Hotovostní půjčka na ruku – v hotovosti


Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Půjčka v hotovosti si našla svoje místo u nebankovních institucí. Někteří lidé dávají přednost, když dostanou peníze v hotovosti od kurýra. Důvodů může být mnoho. Je to tak přehlednější, smlouva je podepsána osobně a není třeba nic dojednávat po internetu. Peníze je také možné vyplatit na benzince. Kdo poskytuje hotovostní půjčky?

Naštěstí je pravdou, že hotovostní půjčky nabízí v tuzemsku poměrně dost nebankovních společností. Tento článek nabízí o této záležitosti více a přináší pár tipů na to, jak získat peníze v hotovostní formě.

Půjčka v hotovosti: Bez poplatků za vyřízení

Někomu by se možná mohlo zdát, že vyřízení půjčky v hotovosti si vyžádá jisté výdaje navíc. Přece jen, není to záležitost, která by šla vyřídit stoprocentně online. Peníze takzvaně z ruky do ruky ale vůbec nic nestojí na poplatcích za vyřízení apod. Hotovostní půjčka na ruku má však jisté podmínky, které ta bezhotovostní mít nutně nemusí.

Některé hotovostní půjčky lze sjednat až po dosažení věku 21 let, jiné jsou možné standardně od 18 let. Důležité je, aby si člověk připravil dva doklady totožnosti. Avšak u některých mikropůjček, které se vyřídí online formou, může stačit jen číslo občanského průkazu. Existuje i půjčka na občanský průkaz, poskytována nebankovními společnostmi.

Půjčit si lze i vyšší částku a díky osobní dohodě pak i splácení rozložit do delšího časového horizontu. Hotovostní půjčka je skvělá i pro ty, kteří z nějakého důvodu nemají bankovní účet.

Kurýr se u takových klientů může v pravidelných intervalech doma zastavit a vybrat splátku. V neposlední řadě mohou být – v některých případech – hotovostní půjčky rychleji vyřízené než ty bezhotovostní. Obchodní zástupci nebankovních společností jsou totiž „v provozu“ i během svátků nebo víkendových dnů.

Hotovostní půjčka a její nevýhody

Stejně jako všechny jiné produkty má i hotovostní půjčka na ruku bez účtu jisté nevýhody. Co všechno mezi ně patří? Na co si musí žadatelé o hotovostní půjčky dávat pozor?

První nevýhoda je tu poměrně citelná. Prostě a jednoduše žadatel zaplatí za úvěr více. Vyšší úroky i vyšší RPSN. Nebankovní společnost prostě musí své zaměstnance nějak zaplatit a navýšení výdajů si kompenzuje i tímto způsobem. Ve většině případů navíc splátky je třeba dodávat každý týden, kurýr přijede tedy ne jednou, ale hned čtyřikrát do měsíce a bude očekávat peníze. Právě tohle může být přece jen trochu stresující záležitost.

Plusem pak je fakt, že k vyřízení hotovostní půjčky nemusí mít žadatel ručitele, stejně tak není nutné dávat cokoliv do zástavy (jako například nemovitý majetek). Hotovostní půjčka nemá moc smysl například tehdy, umožní-li žadateli banka sjednat kontokorentní úvěr nebo pravidelně využívá bankomat.

Pozor na hotovostní půjčky na směnku

Hledá-li člověk na internetu: „hotovostní půjčky na směnku“, možná se podiví, že takové nabídky nenajde u renomovaných bankovních a nebankovních společností. Jak to? Půjčky na směnku prakticky vymizely, jelikož si na ně ČNB v roce 2013 posvítila – zakázala je. Tento cenný papír se zkrátka ne jednomu dlužníkovi vymstil, zvláště pokud se ručilo nemovitostí či jinou movitou věcí.

Nevýhodné hotovostní půjčky na směnku nabízejí pouze soukromníci, kteří nejsou pod dohledem ČNB a to je problém. Nejenže dlužník nemá takovou ochranu, jako tomu je u spotřebitelského úvěru, ale půjčky jsou lichvy. Taková půjčka se mnohonásobně přeplatí, navíc hrozí nekalé praktiky, které dostanou dlužníka do dluhové pasti.

S hotovostními půjčkami na směnku se pojí velké riziko a nebezpečí, tito soukromníci totiž účelně cílí na rizikové klienty, tedy nechtějí dlužníkovi pomoc, ale naopak počítají s tím, že dlužník nezvládne splácet. Že je to od nich nečestné? S tím si rozhodně starosti nedělají, hlavně jim jde o to, aby si napakovali kapsy.

Lidé ve finančních potíží nesmí skočit na lep takovým podvodníkům, do života to přinese značné problémy, hrozí ztráta střechy nad hlavou, exekuce či insolvence. Je-li už člověk v exekučním nebo insolvenčním řízení, půjčky na směnku od soukromníků, kteří půjčí opravdu všem, jsou vstupenka do hlubšího pekla, z nějž už se nelze snadno vyškrábat.

V praxi pak dlužníky navíc obtěžují vymahači dluhů, kteří příliš neoplývají chováním milých osob. Naše redakce doporučuje, aby se lidé takovým půjčkám vyhnuli.

