Nebankovní půjčka bez doložení příjmů

Půjčka bez potvrzení příjmů je možností financování pro lidi, kteří nemohou doložit svůj příjem ze zaměstnání nebo podnikatelské činnosti. Je řešením pro ty, kteří ztratili zaměstnání a potřebují překlenout období, kdy nemají žádný příjem. Jaké možnosti nebankovní půjčky bez doložení příjmů jsou? Které výhody a nevýhody s sebou přináší?

Bankovní společnosti poskytují půjčky s jasnými požadavky a podmínkami, které mohou pro žadatele znamenat nesplnitelné faktory pro získání financí. V očích finančních společností jsou bráni jako nebonitní žadatelé a žádost o půjčku je automaticky zamítnuta. Řešením jsou nebankovní půjčky bez doložení příjmů.

Soukromí investoři, kteří poskytují nebankovní půjčky bez doložení příjmů si fakt nedosažitelnosti prokázání uvědomují a vědí, že skutečné příjmy se mohou lišit od prokazatelných. Rychlé půjčky bez příjmu jsou oblíbenou a pro řadu osob jedinou variantou, jak získat potřebné finanční prostředky.

Expres půjčka bez doložení příjmů – pro koho je vhodná

Rychlá půjčka bez doložení příjmů ihned na účet se hodí, pokud žadatel nemůže z jakéhokoliv důvodu doložit svůj příjem. Pokud žadatel ztratil zaměstnání a potřebuje peníze pro období bez příjmu, je pro něj půjčka bez prokazování příjmu dobrým řešením.

Odpoví-li žadatel na jeden z níže uvedených bodů kladně, jsou pro něj půjčky bez příjmů vhodné.

1. Prokazatelná výše příjmu je nízká, v bance žádost zamítnou.
2. Je složité doložit příjem.
3. Není uzavřen pracovní poměr, proto nelze doložit příjem, i když je dostatečný.

Výhodou nebankovní půjčky bez doložení příjmů je nenahlížení do registru dlužníků. Je třeba podotknout, že nejlépe hodnocené půjčky však obvykle doklad o příjmu vyžadují. Bez příjmu lze získat dražší a méně důvěryhodné půjčky. Při výběru je vhodné řešit nejen nejlevnější půjčky, ale i ty nejvěrohodnější a prokázané.

Jak najít půjčku bez doložení příjmů

Půjčky bez doložení příjmů jsou vhodné pro lidi, kteří byli propuštěni, přechází mezi zaměstnáními nebo se snaží najít práci. Jen je potřeba si dobře rozmyslet, zda je půjčka dobrým nápadem.

Pokud zájemce nemá žádný pravidelný příjem, bude pravděpodobně velmi obtížné získat půjčku – a to i v případě, že má relativně dobrou bonitu. To však neznamená, že je to nemožné.

Pokud půjčku zájemce potřebuje a je si jist, že si může dovolit měsíční splátky, finanční trh nabízí možnosti, ovšem s pravděpodobností omezení. Půjčka na splátky bez doložení příjmů je poskytována nebankovními společnostmi a může mít podobu klasické online půjčky i rychlé SMS půjčky, o kterou stačí zažádat přes SMS.

Může vyplnit finanční mezeru nebo zachránit v případě nouze. Pokud však nebude schopen splácet, může se dlouhodobě zadlužit, poškodit si bonitu a mít problémy s úvěrovými registry či exekucí. Uzavřít dlouhodobou půjčku bez doložení příjmu lze totiž bez problémů.

Půjčka bez doložení příjmůvýhody

Půjčka bez doložení příjmů má bezesporu své výhody. Patří mezi ně zejména:

 • půjčka až 300 000 Kč
 • vysoká míra vyhovění žádostí
 • bez dokladu pravidelného měsíčního příjmu
 • pro nezaměstnané, důchodce, nebo ženy na mateřské dovolené
 • nastavení nejnižších splátek půjčky
 • bez poplatků předem
 • žádné volání na drahá telefonní čísla typu 900
 • velmi rychlé vyřízení expres půjčky bez doložení příjmu z pohodlí domova
 • online žádost půjčky bez příjmů

Při uzavírání smlouvy o půjčce bez doložení příjmů je nezbytné řádně pročíst smlouvu a nebankovní společnost předem prověřit. Nebankovní půjčky bez doložení příjmu jsou u tohoto typu poskytovatele běžnou záležitostí.

