Půjčka ihned bez registru i s ním

Finanční potíže si nevybírají a čas od času nějaká ta koruna schází. Vyplnit peněžní díru je leckdy nad lidské síly a nasnadě je řešení v podobě půjčky. Ideálně ihned. V horší pozici se pak ocitají ti, kteří mají z minulosti negativní záznam v registru dlužníků. Ti se poohlížejí po půjčce ihned bez registru. Jak si půjčku opatřit? Kde ji sehnat?

Jaká je definice půjčky? Co to je a jaké má charakteristiky? Kolik je možné si vypůjčit a kde úvěr získat? Tolik a ještě více otázek má každý, kdo se ocitl ve finanční tísni a hledá cestu ven. Pro matadory i nováčky je však proces získání půjčky velmi snadný.

Co je to osobní půjčka?

Osobní půjčka je předem stanovená částka peněz poskytnutá jednotlivci bankou nebo soukromým věřitelem. Obvykle je nezajištěná a má pevnou úrokovou sazbu. Dlužník musí souhlasit s úrokovou sazbou a podmínkami půjčky a provádět včasné měsíční splátky až do jejího úplného splacení.

Spotřebitelské úvěry umožňují půjčit si peníze na jakýkoli účel. Tento typ půjčky obvykle nabízí flexibilitu, ovšem i náklady na půjčku se mohou lišit v závislosti na úvěrové historii a na zvoleném věřiteli. Většina půjček nevyžaduje žádnou formu zástavy. Pozdní a zmeškané splátky však sníží bonitu.

Nejlepší půjčky nabízejí jednoduché postupy pro podání žádosti. Vyznačují se také nízkými úrokovými sazbami a nízkými poplatky. Navíc obvykle neobsahují žádné sankce za předčasné splacení.

Kdy zažádat o půjčku

Pokud jsou potřeba finanční prostředky na pokrytí větších výdajů, nabízí se možnost zvážit žádost o půjčku. Osobní půjčky běžně využívají lidé, kteří potřebují finanční prostředky na velké výdaje, například na zaplacení svatby, pokrytí mimořádných výdajů nebo na vylepšení či opravy v domácnosti.

Půjčka ihned na účet může být dobrou volbou pro ty, kteří potřebují okamžité finanční prostředky na účet a mohou si dovolit měsíční splátky. Z půjčky ihned na účet však budou platit úroky, takže použití úvěrových prostředků je nákladnější než pokrytí stejných výdajů pomocí hotovosti. I přesto jsou RPSN u osobních půjček obvykle nižší než sazby za čerpání peněz z kreditních karet.

Jednou z dalších výhod nezajištěné osobní půjčky je, že pro její získání není nutné dávat do zástavy žádný majetek, například dům nebo auto. To může ušetřit peníze, protože není třeba platit náklady spojené se zástavou, například poplatky za odhad ceny nemovitosti.

Navíc lze získat finanční prostředky rychleji, protože se nejedná o žádné zajištění. Pokud tedy zájemce potřebuje finanční prostředky na vylepšení domácnosti, jako je oprava střechy, stavba nové kanceláře nebo přidání solárních panelů, může být osobní půjčka tou správnou cestou.

Srovnání věřitelů osobních půjček

Mezi nejdůležitější věci, které je třeba zvážit při výběru věřitele osobní půjčky, patří náklady a podmínky půjčky, co je třeba k podání žádosti a jak rychle lze získat schválení a financování. Web www.navigatoruveru.cz nabízí srovnání drtivé většiny poskytovatelů úvěrů. Při porovnávání věřitelů osobních půjček je potřeba věnovat velkou pozornost následujícím faktorům:

RPSN a poplatky: Sazby a poplatky u osobních půjček jsou hlavními faktory, které je třeba zvážit před výběrem věřitele. Sazby a poplatky se započítávají do RPSN půjčky, která udává roční náklady na půjčku. Čím lepší je žadatelova bonita, tím nižší sazbu dostane.

Podmínky splácení: Kratší doba splácení vede k vyšším splátkám a obvykle se s ní pojí nižší úroková sazba. To znamená, že zvolením co nejkratší doby splácení je možné snížit celkové náklady na půjčku. Před podáním žádosti je však potřeba se ujistit, že si žadatel měsíční splátky může dovolit.

