Půjčka pro ženy na mateřské

Půjčky pro ženy na mateřské jsou ožehavým tématem, neboť málokterá maminka se vyzná v pravidlech, zda o půjčku s dítětem může požádat či nikoliv. Je možné peněžitý příspěvek v mateřství doložit jako pravidelný zdroj příjmu? Kde úspěšně požádat o půjčku pro ženy na mateřské?

Narození dítěte je spojeno s nákupy nových věcí, které dosud domácnost nepotřebovala. Kočárek, dětská postýlka, přebalovací stůl, oblečky, kojenecká výživa a velká spousta plínek. Náklady na výbavu pro miminko se mohou vyšplhat do desetitisíců korun, což je pro domácnost obrovská zátěž. Zejména, je-li matka na dítě sama.

Mateřská dovolená je v České republice stanovena na 28 týdnů, v případě dvojčat či vícerčat 37 týdnů. Finanční příspěvek žena pobírá od státu tehdy, pokud je v zaměstnaneckém poměru, nebo jako OSVČ, která si hradí nemocenské pojištění.

Dle Ministerstva práce a sociálních věcí má nárok na rodičovský příspěvek rodič, který po celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o dítě, které je nejmladší v rodině, a to až do vyčerpání celkové částky 300 000 Kč, nejdéle do 4 let věku tohoto dítěte. V případě, že nejmladším dítětem v rodině jsou 2 a více dětí narozených současně, má rodič nárok až na vyčerpání celkové částky 450 000 Kč.

Na první pohled vysoká částka však zdaleka nepokrývá veškeré potřeby a mnoha matkám nezbývá, než se obracet na finanční instituce s žádostí o půjčku na mateřské.

Půjčka na mateřské

Banky však půjčku na mateřské dovolené ze zásady neposkytují. Mateřský příspěvek je v prvé řadě určen na potřeby plynoucí z péče o dítě a neměl by být použit na splátky spotřebitelského úvěru. Banky zamítnutím žádosti chrání nejen sebe, nýbrž především neopatrné klienty, kterým by problémy se splácením mohly přivodit nechtěné existenční potíže.

Penězuchtivým matkám, většinou samoživitelkám, tak nezbývá, než se obrátit na společnosti nebankovní, které jsou ochotné a připravené posoudit případ od případu. Má-li žena ještě nějaký jiný vedlejší příjem kromě rodičovského příspěvku, nevidí nebankovka v poskytnutí půjčky větší problém.

Půjčka pro ženy na MD

Půjčky pro ženy na MD lze vyřešit online z pohodlí rodinného tepla. Při splnění všech podmínek je půjčka za pár minut u počítače sjednána. Půjčit si zákaznice může už od pětiset korun výše, horní hranice se pohybuje v řádu tisíců, maximálně desetitisíců korun.

Diskrétnost je u nebankovních společnosti na prvním místě. Není se třeba obávat, že by se třetí strana dozvěděla o půjčce pro ženu na MD. Společnost od společnosti se liší v podmínkách, proto je vhodné jednotlivé instituce porovnat a vybrat si tu pravou půjčku na míru, která bude nejvíce vyhovovat.

Stačí připojení k internetu, plnoletost, pobyt na území ČR, vlastní bankovní účet a doklad o příjmu. Nikdo nezkoumá, kam peníze poputují. Půjčka je zcela bezúčelová. Lze si pořídit cokoliv, co je zrovna potřeba, a to včetně nákupu potravin nebo plínek.

Vyřízení žádosti půjčky na mateřské probíhá bleskově, rozhodnutí se zákazník dozví téměř ihned do několika minut. Rovněž samotná suma je odesílána na běžný účet v řádu minut. Nejpozději druhý den. Takové půjčky pro ženy na MD poskytuje například CreditON nebo Emmas Credit.

CreditON půjčka

Půjčka od společnosti CreditON je krátkodobá půjčka v hodnotě od 500 Kč do 20 000 Kč. Jedná se o rychlou půjčku, peníze budou vyplaceny bleskově. Doba splatnosti se pohybuje od 1 do 30 dní.

 • výše půjčky: 500 Kč – 20 000 Kč
 • doba splatnosti až 1 měsíc
 • půjčka bez ručení
 • jasné a přehledné podmínky
 • rychlé vyřízení žádosti

U žádosti o CreditON půjčku je potřeba vyplnit také počet členů domácnosti, celkové příjmy a výdaje, počet členů s příjmem, výši měsíčního příjmu a osobní údaje. Na základě těchto dat CreditON vyhodnocuje žádosti a nabízí nejvyšší možný typ úvěru.

