Půjčka bez doložení příjmu

Půjčky bez potvrzení o příjmu jsou řešením financování pro lidi, kteří nemohou doložit svůj příjem ze zaměstnání nebo podnikatelské činnosti. Také je řešením pro ty, kteří ztratili zaměstnání a potřebují překlenout období, kdy nemají žádný příjem.

Dnes je běžné přidávat k příjmu zaměstnance finančními bonusy, které ale zaměstnavatel nepřiznává (např. diety). Stejně tak živnostníci mohou mít příjmy, se kterými jsou schopni splácet půjčky, ale po odečtení nákladů v daňovém přiznání jim vychází jako nulové. V očích finančních společností jsou bráni jako nebonitní žadatelé a žádost o půjčku jim je automaticky zamítnuta.

Soukromí investoři, kteří poskytují nebankovní půjčky bez doložení příjmu si tento fakt uvědomují a vědí, že skutečné příjmy se liší od těch prokazatelných. Půjčky bez dokládání příjmu jsou oblíbenou a ve většině případů jedinou variantou, jak získat potřebné finanční prostředky.

Expres půjčka bez doložení příjmu – pro koho je vhodná

Půjčka bez doložení příjmu se hodí, pokud žadatel nemůže z jakéhokoliv důvodu doložit svůj příjem. Zároveň pokud žadatel ztratil zaměstnání a potřebujete peníze pro období bez příjmu financí, je pro něj půjčka bez prokazování příjmu pravým řešením.

Odpoví-li žadatel na jednu z níže uvedených otázek kladně, jsou pro něj půjčky bez prokazování příjmů řešením finanční situace.

1. Prokazatelná výše příjmu je nízká a na základě toho v bance žádost zamítnou?
2. Je složité doložit příjem z jakéhokoliv důvodu?
3. Není uzavřen pracovní poměr a z toho důvodu nelze doložit příjem, i když je dostatečný na to, aby byl žadatel schopen splácet půjčku bez příjmu?

Výhodou nebankovní půjčky bez doložení příjmů je nenahlížení do registru dlužníků, jako je například Solus. Je potřeba podotknout, že nejlépe hodnocené půjčky však obvykle doklad o příjmu vyžadují. Bez příjmu lze získat pouze dražší a méně důvěryhodné půjčky.

Najít půjčku

Půjčka bez doložení příjmu může být vhodná také pro lidi, kteří byli propuštěni, přechází mezi zaměstnáními nebo se snaží najít práci. Jen je potřeba si dobře rozmyslet, zda je půjčka dobrým nápadem.

Pokud zájemce nemá žádný pravidelný příjem, bude pravděpodobně velmi obtížné získat půjčku – a to i v případě, že má relativně dobrou bonitu.

To však neznamená, že je to nemožné. Pokud půjčku zájemce potřebuje – a pokud si je jist, že si může dovolit měsíční splátky – mohou existovat možnosti, i když budou pravděpodobně omezené.

Půjčka může vyplnit finanční mezeru nebo zachránit – zejména v případě nouze. Zájemce by ji měl však dobře promyslet, protože pokud nebude schopen splácet, může se dlouhodobě zadlužit a poškodit si bonitu a mít problémy s úvěrovými registry a dokonce hrozí i exekuce.

Jaké výhody půjčka bez doložení příjmu přináší?

Půjčka bez doložení příjmu má bezesporu své výhody. Patří mezi ně zajména tyto:

 • půjčka až 300 000 Kč
 • vysoká míra průchodnosti žádostí
 • pro žadatele, kteří nemohou doložit pravidelný měsíční příjem
 • pro nezaměstnané, důchodce nebo ženy na mateřské dovolené
 • nastavení nejnižších splátky půjčky bez prokazování příjmu
 • bez poplatků předem
 • žádné volání na drahá telefonní čísla typu 900
 • velmi rychlé vyřízení expres půjčky bez doložení příjmu z pohodlí domova přes online žádost půjčky bez příjmu

Při uzavírání smlouvy o půjčce bez doložení příjmu je v každém případě nezbytné řádně pročíst smlouvu a nebankovní společnost předem prověřit.

