Vánoční půjčka

Existuje nesčetně neúčelových spotřebitelských úvěrů, které lze využít na cokoliv – tedy i na nákup vánočních dárků. Nicméně každý, kdo si plánuje vzít půjčku na Vánoce, by měl nejprve zvážit, zda je to skutečně nezbytné.

Nabídka bankovních a nebankovních půjček, kterými lze financovat cokoli včetně vánočních dárků, je téměř nekonečná. Existují půjčky bez registru, půjčky bez doložení příjmu, bezpečnější bankovní půjčky, půjčky bez úroků a podobně.

Před tím, než se člověk zadluží kvůli nákupu vánočních dárků, by se však měl zamyslet nad tím, zda je půjčka na Vánoce dobrý nápad. Dárky totiž nejsou nezbytné, zcela jistě se bez nich každý obejde.

Většina lidí si na Vánoce bere půjčky u nebankovních institucí, které kvůli vysoké RPSN nadělají více škody než užitku. Často pak dlužníci nemají na splátku úvěru a asi nikoho nepřekvapí, že takové případy leckdy končí exekucí.

Pokud už si člověk musí na Vánoce půjčit, měl by se obrátit na prověřenou a spolehlivou společnost. Za zvážení stojí tzv. první půjčky zdarma, u kterých nejsou účtovány žádné úroky ani poplatky, alespoň za předpokladu, že je člověk splatí včas.