Půjčky od soukromých osob – půjčka ihned od soukromé osoby

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete nutně peníze a zjistili jste, že vám v bance nepůjčí, protože máte záznam v registru bankovních institucí, nebo nejste schopni doložit příjem. Pak je pro vás možným řešením půjčka od soukromých osob. Při sjednávání takovéto půjčky nemusíte dokládat účel půjčky, ani výši svého příjmu a záznam v bankovním registru nehraje pro získání půjčky od soukromé osoby roli.
Soukromý věřitelé jsou schopni půjčovat i vyšší sumy peněz, ve většině případů však požadují ručení vaším nemovitým majetkem. U těchto půjček je také zapotřebí počítat s vyšším úrokem než u běžných bankovních půjček. Získání půjčky je rychlé a peníze máte k dispozici mnohdy ihned po podpisu smlouvy. Před oslovením věřitele s žádostí o půjčku je dobré si poskytovatele půjčky prověřit, protože poměrně často se v této oblasti finančního trhu pohybují podvodníci, snažící se využít žadatelovi nepříznivé situace tím, že s ním uzavřou značně nevýhodnou smlouvu s velmi tvrdými sankcemi a podmínkami. Před uzavřením samotné smlouvy si tedy dobře pročtěte smluvní pokuty při neschopnosti splácet a podmínky splácení. Ve svém splátkovém kalendáři si zvolte výši měsíčních splátek tak, aby jste vždy měli dost peněz na splátku a nedostali v průběhu splácení půjčky do problémů.

Opožděná splátka nebo neschopnost splácet jsou často postihovány vysokými pokutami, které dluh dále prohlubují, což v některých případech může skončit i ztrátou nemovitého majetku, kterým za půjčku ručíte.