Lze získat půjčku, pokud je zájemce nezaměstnaný nebo pobírá dávky?

Existuje šance, že zájemce bude moci získat půjčku, když je bez práce, ale bude to pravděpodobně mnohem obtížnější, než kdyby pracoval. Někteří poskytovatelé jako například banky nepůjčí nikomu, kdo nemá práci. Je to proto, že budou mít obavy, že zájemce nebude mít dostatečný příjem na splácení dluhu. Pokud zájemce hledá půjčku a je nezaměstnaný nebo pobírá dávky, výběr bude pravděpodobně omezenější.

Přesto není nemožné si půjčit, když zájemce nepracuje. Půjčku může získat, zejména pokud má nějaké úspory nebo majetek, například dům, je v důchodu nebo pobírá pravidelné státní dávky a má dobrou bonitu. Půjčka, kterou může získat, však bude pravděpodobně nižší než půjčky nabízené pracujícím a pravděpodobně bude nabídnuta mnohem vyšší úroková sazba.

Jaké půjčky jsou k dispozici pro osoby pobírající dávky?

Pobírání dávek by nemělo automaticky bránit v získání půjčky. K dispozici je celá řada různých půjček a možná zájemce zjistí, že na ně má nárok. Než však o půjčku požádá, je třeba se podívat na výši měsíčních splátek a ujistit se, že si ji může dovolit. Pomocníkem je online kalkulačka půjček, jedná se o užitečným nástroj pro zjištění, kolik bude půjčka stát.

Lidé pobírající dávky mohou mít nárok na některé typy půjček. Mezi tyto možnosti patří:

 • Specializované půjčky bez registru: Někteří věřitelé se zaměřují na tento segment uživatelů a mohou nabídnout nabídky pro osoby na dávkách, které mohou mít špatnou bonitu. Je potřeba očekávat, že částka, kterou si lze půjčit, bude pravděpodobně nízká a úrokové sazby budou poměrně vysoké.
 • Zajištěné půjčky: Tyto půjčky jsou pro poskytovatele méně rizikové, protože zájemce musí dát do zástavy nějaký cenný majetek, například dům nebo auto. I když to může pomoci zajistit půjčku, je potřeba myslet na to, že majetek zájemce jako dům bude zabaven, pokud nebude zájemce schopen splácet.
 • Osobní půjčky s vysokým úrokem: Někteří poskytovatelé přijímají osoby pobírající dávky na osobní nezajištěné půjčky. Protože je však jejich riziko vyšší, bude úroková sazba vyšší než průměrná.
 • Půjčky s ručitelem: Půjčka s ručitelem je podobná osobní půjčce, ale v tomto případě zájemce požádá blízkého přítele nebo člena rodiny, aby se věřiteli formálně zaručil, že půjčku splatí, pokud nebude zájemce splácet. Zájemce i ručitel jsou právně odpovědní za půjčku.
 • Půjčky před výplatou: Jako nezaměstnaná osoba je rozumné vyhnout se půjčkám před výplatou. Tyto půjčky mají zpravidla vysoké úrokové sazby, krátkou dobu splatnosti a ukládají vysoké pokuty, pokud je dlužník nezaplatí.

Měl by si nezaměstnaný vzít půjčku

Zda by si nezaměstnaný měl vzít půjčku závisí na osobní a finanční situaci. Půjčka má své výhody i nevýhody – proto si dát čas na zvážení možností a zvážit alternativy – včetně toho, zda by nebylo lepší počkat a našetřit si na to, co zájemce potřebuje nebo požádat o pomoc přátele či rodinu. Pokud se rozhodne, že půjčka je nejlepší volbou, poohlédnout se po nejlepších nabídkách, aby si zajistil, že půjčka bude nejvýhodnější.

Výhody půjčky bez příjmu a zaměstnání

Získání půjčky znamená rychlejší přístup k finančním prostředkům ve srovnání s šetřením – to by se mohlo hodit v případě nouze. Měli by si zájemce však být jistý, že si může dovolit měsíční splátky, jinak by se mohl dostat do horší finanční situace.

