Rychlá půjčka pro dlužníky

Kdo se někdy ocitl ve finanční tísni, dobře ví, jak je důležité získat chybějící finance rychle. Obzvlášť, pokud již nějakou částku z minulosti dluží a sehnat tak potřebné peníze je o to složitější. Jaká má rychlá půjčka pro dlužníky specifika? Za jakých podmínek ji lze získat?

Osoby, jejichž finanční závazky pořád běží a nejsou vypořádané, jsou evidováni v registrech dlužníků. Ovšem rejstřík zobrazuje také informace o již uzavřených úvěrových povinnostech, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu.

Pozitivní zápis se týká všech, kteří se splácením svých dluhů neměli nebo nemají sebemenší problém. Naopak negativní záznam zrcadlí osoby, které se během trvání půjčky dostali do potíží se splátkami, případně které svůj dluh dosud nevyrovnaly a splácení je na bodu mrazu.

Tyto registry dávají bankám i nebankovním společnostem na vědomí, že dotyčná osoba, jež u daného subjektu žádá o půjčku, je či není důvěryhodná a úvěruschopná. Jinými slovy zda je či není bezpečné takovým žadatelům půjčku poskytnout.

Půjčka pro dlužníky v registru

Dle Zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. mají všechny finanční instituce licencované Českou národní bankou při každé nové žádosti o úvěr povinnost nahlížet do registru dlužníků. Banky tak činí automaticky a dlužníkům, byť již vyrovnaným, své půjčky pro dlužníky v registru důrazně neuvolňují.

Nebankovní domy však často na záznamy v registru neberou zřetel a platební indispozice svých potenciálních klientů není překážkou při schvalování půjčky. Paradoxně i v případech, kdy se společnost chystá uzavřít obchodní smlouvu o úvěru s chronickým neplatičem.

Recidiva v nesplácení půjček u nebankovek automaticky neznamená odmítnutí úvěru. Nebankovní instituce se u rychlých půjček pro dlužníky v registru proti případnému neplatiči obrňují vysokými poplatky za neplnění podmínek, astronomickým RPSN a nadsazenou úrokovou sazbou.

Rychlá půjčka ještě dnes

Smyslem rychlé půjčky je obdržet peníze co nejdříve, ideálně ještě týž den. Jedná se o zápůjčku, která je ideální hlavně pro pokrytí nečekaných výdajů. Tedy pro ty, kdo s oblibou využívají slev, nebo pro lidi, kteří nevyšli s výplatou. Zápůjčky do další výplaty spadají do kategorie rychlých půjček rovněž.

Obecně k získání rychlé půjčky pro dlužníky stačí splnit tyto podmínky:

  • věk nad 18 let
  • platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas)
  • pravidelný příjem (důchod, rodičovský příspěvek, brigáda)
  • trvalé (i přechodné) bydliště v České republice
  • zpravidla také běžný bankovní účet

Žádost o půjčku lze vyplnit a odeslat online, vyčkat na automatické rozhodnutí o udělení či zamítnutí půjčky, případně na kontaktování zástupcem společnosti. Výsledek posouzení žádosti bývá zhusta okamžitý, s prodlevou maximálně několika hodin.

Rychlá půjčka bez doložení příjmu

Rychlé nebankovní půjčky často sázejí na magnetický marketing a prezentují se jako úvěr, jemuž nelze odolat. Jako půjčka, kterou získá každý, kdo o ni zažádá. Tedy i dlužníci. Reklamní slogany zmiňují tyto úvěry jako půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy nebo rychlá půjčka bez doložení příjmu.

Cílem je nalákat co nejvíce zájemců. Avšak většina finančních domů jistou záruku o příjmu potřebuje. Nemusí jít nutně o stálé zaměstnání na hlavní pracovní poměr, nýbrž příjmy z brigády, z penze nebo z rodičovského či vdovského příspěvku. Podstatný je jakýkoliv, byť jen minimální příjem.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Celá řádka nebankovních společností nepotřebuje ke schválení půjčky zástavu či ručitele. Většinou se totiž jedná o malé půjčky do výše několika tisíc, na něž není nutné zastavit nemovitost. Kterou v mnoha případech žadatel o půjčku ani nevlastní.