Proces podávání žádostí: Důležité je také zvážit proces žádosti věřitele. Možná bude zájemce chtít získat půjčku v místní bance nebo spořitelně, což může být skvělá volba. Někteří malí věřitelé však nemusejí nabízet automatizované systémy nebo online žádosti, takže proces žádosti je časově náročnější. Pokud by se žadatel raději vyhnul osobnímu podání žádosti, vybere si věřitele, který nabízí online žádost.

Rychlost schválení a financování: Rychlost financování půjčky často úzce souvisí s procesem žádosti. Věřitelé, kteří mají online žádosti a automatizované procesy, jsou často schopni uvolnit peníze rychleji. Mnozí z těchto věřitelů však schvalují pouze klienty s dobrou bonitou. Pokud má žadatel na své úvěrové historii skvrny, vybere si věřitele s méně přísnými požadavky, například nebankovního poskytovatele půjček, kteří mohou činit rozhodnutí na základě individuálních okolností.

Jak získat osobní půjčku ihned

Jakmile se zájemce rozhodne získat osobní půjčku, je čas dát si do pořádku papíry a zajistit, aby úvěrová způsobilost byla v co nejlepším stavu. Mnozí věřitelé začínají předkvalifikačním procesem, který zahrnuje kontrolu bonity. Pro předběžnou kvalifikaci bude nutné poskytnout osobní údaje, údaje o příjmech, částku, kterou si chce klient půjčit, a dobu, za níž bude muset půjčku splatit.

Předběžná kvalifikace sice nezaručuje, že bude půjčka schválena, avšak umožní zjistit, jakou úrokovou sazbu je možné získat. Obecně platí, že čím lepší je bonita, tím lepší sazba. Pokud je sazba přijatelná a žadatel se rozhodne pokračovat, vyplní plnou žádost. Ta bude zahrnovat poskytnutí dalších informací věřiteli, jako je potvrzení o příjmu a údaje o měsíčních dluzích.

Bude-li půjčka schválena, věřitel poskytne podrobnosti o podmínkách půjčky, včetně sazeb, poplatků a podmínek splácení. Pokud podrobnostem půjčky klient nerozumí, měl by si promluvit se zástupcem společnosti a před pokračováním si je nechat vysvětlit.

Jakmile půjčku přijme, věřitel zašle finanční prostředky způsobem, který byl uveden v žádosti. Může se jednat o přímý vklad peněz na bankovní účet, zaslání peněz klientovým věřitelům na splacení stávajících dluhů nebo hotovost.

Kolik stojí půjčka ihned?

Mezi poplatky spojené s půjčkami patří poplatky za poskytnutí úvěru, sankce za předčasné splacení, poplatky za prodlení a administrativní poplatky. Ne všichni věřitelé si však účtují stejnou výši. Je důležité se před získáním půjčky informovat u věřitele. Bez ohledu na to, jaké poplatky si věřitel účtuje, největšími náklady nakonec bude to, co klient zaplatí na úrocích.

Výhody a nevýhody půjčky ihned

Pokud zájemce uvažuje o osobní půjčce, je důležité podívat se na výhody a nevýhody.

Výhody:

 • Velmi rychlé a jednoduché sjednání, zpravidla online.
 • Půjčka téměř pro každého, nezřídka i s registrem.
 • Osobní půjčky mají obvykle nižší RPSN než kreditní karty.
 • Osobní půjčka bude plně splacena během krátké doby, na rozdíl od kreditních karet, které nemusejí být splaceny nikdy,
 • Úrokové sazby jsou u půjček fixní, což znamená, že se sazba nemění.
 • Nezajištěné osobní půjčky nevyžadují zajištění, takže je lze získat rychleji a snadněji než zajištěné půjčky, jako jsou půjčky na bydlení.

Nevýhody:

 • U půjčky je nutné platit úroky a poplatky, což jsou náklady, které by při použití hotovosti nemusely být vynaloženy.
 • Krátká doba splatnosti se promítá do vyšších měsíčních splátek, proto je nutné se před získáním půjčky ujistit, že si měsíční splátku klient může dovolit.
 • Pokud se úrokové sazby úvěru v budoucnu sníží, bude mít vyšší úrokovou sazbu, dokud úvěr nesplatí nebo nerefinancuje.
 • Protože nezajištěné osobní půjčky nevyžadují zajištění, mohou mít vyšší RPSN než zajištěné půjčky, výše půjčky může být nižší.