Půjčka obvykle nabízí pevnou úrokovou sazbu a pevnou dobu splatnosti (délku půjčky), což by mělo pomoci při sestavování rozpočtu. Na rozdíl od kontokorentního úvěru nebo kreditní karty nenabízí půjčka otevřenou úvěrovou linku, takže nehrozí pokušení půjčit si více.

Půjčku lze použít ke konsolidaci půjček a jiných drahých dluhů na jednom místě – díky tomu je snazší mít přehled o svých dluzích a potenciálně je levnější.

Nevýhody půjčky bez zaměstnání

Pokud je zájemce o úvěr nezaměstnaný, obvykle se setká s vyššími úrokovými sazbami u půjček. Je to proto, že poskytovatelé považují takové zájemce za osoby s vyšším rizikem nesplácení, pokud mají nízký nebo žádný příjem nebo pobírají dávky.

Půjčka zvýší dluhové zatížení zájemce. Půjčku si je třeba dobře rozmyslet, zejména pokud již má zájemce jiné dluhové závazky, jako jsou jiné úvěry, úvěr na auto nebo kontokorentní úvěr.

Pokud se zájemce dostane do finančních potíží a nebude schopen splácet půjčku, pravděpodobně jej postihnou sankční poplatky a ještě vyšší úrokové sazby. Mohlo by to také poškodit jeho úvěrový rating a záznam v registrech. Mohl by skončit s nezvladatelnými dluhy, což by mohlo být velmi stresující a složitá životní situace.

Jak získat půjčku s nízkým nebo žádný příjmem?

Pokud má zájemce nízký příjem, může zvýšit své šance na přijetí půjčky tím, že si zvýší svou bonitu.

Mezi pravidla pro zvýšení bonity patří vždy včas splácet všechny nesplacené dluhy. Zmeškání splátek poškodí bonitu a dodržování splátek by bonitu mohlo zlepšit.

Za jak dlouho obdrží zájemce peníze, pokud bude úvěr schválen?

Jak dlouho bude trvat, než zájemce získá půjčku a peníze, závisí na poskytovateli půjčky. Různí poskytovatelé mají různé postupy pro vyplácení finančních prostředků z půjčky. Obecně však platí, že by to mělo být do několika dnů od úplného schválení žádosti – pokud byla žádost jednoduchá. Pokud se vyskytnou nějaké problémy nebo je třeba provést další kontroly, bude to pravděpodobně trvat déle.

Jaké jsou alternativy půjčky, pokud je zájemce nezaměstnaný

Pokud je zájemce nezaměstnaný, mohou existovat alternativy k půjčce, například povolené přečerpání účtu ve formě kontokorentu nebo kreditní karta. Ty by však měly být zvažovány pouze v případě, že je tento druh úvěru je cenově dostupný a že se zájemce nedostane do trvalých dluhů.

Pokud zájemce potřebuje malou finanční pomoc, která pomůže překonat složité období, je vhodnější obrátit se na rodinu a přátele. Případně, pokud má trochu času, zkusit si každý týden odkládat malé částky, aby ušetřil na to, co potřebujete.

Porovnání půjček

Vyplatí se na internetu porovnat půjčky, protože tak zájemce získá přehled o tom, jaká je jeho šance na přijetí ještě předtím, než o půjčku požádá.

Je potřeba si uvědomit, že pokud má zájemce nízké bonitu, problémy s registry a je v současné době nezaměstnaný a nemá žádný příjem, je vysoce pravděpodobné, že nebude žádost o úvěr hned přijata. Přesto podívat se na nabídky a na možné úrokové sazby nic nestojí a může to pomoci s rozhodnutím.

Pro porovnání půjček od předních poskytovatelů stačí říct něco o zájemci a o tom, na co chce půjčku, pak vyfiltrovat výsledky – a pokud má na půjčku nárok, projít nejlepší nabídky, které vyhovují potřebám.