Rychlá půjčka na účet

Pokud se objeví nečekaná finanční překážka, jsou peníze obvykle potřeba rychle. Nelze čekat dny a týdny, aby člověku mezitím v rozbitém mrazáku rozmrzly a přišly vniveč veškeré potraviny nebo se pracující nemohl kvůli nefungujícím brzdám v automobilu dopravit do zaměstnání. Rychla půjčka na účet je ideálním řešením. Jak ji získat?

Půjčit si peníze obvykle vyžaduje velkou dávku odvahy, sebezapření, potlačení hrdosti a studu. Nikdo nechce přiznat, že nevyšel s penězi, nebo že se dostal do finančních potíží. A ačkoliv je všeobecně doporučováno obrátit se v případě nouze nejprve na rodinu či přátele, málokdo v sobě najde tolik statečnosti, aby tak skutečně učinil.

Polknout pýchu není jen tak. Ovšem i z tohoto důvodu existují oficiální a veskrze anonymní cesty, jak přijít k penězům, aniž by člověk před svým okolím dal v sázku svoji reputaci. Banky či nebankovní instituce. Oba sektory na půjčování peněz postavily své podnikání, není proto nic nezvyklého přijít s žádostí o půjčku právě sem.

Půjčka na účet ještě dnes

Co se rychlosti schvalování půjček a odeslání peněz na účet týče, dávají si klasické banky poněkud na čas. Z podstaty věci potřebují více času i prostoru na prověření potenciálního klienta a podrobně procházejí jeho úvěrovou minulost i výši aktuálního příjmu a výdajů, zda je klient dostatečně solventní a zda mu splácení půjčky nenaruší běžný chod domácnosti.

Pro někoho, kdo potřebuje rychlou půjčku ihned na účet je proto optimálním řešením využít nabídek jedné z nebankovních společností. Pro tyto subjekty je díky velké konkurenci každý klient velmi důležitý, proto se v rámci marketingových strategií snaží používat líbivé slogany a jednoduché obchodní podmínky, na něž získají co nejvíce zájemců o půjčku na účet ještě dnes.

Půjčka ihned na účet i o víkendu

Drtivá většina nebankovních společností nemá kamenné pobočky, nýbrž funguje zcela online. Čímž celý proces žádosti i schválení půjčky výrazně urychluje. Budoucí klient nemusí ztrácet čas i peníze za dopravu na pobočku a nemusí čekat ve frontách u přepážek.

Formulář žádosti o online půjčku bez potíží nalezne na webových stránkách společnosti, případně jej na konkrétní instituci odkáže virtuální agregátor půjček, který všechny nabídky shromažďuje na jednom místě a na základě informací poskytnutých klientem vybírá ty nejlepší půjčky přímo jemu na míru. Takovým srovnávačem půjček je například NavigátorÚvěrů.cz.

Nespornou výhodou těchto půjček je rychlost a přístupnost. O nonstop půjčku lze zažádat doslova v kteroukoli denní i noční dobu, v jakýkoli den, všední i sváteční. Proto se těmto půjčkám nezřídka přezdívá jako půjčka ihned na účet i o víkendu.

Půjčka v noci ihned na účet

Spousta nepříjemných situacích se přihodívá i v nočních hodinách, nezřídka proto někteří lidé volají po půjčce v noci, ihned na účet. Stejně jako v případě půjčky ihned na účet i o víkendu je postup totožný.

Potřebný člověk sedne k internetu, vyhledá si vhodného věřitele, vyplní krátký srozumitelný formulář s osobními údaji a odešle jej. Lze tak učinit i skrze mobilní telefon jako SMS půjčku.

Rozhodnutí o schválení či zamítnutí půjčky je takřka okamžité. Řada nebankovních společností pro tyto účely používá zautomatizovaný systém posouzení žádostí a dokáže během několika minut žádost vyhodnotit. Ať již kladně či záporně.

U složitějších případů jsou žádosti posuzovány individuálně, což zpravidla vyžaduje čas a náhled reálného zástupce nebankovní společnosti. Takový člověk zpravidla zavolá klientovi zpět a požádá o doplňující informace. Zároveň mu sdělí nejvyšší možnou částku, výši úroku a vyčká na souhlas.

