Jak získat půjčku na auto bez registru?

Existuje možnost získat půjčku na auto bez nahlížení do registru. Pravděpodobně však klient nakonec zaplatí vyšší úrokovou sazbu a bude muset vynaložit trochu více úsilí, aby si zajistil financování.

Banky a prodejci automobilů obvykle provádějí kontrolu bonity dlužníků, kteří žádají o úvěr na auto. Pokud má dlužník nižší bonitu, je považován za osobu s větším rizikem nesplácení úvěru a úvěr mu bude zamítnut nebo mu bude nabídnuta vyšší úroková sazba.

Pokud má člověk špatný úvěr – nebo nemáte žádný úvěr – půjčka na auto bez kontroly registru může být tou správnou volbou.

Co je potřeba k získání půjčky na auto bez registru?

I když je možné získat půjčku na auto bez registru, někdy je potřeba však předložit důkazy, že budete schopni dluh splatit. Věřitel si bude chtít ujistit, že je dlužník schopen splácet půjčku, i když je ochoten riskovat na základě jiných informací, než je bonita. Téměř jistě bude potřeba předložit doklad o stálém zaměstnání.

Klient byl měl být připraven ukázat potenciálnímu věřiteli výplatní pásky ze svého zaměstnání co nejdéle zpětně. Čím déle je zaměstnán ve svém současném zaměstnání, tím lépe. Záležet bude také na tom, kolik vydělává. Existují však také půjčky bez doložení příjmu.

Další způsoby, jak prokázat svou spolehlivost

Jakýkoli důkaz, že je klient spolehlivým dlužníkem, pomůže. Pokud si například klient vzal předchozí půjčky na jiné věci (nábytek, jiná vozidla atd.) a včas je splatil, shromážděte doklady, které to dokazují, by měl přinést s sebou.

Doložit lze také poslední účty za komunální služby (ty, které jsou napsány na jméno dlužníka), aby prokázal, že je důsledně a včas platí. A pokud náhodou vlastní nějaký jiný hodnotný majetek, budou se hodit doklady o jeho vlastnictví. Mohl by být přijat jako zástava nebo alespoň považován za další důkaz, že se lze na klienta spolehnout při splácení půjčky.

Použití zástavy k zajištění úvěru může mít za následek ztrátu majetku v případě, že dlužník úvěr nesplatí.

Přivést si ručitele

Mít ručitele není možnost pro každého. Nicméně pokud se podaří někoho získat ke spolupodpisu, má dlužník mnohem větší šanci na získání půjčky.

Je však důležité mít na paměti, že pokud nebude dlužník splácet, břemeno padne na ručitele. Dbejte proto na to, abyste respektovali průběh půjčky a spláceli včas. V opačném případě riskujete, že přijdete nejen o svůj vůz, ale také o důležitý osobní vztah.

Zachovat si důvěru

Klient by se neměl bát se poohlédnout po jiném poskytovateli úvěru. Začít může u své banky, pokud má běžný nebo spořicí účet. Informovat se také může u své pojišťovny. Obě se často zabývají také poskytováním úvěrů na auto a mohou být ochotny poskytnout lepší podmínky než prodejce automobilů.

A na závěr. Klient se nesmí být vyjednávat. Je potřeba si to přiznat: člověk se záznamem v registru není ideální dlužník a pravděpodobně bude muset platit vysokou úrokovou sazbu. Je nutné mít na paměti, že věřitelé se živí poskytováním půjček a klienty potřebují. Nikdy není na škodu požádat o nižší sazbu nebo lepší podmínky.