Co obnáší online půjčka a jak ji získat ihned na účet

Osobní půjčky pomáhají zalepit díru v rozpočtu nebo financovat většinu velkých nákupů, od zásnubního prstenu až po opravu domu. Co vše je potřeba podstoupit k získání online půjčky ihned na účet? Jak o půjčku požádat?

Stejně jako každý druh finančního produktu, i osobní půjčky mají své kompromisy, včetně poplatků a úrokových sazeb. Spotřebitelé by si měli dobře rozmyslet, než o půjčku požádají, protože může ovlivnit jejich celkové finanční zdraví. Na internetu jsou spotřebitelské úvěry často vyhledávány pod hesly „půjčky online ihned na účet nonstop„.

Co je to osobní půjčka?

Osobní půjčky jsou formou splátkového úvěru. Na rozdíl od kreditní karty nebo kontokorentu poskytuje osobní půjčka dlužníkům jednorázovou platbu v hotovosti. Tuto částku plus úroky pak dlužníci splácejí v pravidelných měsíčních splátkách po celou dobu trvání půjčky, takzvanou dobu splatnosti. Půjčky se dělí na bankovní a nebankovní.

TIP: Půjčka do výplaty nonstop může pomoci v nenadálé životní situaci. Jak ji získat a co to obnáší?

Bankovní úvěry podléhají tvrdým schvalovacím pravidlům a nelze na ně dosáhnout při nízkém příjmu či negativním záznamu v registru dlužníků (opožděné splátky, případně stále trvající dluh minulé půjčky). Tolerantnější schvalovací proces pak náleží nebankovním společnostem, které si zvýšené riziko potenciálního nesplácení půjčky vykupují vyššími úroky a poplatky.

Díky nárůstu online poskytovatelů půjček existují stovky možností rychlých a snadných půjček a žádost o většinu z nich trvá na webu méně než 10 minut. Celý schvalovací proces však může trvat až jeden pracovní týden, v závislosti na tom, jak rychle věřitel obdrží a zpracuje potřebné dokumenty.

Jak fungují osobní půjčky?

Jakmile je půjčka schválena, peníze jsou obvykle doručeny přímo na běžný účet. Poté je potřeba se připravit na zahájení splácení zpravidla do 30 dnů. Pokud je půjčka poskytnuta s pevnou úrokovou sazbou, měsíční splátky zůstanou ve stejné výši až do splacení půjčky. Pokud je úvěr s proměnlivou úrokovou sazbou, bude úroková sazba kolísat a může měnit výši dluhu měsíc od měsíce.

Lze také narazit na další sazby, jako je poplatek za poskytnutí půjčky nebo administrativní poplatek, který se strhne z částky půjčky po jejím schválení, nebo sankce za předčasné splacení půjčky před koncem doby splatnosti (čímž věřitel přijde o budoucí splátky úroků).

Jak požádat o osobní půjčku

Než klient požádá o osobní půjčku, měl by si udělat průzkum. Přečíst si recenze na jednotlivé poskytovatele a zjistit, co je třeba zvážit, než si půjčku vezme. Poohlédnout se po nejlepší úrokové sazbě optimálně na virtuálních srovnávačích neboli agregátorech půjček, které shromažďují všechny informace o dostupných úvěrech pohromadě.

A poté pro větší rychlost a pohodlí podat online žádost. Bude potřeba mít po ruce podpůrné dokumenty, jako jsou potvrzení o zaměstnání, výpisy z bankovního účtu a výplatní pásky. Krátkodobá nebo dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu je možná jen ve velmi výjimečných případech.

Po vyplnění všech požadovaných údajů, jako číslo občanského průkazu, osobní údaje, trvalé bydliště, číslo bankovního účtu, hrubý příjem, výdaje domácnosti apod. počkat na schválení. To může trvat méně než hodinu nebo až celý pracovní týden. Záleží na tom, kdy byla žádost podána (v běžné pracovní době nebo mimo ni) a jak rychle klient požadované dokumenty předložil.

Online půjčka o víkendu – ihned na účet

V mnoha případech je půjčka neodkladná, poněvadž mohla nastat akutní situace. Ať už je to návštěva zámečníka nebo instalatéra, případně se o pár dní zpozdila výplata, peníze jsou nutné okamžitě. Včetně mimo všední dny. Jak získat online půjčku o víkendu ihned na účet?

Ještě donedávna byla možnost dostat se k penězům mimo pracovní dny takřka nemožná. Bankovní převody nebyly o víkendech realizovány a bylo nutné s připsáním peněz na účet počkat do pondělí. Tomu už je víceméně konec. Téměř všechny banky nyní podporují okamžitý převod, tudíž není nutné počítat s časovou prodlevou, nýbrž využít financí ihned.

Alternativním řešením je také výplata v hotovosti. O víkendech je zpravidla drtivá většina bank i poboček nebankovních společností zavřená. Ovšem obchodní zástupci finančních institucí jdou s dobou a nenechávají příležitost konkurenci. Například Provident. Proto je možné sjednat si schůzku s takovým člověkem i v sobotu či neděli, podepsat smlouvu a hotovost převzít osobně. Většinou zástupce dochází přímo ke klientovi domů.

Do třetice je možné u vybraných společností vyzvednou finanční obnos na čerpacích stanicích s výplatními terminály. Dříve tak například fungovala společnost Zaplo, která vyplácela půjčky prostřednictvím trafik GEGO.