Je-li vše odsouhlaseno oběma stranami, nic nebrání tomu odeslat půjčku ihned na účet. K penězům se tak žadatel může reálně dostat do několika minut, případně hodin, má-li běžný účet vedený u stejné banky jako nebankovní subjekt. Půjčka by však v každém případě měla na účtu promítnout nejpozději do druhého dne.

Půjčka s exekucí na účet

Není tajemstvím, že rychlou půjčku potřebují nejčastěji lidé, kteří již s dluhy mají zkušenosti a častokrát se nacházejí v insolvenci nebo v exekuci. Je vůbec možné získat půjčku s exekucí na účet? Není takový dlužník dopředu odsouzen k odmítnutí?

V prvé řadě je nutné upozornit na fakt, že banky i nebankovní společnosti jsou zákonem povinovány kontrolovat registry dlužníků, zda potenciální klient je či není problémový plátce. Registry evidují veškerou úvěrovou minulost každého, kdo kdy zažádal o půjčku. Ať již úspěšně či neúspěšně, a jakou vykazoval platební morálku.

Na základě těchto údajů si finanční instituce vytvářejí podrobný obrázek o každém žadateli a tyto informace by měly být vodítkem k dalším krokům v procesu žádosti o rychlou půjčku ihned na účet. Banky jsou v tomto ohledu velice rigidní a netolerují žádné finanční klopýtnutí.

Oproti tomu nebankovky jsou vyhlášené benevolentnějším přístupem a nemívají problém uvolnit půjčku rychle bez registru. Respektive s nahlížením do registru, ovšem záznamy v něm pro udrychlá půjčka pro nezaměstnanéělení půjčky nejsou až tak rozhodující. Jelikož si nebankovní sektor sjednává vlastní obchodní podmínky a ceníky poplatků, může si dovolit poskytovat půjčku i rizikovějším klientům.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Co je potřeba splňovat, aby nebankovní společnosti poskytly rychlou půjčku na účet? Pro většinu společností je nutné:

  • být plnoletý
  • mít trvalý (případně přechodný) pobyt v ČR
  • vlastnit běžný bankovní účet
  • mít platný doklad totožnosti
  • mít příjem

Poskytnout úvěr jen tak, bez jakékoli jistoty splátek, je rizikové nejen pro nekompromisní banky, nýbrž také pro instituce nebankovní. Finančníci potřebují vědět, že bude člověk schopen úvěr z něčeho splácet. Ačkoli pro tradiční banky je nezbytný stabilní příjem, ideálně ze zaměstnání na hlavní pracovní poměr, nebankovkám stačí jakékoli pohyby na účtu.

Pro poskytnutí rychlé půjčky bez doložení příjmu je v některých případech dostačující jen uspokojivý obrat na bankovním účtu, kdy nebankovní společnosti nezkoumají, odkud žadatel peníze má a z jakého zdroje. Nicméně pro doložení příjmu jako takového kolikrát stačí například důchodový výměr, rodičovský příspěvek, invalidní důchod, příjem z brigády, atp.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané

S tím se pojí samozřejmě rychlá půjčka pro nezaměstnané. Nezaměstnaní nemohou doložit stabilní příjem či potvrzení o zaměstnání. Musejí tudíž splnit stejné podmínky jako v případě rychlé půjčky bez doložení příjmu. Kromě výše uvedeného lze za příjem uznat také výměr renty, vdovský důchod, či příspěvek na bydlení.

Ať tak či tak. Obecně platí, že rychlé půjčky pro nezaměstnané, bez doložení příjmu, s exekucí a ihned na účet jsou mikropůjčky, to znamená, že půjčená částka zřídkakdy vyšplhá výše než do několika tisíc, maximálně desetitisíc korun.

Bývají hojně využívány jako zápůjčky do další výplaty, pokud člověk nevyšel s platem a potřebuje překlenout pár zbývajících dní do další mzdy. Splatnost bývá krátká, v řádu několika týdnů a s relativně vysokými úroky i RPSN.

Je nutné dát si pozor zejména na poplatky a sankce při případném prodlení se splátkami, neboť sazebník nebankovních společností pamatuje na sebemenší prohřešek a vůči dlužníkům bývá zhola nekompromisní.