Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka je užitečným nástrojem, který přijde vhod při vybírání hypotéky. Jak hypoteční kalkulačka funguje a kde ji najít?

Hypoteční úvěry nabízejí všechny banky a dokonce i některé nebankovní společnosti, proto může být složité se v nabídce zorientovat a vybrat ten pravý. Pomoci může právě hypoteční kalkulačka, která výběr toho nejvýhodnějšího produktu usnadní. Její součástí jsou totiž nejnovější podmínky hypoték.

Hypoteční kalkulačky lze najít na webových stránkách jednotlivých poskytovatelů hypoték. Nabízejí orientační výpočet měsíčních splátek, celkové splatné částky a dalších klíčových parametrů.

Další možností jsou hypoteční kalkulačky na nezávislých webech věnovaných financím. Tyto kalkulačky většinou fungují zároveň jako srovnávače dostupných hypoték, díky čemuž není nutné navštěvovat web každé banky zvlášť.

Existuje také kalkulačka mimořádné splátky hypotéky, která spočítá, jaký vliv bude předčasné splacení na úvěr vliv a zda se vyplatí snížit splátky.

Výběr hypotéky není radno podcenit, jelikož se jedná o závazek na velmi dlouhou dobu. Právě hypoteční kalkulačky mnohdy pomohou ke správnému rozhodnutí.