Je možná hotovostní půjčka pro nezaměstnané?

Ztráta zaměstnání dokáže zaskočit, nemá-li člověk pravidelný zdroj příjmu, bude pro něj těžší získat půjčku. To ale dává smysl, protože pravidelný příjem je důležitý proto, aby si instituce ověřila, že klient bude mít z čeho půjčku splácet. Zdroj příjmu však není jen výplata, ale i starobní a invalidní důchod a mateřská.

Je-li člověk bez zaměstnání a jakéhokoliv jiného zdroje příjmu, získat bankovní půjčku bude pravděpodobně nereálné. Hotovostní půjčky pro nezaměstnané však nabízí některé nebankovní instituce. To je určitě pro někoho dobrá zpráva. Nicméně častěji se tyto půjčky vyplácí na bankovní účet.

Vesměs mají hotovostní půjčky pro nezaměstnané něco podobného. Zpravidla se jedná o částky do několika tisíc s krátkou dobou splatností, a to do 30 dní. Často se tato půjčka vrací formou jedné splátky, která zahrnuje úrok a další poplatky s tím spojené. Klient si však za takovou půjčku připlatí, pojí se s nimi vyšší úročení a vysoké sankce v případě nesplácení.

Jak funguje půjčka na OP v hotovosti?

Chce-li člověk jednoduché vyřízení žádosti, poskytují některé nebankovní instituce půjčky na OP v hotovosti. Tyto půjčky se hodí pro ty, kteří potřebují menší částky k zapůjčení a bez složité administrativy a zbytečného čekání.

Obecně půjčky na OP se pojí s jednoduchým vyřízením, k žádosti stačí dodat minimum dokladů, nejlépe pouze občanský průkaz bez nutnosti dalšího ověření. Aby byla žádost kladně vyhodnocena, je třeba, aby člověk splnil základní podmínky pro půjčky na OP v hotovosti (plnoletost, nutnost stabilního a pravidelného zdroje příjmu a trvalý pobyt na území ČR).

Zvláště u těchto půjček často ani nehraje roli, zda má klient nějaký ten negativní zápis v registrech dlužníků. Každou žádost instituce vyhodnocuje individuálně podle žadatele.

Půjčky na OP v hotovosti mají vyšší úročení, krátkou dobu splatnosti a vysoké poplatky v případě porušení smluvních podmínek. Jejich vyplácení probíhá v hotovosti, buď kurýr přijede za klientem až domů, nebo se domluví místo. Oblíbeným místem vyzvednutí jsou i čerpací stanice.

Půjčka v hotovosti na benzince – CreditPortal

Když člověk potřebuje rychle peníze a nejlépe v hotovostní podobě, nabízí se produkt, a to půjčka v hotovosti na benzince. Jedná se o takovou půjčku, o kterou si žadatel zažádá online přes formulář, následně je půjčka vyplacena na čerpací stanici.

Mezi poskytovatele půjčky v hotovosti na benzince patří CreditPortal.

Parametry půjčky CreditPortal vyplacené na čerpací stanici:

 • Částka půjčky v hotovosti na benzince: 500 Kč – 4 900 Kč
 • Doba splatnosti do 30 dní
 • Úroková sazba 40 % p.a.
 • RPSN od 1 079 625,70 %

U CreditPortal může člověk požádat o půjčku až do výše 30 000 Kč, tam je ale podmínka – bankovní účet. Aby člověk sjednal půjčku, zadá do kalkulačky požadovanou částku a dobu, do kdy půjčku vrátí, maximálně však do 30 dní. Žadatel musí zvolit buď bezhotovostní půjčka Credit 30, nebo půjčku na čerpací stanici. Kalkulačka zobrazí poplatky, úrok v korunách, splatnost, celkovou cenu půjčky, úrokovou sazbu a RPSN.

Zájemce vyplní formulář, kde uvede základní údaje (jméno, adresa, e-mail), zdroj příjmu a pravidelné měsíční výdaje. Bude potřeba, aby žadatel nahrál dva doklady totožnosti, výplatnici a výpis z účtu.

Hotovostní půjčka o víkendu 

Hotovostní půjčky o víkendu jsou stále oblíbenější díky pohodlnosti a rychlosti procesu. Požádá-li žadatel o půjčku online, může získat potřebné finanční prostředky téměř okamžitě (do 24 hodin). Díky tomu jsou hotovostní půjčky o víkendu skvělou volbou pro ty, kteří potřebují rychlý přístup k finančním prostředkům a nemohou čekat na bankovní půjčku.

Obvykle se hotovostní půjčky o víkendu využívají na mimořádné výdaje, jako jsou výdaje na opravu auta nebo opravu domácnosti. Používají se také na každodenní výdaje, jako jsou potraviny, účty a nájemné. Peníze lze použít na libovolný účel a zpravidla nepodléhají žádným omezením.

Proces žádosti o hotovostní půjčku o víkendu je podobný jako u každé jiné žádosti. Na stránkách žadatel použije kalkulačku a vyplní formulář. Zájemce předloží doklady totožnosti, doklad o příjmu, adresu a další osobní údaje.