Rychlá půjčka bez dokládání příjmů může obratem pomoci ve finanční tísni. Je vhodná například jako půjčka do výplaty bez doložení příjmu.

Půjčka pro nezaměstnané nebo při pobírání dávek

Banky nepůjčí nikomu, kdo práci nemá. Důvodem jsou obavy, že zájemce nebude mít dostatečný příjem na splácení dluhu. Pokud zájemce hledá půjčku, je nezaměstnaný nebo pobírá dávky, výběr bude pravděpodobně omezenější. Přesto je možné si půjčit, i když osoba nepracuje.

Půjčku může získat, pokud má nějaké úspory nebo majetek, dobrou bonitu, je v důchodu nebo pobírá pravidelné státní dávky. Bude však pravděpodobně nižší než půjčky nabízené pracujícím a bude s vyšší úrokovou sazbou. Půjčka na op bez doložení příjmu je jedním z příkladů.

Půjčka bez doložení příjmů pro osoby pobírající dávky

Pobírání dávek by nemělo automaticky bránit v získání půjčky. K dispozici je celá řada různých půjček a osoba na ně může mít nárok. Než však o půjčku požádá, je potřeba se podívat na výši měsíčních splátek a ujistit se, že si ji může dovolit.

Pomocníkem je online kalkulačka půjček. Jedná se o užitečným nástroj pro zjištění, kolik bude půjčka stát. Online půjčka bez příjmu lze uzavřít rychle a z pohodlí domova.

Lidé pobírající dávky mohou mít nárok na půjčky:

 • Specializované, bez registru: Někteří věřitelé, zaměřující se na segment žadatelů na dávkách, mohou nabízet půjčky i pro ty se špatnou bonitou. Je ovšem očekávána nízká půjčka s vyšší úrokovou sazbou.
 • Zajištěné půjčky: Tyto půjčky jsou pro poskytovatele méně rizikové. Zájemce musí dát do zástavy cenný majetek, například dům nebo auto. Zajistí tak půjčku. Majetek zájemce může být zabaven, pokud nebude schopen splácet.
 • Osobní půjčky s vysokým úrokem: Osoby pobírající dávky mohou dosáhnout na osobní nezajištěné půjčky. Protože je však riziko splácení vysoké, bude i úroková sazba vyšší než průměrná.
 • Půjčky s ručitelem: Půjčka s ručitelem spočívá v tom, že zájemce požádá blízkého přítele nebo člena rodiny, aby se věřiteli formálně zaručil. Ručitel půjčku splatí, pokud nebude zájemce splácet. Zájemce i ručitel jsou právně odpovědní za půjčku.
 • Půjčky před výplatou: Jako nezaměstnaná osoba je rozumné vyhnout se půjčkám před výplatou. Tyto půjčky mají zpravidla vysoké úrokové sazby, krátkou dobu splatnosti a ukládají vysoké pokuty, pokud je dlužník nezaplatí.

Nezaměstnaný a sjednání půjčky

Zda by si měla nezaměstnaná osoba vzít půjčku, závisí na osobní a finanční situaci. Půjčka má své výhody i nevýhody. Doporučuje se vzít si čas na zvážení možností a alternativ.

Je na místě porovnat i řešení vyčkat a našetřit si na to, co zájemce potřebuje, popřípadě požádat o pomoc přátele či rodinu. Pokud se rozhodne, že půjčka je nejlepší a nevyhnutelnou volbou, je vhodné poohlédnout se po nejvýhodnějších nabídkách.

Výhody půjčky bez příjmů a zaměstnání

Získání půjčky znamená rychlý přístup k finančním prostředkům. Ve srovnání se šetřením řeší případ aktuální nouze. Zájemce si musí být jistý, že si může dovolit měsíční splátky. Mohl by totiž svou finanční situaci zhoršit. Půjčky ihned bez registru a příjmu jsou připsány během chvíle a celý proces vyřízení je několikanásobně kratší.

