Otázky a odpovědi


Víme, že můžete mít další dosud nezodpovězené otázky, které chcete mít zodpovězeny před samotným rozhodnutím nebo jen z důvodu, že Vás zajímají. Ne vše lze uvést do informačního obsahu o půjčkách se zástavou, a proto jsme pro Vás připravili tuto sekci: Nejčastější otázky a odpovědi klientů. V případě, že nenaleznete odpověď na svou otázku, neváhejte nás kontaktovat pomocí Kontaktního formuláře.

Co vše lze považovat za zástavu?

Prvotně je za zástavu považována nemovitost (byt, rodinný dům, garáž, chata, pozemek atd.). Nemusí se nutně jednat o nemovitost již postavenou. Hypotéka je využívána převážně pro novostavby či rekonstrukce. Do zástavy jako takové lze pak zařadit jakýkoliv hmotný majetek vyšší hodnoty (motorová vozidla, cenná umělecká díla, plavidla, letadla, ale i hospodářská zvířata).

Musím být vlastníkem zástavy?

Ne.

Nahlíží se do registru u půjčky se zástavou?

Ano, do jisté míry se ověřuje bonita klienta, ale tuto možnost využívají převážně v bankovním sektoru. V nebankovním sektoru není zapotřebí nahlížení do registru, neboť věřitel má záruky v poskytnuté zástavě.

Platí se poplatky předem za půjčky se zástavou?

Půjčky se zástavou jsou bez poplatku předem. Některé bankovní instituce si však účtují poplatek za zpracování nabídky, ale je odečten až z celkové vyplacené částky, takže klient neplatí žádné peníze ze svého.

Jaký tip klienta může zažádat o půjčku se zástavou?

Další nespornou výhodou této formy půjček je nekategorizace klientely. Hlavní podmínkou je poskytnutí zástavy.

Jaký tip klienta může zažádat o půjčku se zástavou?

Rozmezí půjček je běžně od 50.000 Kč až do relativně neomezené částky. Záleží na samotné hodnotě zástavy, kdy je dle podmínek půjčky poskytnuto standardně 50-70 % hodnoty zástavy.

Co potřebuji k půjčce se zástavou?

Je potřeba vyplnit ON-LINE ŽÁDOST o půjčku a poskytnout zástavu.