Pro nebankovní subjekty stačí doložit platný doklad totožnosti, trvalé bydliště v ČR a výpis z bankovního účtu nebo výplatní pásky za poslední dva až tři měsíce. Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy tak nemusejí být nemožné.

Telefon na splátky pro dlužníky

Líbivých sloganů lákajících na rádoby bezproblémovou půjčku jsou plné televizní reklamy i sociální sítě. Že se kolikrát jedná o psychologickou past, zjistí řada dlužníků až posléze.

Každá jen průměrně finančně gramotná osoba ví, že nechat se navnadit na nabídku ve znění telefon na splátky pro dlužníky, většinou nekončí dobře. Proto odborníci na finance i finančně zkušení lidé před každým neuváženým rozhodnutím vzít si expresní nebankovní zápůjčku důrazně varují.

Vlastnit v dnešní době mobilní telefon je prakticky nezbytnost, ovšem zdaleka není nutné pořizovat si nejnovější a nejdražší model. Pro řadu spotřebitelů je špičkový telefon známkou prestiže, ovšem při zadlužení není radno klást důraz na povrchní materialismus. Prioritou by vždy mělo být vyrovnání dluhů.

Kdy se rychlá půjčka pro dlužníky vyplatí

Rychlá půjčka pro dlužníky je omluvitelná v případě opravdu neodkladných situací, jakými mohou být porucha důležité domácí bílé elektroniky (lednice, sporák, pračka) nebo automobilu, případně návštěva instalatéra, když doma praskne potrubí.

Mimořádné situace si žádají mimořádná řešení. Neodkladnou rychlou půjčku lze získat i s malým rizikem. Tímto druhem malých půjček, neboli mikropůjček jsou u nebankovních společností první půjčky zdarma. Nový klient může získat prvotní úvěr zcela bez úroků a poplatků, dokáže-li jej splatit řádně a v termínu.

Každá další půjčka u stejné společnosti již vykazuje známky hrazení úroků a RPSN. V každém případě se jedná o diskrétní půjčky, o nichž se sousedé nedozvědí, a lze o ně žádat prakticky kdykoli. V nočních hodinách, o svátcích či víkendech. I proto se takové půjčky často honosí pojmenováním nonstop půjčka.

Rychlé půjčky pro dlužníky jsou bez skrytých poplatků, člověk přesně ví, kolik zaplatí. Na poplatky přichází řada až v případě, pokud se plátce dostane do potíží a se splátkou se opozdí, případně ji vynechá úplně. Poté naskakují penále a úroky za každý den prodlení. Standardem jsou poplatky za odeslané upomínky k platbě i za předání vymáhání dluhu advokátům.

Půjčka pro dlužníky na ruku

Existují situace, kdy žadatel o úvěr nevlastní bankovní účet, případně jej má obestavený z důvodů exekuce. Rychlá půjčka na ruku je proto vyhledávaným finančním produktem, jenž může usnadnit mnoho životů.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti jsou poskytovány buď přímo na pobočkách nebo na předem smluveném místě. Obchodní zástupce společnosti častokrát navštíví klienta přímo doma s obchodní smlouvou i požadovaným obnosem. Půjčky v hotovosti jsou doménou například společnosti Provident.

Ve všech případech však platí, že pokud nejde o život, neměl by si zadlužený člověk brát jakýkoliv další úvěr a nadále tak rozevírat nůžky své dluhové situace. Spíše se pokusit přehodnotit svůj rozpočet a najít v něm místa, kde by se šlo uskromnit a ušetřit i pár korun měsíčně.

Konsolidace půjček pro dlužníky

Splácení vícero půjček najednou může být zmatečné a ve stresové situaci může snadno dojít k přehlédnutí plateb a jednu z úhrad nevědomky opomenout. Následuje kolotoč upomínek a dluhů, z nichž nebývá snadná cesta ven.

Řešením v těchto případech může být konsolidace půjček pro dlužníky. Všechny půjčky a splátky jsou sjednoceny do jedné, čímž dlužník ušetří čas i nervy, a kolikrát také poplatky za odesílání složenek. I výsledná jednotná částka je ve finále nižší, než součet všech existujících splátek dohromady.