Půjčka online bez potvrzení o příjmu obvykle nabízí pevnou úrokovou sazbu a pevnou dobu splatnosti (délku půjčky), což by mělo pomoci při sestavování rozpočtu. Na rozdíl od kontokorentního úvěru nebo kreditní karty nenabízí půjčka otevřenou úvěrovou linku. Nehrozí pokušení půjčit si více.

Půjčku lze použít ke konsolidaci půjček. Díky sloučení je zaručen přehled o svých dluzích a potenciálně jsou levnější. Půjčka bez registru a doložení příjmu, bez zaměstnání a pravidelných výdělků, má řadu výhod, s sebou může přinést i negativní faktory.

Nevýhody půjčky bez příjmů a zaměstnání

Pokud je zájemce o úvěr nezaměstnaný, obvykle se setká s vyššími úrokovými sazbami u půjček. Poskytovatelé považují takové zájemce za rizikovější u splácení, pokud mají nízký, či žádný příjem, nebo pobírají dávky.

Půjčka zvýší dluhové zatížení zájemce. Pokud má zájemce jiné dluhové závazky, finanční rozhodování je prioritou. Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu jsou lehko získatelné, proto je potřeba apelovat na zodpovědné zhodnocení.

Pokud se zájemce dostane do finančních potíží a nebude schopen splácet půjčku, postihnou ho sankční poplatky a ještě vyšší úrokové sazby. Úvěrový rating a záznam v registrech může být poškozen. Tíseň může skončit nezvladatelnými dluhy.

Získání půjčky s nízkým nebo žádným příjmem

Pokud má zájemce nízký příjem, může zvýšit své šance na přijetí půjčky. Cesta vede přes snahu zvýšení své bonity. Mezi pravidla pro zvýšení bonity patří včasné splácení všech dluhů vůči své osobě.

Zmeškání splátek poškodí bonitu. Dodržování splátek bonitu zlepšuje. Problém se splácením může nejčastěji vznikat u úvěrů, které mají krátkou dobu splatnosti. Krátkodobá půjčka bez doložení příjmu je uzavřena na krátký časový horizont, ve kterém je splátku nutno splatit.

Obdržení peněz po schválení půjčky bez doložení příjmů

Doba pro obdržení peněz z půjčky závisí na jejím poskytovateli. Různí poskytovatelé mají různé postupy pro vyplácení finančních prostředků z půjčky bez potvrzení příjmu. Podání žádosti je otázka několika minut. Nebankovní společnosti proces schvalování velmi zrychlují.

Obecně platí, že se jedná o několik dnů od úplného schválení žádosti, až po vyplacení celé požadované částky. Pokud se vyskytnou problémy, je třeba provést další kontroly. Ty proces získání o něco málo prodlouží.

Alternativy půjčky pro nezaměstnané

V případě nezaměstnanosti a potřeby ve finanční tísni, mohou existovat alternativy k půjčce. Například povolené přečerpání účtu ve formě kontokorentu nebo kreditní karta. Tato řešení by měla být zvažována pouze v ojedinělých případech. Tento úvěr je dostupný, avšak dlouhodobě neřešitelný. Může vytvořit sklouznutí do trvalých dluhů.

Pokud zájemce potřebuje malou finanční pomoc, která pomůže překonat složité období, je vhodnější obrátit se na rodinu a přátele.

Porovnání půjček bez doložení příjmů

Porovnání půjček je nejdůležitějším a nejzákladnějším prvním krokem. Zjistit možnosti, zhodnotit nabídky a jejich podmínky, eliminovat nevýhodné a nedosažitelné finanční produkty. Jedině tak zájemce získá přehled o tom, jaká je jeho šance na přijetí ještě předtím, než o půjčku požádá.

Pokud má zájemce nízkou bonitu, problémy s registry, je nezaměstnaný, nebo nemá žádný příjem, je velmi těžké o úvěr žádat. Jeho požadavek nemusí být hned přijat. Nabídky od nebankovních společností ovšem umí vyjít vstříc.

Pro porovnání půjček od předních poskytovatelů je dobré vyfiltrovat výsledky dle možností. V případě, že jsou požadavky na půjčku splněny, nebrání nic v požádání o ni.