eToro – recenze a zkušenosti 

eToro je světově známá sociální investiční a makléřská společnost, která umožňuje manuální i sociální investování do kryptoměn, komodit, cenných papírů a dalších. Jak eToro funguje? A jaké má eToro recenze?

eToro je jednou z předních světových sociálních investičních sítí, jejímž cílem je změnit způsob investování a zlepšit finanční vzdělání investorů. eToro má 10 poboček po celém světě, včetně USA, Velké Británie, Izraele, Kypru a Austrálie.

Broker eToro se proslavil díky své sociální investiční platformě – inovativnímu nástroji, který uživatelům umožňuje kopírovat obchody jiných investorů. eToro uvádí, že je největší komunitou obchodníků a investorů na světě, která čítá více než 20 milionů lidí z více než 140 zemí.

Jak eToro funguje? A jaké jsou zkušenosti s eToro?

Co je eToro?

eToro byla založena v roce 2007 v Tel Avivu. Platforma eToro umožňuje obchodníkům a investorům přístup k více než 3 000 různým finančním aktivům, včetně akcií, kryptoměn, ETF, indexů, měn a komodit, do kterých lze investovat s pákovým efektem i bez něj.

eToro nabízí každému přístup ke krátkodobým, střednědobým i dlouhodobým investičním možnostem. Platforma láká na manuální a sociální investování.

Sociální investování umožňuje klientům sledovat finanční investiční aktivity jiných klientů a pomocí systému CopyTrader™ replikovat vše, co dělají, v reálném čase.

Sociální investování je jednoduše řečeno možnost kopírovat obchody ostatních zkušených obchodníků.

Platforma eToro je k dispozici na www.eToro.com i v mobilní aplikaci eToro dostupné pro iOS i Android.

Jaká aktiva eToro nabízí?

Broker eToro nabízí k obchodování stovky různých aktiv, ze kterých si vybere každý. Na eToro jsou k obchodování k dispozici např.:

 • kryptoměny (Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Stellar a další altcoiny)
 • akcie (např. Amazon, Facebook, Apple, Google, Tesla, Netflix a další)
 • komodity (např. zlato, platina, stříbro, měď, ropa, obilí, káva aj.)
 • měnové páry
 • ETF fondy (neboli indexové fondy)
 • burzovní indexy

Aktuální a přesný výčet všech aktiv lze najít na oficiálních stránkách společnosti etoro.com.

Velmi oblíbeným způsobem investování posledních let jsou indexové fondy. Hlavní výhodou indexových fondů je, že jejich správa nevyžaduje mnoho času. Investoři nemusí trávit čas analýzou různých akcií nebo akciových portfolií.

Pokud investor vloží peníze do indexového fondu, jsou tyto prostředky použity k investování do všech společností, které daný index tvoří. Díky tomu má investor rozmanitější portfolio, než kdyby nakupoval jednotlivé akcie. Jedním z hlavních indexů je index S&P 500.

Kdo chce investovat do indexového fondu, musí si založit účet u brokera jako je eToro nebo třeba XTB. 

Demo účet eToro

Kdo není zkušený investor, může si nejdřív vyzkoušet obchodování a investování nanečisto. eToro totiž nabízí demo účet zdarma. Navíc uživatel demo účtu eToro obdrží zkušebních 100 000 USD, se kterými může naložit dle libosti.

Demo účet eToro je vynikajícím nástrojem pro začátečníky. Umožňuje investorovi dělat chyby a experimentovat s různými investičními strategiemi bez jakéhokoli finančního rizika.

Demo účet eToro umožní vyzkoušet si všechny funkce, které platforma nabízí:

 • spravovat své virtuální portfolio pomocí přehledného a jednoduchého rozhraní,
 • sledovat trendy jednotlivých instrumentů v reálném čase pomocí pokročilých analytických nástrojů,
 • experimentovat s různými úrovněmi rizika pomocí pákového efektu,
 • spojit se s nejlepšími obchodníky z celého světa a kopírovat jejich portfolia,
 • vyzkoušet připravená tematická portfolia,
 • investovat, nakupovat.

Demo účet eToro nabízí více než 3000 nástrojů k obchodování z předních světových trhů.

eToro – zkušenosti 

Kdo bude chtít obchodovat na eToro, určitě ho bude zajímat, jaké jsou eToro zkušenosti. V hodnoceních a zkušenostech eToro lze vyčíst, že broker je oblíbený mezi začínajícími investory díky přívětivé obchodní platformě a demo účtu zdarma.

Obchodníci si také chválí možnost sociálního investování. Jiní vidí hlavní výhodu eTora v tom, že nabízí obchodování akcií i ETF bez poplatku. Všichni jednoznačně pozitivně hodnotí intuitivní webovou i mobilní aplikaci.

Na druhou stranu se ve zkušenostech s eToro objevuje negativní hodnocení zákaznické podpory eToro, která je omezená a nabízí pouze e-mailový kontakt nebo možnost odeslání žádosti o podporu.

Profesionální obchodníci s kryptoměnami oceňují pokročilé obchodní funkce eToroX a možnost převodu z fiat na krypto, zatímco začátečníci oceňují možnost kopírovat obchody zkušených obchodníků.

eToro – recenze 

Komunita eToro čítá více než 20 milionů lidí, takže lze internetových diskuzích najít velké množství recenzí eToro. Kladně je hodnoceno následující:

 • jednoduchá a přehledná platforma
 • mezinárodně etablovaná společnost
 • přístup k velkému množství aktiv
 • nízké minimum pro založení účtu a zahájení investování
 • možnost sociálního investování
 • demo účet se zkušebními 100 000 USD
 • zlomkové akcie

Z negativních recenzí eToro vyplývají stížnosti na pomalé procesy (verifikace účtu, výběry aj.) a špatný zákaznický servis.

Také je potřeba zmínit, že v roce 2013 byla eToro orgánem CySEC uložena pokuta ve výši 50 000 EUR kvůli zjištěným nedostatkům, které se týkaly její organizační a provozní struktury již v roce 2010.

V roce 2015 byla společnost eToro zařazena na černou listinu Quebecu jako neoprávněná zahraniční společnost, která prostřednictvím své obchodní platformy nabádala rezidenty k investování do binárních opcí.

XTB recenze, Degiro recenze, Fondee recenze  

Mnoho lidí v současné době zajímají možnostmi, jak zhodnotit peníze, kam investovat a jakými způsoby. Kromě makléřů mohou využít i brokery, kteří zprostředkovávají obchodování na finančních trzích. 

Mezi nejznámější brokery patří kromě eToro také např. XTB, Degiro, TopForex nebo Fondee. Kdo s investováním začíná, může mít s výběrem správného brokera problém. Proto je vždy důležité, si nejprve přečíst nějaké recenze.

Recenze XTB, Degiro, Fondee recenze a recenze dalších brokerů jsou bez problémů dohledatelné na internetu. Své zkušenosti v nich uvádí reální klienti, proto je možné se seznámit s kladnými i zápornými hodnoceními.

Na základě recenzí se může začínající investor rozhodnout, jestli dá přednost XTB, eToro nebo úplně jinému brokerovi. Při výběru brokera je dobré se zaměřit na to, jestli je poskytován demo účet. Ten totiž umožňuje, aby si uživatel zdarma a bez rizika vyzkoušel obchodování na dané platformě.