Příklad půjčky ihned

Při zvažování půjčky je užitečné si uvědomit, kolik může stát. Roční procentní sazba nákladů (RPSN) u osobní půjčky představuje roční náklady na splácení půjčky na základě úrokové sazby a poplatků. RPSN a doba trvání půjčky mohou určit, kolik klient zaplatí na úrocích celkem za celou dobu trvání půjčky.

Žadatel získá například osobní půjčku ve výši 10 000 Kč s RPSN 7,5 %. Doba splatnosti půjčky je 24 měsíců. Při použití těchto podmínek by měsíční splátka činila 450 Kč a celkový úrok zaplacený za dobu trvání půjčky by byl 800 Kč.

Nyní je předpoklad, že si žadatel půjčí stejnou částku, ovšem s jinými podmínkami. Místo dvouleté doby splatnosti má na splacení půjčky tři roky a úroková sazba je 6 % místo 7,5 %. Při použití těchto podmínek by měsíční splátka klesla na 304 Kč, avšak celkový zaplacený úrok by se zvýšil na 952 Kč.

Porovnání čísel tímto způsobem je důležité, pokud chce klient získat co nejnižší měsíční splátku nebo zaplatit co nejnižší úrok za půjčku. Použití jednoduché online kalkulačky půjček pomůže určit, jaká výše splátky a úroková sazba nejlépe vyhovují rozpočtu.

Ačkoli někteří věřitelé neúčtují za osobní půjčky žádné poplatky, jiní mohou účtovat poplatek za ověření úvěruschopnosti, poplatek za poskytnutí půjčky nebo pokutu za předčasné splacení. Pozdní splácení může být spojeno s poplatkem za prodlení.

Kde najít půjčku ihned

Prvním místem, kde hledat osobní půjčky, může být banka. Osobní bankéř umí poradit, jaké typy půjček jsou k dispozici a jaké možnosti půjčky žadateli vyhovují.

Osobní půjčky lze nalézt také na internetu. Řada věřitelů nabízí osobní půjčky online. Žádost lze podat elektronicky, rozhodnutí žadatel obdrží během několika minut a v některých případech získá finanční prostředky již za 24 až 48 hodin po schválení půjčky.

Při porovnávání online půjček by měla být pozornost věnována podrobnostem. Konkrétně je dobré zvážit následující:

 • Úroková sazba
 • Poplatky
 • Podmínky splácení
 • Limity půjček (minimální a maximální)

Je také užitečné zkontrolovat minimální požadavky pro získání půjčky. Věřitelé mohou mít různé požadavky, pokud jde o bonitu, příjem a poměr dluhu k příjmu, které jsou přijatelné pro schválení úvěru. To může pomoci zúžit výběr půjček, které mohou nejlépe vyhovovat klientovu úvěrovému a finančnímu profilu.

Půjčka bez registru ihned

Půjčka bez registru ihned má svá specifika, neboť o ni žádají klienti, kteří nemají čistý registr dlužníků. V minulosti již půjčku měli a dostali se do problémů se splácením, případně jim životní situace neumožnila ve splácení pokračovat. Buď dlužili, nebo stále dluží. Těmto zákazníkům banky rezolutně zamítají nové žádosti o úvěr.

Řešením, jak přijít k penězům, jsou pro dlužníky tudíž některé nebankovní společnosti, které více než na úvěrovou minulost, dbají na výši příjmů a tudíž schopnost půjčku bez problémů splácet. Pro klienty mají také nabídku mini půjček bez registru, pro které je typická částka k zapůjčení do několika tisíc a doba splatnosti do 30 dní.

Dostatečný příjem mnohdy stačí k úspěšnému vyřízení žádosti o novou půjčku. Online věřitelé se často zaobírají každým případem zvlášť a doptávají se na okolnosti, které vedly k dluhům, případně potížím se splácením. Pokud online věřitel shledá, že k výpadku splátek došlo jen nedorozuměním, případně pochopitelným nepříznivým stavem, uvolní novou půjčku a dále se neptá.

Půjčka bez registru ihned je mnohdy vyvážena vyššími úroky a RPSN a zpravidla také velmi vysokými poplatky za potenciální nesplácení úvěru. Společnosti se tak a priori chrání před výpadkem příjmů.