půjček do jedné. Má to nesporné výhody. Klient především získá přehled o všech probíhajících úvěrech, jež budou konsolidovány do jednoho jediného.

Tím odpadá nutnost dohlížet na dobu splatnosti všech jednotlivých půjček, neboť bude mít klient na starosti jen jedinou. U té si lze v internetovém bankovnictví nastavit automatický platební příkaz, aby klient nikdy neopoměl uhradit splátku včas.

Další výhodou je bezesporu fakt, že konsolidací půjček bude měsíční splátka výrazně nižší, než kdyby klient splácel všechny půjčky zvlášť. Důvodem, který finanční domu vede k takovému kroku, je snaha ulevit klientovi ve finanční tísni a příznivým přístupem jej přimět, aby svým závazkům i nadále dostával a nenechal je narůst do hlubokých dluhů.

Nebankovní konsolidace online

Konsolidaci lze provést na jakékoli bance nebo u nebankovní společnosti. Umějí sloučit všechny probíhající půjčky (vyjma hypoték) včetně kontokorentů a kreditních karet do jedné.

Konsolidace lze provést osobně na pobočce, telefonicky, případně online, kde je na webovém formuláři potřeba vyplnit všechny potřebné parametry a osobní údaje. Následně se zástupce banky či nebankovky ozve nazpět a doptá se na doplňující informace. Klient bude muset doložit všechny související dokumenty a online podepsat smlouvu o konsolidaci.