Při žádosti o hotovostní půjčku o víkendu je důležité mít na paměti, že úrokové sazby jsou vyšší, dále se s nimi také pojí vysoké poplatky v případě nesplácení. Jedná-li se o menší částku, obvykle bývá splatnost do 30 dní.

Mezi poskytovatele hotovostních půjček i o víkendu patří Provident, Razdva půjčka a Ferratum.

Přehled poskytovatelů hotovostní půjčky na ruku 

Půjčky ihned v hotovosti neboli hotovostní půjčky na ruku výhradně nabízí nebankovní instituce. Kdo patří mezi poskytovatele? Jsou to například společnosti jako Provident, Tesco, Home Credit či Express Cash. Zvažovat lze i firmy jako StartMoney, HelpFinancial nebo kupříkladu Smart půjčka.

Přehled poskytovatelů půjček v hotovosti

PoskytovatelVýše půjčky v hotovostiÚrokSplatnost
Ferratum2 500 Kč – 80 000 Kčod 12,25 %Flexibilní
Express Cash5 000 Kč – 70 000 Kčod 8 %14 – 20 měsíců
CreditPortal500 Kč – 30 000 Kčod 40 %5 – 30 dnů
Provident 6 000 Kč – 130 000 Kčod 21,31 %6 – 36 měsíců
Tabulka poskytovatelů půjček v hotovosti.

Půjčka ihned v hotovosti – Provident

Společnost Provident nabízí klientům jak rychlé bezhotovostní půjčky, tak půjčku ihned v hotovosti. Zájemce si také může vybrat, zda bude mít zájem o základní Půjčku Provident nebo Půjčku Provident s balíčkem plus.

Rozšíření půjčky o balíček Plus zahrnuje výhody jako:

 • Poskytnutí a splácení půjčky v hotovosti
 • Ochrana před sankcemi z prodlení
 • Výše splátek podle potřeb a možností
 • Splátkové prázdniny
 • Pomoc od finančního asistenta při sjednávání půjčky a během splácení
 • Peníze ihned k dispozici po podepsání smlouvy

Základní Půjčka Provident poskytuje až 130 000 Kč na bankovní účet, přičemž peníze se vyplácí do 7 dnů. Chce-li člověk vyplacení půjčky v hotovosti, měl by zvážit Půjčku Provident s balíčkem Plus. Právě tato půjčka má peníze v hotovostní formě, ihned po podepsání smlouvy.

K oběma variantám je možné uzavřít pojištění schopnosti splácet (pojištění Komplex), a to za 129 Kč měsíčně. Takové pojištění se vyplatí, aby se člověk chránil, když přijde dlouhodobá nemoc či úraz.

Dalším produktem, který tato společnost nabízí, je Provident půjčka 10+1. Jedná se o krátkodobou půjčku 10 000 Kč – 40 000 Kč, kterou klient splácí v 11 splátkách. Nabízí flexibilní podmínky a v případě rozšíření půjčky o balíček Plus, získá zájemce hotovostní půjčku na ruku.

Krátkodobá půjčka Provident úrok od 19,48 % p.a.

Sjednat Půjčku 10+1 >

Základní podmínky pro sjednání Půjčky Provident:

 • Plnoletost
 • Pobyt na území ČR
 • Doložení příjmu za poslední 2 měsíce (potvrzení o příjmu nebo výpis z účtu či daňové přiznání)

Na stránkách Providentu využije člověk kalkulačku, na niž si zadá výši půjčky a měsíční splátku. Stačí pak vyplnit formulář, nahrát doklad totožnosti a další potřebné dokumenty, které jsou nutné ke schválení, jako je potvrzení o příjmu.

Následně bude žadatele kontaktovat finanční asistent, jenž připraví smlouvu. Po jejím podepsání, jedná-li se o Provident půjčku s balíčkem Plus, vyplatí půjčku ihned v hotovosti.

Shrnutí, jak získat peníze v hotovostní formě

Nabídka nebankovních poskytovatelů je opravdu pestrá a široká. A získat peníze v hotovostní formě není problém, a to dokonce ani o víkendu. Každý žadatel by si měl ale provést nezávislé srovnání půjček. Nikdy není dobré, aby člověk jakoukoli půjčku uspěchal, protože to může přinést nepříjemné finanční potíže. U nebankovních půjček je vyšší zúročení a vysoké poplatky v případě porušení smluvních podmínek.

I malé půjčky se mohou pěkně prodražit, zvláště když se člověk dostatečně neinformuje na sankce za prodlení. I tu nejmenší hotovostní půjčku na ruku je třeba vybírat s rozvahou, je více než důležité, aby člověk zvolil licencovaného poskytovatele ČNB.

Půjčka v hotovosti může být rychlým řešením, jak se vypořádat s rozbitou ledničkou či jiným nutným výdajem. Nebezpečné jsou pak hotovostní půjčky na směnku, kdy často poskytovatel je soukromá osoba, která nevlastní licenci.