Minutová půjčka – recenze, kalkulačka


Warning: Undefined array key "bank_thumb" in /www/doc/www.niklak.cz/www/wp-content/themes/niklak/loans.php on line 403

Půjčit si až 1 200 000 Kč bez ručitele a za pár minut? To je minutová půjčka od Equa bank, nyní Raiffeisenbank. Tento bezúčelový úvěr je jedním z nejoblíbenějších bankovních produktů na českém trhu.

Jedná se opravdu o minutovou půjčku? A je úrok Minutové půjčky ještě snesitelný? 

O společnosti Equa Bank a.s. 

Equa bank byla založena vlastníkem z Malajsie a bývalým slovenským politikem v roce 1993 jako IC Banka. Dále byla IC Banka v roce 2007 prodána italské Banco Popolare a následně odkoupena britskou společností AnaCap Financial Partners, která dala bance jméno Equa bank. V České republice působí banka pod jménem Equa bank od roku 2011. 

V únoru roku 2021 společnost Raiffeisenbank International odkoupila 100 % akcií Equa bank a posléze byla jediným akcionářem Equa bank Raiffeisenbank a.s., se kterou se Equa bank 1. 1. 2022 sloučila

Sloučením bank se pro klienty obou bank nic nemění. Produkty a služby klientů Equa bank byly převedeny pod Raiffeisenbank a klienti tak mohou využít to nejlepší z obou bank. Důkazem toho je ocenění Nejlepší a Klientsky nejpřívětivější banka roku, které Raiffeisenbank získala v roce 2022.  

Equa bank půjčky

Equa bank samozřejmě nabízí klasické bankovní produkty jako běžný bankovní účet nebo např. chytrý účet, který je celý bez poplatků. Dále klienti Equa bank mohou spořit peníze pomocí spořícího účtu HIT PLUS, termínovaných vkladů nebo stavebního spoření

Velmi klientsky oblíbené jsou však půjčky od Equa bank. Kromě Minutové půjčky Equa bank lze využít: 

 • AutoPůjčku – půjčka na osobní automobil se sazbou již od 6,7 % p.a.
 • RePůjčku – snížení splátek sloučením více půjček dohromady
 • půjčku PlatímPak – odložená platba na nákupy online

Equa bank samozřejmě pomáhá klientům i v pořízení bydlení pomocí svých výhodných hypoték, přičemž jak hypotéku, tak i ostatní produkty si lze v bance pojistit.

Minutová půjčka Equa bank

Bezúčelová Minutová půjčka láká na bankovní úvěr bez skrytých poplatků, díky kterému lze financovat cokoliv. Půjčka Equa bank slibuje úrokovou sazbu již od 6,7 % p. a. a patří tak mezi nejlepší půjčky na trhu. 

S Minutovou půjčkou Equa bank si lze půjčit od 5 000 Kč do 1 200 000 Kč, přičemž dobu splácení si lze zvolit od 3 měsíců do 10 let

Příklady splátek Minutové půjčky: 

výše půjčkydoba splácenívýše měsíční splátkyúrokRPSNcelkem 
5 000 Kč3 měsíce1 695 Kč9,9 %10,4 %5 085 Kč
50 000 Kč6 měsíců8 576 Kč9,9 %10,4 %51 456 Kč
95 000 Kč48 měsíců2 405 Kč9,9 %10,4 %115 440 Kč
250 000 Kč60 měsíců4 799 Kč5,7 %5,9 %287 940 Kč
600 000 Kč84 měsíců8 881 Kč6,4 %6,6 %746 004 Kč

Půjčka Equa bank se může hodit na nákup nového automobilu, rekonstrukci i vybavení domácnosti, nebo např. na dovolenou či další nečekané výdaje. 

Půjčka od Equa bank je bezúčelová a je tudíž vhodná na cokoliv.
Půjčka od Equa bank je bezúčelová a je tudíž vhodná na cokoliv.

Výhody Minutové půjčky

Velkou výhodou Minutové půjčky je, že o ni lze zažádat online z pohodlí domova pomocí internetového formuláře nebo telefonicky. Smlouva o půjčce musí však být podepsána buď na pobočce banky, nebo prostřednictvím kurýra, nejedná se tedy o stoprocentní online půjčku. 

Mezi další výhody Minutové půjčky patří: 

 • žádné skryté poplatky – vyřízení úvěru, vedení úvěrového účtu, mimořádné splátky i předčasné splacení úvěru je zdarma 
 • změna data pravidelné měsíční splátky – datum lze kdykoliv změnit
 • změna výše splátky – kdykoliv lze také změnit výši splátky zdarma do několika minut
 • peníze jsou k dispozici ihned po podpisu smlouvy – garantováno jako tříminutová půjčka
 • internetové bankovnictví – spolu s půjčkou umožněn přístup do přehledného bankovnictví Raiffeisenbank 
 • sazba nákladů od 6,9 % – výhodná roční sazba

Pokud se klient obává, že nebude moci v budoucnu plnit stoprocentně svoje závazky, společnost Equa bank nabízí k půjčce výhodné pojištění. Pojištění půjčky je velmi praktické, protože chrání klienta např. v případě ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti, invaliditě nebo úmrtí. 

Podmínky Minutové půjčky Equa bank

Dosáhnout na Minutovou půjčku od Equa bank není nijak složité, klient však musí splňovat tyto podmínky

 • dosažení věku 18 let
 • být občanem České republiky
 • doložení občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti
 • mít bankovní účet u Equa bank (Raiffeisenbank)
 • uvedení výše příjmů

Pokud žadatel o úvěr nemá založený bankovní účet u Equa bank (Raiffeisenbank) na svoje vlastní jméno, bude mu spolu s žádostí o úvěr založen. Na daný bankovní účet budou po podpisu smlouvy zaslány vypůjčené peníze. Půjčka v hotovosti není možná. 

Žadatel o Minutovou půjčku by také neměl mít negativní záznam v žádném z registru dlužníků, banka vše pečlivě kontroluje a ověřuje si tzv. bonitu (platební schopnost) klienta. Zároveň je však úvěr vhodný i pro seniory nebo osoby s nižšími příjmy, protože banka nevyžaduje ručitele nebo zástavu majetku. Minutová půjčka od Equa bank se tak hodí i jako půjčka pro studenty nebo maminky na rodičovské dovolené. 

O Minutovou půjčku lze zažádat online.
O Minutovou půjčku lze zažádat online.

Kalkulačka půjčky od Equa bank

Equa bank nabízí na svém webu praktickou kalkulačku, se kterou si každý jednoduše může spočítat výši splátek při dané půjčce. 

Kalkulačka půjčky Equa bank se nachází přímo na webové stránce Raiffeisenbank a její použití je velmi snadné. Po zadání částky půjčky a doby splácení se ihned zobrazí výpočet dané splátky se všemi náležitostmi, jako je RPSN, úrok a kolik klient celkem zaplatí. Výpočet výše splátek je však orientační a vždy je dobré počkat na konkrétní nabídku od banky.