Emmas Credit

Emmas Credit půjčka neboli CreditGo je nebankovní půjčka od společnosti Emmas Credit s.r.o. Nabízí úvěry od 500 Kč do 20 000 Kč. Dobu splatnosti lze nastavit až na 30 dní a peníze lze využít jako bezúčelovou půjčku na mateřské.

 • výše půjčky: 500 Kč – 15 000 Kč u prvního úvěru, pro stávající klienty do 20 000 Kč
 • splatnost od 5 do 30 dní
 • rychlé vyplacení finančních prostředků
 • nabídka slevových kódů, bonusů a soutěží
 • férové jednání
 • nulové poplatky za uzavření půjčky i za její vedení

Ke schválení žádosti jsou potřeba dva doklady totožnosti, výplatní pásky za poslední 2 měsíce a výpis z bankovního účtu nebo daňové přiznání. Nevlastní-li žadatel bankovní účet, lze využít i cizí účet, pokud k němu má klient zřízeno dispoziční právo a může jej doložit.

Dlouhodobé půjčky ženám na mateřské

Dlouhodobé půjčky ženám na mateřské jsou u klasické banky vyloučená věc. Statistiky ukazují, že ženy na mateřské jsou jedna z nejpočetnějších skupin, které podávají žádosti o úvěr. Nízký příjem jim však zpravidla nedovolí získat větší obnos než 20 000 Kč. A jak je to s půjčkou na rodičovský příspěvek?

I dvacet tisíc se však dá rozložit do delší doby a splácet malými částkami postupně. Přestože díky dlouhodobějšímu splácení zaplatí na úrocích více, měsíční splátky budou nižší a únosnější pro napjatý rozpočet. Je tudíž potřeba vyhledat nabídky nebankovních půjček, které poskytují měsíční splátky a nikoli jednorázovou platbu. Což může být například společnost Ferratum.

Ferratum půjčka

Náklady na dítě se mohou vyšplhat do velkých výšin, proto je na začátku mateřství potřeba mnoho peněz. Půjčka Ferratum nabízí matkám pomocnou ruku a umožňuje jim získat až 9 000 Kč bez úroků. Vše probíhá online. Žádost, vyhodnocení, schválení i odeslání peněz na bankovní účet.

Ferratum půjčky jsou určené každému, kdo splní podmínky, včetně rodičů na mateřské. Pro schválení postačí doklad totožnosti a věk mezi 21 až 85 lety. Je-li matka na mateřské stálou klientkou společnosti Ferratum, může zažádat také o vyšší půjčku Ferratum Credit s předem schváleným limitem od 2 500 Kč do 80 000 Kč. Ta umožňuje opakované čerpání financí bez dalšího papírování na způsob kontokorentu.

Napoprvé je půjčka Ferratum Credit až na 30 dnů zdarma. Klient splácí jen úroky dle počtu dnů a poplatek za čerpání částky ve výši 12,5 %. Při běžném čerpání po bezúročném období začíná měsíční úroková sazba na 5,75 %. Tento produkt, jenž lze využívat na mateřské opakovaně, snižuje náklady na půjčku až o 33 %.

Reprezentativní příklad: Půjčka 20 000 Kč. Minimální trvání úvěru 61 dní. Úroková sazba 12,25 % p.m. RPSN 299,98 %. Výše měsíční splátky 13 % (min. 1 000 Kč). Poplatek za schválení, čerpání a předčasné splacení úvěru je 0 Kč. Poplatek za vedení účtu je 0 Kč. Celková částka splatná při jednorázovém čerpání 20 000 Kč a splácením 12 měsíců je 35 919,48 Kč při výši měsíční splátky 2 999,29 Kč.

Hypotéka na mateřské

Hypotéka na mateřské zní téměř jako utopie. Mateřská dovolená trvá jen několik měsíců, oproti tomu hypotéku si lidé berou i na několik desítek let. Nelze tudíž příjem z mateřské považovat za dostatečné ručení splátek.

Jak získat hypotéku na mateřské? Ve všech případech bude lepší, pokud žena nebude o hypoteční úvěr u banky žádat sama. Manžel se standardním příjmem ze stálého zaměstnání jako spolužadatel výrazně zvyšuje šance na získání hypotéky.

Dále pomůže, má-li žena kromě peněžité pomoci v mateřství i další příjmy. Například z podnikání, pronájmu nemovitosti, brigádu, výsluhový příspěvek nebo rentu a výnosy z investic. Za relevantní příjmy nelze však považovat podporu v nezaměstnanosti, příspěvek na bydlení, přídavky na děti, ani částečný invalidní důchod.