Půjčky bez potvrzení o příjmu

O půjčky bez potvrzení o příjmu žádají například ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní. Jsou nabízeny hlavně institucemi z nebankovního sektoru. Co je dobré o těchto půjčkách vědět a jaké výhody očekávat?

Půjčka bez doložení příjmů jsou poskytována i lidem, kteří nemají dostatečně vysoký příjem ze zaměstnání. Bývá vyřízena velice rychle, bez problémů do 24 hodin.

Bez doložení příjmu jsou většinou poskytovány půjčky ve výši několika tisíc korun. Doba splácení bývá pár týdnů, proto jsou tyto půjčky nazývány také jako krátkodobé nebankovní půjčky.

Půjčky bez doložení příjmu mají tyto výhody:

  • možnost vyřízení přes telefon nebo Internet
  • peníze z úvěru je možné využít na cokoliv
  • ve většině případů není třeba ručitel

Půjčky bez doložení příjmu jsou výhradně nebankovní záležitostí. Banka potvrzení o příjmu vyžaduje a pokud nazná, že příjem není dost vysoký, půjčku jednoduše neposkytne.

Často se pro půjčku bez doložení příjmu tedy rozhodnou lidé, kteří byli v bance odmítnuti.

Splácení půjčky bez doložení příjmu

Je nutné, aby měl klient jistotu, že bude schopen půjčku splatit včas. V opačném případě začnou naskakovat úroky z prodlení a půjčka se extrémně prodraží.

Většinou se drobné půjčky splácejí jednorázově převodem na účet společnosti. Doba splatnosti bývá několik týdnů, maximálně měsíců.

V případě potíží se splácením je třeba úvěrovou společnost včas kontaktovat a domluvit se například na odkladu splátek či jiném řešení.