Co dělat, když bankomat nechce vydat peníze

Bankomat využívá v dnešní moderní době stále mnoho lidí, i když už se platí hotovostí mnohem méně, než tomu bylo dříve. Stále se ale najdou ti, kteří u sebe chtějí mít nebo potřebují hotovost, pro kterou si nejčastěji zajdou do bankomatu. Každému se ale může stát, že bankomat nechce peníze vydat a někteří lidé netuší, co v takovém momentě dělat. 

Výběr banky, která splňuje vaše požadavky

Pokud váháte nad tím, u které banky si založit běžný nebo spořicí účet, podívejte se i na Tipli, kde naleznete popis každé banky a můžete si vybrat tu, která splňuje vaše požadavky.  Při využívání cashbackového portálu Tipli získáte z každého nákupu přes Tipli cashback a ušetříte část peněz. Jestliže si nejste jistí, zda tento portál využívat, podívejte se na Tipli recenze a přečtěte si o zkušenostech ostatních uživatelů. 

Na Tipli naleznete velký výběr pojišťoven a mezi nimi se nachází i ČSOB pojišťovna. Ta nabízí velké množství služeb, a proto se stala pojišťovnou, která je oblíbená u velké skupiny lidí. Pokud byste si sjednali u ČSOB nějakou službu, můžete využívat ČSOB internetbanking, ve kterém budete mít dokonalý přehled o všech sjednaných pojištěních a v případě problémů se lze obrátit na ČSOB infolinku, kde vám pomohou i v momentě, kdy vám například bankomat nebude chtít vydat peníze. Velice dobrý přehled ohledně vašich financí můžete mít i u Monety, která má jednoduché přihlášené do Moneta Internet Bank. 

Bankomat, který nechce vydat peníze

I přes velké množství pozitivních hodnocení se může objevit problém u každé banky nebo jejího bankomatu. Nejednomu člověku už se jistě stalo, že mu bankomat nechtěl vydat zpět platební kartu. To v současnosti příliš nehrozí, jelikož většina lidí využívá bezkontaktní načtení karty. Občas ale může dojít k tomu, že se zdá být vše v pořádku a když vám má bankomat vydat hotovost, zasekne se.

V takové chvíli by se mohlo zdát jako ideální řešení, že byste zašli pro pomoc přímo do pobočky, které bankomat patří, nesmíte ale zapomínat na to, že bankomat je jen stroj, který se mohl zaseknout jen na chvíli a v momentě, když byste odešli, tak by mohl peníze vydat. Ty by se s velkou pravděpodobností dostaly do rukou někoho cizího a řešili byste další problém. Velké množství bankomatů má po celé České republice například Moneta a vybírat z nich lze pomocí bezkontaktní karty nebo platební nálepkou. Pokud byste chtěli mít naprostou jistotu při výběru, navštivte Moneta pobočky, kde si také můžete vybrat hotovost. V případě problémů můžete požádat o pomoc přímo pracovníky této pobočky.

Neodcházejte od bankomatu

Bankomaty nemusí být umístěné vždy přímo u pobočky dané banky, a proto je možné, že nebude pomoc nablízku. V každém případě od bankomatu neodcházejte a pokud za vámi někdo čeká, požádejte jej o strpení, protože nastal technický problém. Vyhnete se tak určitým neshodám s cizími lidmi. Dále se podívejte na nálepky, které se na bankomatu nachází. Na jedné z nich by mělo být i číslo, na které je potřeba zavolat. Na infolince jim sdělte váš problém a oni vám pomohou. Pokud byste se nemohli dovolat, zkuste zavolat přímo do vaší banky a požádejte o pomoc.